Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Cat 7 sftp konektor
STRANA 1 OD 1
peterpan Cat 7 sftp konektor 15.05.2021. 01:43 T68230

status: user
broj poruka: 776

Ljudi imam problemcic, pa ako moze pomoc

Nedavno sam kupio HDMI over LAN extender.
Po specifikaciji sam kupio CAT 7 shield kabl u nameri da ga koristim za tu svrhu.
Medjutim, ne mogu da ga krimpujem jer je kabl previse debeo i zice su veceg precnika nego kod drugih kablova 5e ili 6.

Moze li mala pomoc koji konektor i gde da ga kupim na teritoriji Beograda?
Imam kljesta kojima sam krimpovao na desetine kablova, ako je od znacaja.

Takodje mi pade na pamet, mada je protiv standarda, da kupim neki kratki gotov cat 7, da ga presecem i lemim na krajeve mog kabla. Da li bi to zavrsilo posao?

Hvala unapred na odgovorima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 15.05.2021. 16:50 #670557

status: user
broj poruka: 609


Pa kupi module ...mislim da neces moci krimpaljkama...znaci toolless modul pa parce patch kabla...i racunaj da jedan modul kvalitetniji 6-8 eura
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: re 15.05.2021. 17:27 #670558

status: user
broj poruka: 9380
+1

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

::
::
:: Pa kupi module ...mislim da neces moci krimpaljkama...znaci toolless modul pa parce patch kabla...i racunaj da jedan modul kvalitetniji 6-8 eura
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Cat 7 sftp konektor 15.05.2021. 17:52 #670559

status: user
broj poruka: 18940
Mozda mozes da napravis lepo zidne uticnice, konektore mozes da kupis u Netiksu, onda ima Legrand recimo po prodavnicama elektroopreme.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Ljudi imam problemcic, pa ako moze pomo
::
:: Nedavno sam kupio HDMI over LAN extender
:: Po specifikaciji sam kupio CAT 7 shield kabl u nameri da ga koristim za tu svrhu
:: Medjutim, ne mogu da ga krimpujem jer je kabl previse debeo i zice su veceg precnika nego kod drugih kablova 5e ili 6
::
:: Moze li mala pomoc koji konektor i gde da ga kupim na teritoriji Beograda
:: Imam kljesta kojima sam krimpovao na desetine kablova, ako je od znacaja
::
:: Takodje mi pade na pamet, mada je protiv standarda, da kupim neki kratki gotov cat 7, da ga presecem i lemim na krajeve mog kabla. Da li bi to zavrsilo posao
::
:: Hvala unapred na odgovorima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff Re: re 20.05.2021. 10:19 #670681

status: user
broj poruka: 440
Kao sto rece, nema krimpovanja samo na module CAT6A oklopljene (pa uticnice) pa patch kablovi...ne postoje zabice kategorije 7 koliko ja znam do sada cak i za 6 gde idu parice u cik cak ti treba alat, da krimpujes...


::
::
:: Pa kupi module ...mislim da neces moci krimpaljkama...znaci toolless modul pa parce patch kabla...i racunaj da jedan modul kvalitetniji 6-8 eura
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: re 20.05.2021. 12:10 #670684

status: user
broj poruka: 9380
Ne treba alat, imas tzv. “load bar”, koji postavis na parice pre ubacivanja u konektor, onda sve to gurnes u konektor i parice same legnu na svoje mesto. Potom zakrimpujes klestima konektor. Malo je pipavo, moze da bude i frustrirajuce, ali posle stotinak napravljenih komada, mozes da radis i na merdevinama na 3m visine :)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: Kao sto rece, nema krimpovanja samo na module CAT6A oklopljene (pa uticnice) pa patch kablovi...ne postoje zabice kategorije 7 koliko ja znam do sada cak i za 6 gde idu parice u cik cak ti treba alat, da krimpujes..
::
::
:: ::
:: ::
:: :: Pa kupi module ...mislim da neces moci krimpaljkama...znaci toolless modul pa parce patch kabla...i racunaj da jedan modul kvalitetniji 6-8 eura
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646076.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs