Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Crko mi komp znaci stvarno LOL
STRANA 1 OD 1
Adzem Crko mi komp znaci stvarno LOL 16.03.2021. 21:09 T68117

status: user
broj poruka: 3796
Slucajno se zadesila jedna visak RX 570, i ja reko ajde da je malo ubacim da vidim kako rade dve u igricama. Ubacim ja tu drugu, odradim res biosa i factory res samog drajvera, udjem u Heaven pokaze tacno duplo veci fps nego sa jednom, kad posle 15ak sekundi bam plavi ekran i restart kompa sam on odradi. Posle toga ja jos jednom sve isto ponovim, isto ugasi posle par sekundi, posle toga udjem u BF1 tamo ugasi takodje sve isto posle par sekundi. Znaci uvek isti scenario, prvo plavi ekran pa restart. Nikada ne ugasi kao da je nestalo struje... Posle par puta skroz crkne, sada vise nece ni da baci sliku. Pokusao jednu po jednu kartu, drugi slot, restart biosa sto puta, vadjenje memorije, ma nista ne pomaze. Definitivno vise ne mogu da udjem nigde. SL-I-K-E nema na ekranu, kulere normalno vrti, normalno one crvene lampice prijavljuje cpu, vga, bios kako vec ide... Zaustavi se na boot i to je to. Nemoguce da su obe karte riknule, takodje mi se cini da je ploca ispravna. Malo me buni napajanje, jer izbacuje plavi ekran pre gasenja. Do sada moje iskustvo govori kada je napajanje iskljucuje kao kad nestaje struja, mozda gresim? Cooler Master V700 je u pitanju, staro 7 godina... Ne znam vise sta da probram...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

______________________________________________________________________

Dodao autor teme (16-03-2021 20:21:26):

 ...:
Evo novosti, sve je u redu monitor je blokirao od silnih restarta. Uspeo sam da udjem u win, ali i dalje kao malopre plavi ekran i restart posle ulaska u nesto zahtevno kada su obe kartice prikljucene. Kada je jedna normalno sve radi i ne gasi...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne moze napajanje da izdrzi 16.03.2021. 21:24 #669173

status: user
broj poruka: 9380
I nije ti se monitor zabagovao, napajanje te zeza. Izbaci jednu graficku.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/4X16GB/B460M/GTX980/500GB/550W/HP27hq

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 16.03.2021. 22:45 #669181

status: user
broj poruka: 3974
Presece me jbt, bacaj taj gpu u kantu! :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 16.03.2021. 23:09 #669183

status: user
broj poruka: 3796
Ja sam pre par godina na ovo napajanje stavljao i vece potrosace, nikada se nije gasilo. Izgleda da je pri izdisaju. Gasi definitivno sa dve kartice, sa jednom ne. Pre toga plavi ekran sve uredno.


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: Crko mi komp znaci stvarno LOL 17.03.2021. 15:16 #669187

status: user
broj poruka: 1118
Ode 5600x?


:: Slucajno se zadesila jedna visak RX 570, i ja reko ajde da je malo ubacim da vidim kako rade dve u igricama. Ubacim ja tu drugu, odradim res biosa i factory res samog drajvera, udjem u Heaven pokaze tacno duplo veci fps nego sa jednom, kad posle 15ak sekundi bam plavi ekran i restart kompa sam on odradi. Posle toga ja jos jednom sve isto ponovim, isto ugasi posle par sekundi, posle toga udjem u BF1 tamo ugasi takodje sve isto posle par sekundi. Znaci uvek isti scenario, prvo plavi ekran pa restart. Nikada ne ugasi kao da je nestalo struje... Posle par puta skroz crkne, sada vise nece ni da baci sliku. Pokusao jednu po jednu kartu, drugi slot, restart biosa sto puta, vadjenje memorije, ma nista ne pomaze. Definitivno vise ne mogu da udjem nigde. SL-I-K-E nema na ekranu, kulere normalno vrti, normalno one crvene lampice prijavljuje cpu, vga, bios kako vec ide... Zaustavi se na boot i to je to. Nemoguce da su obe karte riknule, takodje mi se cini da je ploca ispravna. Malo me buni napajanje, jer izbacuje plavi ekran pre gasenja. Do sada moje iskustvo govori kada je napajanje iskljucuje kao kad nestaje struja, mozda gresim? Cooler Master V700 je u pitanju, staro 7 godina... Ne znam vise sta da probram..
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
:: _____________________________________________________________________
::
:: Dodao autor teme (16-03-2021 20:21:26)
::
::  ...
:: Evo novosti, sve je u redu monitor je blokirao od silnih restarta. Uspeo sam da udjem u win, ali i dalje kao malopre plavi ekran i restart posle ulaska u nesto zahtevno kada su obe kartice prikljucene. Kada je jedna normalno sve radi i ne gasi..
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: ...i izbaci to “finalna” 17.03.2021. 15:16 #669188

status: user
broj poruka: 938

jer svi znamo da ce ta RX570 leteti prva, a posle ko zna.

:: Ja sam pre par godina na ovo napajanje stavljao i vece potrosace, nikada se nije gasilo. Izgleda da je pri izdisaju. Gasi definitivno sa dve kartice, sa jednom ne. Pre toga plavi ekran sve uredno
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jamire Re: Crko mi komp znaci stvarno LOL 19.03.2021. 09:53 #669202

status: user
broj poruka: 1066
Nemoj standarni kabal za napajanje za grafiku uzmi od standarni molex zakaci dodatak i porbaj. Mislim da ti je ta grana za napajanje oslabila.I meni se desavalo isto na jednom napjanjeu themraltake 600 wati modularnao kada sam stavio jacu grafiku koja zahteva 8+6 pina.

AMD FX-8320, 4300 MHz (21.5 x 200)
Cooler Master 212 EVO
Motherboard MSI 990FXA-GD80
Kingston HyperX Blue 12gb 1600
MSI GeForce GTX 1660 ARMOR 6G OC
SSD OCZ Agility 3 60gb
1.5 WD+500gb WD
Chiftec CX-05B-B
Chiftec 850 Nitr

:: Slucajno se zadesila jedna visak RX 570, i ja reko ajde da je malo ubacim da vidim kako rade dve u igricama. Ubacim ja tu drugu, odradim res biosa i factory res samog drajvera, udjem u Heaven pokaze tacno duplo veci fps nego sa jednom, kad posle 15ak sekundi bam plavi ekran i restart kompa sam on odradi. Posle toga ja jos jednom sve isto ponovim, isto ugasi posle par sekundi, posle toga udjem u BF1 tamo ugasi takodje sve isto posle par sekundi. Znaci uvek isti scenario, prvo plavi ekran pa restart. Nikada ne ugasi kao da je nestalo struje... Posle par puta skroz crkne, sada vise nece ni da baci sliku. Pokusao jednu po jednu kartu, drugi slot, restart biosa sto puta, vadjenje memorije, ma nista ne pomaze. Definitivno vise ne mogu da udjem nigde. SL-I-K-E nema na ekranu, kulere normalno vrti, normalno one crvene lampice prijavljuje cpu, vga, bios kako vec ide... Zaustavi se na boot i to je to. Nemoguce da su obe karte riknule, takodje mi se cini da je ploca ispravna. Malo me buni napajanje, jer izbacuje plavi ekran pre gasenja. Do sada moje iskustvo govori kada je napajanje iskljucuje kao kad nestaje struja, mozda gresim? Cooler Master V700 je u pitanju, staro 7 godina... Ne znam vise sta da probram..
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
:: _____________________________________________________________________
::
:: Dodao autor teme (16-03-2021 20:21:26)
::
::  ...
:: Evo novosti, sve je u redu monitor je blokirao od silnih restarta. Uspeo sam da udjem u win, ali i dalje kao malopre plavi ekran i restart posle ulaska u nesto zahtevno kada su obe kartice prikljucene. Kada je jedna normalno sve radi i ne gasi..
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 22.03.2021. 22:42 #669289

status: user
broj poruka: 3796
https://ibb.co/jZCpdSV

Sad sam primetio da je plastika oko ovog pina nagorela. Ovo je za grafu struja 6p i deo koji ide u napajanje...

Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs