Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Misljenja o aomei backupper-u
STRANA 1 OD 1
duqp Misljenja o aomei backupper-u 28.02.2021. 10:24 T68087

status: user
broj poruka: 3466

Da li je ok uraditi samo system backup na drugu particiju/hdd i u slucaju neke havarije tapnuti na restore? Ili ima neka `pouzdanija` bolja varijanta?

Ovo mi ovako na potrk i u hodu deluje sasvim ok, bukvalno sve mi lepo vrati ispegla kako mi odgovara, ali ako ima bolje dajte edukujte me prosvetlite me vi magovi system/partition restoracije :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.02.2021. 11:03 #668772

status: user
broj poruka: 18940
Najbolje kompresovani klon celog diska. Ja koristim Miray hdclone, uz dobri stari Ghost kad hdclone zakaze.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Macrium reflect 28.02.2021. 11:56 #668773

status: user
broj poruka: 7695
koristim ja ,dosta je brz ,spasao me par puta .Imas kod njega opciju da napravis rescue DVD .Sistem se dize na svoj OS i nalazi image file sa drugog diska.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 28.02.2021. 12:33 #668774

status: user
broj poruka: 1620
Ja sam na Acronis-u već dugo godina. Radi posao...

Imam klon celog sistema kao offline backup i njega pravim na pola godine, a inkrementalni bekap mi Acronis automtski pravi jednom u dve nedelje i smešta ga u OneDrive folder, tako da sve ostaje lokalno, ali piči i na cloud.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 28.02.2021. 13:50 #668775

status: user
broj poruka: 1991
aomei mi zvuci nakaradno/kineski, pogledao sam par puta neke od proizvoda i nisam se nesto preterano zadrzavao mozda i radi super-fensi,

acronis sam nekada davno koristio, u pocetku je radio kako tako, onda su mu nesto uradili, mislim onim `narodnim` verzijama i malo, malo image koji je `odlezao` sa verifikacijom po kreiranju javi da je `corrupted` tj. *oka ces da vratis ista, zeznuo me jednom, oprosteno, zeznuo me drugi put, dobio trajnu SUT kartu,

macrium reflect mozda nije neko najidealnije resenje, ali sto kolega rece, brz je (bar ona `normal` kompresija) i pouzdano radi `resize` particija iz starog image-a na novo-kupljeni ssd/hdd drugog kapaciteta ili ako se neko malo igrao sa velicinom particija, sto je za pocetak i vise nego dovoljno

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije ne koriistim aomei za bckup, ali + 28.02.2021. 20:07 #668782

status: user
broj poruka: 1119

Već nekoliko godina rabim Aomei partition assistant... jasan, pouzdan i brz... nikada me nije ubedačio




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Isprobao nekoliko varijanti 01.03.2021. 01:30 #668788

status: user
broj poruka: 3466

Sa backupperom i super je, ne vidim ni da zapinje ni da brljavi. Jedino da napravim eksperiment sa jos par programcica.

Bekapuje system na drugu particiju, restore nesto napomene, ode u neki boot, uradi restore i sve tip top.

Lepo izgleda nekad prija taj fenseraj :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 GHOST 01.03.2021. 08:46 #668794

status: user
broj poruka: 1234
Već 20 godina samo njega koristim i nikada nije zabrljao.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @ghost 01.03.2021. 10:45 #668801

status: user
broj poruka: 1991
tacno, ni meni nisu omanule verzije koje su se pakovale na disketama, ako se dobro secam neke verzije su mogle i da pakuju ceo sistem na cd/dvd sa sve boot-abilnim transferom, jedina mana im je bila ta sto nisu mogle da vide sadrzaj ext2/3/4 particija pa su ih klonirale u full-u, sto je bilo malo besmisleno i razlog trazenja boljih resenja, tada je negde i acronis poceo da se reklamira

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 re 01.03.2021. 11:33 #668805

status: user
broj poruka: 853


Da ne otvaram temu i pitam za misljenje.

Koristim windows-ov backup sistem, create system image biras particije i on odradi backup, kada hoces restore, usb win boot i restore from backup, svaki put je sve bilo kako treba, prebacivanje sa hdd to ssd, ssd to ssd, jednom cak i pao sistem i samo sam restore.
To radim jednom mesecno.

E sad mene zanimaju prednosti tool-ova koje spominjente.
Po meni jedina mana ovog sto koristim je to sto ne mogu npr sa neke trece particije da biram jedan folder koji bih backup, nego celu particiju moram.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 01.03.2021. 11:50 #668806

status: user
broj poruka: 18940
Takva resenja se placaju na godisnjem nivou, i to muski :)

Ali postoji jednostavno resenje za to, jednostavnim zakazanim kopiranjem u odredjeno vreme.
Na Windowsu ja to radim rucno kroz mrezu, a na Linuxu pomocu crontab i rsync. Postoje i skripte, kao i PowerShell skripte za Windows sa mnogim mogucnostima. Google is your friend :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
::
:: Da ne otvaram temu i pitam za misljenje.
::
:: Koristim windows-ov backup sistem, create system image biras particije i on odradi backup, kada hoces restore, usb win boot i restore from backup, svaki put je sve bilo kako treba, prebacivanje sa hdd to ssd, ssd to ssd, jednom cak i pao sistem i samo sam restore.
:: To radim jednom mesecno.
::
:: E sad mene zanimaju prednosti tool-ova koje spominjente
:: Po meni jedina mana ovog sto koristim je to sto ne mogu npr sa neke trece particije da biram jedan folder koji bih backup, nego celu particiju moram.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 Re: Re: re 01.03.2021. 11:59 #668807

status: user
broj poruka: 853
Znam za google :P.

Reko da vidim vase licno misljenje.
Meni generalno ovo odgovara, tri klika jednom mesecno odradim backup i to je to.

Kao sto rekoh jedino sto vidim da je potencijalna prednost da biras files/folders sa razlicitih particija koje zelis da backup, ostale biznis solucije replikacije mirroring i ostalo me ni ne zanima.


:: Takva resenja se placaju na godisnjem nivou, i to muski :
::
:: Ali postoji jednostavno resenje za to, jednostavnim zakazanim kopiranjem u odredjeno vreme.
:: Na Windowsu ja to radim rucno kroz mrezu, a na Linuxu pomocu crontab i rsync. Postoje i skripte, kao i PowerShell skripte za Windows sa mnogim mogucnostima. Google is your friend :)
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: ::
:: ::
:: :: Da ne otvaram temu i pitam za misljenje.
:: ::
:: :: Koristim windows-ov backup sistem, create system image biras particije i on odradi backup, kada hoces restore, usb win boot i restore from backup, svaki put je sve bilo kako treba, prebacivanje sa hdd to ssd, ssd to ssd, jednom cak i pao sistem i samo sam restore.
:: :: To radim jednom mesecno.
:: ::
:: :: E sad mene zanimaju prednosti tool-ova koje spominjente
:: :: Po meni jedina mana ovog sto koristim je to sto ne mogu npr sa neke trece particije da biram jedan folder koji bih backup, nego celu particiju moram.
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 01.03.2021. 13:15 #668810

status: user
broj poruka: 1991
sto bi `kinezi` rekli:

https://www.ubackup.com/backup-restore/xcopy-command-to-copy-folders-and-subfolders-6688.html

znaci batch fajl koji se pokrece 1 mesecno kada se poklopi datum i radi Xcopy folder-a (1 ili vise)
samo se smesti negde u `startup` folder, moze po dizanju sistema svaki put da radi proveru poklapanja datuma (opet zavisi koji se folder kopira, mozda su neki fajlovi zakljucani i nedostupni)

ili ovako nesto:

https://billing.holodyn.com/knowledgebase/24/Using-XCOPY-to-Synchronize-Folders.html

neko peske resenje bi bilo:

https://sourceforge.net/projects/qt-fsarchiver/
ili nesto slicno

ima ga na, npr.:

Parted.Magic.v2020.12.25

qt-fsarchiver
Bacup and resotre partitions, directory and MBR
version 0.8.5-18, May 10, 2020

sa njim mi je uspesno prolazilo tumbanje linux particija npr. i posle oporavci boot manager-a, verovatno radi i za windows, a ima opcije selektivnog odabira folder-a i kompresija istih

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs