Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Google drive unlimited space lifetime itd
STRANA 1 OD 1
duqp Google drive unlimited space lifetime itd 07.02.2021. 20:24 T68051

status: user
broj poruka: 3466

Zna li neko nesto o ovome i ponudama ove vrste? Koliko bi bilo pouzdano pohraniti tu dobru kolicinu podataka i ne sekirati se?

Osobe koje ".prodaju". ovu uslugu imaju maks pozitivnu reputaciju i nikakvu kritiku i nijedan problem pa bar 3 godine unazad gde povremeno bacim oko

Cena je nerealna i mizerna i po pitanju toga sta god da se desi nije smak sveta, mene zanima sigurnost

E sad, neko mi je pominjao da je to bazirano na nekim shared drajvovima i gde svako ima svoj deo (ali ne pristup ostalima) postoji pa postoji i eto kao ajde prodavati.

Svaki odgovor mi je bitan jer sam vec duze vreme u potrazi za nekim cloud-om a tek ce mi u buducnosti trebati :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gustav probaj ovo... 07.02.2021. 22:00 #668265

status: user
broj poruka: 88

degoo.com


Koristim ga mesecima u free varijanti (100GB) i za sada nema problema. Jedini uslov za free varijantu je login do 90 dana a pritom uopšte nema automatskog brisanja neaktivnih fajlova. Imaš i plaćene varijante od 500GB i 10TB.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Puno hvala 07.02.2021. 22:09 #668266

status: user
broj poruka: 3466
Za prvu pomoc i neki junk super stvar :)

2 month inactivity brise sve da znas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gustav Napomena za Degoo... 07.02.2021. 22:39 #668267

status: user
broj poruka: 88
Login izgleda mora do 60 dana. Tako im piše u uslovima korišćenja a na početnoj piše 90 dana. U svakom slučaju, pošalju mejl upozorenja pre brisanja naloga i fajlova... Evo, sad se spremam da otvorim još jedan free nalog.... `leba ne traži...

Još jedna napomena...

Ograničenje po fajlu je 512MB. Zaboravio sam na ovu nezgodaciju. Rešenje je da zipuješ ogromne fajlove u komade od 512MB. Znam, velika minusčina ali zato imaš storage od 100GB džabe i niko ti ne dira fajlove...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ma meni su 07.02.2021. 23:34 #668268

status: user
broj poruka: 3466

Samo fotke i ss i dokumenti

Nisam video 512mb fajl 10god :)

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 08.02.2021. 01:04 #668269

status: user
broj poruka: 12785
Ne bih se zajebavao sa tim shady stvarima kad su privatni fajlovi u pitanju. Ja 3$ plaćam 200GB za Gdrive svaki mesec i radi bez ijednog problema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Microsoft 365 08.02.2021. 08:22 #668271

status: user
broj poruka: 1620
https://www.microsoft.com/sr-latn-rs/microsoft-365/buy/compare-all-microsoft-365-products?market=rs

Zvuči kao mnogo para, ali za 10.200 RSD može 6 korisnika, a svaki od njih dobije po 1TB.
Npr. dogovoriš se s troje ljudi da podelite taj iznos i izađe oko 3 somića po glavi (teoretski može i na više delova, ali ko će da juri 6 osoba za pare).
Ja sve plaćam sam, ali porodično maksimalno i koristimo ono što pružaju (s tim što sam krenuo kada je cifra bila oko 6.500, pa poslednji put ~8.500, pa tek sledeće godine plaćam 10k+) - ako pored Office365 uključe i Win licence (kapiram da se promenom naziva iz O365 u MS365 teži ka tome), onda mislim da je ok cena, ovako... malo su preterali, ali i dalje je ok... daleko od idealnog, ali ok...
Single user je 7.600 RSD.

Google drive unlimited će preći isključivo na enterprajz korisnike, to je najavljeno na kraju prošle god.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Bese gdrajv 08.02.2021. 09:54 #668272

status: user
broj poruka: 3466



Od jula prelaze ili tako nesto

Ne deluje mega lose isto sam i to pogledao
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Bese gdrajv 09.02.2021. 07:27 #668291

status: user
broj poruka: 1620
Ne znam za datume, prvo sam mislio da su već prešli na taj način obračunavanja, pa onda izguglao i video da nije još na snazi (pa prepravio svoj poslednji komentar :) ).
Fora je što tebe ni kao fizičko lice ništa ne sprečava da uzmeš biznis plan kod njih, samo što to dosta košta (20-30$ mesečno), a kad prebace unlimited na enterprajz, mislim da će i dalje moći, ali će biti još skuplje i ipak će postojati neki limit od 1TB po korisniku, ali vezano za planove koji sadrže manje od 4 korisnika (na taj način se valjda ograđuju od pojedinaca koji bi u privatne svrhe maksimalno iskorišćavali usluge namenjene za poslovnu upotrebu).

Što se tiče MS365, ja sam već duži niz godina prilično zadovoljan - to što već 2 godine za redom dižu cene, videćemo dokle će da ide - za sad mi je sve do stotkice razumno (jbg, to je do 2 somića po korisniku), ali ako ode preko te cifre, skoro je sigurno da ću tražiti alternativu (o tom potom, za sad je ok).

::
:: Od jula prelaze ili tako nest
::
:: Ne deluje mega lose isto sam i to pogledao
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs