Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Sprej..
STRANA 1 OD 1
Guest Sprej.. 06.03.2021. 17:49 T68097

status: user
broj poruka: 583

Da pitam sme li se cistiti komp tj komponente kompresovanim vazduhom u spreju..
Ili ne

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 06.03.2021. 17:57 #668884

status: user
broj poruka: 819
sme ALI

1. paziti da se ne uduvaju cestice prasine u osetljive delove kao npr soket za cpu i nikako ne prelaziti sa jakim pritiskom vazduha preko rupa na HDD

2. dok se ciste ventilatori isti drzati da se ne okrece jer vazduh moze NEKE da pokvari ako su losijeg kvaliteta pa ih zavrti brze nego sto mogu da rade

3. paziti da se ne oduvaju dzamperi / jumpers sa ploce

4. ne znam jel moze da se stvori kondezat u tim bocama za vazduh ..... kao npr u kompresoru

5...



KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 06.03.2021. 18:08 #668885

status: user
broj poruka: 609

Osim ovog sto rece agresor ,tj dodatak na njegovo 4.

Stvara se led koliko god da je kvalitetan sprej.
Ja ga koristim samo kad je bas moranje

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ofrlje onako 06.03.2021. 18:48 #668886

status: user
broj poruka: 3466

Produvas tim ili na pumpu odes i njihovim onim za gume malo pirneš ili svoj vulkanizer neko sa kompresorom u kraju, okolini. a za neko detaljnije ciscenje to je vec kokplikovanija procedura.

By the way svaka cast za temu. Ja mislio micika hoce da farba terminal u hackintosh-u :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re: 06.03.2021. 22:49 #668891

status: user
broj poruka: 2996
Ja godinama koristim pumpu za bajs za nekoliko kompova koje aktivno koristim i za neke koje odrzavam. Nikada ni jedan jedini problem.


Ne bih bas duvao u komp toliko jakim kompresorom.

Mislim da je iMarkovic nekada spominjao neki za balone, u svakom slucaju mnogo slabiji, mozda se varam. To mi deluje kao mnogo bolja opcija.

E sada, ako je u pitanju tvoj komp, pumpa za bajs mi deluje kao najisplativije resenje.

Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 06.03.2021. 23:47 #668892

status: user
broj poruka: 18930
da, duvaljka za balone, ali profesionalna, marka Zibby, samo kosta 150eu.
Balon naduva za pola sekunde, a duva prasinu kao blesava, medjutim nista stetno ne izbacuje, samo suv vazduh iz motora. Koristili smo u firmi jedno 10god. non-stop bez ciscenja, neunistiva je spravica velicine kutije za cipele, jos manje. Meni to treba za razne stvari, ali ako neko cisti svoj komp, mislim da je malo sumanuto dati te pare, bolje za oko 50eu kupiti duvaljku za lisce na kp i to koristiti.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 radi i dan danas 07.03.2021. 18:34 #668903

status: user
broj poruka: 1986
https://docdro.id/TwhAkXM

duva za 10-tku, e sada biti pazljiv sa onim vecim elisama kulera na koje se direktno duva, obavezno pridrzavati prstom ili zakociti necim, sto se laptopova tice, bez problema cisti i bez otvaranja, samo pod uglom se dune 5s, i ko nov, a tastaturama dusu vadi :), ima tu i nekih dodataka za finiju elektroniku, ali onaj sa sL-I-K-E zavrsava gotovo sve

sprej je prevazidjen odavno, samo muzu ljude i prodaju maglu

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 07.03.2021. 18:40 #668904

status: user
broj poruka: 18930
gde si ovo nabavio, u Americi?

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 07.03.2021. 18:46 #668905

status: user
broj poruka: 1986
mozda je stiglo iz Amerike, ali Englezi su ga blagodarili i tu je i uzeto

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ne mora usa i uk 07.03.2021. 22:39 #668910

status: user
broj poruka: 3466

http://skr.rs/zzKC
140eur jbg


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Re: ... 08.03.2021. 22:03 #668938

status: user
broj poruka: 449
:: 4. ne znam jel moze da se stvori kondezat u tim bocama za vazduh ..... kao npr u kompresor

Treba držati kanister u vertikalnom položaju, jer inače zna da kapne neki kondenzat koji em bude jako, jako hladan, em sama hemikalija nije baš 100% bezbedna za komp. Mada ja ipak koristim sprej.

Za kompresor na pumpi mislim da je bilo slučajeva da se nešto ošteti na ploči, ove malo umerenije varijante bi trebalo da su dobre.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: Ofrlje onako 10.03.2021. 19:03 #668961

status: user
broj poruka: 4506
Jel ovo bio ozbiljan predlog, da se rastavi komp i kuciste i onda isto nosi na pumpu da bi se izduvalo kompresorom ?

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

::
:: Produvas tim ili na pumpu odes i njihovim onim za gume malo pirneš ili svoj vulkanizer neko sa kompresorom u kraju, okolini. a za neko detaljnije ciscenje to je vec kokplikovanija procedura.
::
:: By the way svaka cast za temu. Ja mislio micika hoce da farba terminal u hackintosh-u :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Da verovatno ozbiljno 10.03.2021. 20:19 #668962

status: user
broj poruka: 3466

A i pumpadzije bi gledale kako neko izduvava komponentu po komponentu.

Za detaljno ciscenje mu treba svasta nesto pored kompresovanog vazduha, ja sam mislio skine stranicu ode i pirne onako malo i sa neke daljine odredjene da poskida to nesto povrsno samo.

Iskreno ne znam nikog ko je rasklapao racunar radi ciscenja. Mozda tp rade oni kao aca srafciger pa kupe na kilo i operu sircetom i prodaju kao novo full ispravno na potrk daj pare kupi nosi ili srarciger demonstracija sledi


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 10.03.2021. 20:38 #668965

status: user
broj poruka: 9460
Ma sta ce vam kompresor?
Najobicnija cetka i cetkica sa dugackim dlakama i lagano uspomoc usisavaca se sve lepo ocisti.
A i ako ima malo prasine, nije greda. Vrag ga i cisti :)
Graficku isto tako, lepo skines, skines hladnjak i ocistis cetkicom i usput promenis pastu...
Ona duvaljka od 150eur jedino ako imas nekakav servis, pa 20 kucista dnevno otvaras i cistis, opravljas...Za kucno koriscenje bacanje para.
Uz jutarnju kaficu otvoris, ocistis cetkama i vozi misko. To jednom u par meseci, uzavisnosti koliko se prasine nakuplja.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @gile 10.03.2021. 21:22 #668969

status: user
broj poruka: 3466

Vidim neke cetkice za guslanje ploca i svega svacega ali, su po 30e, po cemu su one bolje od medium onih, obicnih dal aquafresh sto koristim godinama sa izopropilom, toalet papir itd

Ja bezim od usisivača i za normalnu primenu, ide mi na q prasina alergije sinusi i sve ali ako se ne bavi neko time stvarno nema smisla za aparaturom i fenserajem sta znam.
Jedina fascinantna stvarcica za koju kazem da je ludilo mozga jelena drozga su one anti statik krpice male bele za 1 2 3 upotrebe kod brisanja ekrana pre lepljenja stakla, folije itd. Kao magija nestaju dlacice i mrvice :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 10.03.2021. 21:28 #668971

status: user
broj poruka: 9460
Pa to su najverovatnije turbo antistatik, 3D HDMI UHD SAmoled ovo ono cetke, cim su 30eur :D

Kod kineza za 100 din kupis 6 cetkica raznih debljina i to je to.

Koliko sam g. kartica radio, i posle lemljenja, menjanja kojecega, izopropil alkohol i trljam sa najobicnijom cetkicom za zubala koja je sve samo ne antistatik i nista mu ne fali.
Pre ce random sama karta da crkne nego sto ce statika da je opali. Ni one glupave narukvice ne stavljam...sve je to glupost.
To samo za fensi majsore, ja spadam u onu felu sto im jajca ispala kroz pocepane gace :D :D
Mogu samo tu antistatik narukvicu da zakacim, da ne kazem bas sad gde :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp :) 10.03.2021. 23:08 #668977

status: user
broj poruka: 3466
Pa naravno, zdrava logika i razmisljanje. Ali fascinantna stvar

https://ibb.co/Bsfrrys
https://ibb.co/ZMQdTxN
Vidim da idu i za 14000din sa pdv. Tuga nesreca.


Srafcigeri njihovi kontam prestampano preko uniora cuvenog a KOMAD jedan srafciger 60e usput onako slusam, gledam sta pricaju bre, kakav fenseraj i sminka za rudarski prljavi posao gde si u prasini i sa uredjajima plivalim u da ne pricam cemu.

Ja kad sam nasao neki svoj pravac u softveru i opremio sr po pitanju posla misem, tastaturom ovim onim, doktor mi kaze bezi od ekrana kao djavo od krsta, a mene djavo kao da vuce i naletim danas na neki jastucic, palm test za tastaturu ili za ispred laptopa, ludilo bukvalno da te zalepi za racunar na 28h/7 da ti se ne ustaje :D, ni 400din bomba.

E kad smo kod majstorisanja i ciscenja secenja, skoro dobijem info da lik pravi od 0 kuciste za racunar, i10, nvme itd, uzima aluminijum u home depotu i planira da ga sece nekim nozem rucno i spaja lemilicom. Izneverovao sam.

A za kraj malo egzotike

https://ibb.co/xzmQDNW

https://ibb.co/X8S2hDd





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez kakvo pametovanje 10.03.2021. 23:41 #668978

status: user
broj poruka: 994

100 i kusur evra cetkice sprejevi qrac palac duvaljke ..hahaha...nista kao kompresor obican najobicniji nemoze da izduva prasinu iz kompa .....rigove i ne gasim rokam na sve strane pici pistolj ne dam komresoru da se ugasi ...nikad nistya nije stradalo niti sjebalo se 7 godina vec ....u radu znaci da ne pricamo o ugasenom kompu cetka za farbanje od 50 dindzi gde je nalepila prasina i udri samo nece nista komponentama da bude

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 10.03.2021. 23:49 #668979

status: user
broj poruka: 9460
Ma za ovu zakrivljenu mi nije zao i 350eur da dam, al za ravnu 14,000 din nikako.
Za te pare kupis svinju od 100kg i od cekinja napravis 20 antistatik cetkica i napunis zamrzivac usput:)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Haha 11.03.2021. 00:39 #668980

status: user
broj poruka: 3466
Gile četkar
https://i.ibb.co/7t4Jx9Z/Screenshot-20210311-004253.jpg

https://i.ibb.co/Hg78W5K/Screenshot-20210311-004324.jpg

Frekfencija :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 11.03.2021. 14:39 #669008

status: user
broj poruka: 819
ja sam morao da napravim 4mm precnika 250mm duzine savijenu po 45stepeni metalnu cevcicu za pistolj kompresora i opet ne mogu svuda da pridjem lepo a oni koji mogu sa cetkom svaka cast



KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 11.03.2021. 14:44 #669009

status: user
broj poruka: 9460
Ma nije bas sad da je lakse sa cetkicom nego sa kompresorom.
Al, brate, malo raskrcis kuciste, izvadis napajanje, g. karticu i onda ti je ploca bukvalno na izvolte i pridje se sa obicnom cetkicom za slikarstvo, malo debljom svuda i onda uspomoc usisivaca ta prasina koja se iscetka lako pokupi.
Posao od pola sata.
Ovo mozes da radis i u kuci, a sa kompresorom samo napolje, na terasi...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs