Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
DAB/DAB+ radio
STRANA 1 OD 1
777 DAB/DAB+ radio 12.04.2021. 04:39 T68161

status: user
broj poruka: 85
Jel ima neko u kolima i sta moze da se uhvati?

Koliko sam ja upoznat DAB signal emituju Radio Beograd 1, 2 i 202-ojka.

Zbog tri stanice mi se ne daje 110eur za nov Sony-jev prijemnik.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Odgovor 12.04.2021. 10:05 #669668

status: user
broj poruka: 997
Za sada se emituju samo nacionalne stanice, HIT FM, Beograd 1/2/202 , S1, S2, Play

Za sada se emituje sa par predajničkih lokacija, Avala za Beograd, Čot sa Fruške gore za Vojvodinu, na jugu radi Ovčar područije Čačka i Jastrebac za jug Srbije. Centralna Srbija za sada nije pokrivena.

Nemas apsolutno ni najmanje potrebe da menjas osim ako nisi entuzijasta pa voliš da imas digitalni radio, FM će ostati još sigurno 5 godina a bogami možda i mnogo više....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: Odgovor 13.04.2021. 13:55 #669690

status: user
broj poruka: 85
Druze sve mi je jasno, ja i jesam donekle radio entuzijasta posto mi je u sobi u kojoj spavam odmah na stolu radio prijemnik s pocetka 90tih, a ova sprava me je kupila svojim dizajnom i sveopstim utiskom iako je nikad nisam video https://www.sony.com/en-cd/electronics/dab-radios/xdr-s61d a cene je basnoslovnih 110eur samo ne znam da li sa razlogom ili bez.

Voleo bih da se igram sa ovim uredjajem, lupam kad zapalim na leto u CG da tamo ``opipavam`` puls sto po planinama sto po primorju gde cu sigurno da hvatam italijane u DAB formatu itd.

Jedino ne znam sta je bolesnicima na kupujem-preprodajem da ga toliko cene. A kod nas ga nema nigde da se to razbije na neke rate i sta ja znam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @micika 13.04.2021. 16:42 #669706

status: user
broj poruka: 3466

Daj neki .txt tutorial za diy varijantu radio prijemnika za kolica za pretovaravanje betona
Ja bih se malo poigrao pa kad guram od mesalice do temelja ili gde vec da hvatam mtv signal ako je izvodljivo i kosava radio. Hvala


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 13.04.2021. 18:56 #669716

status: user
broj poruka: 1986
evo nekoliko projekata da se zanima, pa neka vugla:

`This book is written to enlighten radio enthusiasts on how to start an amateur
radio station with a ham radio license and a ham radio kit.`
Ham Radio for Technicians, Extras and General License 2021-2023_ The Complete Beginner_s Study Guide for Establishing an Amateur Radio Station and Acquiring Your License, by Adams Jonathan

`For just a few dollars in parts, you can investigate all parts of the radio frequency spectrum and even decode some truly beautiful images from space.`
Explore Software Defined Radio Use SDR to Receive Satellite Images and Space Signals
by Wolfram Donat

`Regardless of whether you want to pursue the focal amateur areas such as radio propagation study, technical experimentation, radio contesting, public service communication O-R computer networking, having an understanding, and skills on amateur radio are sure to change your life, and broaden your perspective on so much that you had never imagined.`
Hamshack Raspberry Pi: Learn How To Use Raspberry Pi For Amateur Radio Activities And 3 DIY Projects
by Dwight Standfield

`Practice to Make Perfect
Even a sharp axe gets dull if it isn’t used. Get on the air regularly, keeping in touch
with conditions. An experienced operator knows what stations are active, from
where, and when, as well as when important nets and on-the-air events take
place. Even if you know the procedures by heart, check in to your local net each
week. Take advantage of contests O-R special events to exercise your skills and
make sure your equipment is working.`

Ham Radio For Dummies, 4th Edition
by H. Ward Silver

btw
https://www.amazon.com/Kaito-Powered-Emergency-Flashlight-Cellphone/dp/B003A21DQA (zgodna zezancija)
vec navijam za kolegu, samo bez turbo-folka molim .)

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Mistery solved 14.04.2021. 00:53 #669728

status: user
broj poruka: 85
https://www.radiofm.rs
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.04.2021. 12:28 #669731

status: user
broj poruka: 18930
Odlican sajt, steta sto nema 202-ke :(

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: Mistery solved 14.04.2021. 13:00 #669734

status: user
broj poruka: 1986
eh, duplikat duplikata i tako u nedogled, sva sreca pa nikad nisam imao potrebu da datamajnujem ovaj forum, cenim da bi bilo repeticija tema na sve strane, sa istom, ako ne identicnom frazeologijom, jos malo pa kao onaj kultni film `they live`

`They influence our decisions without us knowing it. They numb our senses without us feeling it. They control our lives without us realizing it. They live. `

`Nada, a down-on-his-luck construction worker, discovers a pair of special sunglasses. Wearing them, he is able to see the world as it really is: people being bombarded by media and government with messages L-I-K-E `Stay AS-L-E-E-P`, `No Imagination`, `Submit to Authority`. Even scarier is that he is able to see that some usually normal-looking people are in fact ugly aliens in charge of the massive campaign to keep humans subdued.`

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: https://www.radiofm.rs
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: >> 14.04.2021. 13:05 #669738

status: user
broj poruka: 85
http://www.radio-uzivo.com/stanica/radio-beograd-202

Ovaj je mozda jos i bolji od prethodnog :-)


:: Odlican sajt, steta sto nema 202-ke :
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs