Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Ljudi pomazite kako da se ogrejem za sledecu godinu, ove sam poginuo...
STRANA 1 OD 2  
Adzem Ljudi pomazite kako da se ogrejem za sledecu godinu, ove sam poginuo... 22.05.2021. 01:55 T68244

status: user
broj poruka: 3796
Opet ja moji virtuelni drugari. Ove godine sam nahebao sto se tice racuna za struju.
https://fontanaterm.rs/proizvod/14692-panelna-grejalica-fs-822-fisher/
Ovo sranje sam dobio u novom stanu koji sam kupio u Mirijevu i racuni su mi 15 soma svakog meseca za stan od 41.5 kvadrata. Novogradnja je u pitanju i imam desetku izolaciju spoljnu. Jedan veci panel u dnevnoj koja je bas velika prostorija i jedan mali u spavacoj koja je 10 kvadrata. Kuhinja mi je u okviru dnevne, tako da je to sve jedna velika prostorija. Ovo sranje greje samo kada je ukljuceno, i samo roka struju. Prvi mi je pregoreo posle 2-3 meseca, pa su mi dali jedan nov kao jer je stan u garanciji dve godine bla bla...

U Jerkovicu gde sam odrastao kod caleta uvek smo imali TA peci koje smo ukljucivali nocu po jeftinoj tarifi i grejanje je bilo mnogo jeftinije nego CG varijanta koja se placa tokom cele godine. Da li da kupim jednu veliku novu TA pec za dnevnu, a u maloj mi ne treba nista, zato sto ja licno ne mogu da zaspim u toploj prostoriji, volim provetreno i hladno da bude. Takodje sam cuo za neke cudotvorne inverter klime koje samo sto ne kuvaju rucak po pricama, i to su mi rekli da se ne bakcem sa velikim TA pecima koje su prevazidjene i zauzimaju mnogo prostora, nego da roknem na mestu ove obicne klime koju sam dobio uz stan, a sta cu onda sa ovom jeftinom klimom pojma nemam. Dajte neki predlog ljudi, kad sam otisao u Masarikovu da platim tri zaostala racuna skoro 50 soma, doslo mi da zaplacem kao dete nad onom salterusom... Nisam stipsa, volim da platim lepe stvari, ali za struju mi mnogo zao i te gluposti...


Finalna masina konacno sastavljena:
Ryzen 5600x OC
G.Skill Trident Z Neo 3800
MSI B450 Tomahawk Max
RX 570
Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Ljudi pomazite kako da se ogrejem za sledecu godinu, ove sam poginuo... 22.05.2021. 06:41 #670754

status: user
broj poruka: 3466

Nema sta da ti bude zao, imas takvo grejno telo koje greje na taj nacin i jede toliko struje.

Evo ti primer 42kvm
TA pec, klima povremeno a kad je minus 24h greje, dva protocna bojlera, ves mašina 2x nedeljno i racun ne predje 3000din i bukvalno ti je vruce bez donjeg vesa u stanu.

Ali nbg i stara gradnja i krstena struja. Meni vise deluje da si ti mozda na onoj crvenoj zoni i da ti brojilo kuca kao nenormalno.

Ok je ideja sa TA peci jer nekako i klima po meni greje dok duva a kad prestane rashladi se a TA ce ti `izduvavati` bar do 17,18h pa posle dogrej klimom jbg

Isto pogledaj norveske radijatore. Imas i njih u fensi varijabtama, sa ozonizatorom i sa touch screen itd itd


:: Opet ja moji virtuelni drugari. Ove godine sam nahebao sto se tice racuna za struju
:: https://fontanaterm.rs/proizvod/14692-panelna-grejalica-fs-822-fisher
:: Ovo sranje sam dobio u novom stanu koji sam kupio u Mirijevu i racuni su mi 15 soma svakog meseca za stan od 41.5 kvadrata. Novogradnja je u pitanju i imam desetku izolaciju spoljnu. Jedan veci panel u dnevnoj koja je bas velika prostorija i jedan mali u spavacoj koja je 10 kvadrata. Kuhinja mi je u okviru dnevne, tako da je to sve jedna velika prostorija. Ovo sranje greje samo kada je ukljuceno, i samo roka struju. Prvi mi je pregoreo posle 2-3 meseca, pa su mi dali jedan nov kao jer je stan u garanciji dve godine bla bla..
::
:: U Jerkovicu gde sam odrastao kod caleta uvek smo imali TA peci koje smo ukljucivali nocu po jeftinoj tarifi i grejanje je bilo mnogo jeftinije nego CG varijanta koja se placa tokom cele godine. Da li da kupim jednu veliku novu TA pec za dnevnu, a u maloj mi ne treba nista, zato sto ja licno ne mogu da zaspim u toploj prostoriji, volim provetreno i hladno da bude. Takodje sam cuo za neke cudotvorne inverter klime koje samo sto ne kuvaju rucak po pricama, i to su mi rekli da se ne bakcem sa velikim TA pecima koje su prevazidjene i zauzimaju mnogo prostora, nego da roknem na mestu ove obicne klime koju sam dobio uz stan, a sta cu onda sa ovom jeftinom klimom pojma nemam. Dajte neki predlog ljudi, kad sam otisao u Masarikovu da platim tri zaostala racuna skoro 50 soma, doslo mi da zaplacem kao dete nad onom salterusom... Nisam stipsa, volim da platim lepe stvari, ali za struju mi mnogo zao i te gluposti..
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Au 22.05.2021. 07:25 #670755

status: user
broj poruka: 85
Neke od sledecih tema bice:

Kako da prehranim zenu koja se prostituise i dvoje blago retardirane dece

Dacia Logan mi trosi 18 litara na 50 km, ima li mi spasa?

Retardiran sam - gde da se lecim i jel moze na rate?

Presao sam u Islam, da li mogu nazad u katoL-I-K-E ako odem u Rim?

Itd.

Gasite forum, peku oci od ovakvih tema, cas vanzemaljci sa ``tenzionim glavoboljama`` na amitriptilinu cas nidje veze price o grejanju stanova po strogom centru... Boze da li haluciniram i zasto?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Ljudi pomazite kako da se ogrejem za sledecu godinu, ove sam poginuo... 22.05.2021. 07:50 #670756

status: user
broj poruka: 985
Ima resenja itekako...

prvo najjeftinije,u postojecu normalnu klimu ugradis ``grejace``,kosta oko 50eura sa rukama na licu mesta se uradi, grejaci trose oko 150w samo kada klima radi,imaju termostat,podesis na kojoj temperaturi da se aktiviraju,obicno oko nule,i podignu ti efikasnost obicne klime poprilicno,i do minus 15 klima lepo greje a spoljasnja jedinica ne zamrzava... pricam iz licnog iskustva...radi posao to sa grejacima

drugo,kupis TA pec za 100-tinak eura i grejes se da setas kroz stan u gacama i kratkoj majici za par hiljada dinara mesecno za struju

ja licno imam grejanje na plinsku pec na kojoj radi samo pilot non stop,nekoliko stepeni je toplije u prostoriji nego da ne radi nista,oseti se razlika,imam TA pec,najbolje grejanje,malo bucno ali razbija kako greje,i neka OZBILJNA inverter klima,najtise,najopustenije grejanje,samo u startu kosta puno za kupovinu klime,pa ti gledaj mogucnosti koje imas....pa odluci sta ces...

trece kupis inverter klimu ali samo markiranu,ne jeftiniju od 500eura,i sledecih 15 godina ne mislis o grejanju, a racun od par hiljada dinara mesecno za struju...
:: Opet ja moji virtuelni drugari. Ove godine sam nahebao sto se tice racuna za struju
:: https://fontanaterm.rs/proizvod/14692-panelna-grejalica-fs-822-fisher
:: Ovo sranje sam dobio u novom stanu koji sam kupio u Mirijevu i racuni su mi 15 soma svakog meseca za stan od 41.5 kvadrata. Novogradnja je u pitanju i imam desetku izolaciju spoljnu. Jedan veci panel u dnevnoj koja je bas velika prostorija i jedan mali u spavacoj koja je 10 kvadrata. Kuhinja mi je u okviru dnevne, tako da je to sve jedna velika prostorija. Ovo sranje greje samo kada je ukljuceno, i samo roka struju. Prvi mi je pregoreo posle 2-3 meseca, pa su mi dali jedan nov kao jer je stan u garanciji dve godine bla bla..
::
:: U Jerkovicu gde sam odrastao kod caleta uvek smo imali TA peci koje smo ukljucivali nocu po jeftinoj tarifi i grejanje je bilo mnogo jeftinije nego CG varijanta koja se placa tokom cele godine. Da li da kupim jednu veliku novu TA pec za dnevnu, a u maloj mi ne treba nista, zato sto ja licno ne mogu da zaspim u toploj prostoriji, volim provetreno i hladno da bude. Takodje sam cuo za neke cudotvorne inverter klime koje samo sto ne kuvaju rucak po pricama, i to su mi rekli da se ne bakcem sa velikim TA pecima koje su prevazidjene i zauzimaju mnogo prostora, nego da roknem na mestu ove obicne klime koju sam dobio uz stan, a sta cu onda sa ovom jeftinom klimom pojma nemam. Dajte neki predlog ljudi, kad sam otisao u Masarikovu da platim tri zaostala racuna skoro 50 soma, doslo mi da zaplacem kao dete nad onom salterusom... Nisam stipsa, volim da platim lepe stvari, ali za struju mi mnogo zao i te gluposti..
::
::
:: Finalna masina konacno sastavljena
:: Ryzen 5600x OC
:: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: MSI B450 Tomahawk Max
:: RX 570
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 22.05.2021. 10:17 #670759

status: user
broj poruka: 18940
Inverter je odlicna stvar, ali bojim se da nece da ga ogreje zimi dovoljno dobro, iako moze da greje i zimi, ali ne dovoljno dobro...

Po meni za stan ili bilo sta drugo najbolja nesto sto trenutno postoji je toplotna pumpa, samo sto je skupa. Raspitaj se Adzemovicu, mislim da mogu da ti posaljem i kontakt ko je ugradjivao burazerovom drugaru. Ako neces to, jedino da probas TA pec, samo sto bi mene nerviralo jer je veliko i tesko, stoji u sobi onako zauzima prostor.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Mislim da je koriscenje 22.05.2021. 10:24 #670760

status: user
broj poruka: 3466

Pojma retardacije pogotovo povezano sa decom ne dovoljno za ban sa foruma i permanentnu etiketu multiple accounts i da se nama stvarno retardiranim na forumu ne staje na vec postojecu muku. Ali dobro.


Ko je raspolozen neka lupa po `prijavi` dugmetu pa mozda dobijemo neku reakciju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Mislim da je koriscenje 22.05.2021. 10:44 #670761

status: user
broj poruka: 18940
Ignore samo... `Ignorance is a bitch` :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Pojma retardacije pogotovo povezano sa decom ne dovoljno za ban sa foruma i permanentnu etiketu multiple accounts i da se nama stvarno retardiranim na forumu ne staje na vec postojecu muku. Ali dobro.
::
::
:: Ko je raspolozen neka lupa po `prijavi` dugmetu pa mozda dobijemo neku reakcij
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Mislim da je koriscenje 22.05.2021. 11:24 #670762

status: user
broj poruka: 3466

Da da. Mora tako. Ne vredi drugacije :)

:: Ignore samo... `Ignorance is a bitch` :
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: ::
:: :: Pojma retardacije pogotovo povezano sa decom ne dovoljno za ban sa foruma i permanentnu etiketu multiple accounts i da se nama stvarno retardiranim na forumu ne staje na vec postojecu muku. Ali dobro.
:: ::
:: ::
:: :: Ko je raspolozen neka lupa po `prijavi` dugmetu pa mozda dobijemo neku reakcij
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 22.05.2021. 13:43 #670764

status: user
broj poruka: 85
Mozda sam malo preterao sa poredjenjem ali ova tema stvarno nema sta da trazi ovde, kroz ono napajanje i da mu se progleda, ima dosta lesinara sa foruma koji jedva cekaju da mu to ``zavrse`` za ``sat vremena`` ali problem sa grejanjem u stanu... Pa stvarno se pitam sta radim ovde sve ove godine, DA LI CE SUTRA TEME BITI:

Jesam li skupo platio jaja na pijaci?

Da li neko zna gde imaju cvarci povoljno da se kupe?

Itd.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 22.05.2021. 13:47 #670765

status: user
broj poruka: 819
vidi ja u jednoj prostoriji imam radijator centralno grejanje imam TA pec i imam onaj prenosni uljani radijator

e sad zasto

centralno radi od 7-9:30h do 21-22h

a meni treba toplo 24h zato sam za TA kupio digitalni automat sto ide u uticnicu da akumulira po jeftinoj i odrzava temperaturu a vrata od hodnika gde pici radijator na max povremeno otvorim ili zatvorim

a prenosni uljani je za vreme kakvo imamo zadnjih mesec dana znaci jednom 5 stepeni a sutra 25 jer TA ne moze tako brzo da akumulira i zagreje a opet kad akumulira danas na 5 stepeni napolju a sutra 25 onda je prevruce

ja na primer ne mogu ni da zaspim a ni da se probudim u hladnom i TA mi stoji 60cm od glave


u svakom slucaju moj ti je savet da imas kombinovano



KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 22.05.2021. 14:04 #670766

status: user
broj poruka: 85
Eventualno i jedna Alfa Vranje, cisto da se nadje, a odzak kroz prozor i au kur, ebes ga

Dajte stvarno bre, jel ovo bese IT forum?

@Adzem Digni bre bato jednu montaznu kucu i resi se bede oko grejanja a stancic prodaj, nije to sramota i plus imas svoje dvoriste pa posadis neku cuku da ti cuva plac dok te nema itd., itd., uzmes lepo posle ne taj 5600x nego 5950x threadripper od ostatka para i cepkas drva u nedostatku pametnijeg nacina da popunis vreme...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 nisam mogao da odolim @troll 22.05.2021. 14:41 #670769

status: user
broj poruka: 456
Slušaj balavanderu nemoj da troluješ temu i nemoj da vređaš struku, čoveka je muka naterala da to postavi ovde zato što ima dosta ljudi koji hoće da pomognu za razliku od tebe. Radi nešto korisno. Najpametnije bi bilo da se povučeš sam sa foruma ...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino ta 22.05.2021. 14:56 #670771

status: user
broj poruka: 384
moji u kucici od 40 i kusur kvadrata imaju TA 5, ja sam joj zamenio oba ventilatora, tiha je i vrh greje. Dvotarifno brojilo, nocu se napuni, danju izduvava.
ja kod mene u sobici sam imao uljani radijator marke Bauer cini mi se. Niko nije trpeo zimu, svi smo bili ogrejani i racun za struju je bio i vise nego korektan.

Sad u stanu imam cg, i to mi je sto mi je. Svaki mesec oko 6 hiljada za grejanje, pa se ti cesi gde te nije zasvrbelo..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ta 22.05.2021. 15:20 #670772

status: user
broj poruka: 3466

To sam mu ja poslao u mejlu, TA i da turi neke silent ventilatore i bice miran. Ja bih svakome predlozio TA za mesta gde nema CG

Sigurno ce sa kupovinom jednog ili dva grejna tela u kombinaciji, npr TA i taj uljani/maleni radijator ili klimu, pa kako god na duze staze bice jeftinije nego da placa toliki racun

:: moji u kucici od 40 i kusur kvadrata imaju TA 5, ja sam joj zamenio oba ventilatora, tiha je i vrh greje. Dvotarifno brojilo, nocu se napuni, danju izduvava
:: ja kod mene u sobici sam imao uljani radijator marke Bauer cini mi se. Niko nije trpeo zimu, svi smo bili ogrejani i racun za struju je bio i vise nego korektan
::
:: Sad u stanu imam cg, i to mi je sto mi je. Svaki mesec oko 6 hiljada za grejanje, pa se ti cesi gde te nije zasvrbelo..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura Ima resenja 22.05.2021. 16:09 #670774

status: user
broj poruka: 268
Ali medju Srbima nema sluha za isprobavanje novih, drugacijih stvari.
https://cutt.ly/Kb70XxH

Moj stric ovo ima vec godinama u stanu sa visokim plafonima, nikad mu nije zima a racuni smesni.
Kakva bre TA pec, puno trosi, bedno greje, nezdrava je zato sto ispusta cestice staklene vune u prostoriju.

Kome god sam preporucio, niko nije hteo, svi se plase.
Klasican srpski mentalitet, jos se ore plugom po selima.

Ovo nisu norveski radijatori, to je sasvim druga stvar i pre svega marketinska prevara koja guta struju.

Toliko od mene.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Ima resenja 22.05.2021. 16:53 #670775

status: user
broj poruka: 3466

Video sam i ovo. Prvo sto je lepo na oko a greje rastura samo skroz smetnuo sa uma. Odlicna stvar. Bravo za preporuku

:: Ali medju Srbima nema sluha za isprobavanje novih, drugacijih stvari
:: https://cutt.ly/Kb70Xx
::
:: Moj stric ovo ima vec godinama u stanu sa visokim plafonima, nikad mu nije zima a racuni smesni
:: Kakva bre TA pec, puno trosi, bedno greje, nezdrava je zato sto ispusta cestice staklene vune u prostoriju
::
:: Kome god sam preporucio, niko nije hteo, svi se plase
:: Klasican srpski mentalitet, jos se ore plugom po selima
::
:: Ovo nisu norveski radijatori, to je sasvim druga stvar i pre svega marketinska prevara koja guta struju
::
:: Toliko od mene.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ima resenja 22.05.2021. 17:07 #670776

status: user
broj poruka: 18940
Evo ja imam sluha da isprobavam, ali zamolio bih te da mi objasnis, posto tamo pise da trosi 20% manje od TA peci, to je i dalje velika potrosnja..
Ako ja imam recimo 80 kvadrata stan, to je onda velika potrosnja struje.. Za 40kvm treba 4kW, kako je to smesno?

Pre nekoliko god. grejao sam se na struju CG, 6kW je na pola snage, nikad se nisam usudio da ukljucujem 12kW, jer i ovako su racuni bili 20-30k mesecno..
Izbacio sam to i od kako se grejem na pelet, reseni svi problemi. Ali struja, na struju je skupo ko djavo, jedino toplotna pumpa ne trosi puno struje, a greje odlicno, ovo sve ostalo je smesno..

Ne kazem da je ovde takav slucaj, ali ljudi se za*ebu i onda vole da slazu, tako da ispadne da se nizu za*ebali, nego dobili puno. Primera radi, od mase ljudi sam cuo za pec na pelet da pravi nedeljno sacicu pepela, zamisli. Bukvalno svi koji imaju ti to kazu, i onda normalno poverujes, ali realno to nije uopste logicno, jer mora da se natalozi pepeo od toliko izgorenog drveta.. Pepela koliko volis, ali ljudi su cudo :).
Tako je isto bilo za CG na struju, isto smesan racun za struju, a grejes se ko car. Racun ne da nije smesan, nego je astronomski, jer obrces kilovate i kilovate, a od grejanja nema nista na polovini gasa. I ajde posle ubedi nekog ko se vec tako opekao da nesto ne trosi struju...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ali medju Srbima nema sluha za isprobavanje novih, drugacijih stvari
:: https://cutt.ly/Kb70Xx
::
:: Moj stric ovo ima vec godinama u stanu sa visokim plafonima, nikad mu nije zima a racuni smesni
:: Kakva bre TA pec, puno trosi, bedno greje, nezdrava je zato sto ispusta cestice staklene vune u prostoriju
::
:: Kome god sam preporucio, niko nije hteo, svi se plase
:: Klasican srpski mentalitet, jos se ore plugom po selima
::
:: Ovo nisu norveski radijatori, to je sasvim druga stvar i pre svega marketinska prevara koja guta struju
::
:: Toliko od mene.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Novogradnja 22.05.2021. 18:06 #670777

status: user
broj poruka: 1234
Kakva je to novogradnja, a nema CG?

Onda TA od 6 kw. Samo se i ona teski nabavlja ispravna. Prvo proveri jel imas trofaznu uticnicu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Novogradnja 22.05.2021. 18:42 #670778

status: user
broj poruka: 3466

Verovao ili ne ali vecina novogradnji nema CG
Ne znam ne razumem se da napisem kako se tacno zove ali bukvalno imaju brojila bez jeftine nocne tarife i to ih kolje. Pre par meseci poznanici neki su se selili i batalilo nakon 2mes jer im stizala struja 9000 za 60kvm a smrzavali se i to neka budzevina uknjizena 40kvm i 30kvm ovo ono.

Ovaj primer sto sam naveo klima, TA i setanje u donjem vesu, mislim da se otkacio vlasnik sa cg i jednostavno nisu hteli da imaju to u stanu.

Tajmer na uticnici, ugreje nocu, duva danju, klika dogreje i milina. Samo sto je neka matorija lg klima pa kad je mraz pozeljno je da se ne gasi jer ne znam koji problem bude pa mora da dolazi majstor sa merdevinama. Jbg sve ima svoje prednosti i mane.

@imarkovic pelet je ok resenje ali kad si u kuci i mozes da se opustis i budzis I drndas. Ne znam jel izvodljivo to u zgradi/stanu pa i to sa pumpom?

Ko moze i pre bilo kog rada u kuci, neka turi podno grejanje. Znam da ljudi to rade i na ulici cev dve ispod betona i ne lopataju sneg zimi. Pa eno na Zlatiboru gsn kosarkas i njegov kum na trotoarima rade podno grejanje da se beogradjani ne klizanju u setnji :) jesenas pola trga raskopano bilo. Ja iz zezanja pitao sta rade ovo, i mislio sprdaju se kad su rekli podno grejanje :)


:: Kakva je to novogradnja, a nema CG?
::
:: Onda TA od 6 kw. Samo se i ona teski nabavlja ispravna. Prvo proveri jel imas trofaznu uticnicu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ximi ti panelni su uglavnom za dogrevanje 22.05.2021. 23:40 #670780

status: user
broj poruka: 238
Pre mog predloga moram i par pitanja za razmišljanje da ti postavim.

- Koliko dugo planiraš da se greješ koji god od navedenih predloga da izabereš ?
- Da li planiraš da se priključiš na CG ?
- Do kojih para bi išao za `sređivanje` grejanja ?

Evo i kratkog obrazloženja zbog čega pitam, ako planiraš/te da relativno skorije uvodiš/te parno grejanje u zgradu/stanu možda ti je najpametnije da ugradiš grejače u obične radijatore, da li panelne, alu i tučene totalno nebitno. Kada/ako rešiš da uradiš etažno za tvoj stan ili uvedete parno u zgradu, ostaje ti samo povezivanje na vod i to je to. Ja sam dedi ugradio tako pošto živi odvojeno da se ne muči zimi sa drvima, greje jednu prostoriju od 6x4 (malo više al ok) sa grejačem od 2kw i radijatorom snage 3kw Na sajtu je preporučeno da radijator bude bar 20% veće snage od grejača. Samu potrošnju struje ne bih znao jer se plaća zajedno za više kuća, ali mogu da ti kažem da nije 15k koliko ti plaćaš...

Pre sad skoro 10 god sam koristio norveški ADAX NEO od 2kw (u samo jednoj prostoriji) i kad je uključen struja je više plaćana od 3k do 6k din (grejano 16kvm). Za ove panelne radijatore je jako bitna `okolina` tj. da li se greju okolne prostorije. Ako se greju onda je potrošnja dosta manja. Takođe moraš da znaš da čim ugasiš panelni odmah se hladi. Mermerni radi na sličnom principu, stim da po gašenju mermer greje još neko vreme, ali isto tako mu treba vremena kad se upali da zagreje za razliku od panelnih. I jedna jako bitna stvar, ako se rešiš za panelne elektro, mermerne ili običan panelni/alu sa grejačem, vrlo bitno je da ga NE gasiš, nego smanjiš za 3-4 stepena kad nisi u stanu. Ako ga gasiš biće ti hladnije, više će vremena da treba dok se ugreje stan, i potrošiće više struje.

Najskuplja a možda najbolja varijanta za tvoj stan bi bio kotao na gas, eventualno na struju (ali ti ovo ne bih preporučio).

Toliko od mene, nadam se da sam bar malo pomogao.

@Imarkovic Pelet kog proizvođača ti se pokazao kao najbolji ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ti panelni su uglavnom za dogrevanje 22.05.2021. 23:59 #670781

status: user
broj poruka: 18940
Auh, nezahvalno pitanje, izmenjao sam ih za 7god. koliko imam.. Zadnji sam uzimao od jednog proizvodjaca iz Mirijeva, bio je ok, ali sam cuo da je poceo da mulja.. Svi su u pocetku dobri, pa kasnije krenu da trpaju djubre, sto utice na pec.. Najbolje do sada se pokazala Jela star, od njih 4 koja sam menjao, oni su jedini zadrzali kvalitet, onda hvale GIR iz Kraljeva, ali nisam uspeo od njih da uzmem, bili su krajnje neljubazni, nisam hteo sa njima da poslujem. Uglavnom, sa Jelom su mnogi ljudi koje znam zadovoljni vec godinama.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
::
:: @Imarkovic Pelet kog proizvođača ti se pokazao kao najbolji
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Gospodine Jovicu... 24.05.2021. 14:46 #670804

status: user
broj poruka: 7761
Legendarna reklama za Koka Kolu sa gospodinom Jovicem i bliznakinjama...

Dakle moj savet su bliznakinje...

Nije bas najjeftinija varijanta ALI em sto se ogrejes (dva grejna tela sa obe strane jorgan planine) em tu ima i nekih drugih momenata koji mozda mogu da ti otvore nove perspektivie i pokazu neki drugi smisao zivota...

Ako ne mozes da se snjadjes za bliznakinje uvek ti ostaje elektricno cebence, termos i tako to...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Ljudi pomazite kako da se ogrejem za sledecu godinu, ove sam poginuo... 24.05.2021. 14:49 #670805

status: user
broj poruka: 7761
Au ala baronises u vezi racuna za struju...

Moj stan 45m² centralno grejanje i racun za struju nikad manji od 4000 rsd...
Doduse rade cetiri racunara, ves masina drnda svaki dan, bojler se ne gasi, svakodnevno kuvanje, itd...

Ali ko zna mozda ti ni ne zivis u tom stanu pa onda stvarno bude toliko...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

::
:: Nema sta da ti bude zao, imas takvo grejno telo koje greje na taj nacin i jede toliko struje.
::
:: Evo ti primer 42kv
:: TA pec, klima povremeno a kad je minus 24h greje, dva protocna bojlera, ves mašina 2x nedeljno i racun ne predje 3000din i bukvalno ti je vruce bez donjeg vesa u stanu.
::
:: Ali nbg i stara gradnja i krstena struja. Meni vise deluje da si ti mozda na onoj crvenoj zoni i da ti brojilo kuca kao nenormalno.
::
:: Ok je ideja sa TA peci jer nekako i klima po meni greje dok duva a kad prestane rashladi se a TA ce ti `izduvavati` bar do 17,18h pa posle dogrej klimom jb
::
:: Isto pogledaj norveske radijatore. Imas i njih u fensi varijabtama, sa ozonizatorom i sa touch screen itd itd
::
::
:: :: Opet ja moji virtuelni drugari. Ove godine sam nahebao sto se tice racuna za struju
:: :: https://fontanaterm.rs/proizvod/14692-panelna-grejalica-fs-822-fisher
:: :: Ovo sranje sam dobio u novom stanu koji sam kupio u Mirijevu i racuni su mi 15 soma svakog meseca za stan od 41.5 kvadrata. Novogradnja je u pitanju i imam desetku izolaciju spoljnu. Jedan veci panel u dnevnoj koja je bas velika prostorija i jedan mali u spavacoj koja je 10 kvadrata. Kuhinja mi je u okviru dnevne, tako da je to sve jedna velika prostorija. Ovo sranje greje samo kada je ukljuceno, i samo roka struju. Prvi mi je pregoreo posle 2-3 meseca, pa su mi dali jedan nov kao jer je stan u garanciji dve godine bla bla..
:: ::
:: :: U Jerkovicu gde sam odrastao kod caleta uvek smo imali TA peci koje smo ukljucivali nocu po jeftinoj tarifi i grejanje je bilo mnogo jeftinije nego CG varijanta koja se placa tokom cele godine. Da li da kupim jednu veliku novu TA pec za dnevnu, a u maloj mi ne treba nista, zato sto ja licno ne mogu da zaspim u toploj prostoriji, volim provetreno i hladno da bude. Takodje sam cuo za neke cudotvorne inverter klime koje samo sto ne kuvaju rucak po pricama, i to su mi rekli da se ne bakcem sa velikim TA pecima koje su prevazidjene i zauzimaju mnogo prostora, nego da roknem na mestu ove obicne klime koju sam dobio uz stan, a sta cu onda sa ovom jeftinom klimom pojma nemam. Dajte neki predlog ljudi, kad sam otisao u Masarikovu da platim tri zaostala racuna skoro 50 soma, doslo mi da zaplacem kao dete nad onom salterusom... Nisam stipsa, volim da platim lepe stvari, ali za struju mi mnogo zao i te gluposti..
:: ::
:: ::
:: :: Finalna masina konacno sastavljena
:: :: Ryzen 5600x OC
:: :: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: :: MSI B450 Tomahawk Max
:: :: RX 570
:: :: Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet re 24.05.2021. 21:02 #670830

status: user
broj poruka: 1033
Mislim da će sve u odnosu na TA peć da ti bude skuplje. Eventualno gas, ali to ti iziskuje dodtano ulaganje, priključak, instalacija... Uzmeš lepo TA, odradiš joj u fulu remont i ima da se slatko ugreješ. Inverter je dobar za manje temperature tipa do -10, može sa njom lepo da se ugreje.

ASUS STRIX B450-F
Ryzen 2600
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x8GB PREDATOR @3400
Kingston A2000 1TB
Seasonic Focus Plus 750 Gold SSR-750FX
MSI RTX 2060 VENTUS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Re: Ljudi pomazite kako da se ogrejem za sledecu godinu, ove sam poginuo... 24.05.2021. 21:25 #670832

status: user
broj poruka: 3466

Klima, ta, tv, dzezva za kafu, ponekad rerna za podgrevanje.

1 osoba zivi u stanu. Ves masina 2x nedeljno. Racunar se ne pali i ima jedan 7inch monitor od kamere sa ulaza koji 24/7 radi. Eto.

:: Au ala baronises u vezi racuna za struju..
::
:: Moj stan 45m² centralno grejanje i racun za struju nikad manji od 4000 rsd..
:: Doduse rade cetiri racunara, ves masina drnda svaki dan, bojler se ne gasi, svakodnevno kuvanje, itd..
::
:: Ali ko zna mozda ti ni ne zivis u tom stanu pa onda stvarno bude toliko..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: ::
:: :: Nema sta da ti bude zao, imas takvo grejno telo koje greje na taj nacin i jede toliko struje.
:: ::
:: :: Evo ti primer 42kv
:: :: TA pec, klima povremeno a kad je minus 24h greje, dva protocna bojlera, ves mašina 2x nedeljno i racun ne predje 3000din i bukvalno ti je vruce bez donjeg vesa u stanu.
:: ::
:: :: Ali nbg i stara gradnja i krstena struja. Meni vise deluje da si ti mozda na onoj crvenoj zoni i da ti brojilo kuca kao nenormalno.
:: ::
:: :: Ok je ideja sa TA peci jer nekako i klima po meni greje dok duva a kad prestane rashladi se a TA ce ti `izduvavati` bar do 17,18h pa posle dogrej klimom jb
:: ::
:: :: Isto pogledaj norveske radijatore. Imas i njih u fensi varijabtama, sa ozonizatorom i sa touch screen itd itd
:: ::
:: ::
:: :: :: Opet ja moji virtuelni drugari. Ove godine sam nahebao sto se tice racuna za struju
:: :: :: https://fontanaterm.rs/proizvod/14692-panelna-grejalica-fs-822-fisher
:: :: :: Ovo sranje sam dobio u novom stanu koji sam kupio u Mirijevu i racuni su mi 15 soma svakog meseca za stan od 41.5 kvadrata. Novogradnja je u pitanju i imam desetku izolaciju spoljnu. Jedan veci panel u dnevnoj koja je bas velika prostorija i jedan mali u spavacoj koja je 10 kvadrata. Kuhinja mi je u okviru dnevne, tako da je to sve jedna velika prostorija. Ovo sranje greje samo kada je ukljuceno, i samo roka struju. Prvi mi je pregoreo posle 2-3 meseca, pa su mi dali jedan nov kao jer je stan u garanciji dve godine bla bla..
:: :: ::
:: :: :: U Jerkovicu gde sam odrastao kod caleta uvek smo imali TA peci koje smo ukljucivali nocu po jeftinoj tarifi i grejanje je bilo mnogo jeftinije nego CG varijanta koja se placa tokom cele godine. Da li da kupim jednu veliku novu TA pec za dnevnu, a u maloj mi ne treba nista, zato sto ja licno ne mogu da zaspim u toploj prostoriji, volim provetreno i hladno da bude. Takodje sam cuo za neke cudotvorne inverter klime koje samo sto ne kuvaju rucak po pricama, i to su mi rekli da se ne bakcem sa velikim TA pecima koje su prevazidjene i zauzimaju mnogo prostora, nego da roknem na mestu ove obicne klime koju sam dobio uz stan, a sta cu onda sa ovom jeftinom klimom pojma nemam. Dajte neki predlog ljudi, kad sam otisao u Masarikovu da platim tri zaostala racuna skoro 50 soma, doslo mi da zaplacem kao dete nad onom salterusom... Nisam stipsa, volim da platim lepe stvari, ali za struju mi mnogo zao i te gluposti..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Finalna masina konacno sastavljena
:: :: :: Ryzen 5600x OC
:: :: :: G.Skill Trident Z Neo 3800
:: :: :: MSI B450 Tomahawk Max
:: :: :: RX 570
:: :: :: Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ..... 25.05.2021. 14:04 #670853

status: user
broj poruka: 4506
Auu brate mili al si se ti usrecio sa stanom, pa kakva je to novogradnja sa elektricnim grejalicama ?

Pitanje kad si uzeo stan ali cene su otisle gore unazad 2-3 god drasticno tako da ja bih to na tvom mestu utopio momentalno i trazio stan sa CG ili podnim grejanjem. Meni sa podnim grejanjem 65m2 dodje izmedju 2 i 3k dinara u sezoni, van sezone oko 1k jer se greje topla voda svuda u stanu na gasni kotao koji se koristi i za podno)

Sta god da uradis, bice karabudzenje NOVOG STANA..a toliki troskovi ce ti pojesti samo sav profit, dobru cenu koju si dobio itd itd , racunaj samo narednih 10 godina koliko ce te izaci grejanje. Da ubacujes kojekakve TA skalamerije u nov stan je nebuloza, inverter klima ti takodje nije resenje jer u hladnoj zimi ona ti nece biti od nikakve pomoci niti ce zagrejati ceo stan.

Prodaji to sto pre dok nije sezona i trazi sebi bolju varijantu a moja preporuka ti je podno na gas. Najzdraviji vid grejanja kao i najekonomicniji. Bolje ti je da dignes kredit i doplatis za skuplji stan sa boljom opremom ( i vrstom grejanja koje ti odgovara ) nego da za jeftiniji stan placas abnormalne troskove grejanja, oni ce pojesti svu razliku za par godina.

Jedino drugo resenje je da dignete bunu svi u zgradi kolektivno,jer je i kod ostalih ista situacija sigurno i da preko budzeta zgrade, mesecno otplacujete da se ugradi neki drugi efikasniji sistem grejanja ako nisi za opciju prodavanja stana.


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs