Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Potrebna preporuka
STRANA 1 OD 2  
gepard Potrebna preporuka 16.04.2021. 20:38 T68169

status: user
broj poruka: 267
Drugari dugo se nisam oglašavao na forumu, izašao sam odavno iz fazona sa komponentama, nemam pojma šta je sad aktuelno i koji se procesor, ploča i memorija slažu u funkcionalnu celinu, pa odatle i molba, ako vam ne predstavlja veliki problem, za preporuku:

ploča + cpu + memorija

a sve u svrhu dugogodišnjeg pouzdanog rada (svestan sam da to niko ne može da garantuje).
Na računaru ne igram igrice koje zahtevaju grafiku bolju od integrisanog rešenja (na ploči, čipset, procesor gde je već sad). Ono što predstavlja problem to je u mom radu otovrenih 20, pa i do 50 tabova, uglavnom u chrome-u, tu je i firefox, možda i neki drugi browser, što predpostavljam zahteva pre svega memoriju. Naravno word i excel su stalno otvoreni i to po nekoliko aktivnih dokumenata između kojih moram da baratam.

Postojeća konfiguracija koju koristim (sve teže i teže),

ASUS P7P55D Deluxe, Intel i7 860@2.8GHz, DDR3-1333MHz, 24567MB (2x8 i 2x4 Kingstone plavi hladnjak), bios 0606, grafika mislim neka 5770 iz tog vremena (9, 10 godina, možda i više)

u poslednje vreme silni problemi, ne uspeva ni windows da se podigne u funkcionalno stanje, verujem da je problem voltaža memorije koju sam više puta pokušavao da korigujem, uspem na kratko, pa za mesec dva opet problem, a nemam živaca da kada moram da obavim posao, moram da izgubim par sati da bi osposobio računar za rad.

Može i savet šta u BIOS-u da promenim da može da se podigne windows. Skidao memorije birsao kontakte alkoholom, izduvavao slotove na ploči više puta, skoro sam dizao novi windows, radi neko vreme, pa opet u krug.

Suma novca, pa rečimo sve zajedno (32GB rama) računam oko 500 evra, ako postoji nešto što je mnogo bolje, a potrebno je povećati iznos uzeću u razmatranje, komponente bi naručio verovatno preko `mađara`.





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: Potrebna preporuka 16.04.2021. 20:58 #669814

status: user
broj poruka: 85
Ryzen 5 APU mada bolje da uzmes lupam 5600X i dodas neku krs grafiku za 100eur + adekvatnih 2x16 GB DDR4 na adekvatnom kloku + adekvatna ploca, tako da sacekaj naucnike odavde da ti predloze best buy varijantu u smislu da upadne u okvire tih 500 eur.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Potrebna preporuka 16.04.2021. 21:29 #669815

status: user
broj poruka: 3466
Bilo bi ok da metnes i 256gb ssd u to tvoje novo ploca-cpu-mem i da imas i to u vidu, da se digitalizujes i da ti stari hdd ostane za storage ili sta vec.

32gb rama
ryzen petardu i neku plocu i eto. Javice ti se neko ko je sklapao skoro ili gledao pratio itd

Super ces da prodjes sa 5600x koji je oko 350e i da za 150e skarabudzis plocu ram i ssd
Genijalno

Nista ti faliti nece sa 3600x koji je oko 250eur i manje zavisi kako gde, u A*om je 26k din tray, a 29k box

ako ces skarabudzivati neki krsteni hladnjak onda uzmi tray, i za 30-40e uzmi nesto lepo, da svetli i treperi

a za bios, pa nece da pomogne nikakva voltaza ako si ti u stadijumu duvanja i brisanja kontakta svakodnevno.

Koja je potreba OC-a za surf i office jbg.


:: Drugari dugo se nisam oglašavao na forumu, izašao sam odavno iz fazona sa komponentama, nemam pojma šta je sad aktuelno i koji se procesor, ploča i memorija slažu u funkcionalnu celinu, pa odatle i molba, ako vam ne predstavlja veliki problem, za preporuku
::
:: ploča + cpu + memorij
::
:: a sve u svrhu dugogodišnjeg pouzdanog rada (svestan sam da to niko ne može da garantuje)
:: Na računaru ne igram igrice koje zahtevaju grafiku bolju od integrisanog rešenja (na ploči, čipset, procesor gde je već sad). Ono što predstavlja problem to je u mom radu otovrenih 20, pa i do 50 tabova, uglavnom u chrome-u, tu je i firefox, možda i neki drugi browser, što predpostavljam zahteva pre svega memoriju. Naravno word i excel su stalno otvoreni i to po nekoliko aktivnih dokumenata između kojih moram da baratam.
::
:: Postojeća konfiguracija koju koristim (sve teže i teže)
::
:: ASUS P7P55D Deluxe, Intel i7 860@2.8GHz, DDR3-1333MHz, 24567MB (2x8 i 2x4 Kingstone plavi hladnjak), bios 0606, grafika mislim neka 5770 iz tog vremena (9, 10 godina, možda i više
::
:: u poslednje vreme silni problemi, ne uspeva ni windows da se podigne u funkcionalno stanje, verujem da je problem voltaža memorije koju sam više puta pokušavao da korigujem, uspem na kratko, pa za mesec dva opet problem, a nemam živaca da kada moram da obavim posao, moram da izgubim par sati da bi osposobio računar za rad
::
:: Može i savet šta u BIOS-u da promenim da može da se podigne windows. Skidao memorije birsao kontakte alkoholom, izduvavao slotove na ploči više puta, skoro sam dizao novi windows, radi neko vreme, pa opet u krug
::
:: Suma novca, pa rečimo sve zajedno (32GB rama) računam oko 500 evra, ako postoji nešto što je mnogo bolje, a potrebno je povećati iznos uzeću u razmatranje, komponente bi naručio verovatno preko `mađara`
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Meni tvoj problem vise lici na HDD nego na memoriju 17.04.2021. 00:43 #669828

status: user
broj poruka: 9380
Svejedno, ta masina vristi za SSDom. Ako bi ugradio unutra SSD, mozda ti apgrejd ne bi ni trebao.
Elem, ako sa tog i7 hoces zaista da se apgrejdujes kako treba, onda ti je 500 eura malo. Mozda 500+ da prodas to tvoje.

Preporuka za apgrejd:
INTEL Core i9 10850K 10 Core 3.6GHz (5.20GHz) Box
Cooler LC Power Cosmo Cool LC-CC-120
2x Transcend 16GB PC2666 JM2666HLE-16G
MSI B460M PRO-VDH
SSD Kingston 250GB M.2 NVMe SKC2500M8/250G SSDNow

To izadje nekih 720 eura kesa.
Bez SSda 670e
Sa INTEL Core i7 10700K 8 cores 3.8GHz (5.1GHz) BOX ispod 600e

Ovo su ti cene kod nas, znaci spusti 10ak posto posto bi uzimao kod madjara.

Procesori imaju integrisanu grafiku, ali svakako mozes da zadrzis tu svoju staru.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1650/250GB/550W/HP27hq

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Meni tvoj problem vise lici na HDD nego na memoriju 17.04.2021. 05:22 #669835

status: user
broj poruka: 3466

Ako je on duvao, ribao, prespajao, elektrifikovao, sta ce da dobije ako bude prodavao a sistem stvarno nestabilan zbog nekog hw problema i strucnosti za ozivljavanje windows-a :)

Ne znam ko ti je rekao da win10 ne moze da tera i7ica ta i 24gb rama a to sto se uspori ili s*ebe to ti je od azuriranja, jer to ms radi kurtonski i ako ga ne uspore ili nateraju da pobrljavi onda dobijes bsod, jer eto windows je djubre po tom pitanju.

Isto tako, otpriL-I-K-E poslednja stvar za koju treba da se hvatas kod tih diy popravki je ram, a u tvojoj situaciji hard disk. Oslusnes malo i cujes kako krklja, gusi se.

Probas lepo i kupis ssd i od toga krenes sa upgrade, uzmi ovaj kingston sto je rekao vmarc, default vrednosti u bios-u, sveza instalacija i vidi promenu, minimum godinu dana, ako ne i 3 pa i vise ces moci da surfujes i koristis office (pod pretpostavkom da stvarno nemas neki HW problem u postojecoj konfiguraciji)

Eto :)



:: Svejedno, ta masina vristi za SSDom. Ako bi ugradio unutra SSD, mozda ti apgrejd ne bi ni trebao
:: Elem, ako sa tog i7 hoces zaista da se apgrejdujes kako treba, onda ti je 500 eura malo. Mozda 500+ da prodas to tvoje
::
:: Preporuka za apgrejd
:: INTEL Core i9 10850K 10 Core 3.6GHz (5.20GHz) Box
:: Cooler LC Power Cosmo Cool LC-CC-120
:: 2x Transcend 16GB PC2666 JM2666HLE-16G
:: MSI B460M PRO-VDH
:: SSD Kingston 250GB M.2 NVMe SKC2500M8/250G SSDNow
::
:: To izadje nekih 720 eura kesa
:: Bez SSda 670
:: Sa INTEL Core i7 10700K 8 cores 3.8GHz (5.1GHz) BOX ispod 600
::
:: Ovo su ti cene kod nas, znaci spusti 10ak posto posto bi uzimao kod madjara
::
:: Procesori imaju integrisanu grafiku, ali svakako mozes da zadrzis tu svoju staru
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I9-10900F/32GB/B460M/GTX1650/250GB/550W/HP27h
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard Dopuna 17.04.2021. 08:58 #669841

status: user
broj poruka: 267
Niasam naveo da u računaru imam i SSD stariji model doduše Samsung EVO 860, da je menjan SSD (isti model i reinstaliran Windows i kada se podigne u radu uglavnom nema problema, nema kočenja i zastajkivanja, retko se desi neki BSOD. Problem je podići windwos tj. krene učitavanje i u trenutku kada treba da se pokrene windows da izbaci login, BSOD i reset (nisam slikao poruku u tom trenutku), zatim krene da radi oporavak, reset i ponovo tako u krug. Ne verujem da je i do napajanja, jeste matoro Corsair 1000W.
Inače radim u servisu raznorazne opreme, mehanika i elektronika nisu mi strani, kroz ruke prošlo na stotine računara (nisam ih samo nosio ), potrebno mi je da kad mi zatreba nešto da uradim dođem do računara pritisnem dugme, podigne se sistem i mogu da odradim ono što je potrebno u tom trenutku.
Hvala na razumevanju, nadam se da nisam nikog ovim uvredio, ipak sam ja zašao u neke godine, potrebno mi je malo mira...

Pozdrav drugari i hvala na posvećenom vremenu...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Dopuna 17.04.2021. 09:03 #669842

status: user
broj poruka: 3466

Ok je taj ssd koji imas/imate :)
Eno predlog super od vmarc-a i bog da vas vidi za buduce neke godine sa pali radi teraj vozi :)

Bsod koji se pojavljuje moze da ima veze sa podesavanjima iz biosa ili da je neki od stapova za ram pobrljavio, probajte sistemom eliminacije, vadite jedan po jedan ili tako nesto. Ali bilo bi super kada bi bio neki info sa tog plavog ekrana podeljen pa da se konstatuje sta je u pitanju :)

:: Niasam naveo da u računaru imam i SSD stariji model doduše Samsung EVO 860, da je menjan SSD (isti model i reinstaliran Windows i kada se podigne u radu uglavnom nema problema, nema kočenja i zastajkivanja, retko se desi neki BSOD. Problem je podići windwos tj. krene učitavanje i u trenutku kada treba da se pokrene windows da izbaci login, BSOD i reset (nisam slikao poruku u tom trenutku), zatim krene da radi oporavak, reset i ponovo tako u krug. Ne verujem da je i do napajanja, jeste matoro Corsair 1000W
:: Inače radim u servisu raznorazne opreme, mehanika i elektronika nisu mi strani, kroz ruke prošlo na stotine računara (nisam ih samo nosio ), potrebno mi je da kad mi zatreba nešto da uradim dođem do računara pritisnem dugme, podigne se sistem i mogu da odradim ono što je potrebno u tom trenutku
:: Hvala na razumevanju, nadam se da nisam nikog ovim uvredio, ipak sam ja zašao u neke godine, potrebno mi je malo mira..
::
:: Pozdrav drugari i hvala na posvećenom vremenu..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 18.04.2021. 00:37 #669876

status: user
broj poruka: 4225
Uzmi bukvalno bilo koji, jer ti je brzina nebitna. Npr. Kingston A400 480 gb. Malo reklamacija u odnosu na 120 gb i 240 gb iste modele kod nas. Ima ih za 6000 din na akciji.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re 18.04.2021. 05:19 #669879

status: user
broj poruka: 3466

Sto da menja onda bilo sta na racunaru, neka ostane na i7 i uzme 2tb nvme ultra spejs verziju i miran je.
Ili da ne uzima dobar cpu ili manje rama da bi uzeo 480gb ssd a vec ima samsung ssd koji mu nije problem u racunaru

:: Uzmi bukvalno bilo koji, jer ti je brzina nebitna. Npr. Kingston A400 480 gb. Malo reklamacija u odnosu na 120 gb i 240 gb iste modele kod nas. Ima ih za 6000 din na akciji
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: Re 18.04.2021. 17:13 #669882

status: user
broj poruka: 4228
I šta da radi sa ta 2 TB?

Pozdrav!

Vlada

::
:: Sto da menja onda bilo sta na racunaru, neka ostane na i7 i uzme 2tb nvme ultra spejs verziju i miran je.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: Re: Re: Re 18.04.2021. 18:09 #669884

status: user
broj poruka: 85
Nije problem moj vladarko sta da radi sa 2 TB NVME SSD-om, neka skida UHD/8K uncompressed filmove ako hoce, nego GDE DA TO UBODE NA TOJ PLOCI, hahahahaha, na stranu sto kosta Boga oca...


:: I šta da radi sa ta 2 TB
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: ::
:: :: Sto da menja onda bilo sta na racunaru, neka ostane na i7 i uzme 2tb nvme ultra spejs verziju i miran je.
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: Re: Re: Re 18.04.2021. 18:32 #669886

status: user
broj poruka: 4228
To je bio osnov mog pitanja: šta raditi sa m.2 diskom koji ne možeš da priključiš na takvu matičnu ploču.

Pozdrav!

Vlada

:: Nije problem moj vladarko sta da radi sa 2 TB NVME SSD-om, neka skida UHD/8K uncompressed filmove ako hoce, nego GDE DA TO UBODE NA TOJ PLOCI, hahahahaha, na stranu sto kosta Boga oca..
::
::
:: :: I šta da radi sa ta 2 TB
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: Vlad
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Sto da menja onda bilo sta na racunaru, neka ostane na i7 i uzme 2tb nvme ultra spejs verziju i miran je.
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Mozes nesto na bazi 18.04.2021. 19:01 #669887

status: user
broj poruka: 7695
AMD Ryzen 5 PRO 4650G 6C/12T + odlicna grafika 23.900,00 RSD
MB GIGABYTE B450M H 7.400,00 RSD
8 GB DDR4/3200 CRUCIAL CT8G4DFS832A, CL22, 1.2V x2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: Mozes nesto na bazi 18.04.2021. 20:29 #669888

status: user
broj poruka: 85
Ni da oduzmem ni da dodam, ja bih cak i prosirio budzet za noviju plocu za novijim chipsetom ali u tvoje znanje i poznavanje materije se uzdam tako da bih ovo i sebi preporucio da zelim da se nadogradjujem.


:: AMD Ryzen 5 PRO 4650G 6C/12T + odlicna grafika 23.900,00 RS
:: MB GIGABYTE B450M H 7.400,00 RS
:: 8 GB DDR4/3200 CRUCIAL CT8G4DFS832A, CL22, 1.2V x2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp A pa covek 19.04.2021. 02:59 #669892

status: user
broj poruka: 3466

Kaze ima bsod, ima 960evo ssd i operator mu kaze da u 500e budzet kupi 480 kingstona jer nema zalbi na njega
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: A pa covek 19.04.2021. 11:45 #669908

status: user
broj poruka: 4228
O kom čoveku pričaš? Ima 860 evo. A 500 € nije budžet samo za ssd.

Pozdrav!

Vlada

::
:: Kaze ima bsod, ima 960evo ssd i operator mu kaze da u 500e budzet kupi 480 kingstona jer nema zalbi na njeg
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: A pa covek 19.04.2021. 12:57 #669911

status: user
broj poruka: 3466

bato vladarko, covek se javio za plocu cpu i ram memoriju i 500e budzetom za te 3 stavke

vmarc mu pomene da bi progledao sa ssd i on kaze nisam pomenuo vec imam ssd samsung taj i taj

onda dolazi operator i kaze mu da uzme kingstona 480gb

zato kazem ma da 2tb neki spejs mega nvme neka stavi i neka ne menja ostatak komponenti uopste :)

:: O kom čoveku pričaš? Ima 860 evo. A 500 € nije budžet samo za ssd
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: ::
:: :: Kaze ima bsod, ima 960evo ssd i operator mu kaze da u 500e budzet kupi 480 kingstona jer nema zalbi na njeg
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko A gde da stavi taj nvme ako ne promeni matičnu ploču? 19.04.2021. 16:47 #669936

status: user
broj poruka: 4228

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: A gde da stavi taj nvme ako ne promeni matičnu ploču? 19.04.2021. 16:55 #669938

status: user
broj poruka: 3466

jao

koji nvme i stavljanje to je ironicna izjava bila

covek ce uzeti novu plocu, ako mu bude trebalo uzece i neki nvme kako god

nije stvar u tome samo da ponovim opet, operator mu sugerise ssd da kupi a covek ima ssd i nema problem sa ssd i tako dalje i tako dalje

::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: A gde da stavi taj nvme ako ne promeni matičnu ploču? 19.04.2021. 21:42 #669948

status: user
broj poruka: 4228
Dobra fora!

Pozdrav!

Vlada

::
:: ja
::
:: koji nvme i stavljanje to je ironicna izjava bil
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Re: A gde da stavi taj nvme ako ne promeni matičnu ploču? 20.04.2021. 08:14 #669968

status: user
broj poruka: 3466

bolja je fora od operatora :D

:: Dobra fora
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: ::
:: :: ja
:: ::
:: :: koji nvme i stavljanje to je ironicna izjava bil
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Dakle, tebi je ovo što u poslednje vreme 20.04.2021. 15:08 #669983

status: user
broj poruka: 4228
radiš na forumu fora?

Ja sam mislio da je dobra fora to što lupetanje pravdaš nekom ironijom. Daj neki smislen odgovor, ne treba svaku zamisao prebaciti na forum.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Dakle, tebi je ovo što u poslednje vreme 20.04.2021. 19:25 #669990

status: user
broj poruka: 3466

konkurisao sam negde kao daktilografkinja pa moram da vezbuckam negde pisanje, gde da parkiram kaziprste i kako da budem produktivniji, pa eto malo sam vise aktivan ovde. Ako nekim postom nekoga ometem ili uvredim ili nesto bude protiv pravila foruma, tu je alrad moderator da mi brise postove ili edituje na nulled ili kako vec :)

Ali hvala tebi vladarko i izvini na smetnji

:: radiš na forumu fora
::
:: Ja sam mislio da je dobra fora to što lupetanje pravdaš nekom ironijom. Daj neki smislen odgovor, ne treba svaku zamisao prebaciti na forum
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2021. 20:59 #669993

status: user
broj poruka: 4740

Nemam ja nikakve brisačke nadležnosti, inače te davno ne bi bilo, kao ni onoga ko bi trebalo da upravlja ovim svinjcem.

Zato prestani da me pominješ da me neko ne bi doveo u vezu sa stanjem ovde, ili ćeš vežbuckati daktilografiju prstima obrađenim čekićem za meso.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: 20.04.2021. 21:13 #669995

status: user
broj poruka: 3466

Kazi mi gde i kad da dodjem i ponecu ti ja cekic za meso i da vidim kako izgleda to vezbanje tako? Posto si tastatura mafijas, evo ja se nudim da ti olaksam posao?

Ti ces da se pitas i odredjujes ko ce gde da bude i da li ce da bude, sta si ti koji faktor u bilo cemu da se meni obracas ovako? Ja sam evo preplasen ne znam sta cu od sebe ali bih voleo da me udostojis tog cekica i prstiju i svega ostalog.

::
:: Nemam ja nikakve brisačke nadležnosti, inače te davno ne bi bilo, kao ni onoga ko bi trebalo da upravlja ovim svinjcem.
::
:: Zato prestani da me pominješ da me neko ne bi doveo u vezu sa stanjem ovde, ili ćeš vežbuckati daktilografiju prstima obrađenim čekićem za meso.
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2021. 21:53 #670000

status: user
broj poruka: 4740

Duvaj ga, opeglani spamerčiću :P

Stvorio si divlji zapad ali postaješ uvređena dama čim neko zaluta tamo. Ti si tastatura mafijaš, samo što bi da menjaš tezu. Ili si jednostavno glup bmliga.

Kako god, ja sa ovim svinjcem nemam ništa ljudi, da znate. Pre bih se ubio nego da imam neku mogućnost da čistim a da to ne radim. Znači, zaboravite šta je pisala daktilografkinja, ako je medju vama ostao još neko normalan (premda su šanse male) koga nervira spam, nek se obrati nevidljivom zaštitniku.

Ja sa ovim nemam veze.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs