Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Win 10 teška muka, potrebna pomoć!
STRANA 1 OD 2  
srdoch Win 10 teška muka, potrebna pomoć! 24.02.2021. 19:53 T68084

status: user
broj poruka: 1261
Neće biti kratko ali jedino tako ćete sagledati šta se desilo. Pre par dana odradim Win update i ono 2-3 komada puknu a ostali se instalirali normalno. Ponovim proces još jednom i ono isto ta dva neće. Sutra probam opet, neće. Inače update baš retko radim jer koji će mi. Ništa ne diram dok sve valja. I tako vidim ispod stoji feature update 20H2 ili tako nešto, pa pomislih ako prvo njega spičim proći će i ona dva. Win mi inače radi savršeno, tako da pojma nemam ni zašto sam povlačio taj 20H2 i naravno Marfi stupa na snagu. Puca i taj update i nakon restarta i `undoing-a` više nemam zvuk tj ni jedan audio source više ne postoji. Vratim se na Win7 tamo sve najnormalnije radi. Odem opet u Win10 sound card ne postoji. Spičim ponovo driver ali ne prepoznaje da HW postoji. HW sto posto ispravan, sve radi na Win7. Uđem u Device Manager kad ono svaki Audio device stoji pod uzvičnikom i kaže `Windows cannot verify digital signature.... blablabla (Code 52)`. Krenem da istražujem i nađem gomilu nekih rešenja. Prvo je da uklonim poslednje updateove. Probam to, od 5 koji su prošli dva hoće da ukloni a tri neće. Posle ta dva uklonjena situacija ista. Sledeća opcija je da isključim Driver Signature opciju prilikom ulaska u Safe Mode. Odradim restart i ulazak u Safe a kod mene ta opcija ni ne postoji. Samo mi nudi neki Troubleshoot ili Turn Off. Čak ni u standardni Safe Mode ne mogu da uđem jer ne postoji stavka na plavom ekranu. Horror! Dalje počnem da istražujem i svi nude neke mogućnosti kroz CMD da se ovo reši. Reko ajde idemo to. Prc bato, CMD se ne pokreće. Samo trepne i zatvori se. Što normal što kao Admin. Sad počnem da se bavim rešenjem tog problema da bih uopšte imao kako da pokušam da se bavim prethodnim bitnijim problemom i tu odlepim. Šta god sam pokušao da sredim CMD nije prošlo. U principu zabole me za CMD, ne treba mi, samo kada bih rešio problem sa zvukom. Ako neko ima ikakvu naznaku šta još da probam pored svega živog što sam probao neka kaže. Da naglasim da reinstal Win-a u ovom trenutku nije opcija pa zato i tražim rešenje problema. Inače sam Win10 mi radi savršeno ali eto sad bez zvuka mi je gotovo neupotrebljiv. HELP!

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung 40 HDR 4k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 9TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 24.02.2021. 20:08 #668701

status: user
broj poruka: 583


Ja se drzim verzije 1709 gde sam blokirao update i nema problema
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 20H2 24.02.2021. 20:12 #668703

status: user
broj poruka: 1234
Je meni usporio računar oko 40%.
Pregazio sam g.no i vratio 19.09 i mašina radi fantastično.

Jel ima negde dobro uputstvo za blokadu update na Win10.
Još kad bi mogao samo defender da se apdejtuje, a sve ostalo da se isključi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 24.02.2021. 20:28 #668705

status: user
broj poruka: 2155

Safe mode:

Drzi sihft i klikni na restart u start meniju> Troubleshoot screen, go to Advanced options. > Advanced options screen, choose Startup Settings > Press Restart.

U istim opicijama podesavas Driver Signature.

Ako ne uspes mozes da uradis Refresh, reset, O-R restore win 10 i da vratis win na pocetak:

https://support.microsoft.com/en-us/windows/how-to-refresh-reset-or-restore-your-pc-51391d9a-eb0a-84a7-69e4-c2c1fbceb8dd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Pocupaj podatke sa c particije 24.02.2021. 20:44 #668707

status: user
broj poruka: 3466

I instaliraj stable verziju i ne apdejtuj nista i uzivaj u zivotu. Ne bavi se krpljenjem i tim stvarima. Barem ja to vidim kao gubljenje vremena (ti mozda to volis i mozes da se drnduckas time ali dobro) svaka cast na entuzijazmu ali bato batali i uzivaj :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re.... 24.02.2021. 20:57 #668708

status: user
broj poruka: 2936
Posle update sistema postoji li na C particiji folder windows.old.

Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.02.2021. 21:29 #668709

status: user
broj poruka: 18940
Ne dirajte update rucno, nemojte rucno da pokrecete update, pustite Windows da sam odradi update automatski - IMA RAZL-I-K-E.

PS mene je zezao ASUS laptop na koji ne moze Win7, vec iskljucivo 10, automatski mi je radio 3 puta update biosa i laptop se zakuca sa crnim ekranom, nosio u servis, sve dok se jednog dana nisam iznervirao i instalirao preko UEFI-a Linux. Ajde ga sad update-uj junace

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Re: 20H2 24.02.2021. 22:01 #668711

status: user
broj poruka: 452
:: Je meni usporio računar oko 40%
:: Pregazio sam g.no i vratio 19.09 i mašina radi fantastično
::
:: Jel ima negde dobro uputstvo za blokadu update na Win10
:: Još kad bi mogao samo defender da se apdejtuje, a sve ostalo da se isključi
U Group Policy-ju:
Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows update
Double-click the Configure Automatic updates policy on the right side.
Check the Disabled option to turn off the policy.

Windows Defender radi normalno, poslednji sken danas popodne u 12:31, poslednji apdejt večeras u 5:10.

Verzija Windowsa 10 je 1903.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Nemojte rucni u-p-d-a-t-e na win10 nikako 24.02.2021. 22:17 #668712

status: user
broj poruka: 7695
sto kaze Imarkovic ,sam ce win10 da proceni da li treba update.Zar nije safe mode drzis shift i pokrenes restart.
Probaj u device menager show hidden device ,moguce da je nesto uzelo resurse,pa ukloni.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 24.02.2021. 22:22 #668713

status: user
broj poruka: 3345
Ili si nesto navukao ili ako koristis ccleaner ili nesto slicno, zeznuo si Win.
Ono sto mozes da uradis je repair Windows-a kroz neku boot flesku. Ako si navukao nesto, onda jbg., znas sta je ciniti.
Mozes cak i kroz boot fleske da dignes cmd i da pustis sfc /scannow i DISM komande.

update ne moze da zezne bas toliko, cim ti se u Win ne dize CMD. Nesto drugo je u pitanju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 brate 24.02.2021. 22:35 #668716

status: user
broj poruka: 4659
taj driver signature moze da se iskljuci iz registrija ili iz policy. Nadji na netu samo, tj ukucaj how to disable driver signature, pa onda dodaj `in registry` ili `in windows policy`, sigurno ima vise nacina da se iskljuci to. Ne mogu da se setim jer mi nije trebalo da li i 10ka izbacuje obavestenje za driver signature kad se prvi put instalira.

@Imarkovic da da ubaci Linux pa da skoro svaki driver jebeno zajebava kad se instalia prvi put, pogotovo driveri za Nvidia, a o pojedinim game clientima da i ne pricam uopste. :)



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 u-p-d-a-t-e 24.02.2021. 22:41 #668717

status: user
broj poruka: 1234
Sam će Win10 da odluči?

Jam imam Dell laptop sa I3 CPU 4 generacije i samo 4 GB DDR-3, običan HDD.
Win10 je odlučio da mi apdejtuje na 20H2 i da ubije mašinu do beskorisnosti.

Koleginice imaju HP sa I7 najnovije generacije, 16GB DDR-4, SSD HDD... Zver laptopovi.
Mesec dana posle mog apdejta je njima i dalje 1909. Win10 je zaključio da su to `slabi` računari za 20H2.

Isključio sa update i valjda sam sada miran.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: u-p-d-a-t-e 24.02.2021. 23:14 #668718

status: user
broj poruka: 7695
Ima negde gresaka to je individualno ,zavisi i od softvera koji vec imas, meni radi
odlicno na Ryzen 6 core i Radeon Rx550.Generalno na AMD masinama treba ga pustiti da sam odradi sve.Za m2 i sata AMD koristi cist win driver ,a kod Intela ide njihov storage driver itd ..Za slabije masine sa ddr3 ja ne bi ni preporucio win10.Win7 je dovoljan.

:: Sam će Win10 da odluči
::
:: Jam imam Dell laptop sa I3 CPU 4 generacije i samo 4 GB DDR-3, običan HDD
:: Win10 je odlučio da mi apdejtuje na 20H2 i da ubije mašinu do beskorisnosti
::
:: Koleginice imaju HP sa I7 najnovije generacije, 16GB DDR-4, SSD HDD... Zver laptopovi
:: Mesec dana posle mog apdejta je njima i dalje 1909. Win10 je zaključio da su to `slabi` računari za 20H2
::
:: Isključio sa update i valjda sam sada miran
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Veličanstveno 25.02.2021. 08:14 #668725

status: user
broj poruka: 6643
A šta ćemo sa činjenicama?
Imaš grešku u Windowsu, na koju ti je ukazala nemogućnost instaliranja dela update:a, PRE update-a.
Licemerna kenjanja o toxičnosti ispravki, o toxičnosti novih Windowsa, meni je toga pun q pogotovo na ovom forumu. Ne treba ih silovati, kao što si ti radio iako su te upozorili da NE MOŽE ISPRAVKA JER POSTOJI GREŠKA. Ali se bez njih, pre ili posle, ne može.
Taj win, na tom računaru, najjeftinije je reinstalirati. U suprotnom, rešenje je u pronalasku uzroka prijavljene greške kod soornih ažuriranja - zbog toga je nastao kuršlus i tamo gde greška nije bila uočena.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 25.02.2021. 09:14 #668726

status: user
broj poruka: 1991
ovo sam nekada davno testirao:

https://www.farstone.com/restoreit/

poslednja verzija sa kojom sam radio je bila 3.1, pravi skrivenu particiju koju je tada partition magic klasifikovao kao `tip 77`, znaci alociras procentualno kolika ce biti prema velicini sistemskog hard diska i pri svakom dizanju sistema podesis da radi `incremental checkpoint`, ako nije bilo nekih velikih promena relativno brzo se podigne sistem, posedovao je i `full backup`, e sada mislim da je bilo problema sa windows multi-boot sistemima, gde je to mozda reseno sa novijim verzijama, znam samo da kada sam iz jednog windows-a presao u drugi, automatski mi je brisan program, sto sam tada resavao sa 2 hard disk-a, pa jedan ima test sistem sa ovim programom, a na drugom je onaj koji je proveren i tu se jos nakalemi neki `custom bootloader` i onda nije bilo daljih problema, koliko se secam nije bilo problema za multi-boot sa linux-om na istom hard disku, u svakom slucaju je bilo malo igranja da se natera da njegov interni pre-boot loader se usaglasi sa drugim regularnim/custom os loader-ima, ali je to bilo i te kako moguce izvesti

program mi je ostao u lepom secanju jer sam se do mile volje zezao i cackao sta god mi je palo na pamet bez bojazni da ce nesto da napravi problem, u medjuvremenu se evoluiralo na VM okruzenja, tako da i da hoce, gore navedeno se skorije nece desiti .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 25.02.2021. 10:50 #668728

status: user
broj poruka: 18940
@Gare, u mom slucaju samo sam instalirao nVidia drajver, ima fino uputstvo na netu, radi sve.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 25.02.2021. 11:24 #668731

status: user
broj poruka: 1991
i da zaboravih da pomenem, dizanje sistema je islo ovako:

1. password na bios
2. password na resoreit
3. password na opreativni sistem

jos ako se radilo kriptovanje podataka pri smestanju na hard disk, onda je to tek sex, droga, bodiroga :)

edit:

pradon, mogao je i password na `custom boot manager` pre ucitavanja individualnog operativnog

edit 2:

i da jednom prilikom sam imao na 1 hard disk-u:

1. windows 7
2. nekoliko linux-a
3. hakintosh
4. restoreit

i nikakav problem

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Uhhhh 25.02.2021. 16:05 #668734

status: user
broj poruka: 1261
@Guest,miki069
I ja se držim istog principa, nikad ne radim update bez potrebe. Šta više potrošio sam dane da nađem način da ga blokiram ali nekako on uvek nađe način da se odradi sam. Od kad su uveli opciju sa pauziranjem to je laganica.

@ICEsd
Naveo sam da sam to već pokušao ali kod mene ta opcia misteriozno ne postoji. Kad odem na Troubleshoot jedino što imam je UEFI recovery i baci me u BIOS ako to kliknem. Sve ove ostale opcije ne postoje.
Što se tiče ovog sa MS sajta Restore ne pije vodu jer mi je isključen, Reset mi ne odgovara jer mi trebaju aplikacije koje su trenutno tu a Refresh kaže da će sačuvati samo aplikacije instalirane sa MS Store-a.

@duqp
Nema ovo veze sa entuzijazmom. Naveo sam da reinstalacija nije opcija. To uvek mogu da uradim i bez da pitam za pomoć.

@peki22
Kao što sam naveo update nije ni prošao tako da nema ni tog foldera.

@imarkovic,obradmi
Nema on šta sam da odluči kad je meni ugašen još od kad je Win postavljen. :)
U Device Manager-u svi Sound adapteri postojie ali su svi onemogućeni i stoji za svaki ista poruka `Driver Signature` koju sam naveo. Kao da je nešto ubilo sve vezano za zvuk. Ne radi mi zvučna, ne radi nVidia HDMI audio, ne radi WebCam audio a radi video... Sve u vezi zvuka je otišlo u majčinu.

@Gare87
Probao sam i to. Verovao ili ne ta stavka u RegEdit-u kod mene ne postoji. Našao sam drugu varijantu preko PowerShell-a i bcdedit.exe ali ne radi. Proverim a kod mene nema ni bcdedit.exe fajla u system32 gde bi uvek trebalo da bude, u šoku sam! Bukvalno svaka stavka koja mi je potrebna za popravku (update, bcdedit.exe, cmd, regedit entry, safe mode) ili je nema ili ne radi. Neverica!
Uspeo sam da pronađem neku teću varijantu i onaj je navodno prošla, međutim ništa se ne dešava i ista poruka ostaje i nakon restarta i nakon reinstalacije driver-a.

@Pisko
Čemu odmah paljba kolega? Ne razumem... Ako ti je pun q ti onda učestvuj u temama koje ti ne smetaju i lakše i tebi i drgima. Niti sam igde pljuvao update, niti sam pljuvao win, štaviše pohvalio sam ga da radi savršeno osim što sad nemam zvuk. Ako ne možeš da pomogneš ok, ali čemu tenzije ne kapiram. :/
Sada je očigledno da mi je Win10 u totalnom raspadu (a dobro se držao s tim da ima tri i po godine) i ne gine mi reinstall, samo što prethodno moram gomilu stvari da počupam i sačuvam a to ima da mi oduzme mnogo vremena i to je jedini razlog pokušaja opravke. Da mi nije bitno pretabao bi ga još prvi dan i ćao.

@micika988
Kasno je sad za to ali hvala. :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @micika 25.02.2021. 18:26 #668735

status: user
broj poruka: 3466

Uhvati se bolje Sekulic Goge umesto Bodiroge haha
Visoka jaka plus ako volis foot fetish ima ogromna stopala, nauci je da kuca u terminalu multitasking itd.

@srdoch za 3.5god rada, ti si srecan covek. Ja kad se zaludim pa cackam nesto, gruvam reinstall po 3 puta za noc jer sam zivcan i najlakse mi tako :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 25.02.2021. 20:28 #668737

status: user
broj poruka: 1991
e pa sad momci, moja filozofija je uvek bila bolje spreciti nego leciti, a vi bi da lecite, ne znam probaj sa onim `double driver-om` da vidis sta je od drajvera u opticaju, naroctino one `non bili` pa ukloni visak, ispao sam iz forme za windouz, a narocito 10-tke

muka je sa tim drajverima se izboriti, cak i da pokupis sa ddriver-om sve inf fajlove i nekako udjes u onu recovery konzolu i dism-ujes sta ne valja, opet tu nesto zna da i dalje zeza

vidi i onaj DriverPack Solutions ako imas neki na leru, znao je da mi podesi drajvere koje ni na sajtu proizvodjaca nije moguce naci

kako se pominjao neki update, mozda ovo nije lose istraziti:

https://www.majorgeeks.com/files/details/windows_10_recovery_tool_64_bit.html (mada za njega se verovatno moze iskoristiti i iso fajl koji je koriscen za instalaciju)
https://chefkochblog.wordpress.com/2018/02/24/fix-all-update-kb-related-issue-via-dism/

logika je da se nakacis na postojecu instalaciju i dalje cackas iz komande linije

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 25.02.2021. 22:08 #668739

status: user
broj poruka: 2155


Tebi je nesto tesko ostetilo sam win i nema ti pomoci osim refresh ili reinstalacija. Mozes da se patis 10tak dana i na kraju ces morati reinstall. Cak i da uspes ovo sa Driver Signature ko zna koji ce jos problemi da izadju na povrsinu.

Nadam se da si instalirao cist win 10 sa MS sajta a neki preradjen.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 26.02.2021. 09:35 #668740

status: user
broj poruka: 1991
sta bi se jos moglo uzeti u razmatranje:

1. u neki VM ubaci tvoju verziju OS-a,
2. iskopaj nesto tipa `Scalable Smart Packager CE`

Scalable Discovery is a software repackager that creates a Windows
Installer package by monitoring the changes made to your system by
an application installation.
It is recommended you close all non-essential programs before
starting this process.

msi uncompressed

Package discovery is a three step process.
1. Click Start Discovery to begin the live system
2. Make changes to this computer, for example install one O-R more
3. Click Stop Discovery when you are done making

Modified Files I deleted Files I Modified Keys I deleted Keys

Open package folder after creation

imaces 2 foldera MSI i SPI, gde imas fajlove koji se mogu izucavati/rucno brisati, kao i lep izvestaj u html formi sta se desavalo na sistemu

3. u isti instaliraj zvucne drajvere koje koristis prateci upustva pod 2.

time ces steci neku sliku sta drajveri/aplikacija rade sistemu, sto opet ne pokriva tripove samog sistema koje su mogli izazvati ostali procesi/aplikacije

4. napakovati neki unistaller ako postojeci od drajvera ne radi, ali u svakom slucaju ces moci naknadno i njega da proveris kad znas sta cacka na sistemu itd.

5. juri komande za sistemsku proveru i oporavak sistema, pod sistemom kao i kaceci se preko konzole oporavka

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja laik bih ovako uradio 26.02.2021. 10:29 #668741

status: user
broj poruka: 3466

Ima svako sad toliko prostora da se odrekne nekoliko gb, instalira windows, drajvere, (e sad opcija) bar osnovne programe ili one veL-I-K-E i potrebne za beki rad lupam PS LR AI itd i napraviti .img od cele particije i u slucaju neke komplikacije, neki live boot, copy/move fajlove bitne (iz doenloads, documets) sa sistemske particije i samo puknuti restore. Minimum kliktanja čitanja i naprezanja mozga.
Osim ako naravno nekome nije zbog posla bitno da toliko duboko zna o Windows-u, regedit-u, cmd-u itd


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilespi026 Graficki drajver posle instalacije os 26.02.2021. 10:41 #668742

status: user
broj poruka: 214

Jedno pitanje za sve sa foruma,kada instalirate svez operativni sistem,da li posle zavrsetka instalacije pustite da sistem sam instalira graficki drajver ili to samostalno odradite bez prikacenog neta?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 26.02.2021. 11:17 #668743

status: user
broj poruka: 1991
1. kada prodje svez sistem, znaci GO, prvo sto uradis je image-ovanje celog sistema,
2. a posle se igraj sa grafickim drajverima kako hoces, jednom kad ih podesis, kao i sve ostale, opet image-ovanje celog sistema,
3. iskrcas programe koji su najneophodniji, opet image-ovanje celog sistema
4. pustis da prodje malo vremena i instaliraju se dodatni programi i ispodesava sistem stvarima koje se u startu zaborave, opet image-ovanje celog sistema
5. prodje malo vrema i sve prede/radi kao podmazano/stabilno, opet image-ovanje celog sistema

time imas faze za vracanje na prethodno, a da se ne gubi mnogo vremena

Macrium Reflect v7.3.5365 Server Plus (x64) WinPE Boot CD, nije los za slikanje, mozda je jednostavnije app koristiti pod sistemom, ima i incremental opcije, mada ja vise volim da radim stvari van sistema ili koja god alternativa radi posao

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Graficki drajver posle instalacije os 26.02.2021. 15:31 #668745

status: user
broj poruka: 2155

Posle sveze instalacije prvo odem na sajtove proizvodjaca komponenti i poskidam najnovije drajvere ( ako ovo nisam uradio pre instalacije ). Instaliranje drajver ide redom:

Ploca> mrezna > zvucna > graficka

onda pustim da win odradi update. Trenutni sistem win 10 sa ms sajta od kad se pojavio release sam se updatovo redom kako su izlazile verzije do sad poslednje i nikad nisam imao probleme.

Doduse ja ne posecujem vise nikakve prljave sajtove vrtim 3-4 sajta i google za proveru cena/kupovinu i to je to. Tako da nemam problema sa gamadi. Antivirus nemam instaliran vec jednom mesecno ili ako posumljam na gamad skinem neki adware ili besplatni antivirus i skeniram, i u 99% slucajeva ne nadje nista.

Ali posto volim da se igram sa BIOS-om hoce nekad sistem da mi bude nestabilan i da poludi uglavnom mojom krivicom, pa prvo posumnjam na gamad pa onda vratim podesvanja u bios-u u normalu i to resi sve probleme.

Do sad mi 1 crko jedan stap memorije ubio sam se 3 meseca dok nisam skapirao da jedan od cetiri ne radi kako treba, nista nije ukazivalo na memoriju.

Jedan HDD poceo da se kruni i da zbada, primetio posle mesec dana kada je win toliko usporio a hdd stalno radi, tj. kada mi je prijavio CRC gresku winrar.

I redovno radim update drajvera, kraje meseca posetim sajtove proizvodjaca mojih komponenti poskidam i instaliram najnovije.

::
:: Jedno pitanje za sve sa foruma,kada instalirate svez operativni sistem,da li posle zavrsetka instalacije pustite da sistem sam instalira graficki drajver ili to samostalno odradite bez prikacenog neta
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs