Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO Test Review
STRANA 1 OD 1
SkyFire MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO Test Review 16.03.2021. 01:56 T68115

status: user
broj poruka: 18472
Ukoliko vam je interesantno odradio sam jednu recenziju za ovu kartu pa mozete pogledati rezultate.


Moji utisci su jako pozitivni i generalno bi bila moja preporuka svakom..

Link:

https://forum.benchmark.rs/threads/msi-geforce-rtx-3070-gaming-x-trio-test-review.480411/





Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Prvo: pozdrav :) 16.03.2021. 03:55 #669154

status: user
broj poruka: 2998
Drugo: svaka cast sto si uspeo da nabavis zver. Nadam se da cena nije bila prenaduvana.

Treca: nisam fanboy, imam par masina sa intel i amd cpu, kao i amd i nv gpu, ali u ovoj generaciji gpu-a amd nema bas sta da trazi zbog manjka svog pandana DLSS-u. Nova generacija dlss-a je neverovatna, i vidno bolja od prosle. Bukvalno besplatne performanse.

Amd je stvarno izbacio kartice koje su ozbiljan pomak napred, efikasnija arhitektura i sve to. Ali prva generacija RT-a nije optimizovana koliko bi mogla a kako ce RT postajati sve cesci zbog konzola ovo je sve bitnije. U 20xx seriji, ovo je po meni bila skoro pa nebitna stavka, zbog malog broja naslova koji imaju podrsku za RT i DLSS, ali sada, tehnologija sazreva i amd je sada

Amd prica o nekoj upsampling tehnici za ovu generaciju, ali i dalje je sve u domenu obecanja. Ukoliko/dok ne implementiraju to, mislim da su losa preporuka.

Razumem da neko hoce da uzme amd za kompetitivne naslove, ali opet, i 1070/1080 su dovoljni za njih. I bice jos neko vreme. Poradovao sam se sto je bilo nade da posle dugog vremena opet imam skroz crveni komp, ali nema logike sada pazariti amd gpu, ili da preciziram amd gpu nove generacije. 580 je i dalje solidna kartica koja se dobro drzi u novim naslovima, i 1080p i uparena za ryzen-om 1600 re jeftina a solidna masina za vecinu ljudi koja hoce da se igra u 1080p

Hocu reci, za RT i ne marim toliko, ali DLSS, od kada sam poceo da ga koristim, ne vidim sebe kako pazarim karticu koja nema nesto slicno. Znam da dlss nije samo antialiasing, ali postao mi je omiljena vrsta AA.


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Hvala Sky-e - koncizan i precizan, bio i ostao. 16.03.2021. 04:09 #669155

status: user
broj poruka: 10985
Da nesto nemam ovu (vec pomalo vremesnu) 1060-kicu (MSI), potrazio bih 3070 (MSI, najverovatnije). Doduse, bila bi to verzija sa dve duvaljke (Ventus 2x OC, mozda?), jer mi se ne svidjaju ovi trokrilni ormani (taj x3 trend najvise praktikuje najgori `brand` - gigashyte - tri ventilatora
stavlja i na cetvorobitne office karte, jer im je (tako to radi giga!) zadatak da GREJU kartu, da se ova ne prehladi, pa da je dr.konj proglasi zrtvom kovida).

Svaka cast: primetio si i da je bekplejt Trabantovan (ja, u povrsnosti svojoj, nikada ne bih na to obratio paznju). Sta da se radi - danas se od``kompozitnih plastika`` i branici na Volvo autima prave...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO Test Review 16.03.2021. 11:34 #669160

status: user
broj poruka: 7695
MSI je uvek pravio odlicne graficke od oba proizvodjaca ,ako ne racunamo
ekskluzivne proizvodjace Evga ,Sapphire ili HIS.Pretpostavljam da iskljuci kulere
kada je slab load .


:: Ukoliko vam je interesantno odradio sam jednu recenziju za ovu kartu pa mozete pogledati rezultate.
::
::
:: Moji utisci su jako pozitivni i generalno bi bila moja preporuka svakom.
::
:: Link
::
:: https://forum.benchmark.rs/threads/msi-geforce-rtx-3070-gaming-x-trio-test-review.480411
::
::
::
::
::
:: Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 16.03.2021. 13:47 #669166

status: user
broj poruka: 1991
https://versus.com/en/msi-geforce-rtx-3070-gaming-x-trio-vs-msi-radeon-rx-6800-gaming-x-trio

1600 jevreja, he he, nasali se, ostace misaona imenica vecine, sem za par fanbojeva .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 16.03.2021. 21:26 #669174

status: user
broj poruka: 12785
Videh cenu u PL, 1400e, lepo me nasmeja. Sve više težim da uzmem Xbox Series X...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 16.03.2021. 22:06 #669176

status: user
broj poruka: 18472
@JovanZ

Hvala.

Nabavio sam je po ceni u drugom talasu ali opet nizoj, dobio sam ulaznu.
Kao sto sam tamo i naveo ja sam isao na RTX 3080 i kada su se pojavile bilo mi je previse novca ali se na kraju ispostavilo da oni sto su uzeli odmah su bolje prosli. Ja sam kasno provalio kuda ce ovo da ide. Zato uzeh u zadnji momenat RTX 3070.

Ako bude priL-I-K-E eto mene sa magarca na konja :) ali po svemu sudeci cene nece dole bar jos godinu dana, taman do izlaska RTX 4xxx a tad necu napraviti gresku kao sad.


DLSS je odlicna stvar, verujem da ce treca generacija da bude jos bolja. Poprilicno je kvalitetno graficki, ja i nisam uocavao neke bitne razL-I-K-E, prakticno ih i nema u kvalitetu prikaza izmedju nativnog setovanja i sa DLSS. Imas image sharpening i MFAA pa probaj neke kombinacije. Ja volim da ulepsavam grafiku sto je vise moguce.

Zelim da postignem brutalan efekat.

@tortojed

Hvala. Pa da, za moj ukus mogli su da stave mariniju ali mora negde bar malo da se ustedi..

@obradmi

Kao sto rekoh, nikad me nisu razocarali. Imao sam ih manje od Asusa ali opet sve sto sam imao je radilo odlicno.

@Daum

Cene su katastrofa svugde, cak kod nas mozes da nadjes jeftinije nego na zapadu sto nikad nije bilo. Ali svakako su nenormalne, uzasno visoke.

Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 16.03.2021. 22:34 #669179

status: user
broj poruka: 4225
@nebeska vatro, mogao si u prednarudžbenom periodu da uzmeš 3060 sa 16 gb za 392 dolara, ako si bio brz. Mana je što nakon 15 minuta ih nije bilo na stanju nigdje, pa ni u Pakistanu ni u Indiji.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 16.03.2021. 22:44 #669180

status: user
broj poruka: 3974
Daume samo PS5, kakav Xbox, vec imas dobar pc... :D

Operatore, daj nabavi mi nesto iz tih azijskih zemalja, siromasan sam, nemam kes da placam soma evra za gpu, samo msrp!

Sky i 3070, hmm, ne ide mi to uz njega. :D Samo 3080, ili pak 6800XT, red je da zajase crvenog djavola! :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 17.03.2021. 00:48 #669184

status: user
broj poruka: 3466
Skaj jahac apokalipse :)


:: Daume samo PS5, kakav Xbox, vec imas dobar pc... :
::
:: Operatore, daj nabavi mi nesto iz tih azijskih zemalja, siromasan sam, nemam kes da placam soma evra za gpu, samo msrp
::
:: Sky i 3070, hmm, ne ide mi to uz njega. :D Samo 3080, ili pak 6800XT, red je da zajase crvenog djavola! :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Re: ... 17.03.2021. 10:14 #669185

status: user
broj poruka: 1991
tu si donekle u pravu, trenutno jase `zeleni` (the climate change, extinction rebellion, planetary crisis, green revolution, shale oil...) ili kako ga zovu `pale horse of the apocalypse`
______________________________________________________________________
The formerly known as second and third world nations are an unknown at this point. Their fate will depend upon the decisions they take in the future. Western powers are not going to take over them as they did in the past because these countries won’t be able to control their own cities far less L-I-K-Ely countries that are far away.

The collapse of the Soviet system wiped out 10 percent of the population. The stark reality of diverse and multicultural Western societies is that a collapse will have a toll of 50 to 80 percent depending on several factors but in general terms the most diverse, multicultural, indebted and wealthy (highest standard of living) will suffer the highest toll.

Another particularity of the Western system is that its individuals have been brainwashed to the point that the majority accept their moral high ground and technological edge as a given. This has given the rise of the supremacy of the emotional arguments over the rational ones which are ignored O-R deprecated.
_______________________________________________________________________

nadam se da su se gospoda gejmeri, 3d modelari, fanbojevi i ostali pripremili za predstojecu sezonu, znaci avatari i egzoskeleti vas jedino mogu spasiti, otpriL-I-K-E, za one koji jos mogu da misle, prikupite svu mogucu literaturu o raznoraznim temama (prenosivog tipa), bice i vise nego neophodna

p.s.
`They were given power over a fourth of the earth to kill by sword, famine, and plague, and by the wild beasts of the earth.`

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: Skaj jahac apokalipse :)
::
::
:: :: Daume samo PS5, kakav Xbox, vec imas dobar pc... :
:: ::
:: :: Operatore, daj nabavi mi nesto iz tih azijskih zemalja, siromasan sam, nemam kes da placam soma evra za gpu, samo msrp
:: ::
:: :: Sky i 3070, hmm, ne ide mi to uz njega. :D Samo 3080, ili pak 6800XT, red je da zajase crvenog djavola! :
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp micika 17.03.2021. 12:48 #669186

status: user
broj poruka: 3466

koliki clipboard imas ti :D

jel rucno to sve ili imas neku automatizaciju foricu zanimljivu koja bi se mogla iskoristiti za nesto korisno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: micika 17.03.2021. 16:28 #669189

status: user
broj poruka: 1991
uglavnom su stvari koje sam skorije citao, ima tu dosta alata koji rade `content classification`/nlp/nltk, ali kostaju debelo, s druge strane i nije ih bas nemoguce napakovati:

https://www.youtube.com/watch?v=yQofi_4Z-lw

ali treba vreme i dobra volja

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


::
:: koliki clipboard imas ti :
::
:: jel rucno to sve ili imas neku automatizaciju foricu zanimljivu koja bi se mogla iskoristiti za nesto korisno
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @SkyWikler 17.03.2021. 19:15 #669190

status: user
broj poruka: 17084
Cestitam na kupovini, odlicna karta, super testovi i nek te sluzi u zdravlju!
Nju sam i ja planirao da uzmem sobzirom na moju istoriju polesti:

gtx 260
gtx 470
gtx 670
gtx 970
rtx 2070
ali po ovim cenama mi ne pada na pamet...

Gde si je nabavio i koliko te izasla?

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:16 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion :) 17.03.2021. 20:08 #669191

status: user
broj poruka: 414
Ukljuci ti to da kopa.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 vrh! 17.03.2021. 20:18 #669192

status: user
broj poruka: 456
Bravo Sky, odličan izbor, neka te služi dobro i da je zameni Asus rtx 3080 ili neka četvorka :)
Super je što si izabrao Crysis 3 za benchmark -_-




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Da se i ja ukljucim u temu 17.03.2021. 21:21 #669193

status: user
broj poruka: 3466

A ne stalno u off da idem

Super kupovina brate skaje (ne mislim blekberi skaj nego ovako :))
Neka te lepo sluzi i da se izigras u zdravlju. Koji majning sa time sta bi dobio, predmet za gledanje i koji dinarcic jbg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: ... 18.03.2021. 20:43 #669198

status: user
broj poruka: 12785
PS5 mi stiže u ponedeljak, ali šta ću da radim ako mi crkne 1080ti...


:: Daume samo PS5, kakav Xbox, vec imas dobar pc... :
::
:: Operatore, daj nabavi mi nesto iz tih azijskih zemalja, siromasan sam, nemam kes da placam soma evra za gpu, samo msrp
::
:: Sky i 3070, hmm, ne ide mi to uz njega. :D Samo 3080, ili pak 6800XT, red je da zajase crvenog djavola! :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 18.03.2021. 20:47 #669199

status: user
broj poruka: 18472
Kartu imam vec neko vreme samo sto nisam stigao da se posvetim da odradim testove sve do sada.


@Dexter013

Hvala. Isto i tebi zelim da se pocastis. Nazalost ovo je ludilo velikih razmera koje su cene!

@rasa007

Hvala. Ne moze da prodje bez Crysis-a :))


@duqp

Ako karta moze da napravi trenutno 160 evra na mesecnom nivou to mozda jeste sitnjurija sa tog aspekta kada posmatras citav rig ili vise njih ali kroz par meseci otplati samu sebe mada ja ne kopam bar ne jos.


Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs