Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Zalemi, prekuglaj, isfeniraj mobilni telefon i tako :)
STRANA 1 OD 1
duqp Zalemi, prekuglaj, isfeniraj mobilni telefon i tako :) 20.03.2021. 09:38 T68124

status: user
broj poruka: 3466

Prvo sam stavio u zanimljivi yt snimci i ne iskace u news feed pa evo premeštaj ovde :)


Skoro u nekoj diskusiji dobijem info kako je xy osoba upaljacem grejala vrh kuhinjskog noza da samo pipne `ono sivkasto srebrnasto` ali nije imao flux pa je ostao samo sa nozem crnog vrha :)

par video snimaka od kolega i prijatelja Kineza :) kako se to lepo i pedantno radi, snima mikroskopom itd.

Hirurgija

Link od Youtube playlist-e sa par snimaka cisto eto radi onako za podeliti :)

http://skr.rs/zzQh
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Svašta ima.... 20.03.2021. 12:26 #669228

status: user
broj poruka: 6643
Svojevremeno sam, kao klinac, gledao snimak sa afričke pijace, kada lik evropljaninu da ne kažem belcu, popravlja digitalni sat, tako što lemi žarom od cigare (vuče, vuče i zalemi). Probao jednom, bez uspeha.



Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.03.2021. 12:44 #669229

status: user
broj poruka: 18940
Za dobrog majstora dovoljan je i brener da zalemi sta treba

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ovo sa berze 20.03.2021. 13:11 #669230

status: user
broj poruka: 3466

I noz i upaljac, nije ni dobro ni majstor. Nego neka pod-vrsta da bog sacuva.

@imarkovic cujem skoro da je weller i za osnovne neke hobby varijante poceo da daje lifetime garanciju. Lepo od njih.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ovo sa berze 20.03.2021. 13:27 #669231

status: user
broj poruka: 18940
nisam znao za Weller, cudi me, to je veoma neobicno za lemilice. Uzmi primer industrijske upotrebe..

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: I noz i upaljac, nije ni dobro ni majstor. Nego neka pod-vrsta da bog sacuva.
::
:: @imarkovic cujem skoro da je weller i za osnovne neke hobby varijante poceo da daje lifetime garanciju. Lepo od njih.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ne bih ni ja znao 20.03.2021. 15:48 #669232

status: user
broj poruka: 3466

Javio mi se neko ko pravi diy kuciste od aluminijuma u obliku b20 stealth-a i nakupovao aluminijuma kao da pravi autobus i ja pitam ok kako ces da seces i spajas sve to i on kaze ne sekiraj se, ubodna testera i lemilica, i ja se tu nasmejem i kazem moze to ali u snovima.

Prodje nepunih 1mes kaze e uzeo sam tu i tu weller lemilicu, dobra bas radi super ali bio si u pravu ne moze ovako. Jbg neka je tu imam lifetime warranty. Uzeo je neku žnj ubodnu testeru i lemilicu za 400usd.

Ali ovako bas lep projekat ce da bude samo malo da se opameti i ode na `zavarivanje` i sečenje da to kršteno izgleda.

Odmah u startu je otpisao custom water cooling jer eto avion je pa da pozicionira noctua-e u krilima i da duvaju.

Specifican projekat a i osoba, 3 maticne ploce, svasta nesto nacickano na njih i da ima ukras u radnoj sobi :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.03.2021. 16:06 #669233

status: user
broj poruka: 18940
Ja sam jednom napravio dogovor s jednim likom, dao sam mu 2 neke lemilice koje mi u zivotu ne trebaju, on meni novu weller bazu WS80, ali bez gornjeg poklopca kucista.
Nabavio sam dzabe aluminijumski lik debeo 4mm, medjutim lokalni bravar nije mogao to da mi izreze i sklopi, nisam ni ja mogao sam sa bonsekom, tj. mogao sam ali nije mi se dopao rezultat, odustao i iskesirao 5 soma za to parce plastike.

Jedno od stvari koje sam uspeo da modifikujem je stari kit za Megahalems za AM3 koji sada koristim za AM4, Mega jos uvek najbolji kuler u klasi.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Kontam da kod tih 20.03.2021. 17:53 #669234

status: user
broj poruka: 3466

Stvari jedino dremel onaj zubo tehnicarski moze da pripomogne :)

Ja prekjuce prevrnuo ceo stan da nadjem poklopac od malo ludog usb flesa i nema pa nema. Odustanem i sedim za racunarom on bleji pored tastature :)
Parce plastike haha


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @imarkovic 19.04.2021. 15:08 #669918

status: user
broj poruka: 3466

https://youtu.be/Y_CKQ2AAojs

Treba pitati jel opravljate vi m tastere na miševima :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp :) 26.04.2021. 06:06 #670183

status: user
broj poruka: 3466
https://youtu.be/h3ZBt8qHGVI

Kad je ruka mirna i rutinski to neko lepo odradi :)

https://youtu.be/5aSiJFMCLS0

Malena termalna kamera :) samo presku brend, nor kamerica je 690eur, set srafcigera ne znam sa 5 vrhova ~250eur u Beogradu, na komad ima isto i `kazu` da su bolji od Unior-a
https://ibb.co/SNMT7Cb

A Unior srafcigeri ti mali, po 20god koriste se svakodnevno i sve je u mint stanju i drske i vrhovi i dozivotno ce da budu takvi.

https://youtu.be/ZscfVKhGgIY

Ode ploča u kobasice :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646087.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs