Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ima li neki servis?
STRANA 1 OD 1
DR-NS Ima li neki servis? 10.05.2021. 18:40 T68226

status: user
broj poruka: 55
Oštetili su mi matičnu ploču Asus P8 P67 pro u servisu i rekli da je i procesor crkao Intel i7 2600K. Pitanje za članove iz Novog Sada i okoline , postoji li servis koji može da mi ispita samo procesor i ustanovi njegovu ispravnost jer zaista ne mogu da verujem od čega bi on mogao crči. Matičnu sam našao ali ne mogu uzeti dok ne znam situaciju sa procesorom. Svaka preporuka i savet dobrodošao je.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 10.05.2021. 20:00 #670479

status: user
broj poruka: 4225
Idi do servisa Media Play u Svetislava Kasapinovića 20 lok3. Reci da te je operator poslao. Ili Marka ili Kneza traži.
Ako oni nemaju stariju opremu, onda ćemo drugog drugara zvati da ti se pomogne. Ja nemam ništa tako staro da ti pomognem, mada sam u Novom Sadu danas.
Zovi sutra od 11h do 18h na 065-463-29-81.
P.S Možda imam neki stari dell u skladištu u Čurugu ili na Senjaku, ali to mogu da ti kažem tek u četvrtak, jer ne idem ni u selo ni za Begeš.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DR-NS Re: 10.05.2021. 20:13 #670480

status: user
broj poruka: 55

Ok.Hvala. 5 godina nisam koristio ni jedan servis i na moje zaprepašćenje svi su u međuvremenu zatvoreni. Ono što radi, radi po principu kupi deo i oni ga zamene. U ovom servisu su menjali pastu i ispao im je šrafciger na pinove.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 CPU 11.05.2021. 00:05 #670483

status: user
broj poruka: 1234
Ne moze ispitati niko bez maticne ploce. Radi se o retkom soketu (mislim da je 1161), tako da tesko da neki servis u NS ima plocu koja podrzava taj CPU. Ako i ima, dijagnostika se placa.

99.99% je CPU ispravan. Kupi plocu i montiraj, ako je ploca ispravna. Nista ne placaj bez provere ispravnosti te nove ploce.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: 11.05.2021. 00:36 #670484

status: user
broj poruka: 9381
Menjali pastu i ispao srafciger na pinove? Koliko puta je ispao, kada pinovi ne mogu da se isprave…?
Pokusaj lagano pincetom i ziletom, eventualno iglom za sivenje da ih ispravis. Malo strpljenja i proradice sve. Pokusaj, vredi.

Ko sve danas otvara “servise racunara”, dobro im lopata nije ispala…

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

::
:: Ok.Hvala. 5 godina nisam koristio ni jedan servis i na moje zaprepašćenje svi su u međuvremenu zatvoreni. Ono što radi, radi po principu kupi deo i oni ga zamene. U ovom servisu su menjali pastu i ispao im je šrafciger na pinove.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 11.05.2021. 01:08 #670485

status: user
broj poruka: 4225
Soket je 1155 za drugu i treću generaciju podržanih procesora.
Čudi me da ti nisu odmah platili to što su zasrali, jer im je to i obaveza.
Da nije slučajno Pico servis ?
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi To su neki divljaci 11.05.2021. 07:39 #670486

status: user
broj poruka: 7695
Ne znam kako su uspeli da sijebu CPU .Bolje da kazes ime servisa ,da bi dosli na crnu listu.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 1155 11.05.2021. 09:05 #670490

status: user
broj poruka: 1234
Soket je 1155 LGA.

Dosta rertke su takve ispravne ploče.

Kuler za CPU je najveća glupost Intela svih vremena.
Onaj sa 4 plastična čepića koji se oštete za delić sekunde, ako ga montira neiskusan.

Niko ti tu dijagnistiku neće uraditi bez minimum 10 evra.

CPU je najverovatnije ispravan, ako ga nisu izgrebali na mestima gde idu pinovi sa ploče.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 1155 11.05.2021. 10:41 #670492

status: user
broj poruka: 18940
Verovatno mislis na 1156 da su retke ploce.. 1155 ima ko šaše. Ima i novijih 1151.

Glupost je jedino zbog toga što takav kuler presuje i krivi ploču, a to se montira i skida lako. Tool less za montažu, a za skidanje obavezno ravan šrafciger, bez njega jako teško se skida i moguće je slomiti žabice.

AMD je imao bolje rešenje sa backplate-om (što je najbitnije), ali ni to nije bilo sjajno, malo ruznjikavo, ali funkcionalno. Tek je onako kako treba da bude kod AM4 soketa. Intel i dalje isto fura žabice.
Imali su slične metode kod soketa A i 370. Onda je intel zakomplikovao kod 478 itd..

10eu za dijagnostiku? Jedino ako je u pitanju institucija, a ne servis. Znam jedan servis, gde rade veoma profesionalno i nikad ne naplacuju dijagnostiku, niti ako servis ne uspe.
Ne znam koja je poenta, onda bi zaradjivali samo na dijagnostici, ne bi morali servis ni da rade :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Soket je 1155 LGA
::
:: Dosta rertke su takve ispravne ploče
::
:: Kuler za CPU je najveća glupost Intela svih vremena
:: Onaj sa 4 plastična čepića koji se oštete za delić sekunde, ako ga montira neiskusan
::
:: Niko ti tu dijagnistiku neće uraditi bez minimum 10 evra
::
:: CPU je najverovatnije ispravan, ako ga nisu izgrebali na mestima gde idu pinovi sa ploče
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Dijagnstika? 11.05.2021. 14:43 #670497

status: user
broj poruka: 1234
I čovek dođe u taj servis i kaže ispitajte mi ovaj CPU I7 2600K.

Oni to ispitaju i kažu radi i ne treba nikakav novac za sat vremena zajebancije sa tvojim CPU.

Takav servis nije postojao ni u vreme komunizma.

Ako danas postoji, pošalji kontakt pokretaču teme.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Dijagnstika? 11.05.2021. 15:50 #670498

status: user
broj poruka: 18940
Evo poslacu: https://kselectronics.rs/

101% sam siguran da mu ne bi to naplatili, ali mene bi bilo sramota da ne platim nista, vec bih kupio flasu pica i cokoladu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: I čovek dođe u taj servis i kaže ispitajte mi ovaj CPU I7 2600K
::
:: Oni to ispitaju i kažu radi i ne treba nikakav novac za sat vremena zajebancije sa tvojim CPU
::
:: Takav servis nije postojao ni u vreme komunizma
::
:: Ako danas postoji, pošalji kontakt pokretaču teme
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 11.05.2021. 18:59 #670500

status: user
broj poruka: 4225
Ovo što ti je rekao imarkovic je tako. 99% ljudi je sramota da ne uzmu nešto kao zahvalonst na usluzi, koja je besplatna. I ako ti treba sat vremena da skineš kuler, umjesto 2 minuta, onda nisu za taj posao. Bili samo oni 140 mm tower kuleri, koji su se vrlo zajebano skidali pod malim uglom., ali to ni 99% ljudi na berzi nije ni vidjelo, a ne da ih ima. Bar je tako kod mene u servisima. Ali, kao što kažu, 100 ljudi, 100 ćudi.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Da nije vezan ns-om 11.05.2021. 19:41 #670501

status: user
broj poruka: 3466

U bg bi na svakih 500m nasao nekog sa tim soketom ko bi uradio probu cisto i zezanja i da prekrati vreme. Nije to nikakva nauka ni preterano maltretiranje. Ali ako nadjes servis koji ce da ti izadje u susret i 99% ce da ti kazu ne kosta nista jer nista nije radjeno casti ih nesto, ostavi neki dinar, poruci im klopu i to je to.

Nije to redak soket, masa ljudi ima 2500 2600k i dalje samo sto eto ne egzibicionisu.

A kod tebe je sigurno ploca spaljena, na cpu jedino pinovi da su pokrivljeni, ako nisu izlomljeni uzmi i ispravi i miran si.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako nađe jedan čitav pin na tom procesoru... 11.05.2021. 19:46 #670503

status: user
broj poruka: 4228

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DR-NS Re: 11.05.2021. 19:52 #670504

status: user
broj poruka: 55

Bio u Media Play. Milose moje ime je Roko i nadam se da me se secas. Sve mi je isproveravao, ispravio pinover i evo upravo radim sa njega. Veliki pozdrav. Javi mi se kad budes u N.Sadu da popijemo kafu. 065 570 45 38

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: 11.05.2021. 21:15 #670508

status: user
broj poruka: 7695
Dobro si uspeo-li ,ima na YT dosta videa o iskrivljenim pinovima na Intel plocama ,desi se da neki pinovi otpadnu prilikom ispravljanja i onda dzabe smo krecili.


::
:: Bio u Media Play. Milose moje ime je Roko i nadam se da me se secas. Sve mi je isproveravao, ispravio pinover i evo upravo radim sa njega. Veliki pozdrav. Javi mi se kad budes u N.Sadu da popijemo kafu. 065 570 45 3
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DR-NS Cena prava sitnica 11.05.2021. 23:32 #670512

status: user
broj poruka: 55
Za proveru procesora nisu hteli da naplate jer je bio skinut i samo su ga na drugoj ploči isprobali ali sam ostavio 500 din za kafu jer sam zahvalan na dobroj volji i trudu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Re: Da nije vezan ns-om 12.05.2021. 07:27 #670515

status: user
broj poruka: 1234
Taj CPU nema pinove.
Pinovi su na matičnoj ploči.


I koliko je plaćeno ispravljane pinova?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs