Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Kombinovana masina
STRANA 1 OD 1
MACHINE Kombinovana masina 18.04.2021. 19:39 T68176

status: user
broj poruka: 5696
Cao drugari.

Zanima me vase misljenje o 2in1 ves masina+susilica za ves. Nemam mesta da drzim odvojeno 2 masine + vise posla + ne drzim radnju za pranje rublja.

Na umu sam imao `italijane` u vidu Candy (Haier) koji je oko 600e i nemce tipa AEG (Electrolux) koji oko 700e, sa isporukom na adresu. Bitno mi je da su pouzdane, rade ono za sta su reklamirane i pritom trose optimalno :)

Ovo su neki modeli:

https://www.candy-domestic.co.uk/en_GB/appliances/wash-dry/washer-dryers/-/catalog/31010957/row4964dwmce-80

https://www.aeg.co.uk/laundry/laundry/washer-dryers/free-standing-washer-dryer/l7wee861r2/


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jocho LG 18.04.2021. 21:22 #669889

status: user
broj poruka: 36
Ovako nešto: https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika/masine-za-pranje-i-susenje-vesa/lg-f4j6tg1w.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: LG 18.04.2021. 23:01 #669890

status: user
broj poruka: 3345
Uvek gledaj sajt, stoji da nema na stanju.

Elem, idi prvo LG, pa mozda Haier. Candy izbegavaj, nije ono sto je bio nekada.
LG - https://tinyurl.com/bn2r4fvy - 1200 obrtaja.
LG - https://tinyurl.com/s38fefat - 1400 obrtaja.

LG ti ima DirectDrive motor. Motor je direktno vezan za bubanj, nema kaisa da ti prvi odlepi, tisa je mnogo, a time i ne trese, osim ako nije nivelisana dobro.

Ako mozes da ides na cenu, slobodno uzmi. I pogledaj sta zelis od opcija kod jedne i kod druge. Ako uzmes onu sa WiFi, skines aplikaciju LG ThinQ i imas dodatne programe.

Usput, prilikom susenja, sve dlake od odece ce ti se hvatati na gumu, za to da ne brines.
To skidas tako sto navlazis prste vodom i prevuces preko gume, pa u kenjaru bacis, sve dok ne ocistis. I jedno na 6 meseci samo proveris dole filter da nema tu dlaka - peres pod cesmom.
:: Ovako nešto: https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika/masine-za-pranje-i-susenje-vesa/lg-f4j6tg1w.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jocho Re 19.04.2021. 06:57 #669893

status: user
broj poruka: 36
Nisam mu poslao link gde da kupi već sam preporučio tip mašine. Svakako je bilo koja LG sa Direct Drive motorom za svaku preporuku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp dobre su LG , mnogo prijatelja ih hvali 19.04.2021. 16:28 #669934

status: user
broj poruka: 3466

ali eto meni ne znam iz kog razloga, samsungove deluju namunjeno i imam utisak da peru puse i peglaju kako su im reklame uradili :)

masino, uzmi LG i pevaj :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Od žena stručnjaka 19.04.2021. 17:11 #669939

status: user
broj poruka: 6643
Uzimati posebno mašinu od sušilice. Sušilica da ima cevnu ventilaciju van kupatila. Sve ostalo je recept za kvarove. Mesta, IMA. Ako ima za veš mašinu, na nju ide sušilica, tako su napravljene.... Mislim da su na kombinovane mašine na još lošijem glasu os kombinovanih frižidera. A opet se kupuju. Kako hoćeš, ak` ne i dokle hoćeš kao i uvek.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Od žena stručnjaka 19.04.2021. 17:23 #669940

status: user
broj poruka: 3466

To sam i ja hteo da kazem
Jedna na drugu

Glupo da na kombinovanu slaze kozmetiku i fenove neka lepo napravi visoku jednu skalameriju i cao :)

Eventualno ako je stavlja pod bojler pa ne moze jedna na drugu :)


:: Uzimati posebno mašinu od sušilice. Sušilica da ima cevnu ventilaciju van kupatila. Sve ostalo je recept za kvarove. Mesta, IMA. Ako ima za veš mašinu, na nju ide sušilica, tako su napravljene.... Mislim da su na kombinovane mašine na još lošijem glasu os kombinovanih frižidera. A opet se kupuju. Kako hoćeš, ak` ne i dokle hoćeš kao i uvek
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Od žena stručnjaka 19.04.2021. 18:52 #669941

status: user
broj poruka: 3345
Susilice nemaju vise cevnu ventilaciju, jer se skoro vise ne prave ventilatorske.
Sada su ti kondenzacione ili kondenzacione sa toplotnom pumpom (najbolje).
Sva isparenja idu u kanister koji se nalazi na delu za prasak kao kod obicne ves masine i isti se prazni u WC solju.
Kombo masine za ves nisu na losem glasu, jedino sto koristi isti lezaj/kais/motor za pranje i susenje. Tj. vise se trosi. Ali, taj `losi glas` je od strane `majstora/servisera`, jer su oni `upuceni u to`.
U sustini, previse kenjanja od strane istih ljudi, jer ne postoji pravilo koliko ce sta raditi, samo zbog masovne proizvodnje uredjaja. Neko ima 5-oro dece, ves masinu koja ne prestaje da radi, pa im radi po 15 godina bez problema. Neko sam pere jednom nedeljno, pa crkne posle 5 meseci. A to pravilo vazi za bilo sta sto je ikada napravljeno i sto ce biti napravljeno u masovnoj proizvodnji, da ne racunam `ustedu na materijalima`.


:: Uzimati posebno mašinu od sušilice. Sušilica da ima cevnu ventilaciju van kupatila. Sve ostalo je recept za kvarove. Mesta, IMA. Ako ima za veš mašinu, na nju ide sušilica, tako su napravljene.... Mislim da su na kombinovane mašine na još lošijem glasu os kombinovanih frižidera. A opet se kupuju. Kako hoćeš, ak` ne i dokle hoćeš kao i uvek
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Nikako kandilo. 19.04.2021. 19:40 #669942

status: user
broj poruka: 1588
https://tinyurl.com/k73fp6r7

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 19.04.2021. 20:22 #669943

status: user
broj poruka: 609

+1 za dve odvojene

Razlog (ne znam jel imas dece) kombinovana ce da radi 4-5 sati jedan program !
sa dve masine mozes da istovremeno i da peres i da susis ( kad imas dvoje dece to vreme znaci mnogo)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Znam da idu jedna na drugu 19.04.2021. 20:42 #669944

status: user
broj poruka: 5696
Masine su u podrumu i ima toliko mesta ali nemam mesta pri selidbi kad naidje, tesko staju 2 u kola istovremeno :D salim se naravno, iz prakticnih razloga gledam kombinovanu

Jasno je kao dan da ce 2 odvojene da rade duze od jedne kombinovane. Isto tako zimske gume su zimi bolje od All-Weather a letnje gume su bolje od istih leti. Ali ja nisam reli vozac pa da ne mogu da vozim gume za sve sezone (naravno firmirane), niti radim selidbe u Sibiru zimi i u Sahari leti pa da se osete razL-I-K-E :)


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Priveži gore na krov auta 20.04.2021. 03:28 #669959

status: user
broj poruka: 3466

Ovu drugu, ne mora da staje unutra sa prvom i eto :) kad je samo zbog transporta i selidbe problem.

Lakse je mnogo susiti jednu garnituru dok se druga pere ili obrnuto :) ali dobro, odaberi sta ti vise odgovara. Ne mora uvek ono `bolje resenje` :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs