Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
SSD WD Blue 500 GB
STRANA 1 OD 1
operator SSD WD Blue 500 GB 20.05.2021. 12:19 T68240

status: user
broj poruka: 4222
Da li neko zna gdje ih ima po staroj cijeni od 4990 do 5450 din MPC ?
Ja ih nisam nabavljao, jer nisam zadovoljan kako su radili, ali ih mušterija traži, a cijena se kreće od 6400 din, pa na više prema meni, a ranije su bili 4180 do 4700 din. Razlika od 2000 din na 40 komada je 80000 din, što ne bih da bacim u vjetar.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: SSD WD Blue 500 GB 20.05.2021. 12:21 #670685

status: user
broj poruka: 85
Nigdje. A sto se vjetra tice jbg, malo hladno danas, pada kisa, sta cJes jJbg.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC I ta od 6400 ka tebi na 40 kom. je nerealna 20.05.2021. 12:34 #670686

status: user
broj poruka: 9369
Po toj ceni cu da im kupim sve sa lagera. Placam odmah po PF.

7000 din za 40 kom, mogu da ti zavrsim, ali samo da kupis preko firme.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: I ta od 6400 ka tebi na 40 kom. je nerealna 20.05.2021. 12:55 #670687

status: user
broj poruka: 3466

Velika ta VP cena na toliku količinu

Mozda u Bg gledas pa hoce da te osisaju u sred bela dana.

Nema tih starih cena, skočile su odavno. Krenulo sa grafama pa sad ssd i sledece sto ce biti kucista pa ce nam kmarkovic u depresiju pasti :)))

:: Po toj ceni cu da im kupim sve sa lagera. Placam odmah po PF
::
:: 7000 din za 40 kom, mogu da ti zavrsim, ali samo da kupis preko firme
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Catalin
::
:: I9-10900F/32GB/B460M/GTX1050ti/250GB/550W/Dell S2721DGFA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 20.05.2021. 13:47 #670688

status: user
broj poruka: 4222
Crucial bx 500 480gb po 5480 din 32 kom na stanju još ostalo. TReba mi još 8 komada, ako neko ima po toj staroj cijeni. Odustao je od wb blue, što mi odgovara.
Jbg, bolje 2000 din meni u džep po komadu, nego da ih bacim kroz prozor.
U Mađarskoj divljaju cijene nenormalno hdd i ssd i m2 diskova.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 20.05.2021. 14:21 #670689

status: user
broj poruka: 18930
Nemoj te Crucial leba ti, oni crkavaju ko blesavi..

Ide bre u prodavnicu kupi tih 8kom., monitor, BCgroup i sl., ovde ces bas da nadjes na berzi, jos po toj ceni.. .

Meni stigao pre par dana 860 EVO 1TB po ceni od 14k, iz BC group sam porucio. Za 500gb nemam pojma, proveri.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Crucial bx 500 480gb po 5480 din 32 kom na stanju još ostalo. TReba mi još 8 komada, ako neko ima po toj staroj cijeni. Odustao je od wb blue, što mi odgovara
:: Jbg, bolje 2000 din meni u džep po komadu, nego da ih bacim kroz prozor
:: U Mađarskoj divljaju cijene nenormalno hdd i ssd i m2 diskova
::
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: re 20.05.2021. 15:17 #670694

status: user
broj poruka: 3466

To je odlicna cena za 1tb
Bukvalno da covek ne pogleda hdd vise za storage i da slusa tandrkanje i zujanje

:: Nemoj te Crucial leba ti, oni crkavaju ko blesavi..
::
:: Ide bre u prodavnicu kupi tih 8kom., monitor, BCgroup i sl., ovde ces bas da nadjes na berzi, jos po toj ceni..
::
:: Meni stigao pre par dana 860 EVO 1TB po ceni od 14k, iz BC group sam porucio. Za 500gb nemam pojma, proveri
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Crucial bx 500 480gb po 5480 din 32 kom na stanju još ostalo. TReba mi još 8 komada, ako neko ima po toj staroj cijeni. Odustao je od wb blue, što mi odgovara
:: :: Jbg, bolje 2000 din meni u džep po komadu, nego da ih bacim kroz prozor
:: :: U Mađarskoj divljaju cijene nenormalno hdd i ssd i m2 diskova
:: ::
:: :: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 20.05.2021. 15:27 #670696

status: user
broj poruka: 18930
Meni server tandrce sa diskovima tamo u podrumu daleko od mene zakacen za mrezu. Mnogi preferiraju NAS, ali ja nisam za te finese :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 20.05.2021. 15:42 #670698

status: user
broj poruka: 4222
Kupio adata su650 480 gb 5 kom po 5640 din i 3 komada biostar s100 480 po 5620 din. Ništa drugo nisam uspio naći po normalnim cijenama, a da je u Bg ili Ns. Troškovi 1600 din, a zarada 16000 din, tako da je ok. WD Blue 6400 din najjeftinije, što sam našao i to je to i to sa 2 godine garancije, dok na sve ostale diskove bar 3 godine, a na crucial 4 godine.
Ja rigove držim po podrumima, jer em griju, em se ne čuju. Cigani kod kojih držim rigove, a klinci se igraju na tim mašinama, ne znam kako podnose buku. Ja bih popizdio da spavam u prostoriji gdje se tako čuju mašine i ventilatori.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 20.05.2021. 15:45 #670699

status: user
broj poruka: 18930
Dobra ti je to cena. 4god. garancije na Crucial? E svasta.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Kupio adata su650 480 gb 5 kom po 5640 din i 3 komada biostar s100 480 po 5620 din. Ništa drugo nisam uspio naći po normalnim cijenama, a da je u Bg ili Ns. Troškovi 1600 din, a zarada 16000 din, tako da je ok. WD Blue 6400 din najjeftinije, što sam našao i to je to i to sa 2 godine garancije, dok na sve ostale diskove bar 3 godine, a na crucial 4 godine
:: Ja rigove držim po podrumima, jer em griju, em se ne čuju. Cigani kod kojih držim rigove, a klinci se igraju na tim mašinama, ne znam kako podnose buku. Ja bih popizdio da spavam u prostoriji gdje se tako čuju mašine i ventilatori
::
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 20.05.2021. 19:40 #670713

status: user
broj poruka: 4222
Na crucial 5 godina, mada ima diskova gdje je i 10 godina garancija. Npr mx500 idu i sa 10 godina garancije.
https://www.crucial.com/company/warranty
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: re 21.05.2021. 00:48 #670721

status: user
broj poruka: 3466

Dobra strana crucial-a
Ali iskreno dzabe garancija ako ostanemo bez podataka.

A mi kakve smo srece kontam da bi iskocio jedan crveni semafor i `helou ju ar from serbija. Garancija no no za ju`

:: Na crucial 5 godina, mada ima diskova gdje je i 10 godina garancija. Npr mx500 idu i sa 10 godina garancije
:: https://www.crucial.com/company/warrant
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub garancija! 21.05.2021. 11:21 #670734

status: user
broj poruka: 1006
Domaća biznis-menažerija se sprema da skraćuje garancije ssd-ova na tri meseca - zbog chia coin-a. Ne znam tačno kako, koristiće neku rupu u zakonu, verovatno.
Požurite sa kupovinama...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: garancija! 21.05.2021. 11:31 #670735

status: user
broj poruka: 18930
Rupa u zakonu? Tesko da ce to moci ako su ovlasceni distributeri poznatih brendova koji imaju jasno definisanu garanciju.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Domaća biznis-menažerija se sprema da skraćuje garancije ssd-ova na tri meseca - zbog chia coin-a. Ne znam tačno kako, koristiće neku rupu u zakonu, verovatno
:: Požurite sa kupovinama...
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 01.06.2021. 19:20 #671075

status: user
broj poruka: 4222
Vezano za garanciju. Više Tehnomanija ne šalje garantni list za ssd, niti fiskalni račun, već samo ugovor na daljinu bez serijskog broja uređaja niti garantnog perioda za uređaj. Faktički, nema osnova za dokaz da je uređaj pod garancijom, koji je to uređaj, pošto samo znate da promena samo u jednom slovu za matičnu ploču, procesor, televizor dovodi do možda skupljeg, a možda jeftinijeg uređaja. Dalje, otvara se pitanje da li je taj uređaj ukraden, pošto niti fiskalnog računa, niti garancije, pa prema tome prodavac nije u obavezi da ispoštuje garantni period, pa ispada da npr. televizor koji je prodat za 1.700.000 din sa 10 god garancije ne postoji, a ne postoji ni 5+5 godina garancije to jest prodavac 5 godina i proizvođač 5 narednih preko weba. Provjerim u Samsungu po serijskom broju da TV je bez garancije(uzeto samo 30 dana garancije za dostavu i to je sve !). Taj televizor bez garancije ne možete kupiti u Samsunga kao fizičko lice, ali iz Slovačke sa greškom televizori idu po 3 puta nižoj cijeni. Npr. za ovaj model je neispravan panel, koji ima lošiji odziv od deklarisanog i duhove na ekranu, pa je prodat za 3.264,13 eura. U pregovorima sam s Samsungom da mi pomognu i da budem ispoštovan, pošto preko Tehnomanija to nije moguće. Ako kupujete tehniku samo fizički odlazak u radnju FISKALNI I GARANTNI LIST i ništa drugo. Čisto da ne dođete u situaciju kao ja.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 01.06.2021. 19:26 #671076

status: user
broj poruka: 4222
Vezano za garanciju. Više Tehnomanija ne šalje garantni list za ssd, niti fiskalni račun, već samo ugovor na daljinu bez serijskog broja uređaja niti garantnog perioda za uređaj. Faktički, nema osnova za dokaz da je uređaj pod garancijom, koji je to uređaj, pošto samo znate da promena samo u jednom slovu za matičnu ploču, procesor, televizor dovodi do možda skupljeg, a možda jeftinijeg uređaja. Dalje, otvara se pitanje da li je taj uređaj ukraden, pošto niti fiskalnog računa, niti garancije, pa prema tome prodavac nije u obavezi da ispoštuje garantni period, pa ispada da npr. televizor koji je prodat za 1.700.000 din sa 10 god garancije ne postoji, a ne postoji ni 5+5 godina garancije to jest prodavac 5 godina i proizvođač 5 narednih preko weba. Provjerim u Samsungu po serijskom broju da TV je bez garancije(uzeto samo 30 dana garancije za dostavu i to je sve !). Taj televizor bez garancije ne možete kupiti u Samsunga kao fizičko lice, ali iz Slovačke sa greškom televizori idu po 3 puta nižoj cijeni. Npr. za ovaj model je neispravan panel, koji ima lošiji odziv od deklarisanog i duhove na ekranu, pa je prodat za 3.264,13 eura. U pregovorima sam s Samsungom da mi pomognu i da budem ispoštovan, pošto preko Tehnomanija to nije moguće. Ako kupujete tehniku samo fizički odlazak u radnju FISKALNI I GARANTNI LIST i ništa drugo. Čisto da ne dođete u situaciju kao ja.
E, da. Mnogi koji su uzimali preko Em*ija i wi*wi*a, neka pogledaju šta su kupovali, pošto mi je kompletna istorija kupovine nestala. 6 godina. I u zadnjih mjesec dana imam sa gomilom uređaja problem sa garancijama, pošto za gomilu uređaja nema garancije. Moja sreća pa sam odštampao dve kad sam bilo šta kupovao i sačuvao, inače bin Bil j velikom problemu.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Mene samo zanima 01.06.2021. 19:42 #671077

status: user
broj poruka: 3466

Da li iko normalan kupuje makar i spajalicu ili metkove za heftalicu u nekoj od buvara koje si gore naveo.


Drug pre neki dan ode pijan i svasta nesto po usb od 32gb (ja mu rekao 7-10e nabavna cena sve regularno kazi koji ces) zavrsi u shitatronu uzme 64gb za 2900din thumb onaj kurcasti kingston uzme a za par stotina manje ima 128gb otpriL-I-K-E bilo gde.

Koristi ga za otg i huawei y6 i bekap slika ima tipa 3gb za 10god i eto. Uredno je odmah bacio sve i racun i kutiju i ne zna sta znaci pojam garancija.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 01.06.2021. 21:07 #671079

status: user
broj poruka: 4222
Onda bolje da je uzeo od 64 gb za 1100 din i uzeo preko kp i mirna Bačka.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Rupa 02.06.2021. 07:22 #671082

status: user
broj poruka: 1234
Nema nikakve rupe u zakonu.

Kako ide garancija za automobile?
OtpriL-I-K-E: 2 godine ili 50.000 kilometara.
Kada se prvo potroši, nema više garancije.
Kupac ne može da bira šta njemu više odgovara.

Tako će biti i za SSD.
Dve godine ili 650 TBW.
I sve po zakonu.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Mislim da se operator 02.06.2021. 10:05 #671084

status: user
broj poruka: 3466

Prebacio na televizore, ssd su nezanimljivi vise.

@operator pa da ili 64 tu ili 128 za tu cifru koju je dao tamo.

Koji je to model od milku i 70 konja dinara? 100inch curved 3d 16k?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs