Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Chia plotovanje
STRANA 1 OD 3  
ivanstojko Chia plotovanje 26.05.2021. 09:24 T68255

status: user
broj poruka: 400
Ne znam kako je moguće da mi je za pravljenje jednog plota trebalo 25+ sati. Imam 8GB DDR3, AMD A6-6400k (2c+2t) i SSD A-Data 650U. Procesor je sve vreme radio na 3.6 do 3.9 GHz. Očekivao sam da će vreme za pravljenje jednog plota biti između 10 i 12h, ali ispade 25+ što je neprihvativo. Znam da je procesor slab i da je u pitanju obični SSD a ne M2 ali gledao sam da intel-u u ovom rangu treba više nego duplo manje vremena tj. 10-ak h.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 26.05.2021. 10:25 #670873

status: user
broj poruka: 18930
Kakve veze ima, 10 ili 25 sati, bitno je da je gotovo, sad samo vozi...
Ne poznajem mnogo chia-u, niti me zanima, ali kada sam slusao o tome, bas je naglaseno sto se tice plotovanja, da drasticno ubrzava stvari kada je sto brzi SSD, odnosno NVMe, ne verujem da ima veze sa tvojim cpu-om, mada naravno i to utice. To je FM2 platforma, tako da ne mozes ocekivati da radi najnovije instrukcije toliko efikasno.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: >> 26.05.2021. 11:36 #670874

status: user
broj poruka: 3466

Za xcn ti treba mnogo i mnogo prostora na hdd/ssd tj nvme najbolje.

Kad sam usput pitao koliko i cega treba i da bi mesecno imao profit u xcn, mene je iskreno 256gb= >5usd nekako deprimiralo.

Mozda je kalkulacija pogrešna ali svakako mnogo svega treba da bi to islo nekom normalnom putanjom.

:: Kakve veze ima, 10 ili 25 sati, bitno je da je gotovo, sad samo vozi...
:: Ne poznajem mnogo chia-u, niti me zanima, ali kada sam slusao o tome, bas je naglaseno sto se tice plotovanja, da drasticno ubrzava stvari kada je sto brzi SSD, odnosno NVMe, ne verujem da ima veze sa tvojim cpu-om, mada naravno i to utice. To je FM2 platforma, tako da ne mozes ocekivati da radi najnovije instrukcije toliko efikasno
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Linus i 60+ diskova 26.05.2021. 11:40 #670875

status: user
broj poruka: 18930
https://www.youtube.com/watch?v=nJ4ea5NNqcg&ab_channel=LinusTechTips

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: >> 26.05.2021. 11:49 #670876

status: user
broj poruka: 400
Ima itekako veze. Jedan plot zauzima 100GB na HDD-u. Treeba da ispolotujem 20TB pa vidi matematiku...





:: Kakve veze ima, 10 ili 25 sati, bitno je da je gotovo, sad samo vozi...
:: Ne poznajem mnogo chia-u, niti me zanima, ali kada sam slusao o tome, bas je naglaseno sto se tice plotovanja, da drasticno ubrzava stvari kada je sto brzi SSD, odnosno NVMe, ne verujem da ima veze sa tvojim cpu-om, mada naravno i to utice. To je FM2 platforma, tako da ne mozes ocekivati da radi najnovije instrukcije toliko efikasno
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: >> 26.05.2021. 12:11 #670877

status: user
broj poruka: 18930
Aha, nisam znao da je bas tako.. Onda NVMe sa najvecim TBW-om, nažalost...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ima itekako veze. Jedan plot zauzima 100GB na HDD-u. Treeba da ispolotujem 20TB pa vidi matematiku..
::
::
::
::
::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko A za nvme mu sigurno treba bolji procesor + matična ploča + naravno memorija 26.05.2021. 12:43 #670878

status: user
broj poruka: 4227

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Sa drugog foruma 26.05.2021. 13:13 #670880

status: user
broj poruka: 400
Probao ja sa sledecim komponentama:
8gb ddr3 1600mhz, i3 540, ssd kingston 480gb A400 (low budget) - vreme plotovanja nekih 10 sati

To sam uporedio sa plotovanjem na personalnom racunaru:
16gb ddr4 3200mhz, ryzen 5 2600x i istim tim ssd-om - vreme plotovanja 9 sati

Sto dovodi do zakljucka, bar mene, da bi plotovanje ubrzalo samo bolji ssd iliti m.2
Jer je razlika u ovim konfiguracijama strasno velika, kao i u ceni, a razlika u plotovanju samo sat vremena tako da mislim da bi uz neki malo bolji procesor na ddr3 moglo da se svede na isto vreme plotovanja kao na ovoj ddr4 konfiguraciji, a uz m2 bi mogle obe da peglaju glat na 6-8 sati...

Apropo priče očekivao sam 10 do 12h obzirom da su procesori slični stim što Core i3 ima 2t više. Ništa mi nije jasno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko To su ogromne razL-I-K-E između sistema 26.05.2021. 13:17 #670881

status: user
broj poruka: 4227
po svim osnovama, bez obzira da li plotuješ ili ne.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: Re: >> 26.05.2021. 13:26 #670882

status: user
broj poruka: 85
Evo ti probaj sa ovim:

https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/consumer/980pro/

Nema jaceg trenutno...



Elem, kako mislis to da izvedes, 20TB mu dodje 200*100GB grubo, pa po 10~25 sati, svejedno, ostarices pored toga jbt :D

Steta sto se dobija toliko malo na CPU nego mora na misice hehe

E moj Stanojko...


Oces neku grafiku 6800 (XT) da ti zavrsim po nabavnoj, pa malo ETH da vadis? Bahahahahahahahah

https://imgur.com/RyeybUm
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: Re: >> 26.05.2021. 14:07 #670884

status: user
broj poruka: 400
Odličan je ovaj M2, i kada bih ga imao mogao bih samo da ga gledam. Imam sve vreme ovog sveta... To za grafiku nije loša ideja, ako se može naći `na akciji` za jedno 3 do 4k € :-)


:: Evo ti probaj sa ovim
::
:: https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/consumer/980pro
::
:: Nema jaceg trenutno..
::
::
::
:: Elem, kako mislis to da izvedes, 20TB mu dodje 200*100GB grubo, pa po 10~25 sati, svejedno, ostarices pored toga jbt :
::
:: Steta sto se dobija toliko malo na CPU nego mora na misice heh
::
:: E moj Stanojko..
::
::
:: Oces neku grafiku 6800 (XT) da ti zavrsim po nabavnoj, pa malo ETH da vadis? Bahahahahahahaha
::
:: https://imgur.com/RyeybUm
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Re: Re: >> 26.05.2021. 14:19 #670885

status: user
broj poruka: 3466

XFX Merc 6800XT 16GB GDDR6
1230eur

Prosle nedelje kupljena

Kakvih 3-4 hiljade. Sacuvaj boze.

:: Odličan je ovaj M2, i kada bih ga imao mogao bih samo da ga gledam. Imam sve vreme ovog sveta... To za grafiku nije loša ideja, ako se može naći `na akciji` za jedno 3 do 4k € :-
::
::
:: :: Evo ti probaj sa ovim
:: ::
:: :: https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/consumer/980pro
:: ::
:: :: Nema jaceg trenutno..
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Elem, kako mislis to da izvedes, 20TB mu dodje 200*100GB grubo, pa po 10~25 sati, svejedno, ostarices pored toga jbt :
:: ::
:: :: Steta sto se dobija toliko malo na CPU nego mora na misice heh
:: ::
:: :: E moj Stanojko..
:: ::
:: ::
:: :: Oces neku grafiku 6800 (XT) da ti zavrsim po nabavnoj, pa malo ETH da vadis? Bahahahahahahaha
:: ::
:: :: https://imgur.com/RyeybUm
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: Re: Re: Re: >> 26.05.2021. 14:30 #670888

status: user
broj poruka: 400
Ma zezam se, ne mogu više da ispratim cene komponenti. Sve je otišlo u q..c...


::
:: XFX Merc 6800XT 16GB GDDR
:: 1230eu
::
:: Prosle nedelje kupljen
::
:: Kakvih 3-4 hiljade. Sacuvaj boze.
::
:: :: Odličan je ovaj M2, i kada bih ga imao mogao bih samo da ga gledam. Imam sve vreme ovog sveta... To za grafiku nije loša ideja, ako se može naći `na akciji` za jedno 3 do 4k € :-
:: ::
:: ::
:: :: :: Evo ti probaj sa ovim
:: :: ::
:: :: :: https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/consumer/980pro
:: :: ::
:: :: :: Nema jaceg trenutno..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Elem, kako mislis to da izvedes, 20TB mu dodje 200*100GB grubo, pa po 10~25 sati, svejedno, ostarices pored toga jbt :
:: :: ::
:: :: :: Steta sto se dobija toliko malo na CPU nego mora na misice heh
:: :: ::
:: :: :: E moj Stanojko..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Oces neku grafiku 6800 (XT) da ti zavrsim po nabavnoj, pa malo ETH da vadis? Bahahahahahahaha
:: :: ::
:: :: :: https://imgur.com/RyeybUm
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba chia 26.05.2021. 15:29 #670890

status: user
broj poruka: 1195
Za chiu je potreban brz i izdržljiv ssd, sa minimum 1-2TB prostora. Takođe, 8GB ddr3 rama je mizerno za plotovanje. Minimum ti treba 16-32GB. Procesor takođe, što brži to bolje. Plotovanje treba raditi paralelno sa odlaganjem (delay), ili pauzom za početak sledećeg plota, od oko 60 minuta, u zavisnosti od hardvera. U tvom slučaju, možda 2-3 sata delay. Broj paralelnih plotova ograničiš u zavisnosti od rama (za jedan treba oko 3-4GB) i slobodnog prostora na ssd-u (za jedan treba oko 256GB).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: chia 26.05.2021. 15:35 #670891

status: user
broj poruka: 85
970 EVO Plus 1TB mu dodje nekih 200 evrica pa nek se cese, 2TB je skoro 400 evra, tako da ono, meni se ta Chia isplati samo tako ali u minus, jos da budzim ram, jos da budzim CPU, ajde bre paljba, ne da to ne bi radio nego nikako.

U januaru/februaru sam se zajebavao sa kopanjem ETH, pa odustao i prodao kartu, meni je to kopanje idiotizam, ako si nesposoban za bilo kakav posao, trange frange itd., idi bre brate pa se rokni, diluj gudru, kurvaj se, a ne tu neko mazanje ociju po ceni da normalan svet ne moze da kupi SSD ili GPU zbog masovnosti retarda koji misle da zarade na tudjoj grbaci.

Ne pricam tebi @Neba nego ovako, sebi u kljun. I naravno, hvala ti sto si pojasnio kako stoje stvari sa Chia coin-om, uzasno izgleda prica.

Ja bih hteo da te pitam da li ce stvari da se promene kada krene udruzivanje u pool-ove u smislu da ce biti pristupacnije kopanje.

Pozdrav.

:: Za chiu je potreban brz i izdržljiv ssd, sa minimum 1-2TB prostora. Takođe, 8GB ddr3 rama je mizerno za plotovanje. Minimum ti treba 16-32GB. Procesor takođe, što brži to bolje. Plotovanje treba raditi paralelno sa odlaganjem (delay), ili pauzom za početak sledećeg plota, od oko 60 minuta, u zavisnosti od hardvera. U tvom slučaju, možda 2-3 sata delay. Broj paralelnih plotova ograničiš u zavisnosti od rama (za jedan treba oko 3-4GB) i slobodnog prostora na ssd-u (za jedan treba oko 256GB)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba :) 26.05.2021. 16:52 #670896

status: user
broj poruka: 1195
Opušteno, kontam da ne pričaš meni... :)
Ko ima da uloži taj će možda i zaraditi nešto na chia, gledajući malo dugoročnije. Videćemo, naravno kad omoguće pool-ove, da li će moći da se uzme neka sića na ličnim računarima dok se na istima igramo i radimo, jer samo kopanje zaista niti troši mnogo struju niti mu treba puno sistemskih resursa.
I samo da upozorim, postoje pool-ovi ali nisu zvanično podržani, i gotovo je garantovano da će vas opljačati. Treba sačekati nedelju-dve (ako sve bude išlo po planu) da se zvanično uvedu pool-ovi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: chia 26.05.2021. 17:09 #670897

status: user
broj poruka: 400
Slažem se sa tobom i sve što si rekao je tačno. E sada... Ja sam išao na budget varijantu, tj nisam hteo da pucam pare bez veze na hardver već sam samo kupio HDD-ove i drugi procesor. Hardver je potreban samo za pravljenje plotova, tj. da se naprave za što kraće vreme. Nakon plotovanja HDD-ovi mogu da rade u bilo kom compu sa krštenim napajanjem. Drugi procesor ima 4c4t ali sa njim sam imao problem sa taktom jer pri pokretanju Chie, ista je spustala takt na 1.9GHz. Sa njim bih mogao da pravim 2 plota paralelno (1 na SSD-u 1 na HDD-u) jer je to max broj plota z 4t (2t ->1 plot). Računao sam kada se pusti oficijalni pul 4 plota za dan ili ti za jedno mesec ipo dana da završim ceo proces i onada lagano. Ali... Videću još do vikenda da li ću uspeti sa `novim procesorom` da uradim nešto ili HDD-ovi lete na prodaju.


:: Za chiu je potreban brz i izdržljiv ssd, sa minimum 1-2TB prostora. Takođe, 8GB ddr3 rama je mizerno za plotovanje. Minimum ti treba 16-32GB. Procesor takođe, što brži to bolje. Plotovanje treba raditi paralelno sa odlaganjem (delay), ili pauzom za početak sledećeg plota, od oko 60 minuta, u zavisnosti od hardvera. U tvom slučaju, možda 2-3 sata delay. Broj paralelnih plotova ograničiš u zavisnosti od rama (za jedan treba oko 3-4GB) i slobodnog prostora na ssd-u (za jedan treba oko 256GB)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Ok 26.05.2021. 19:56 #670898

status: user
broj poruka: 1195
Ok, podržavam da hoćeš da probaš. Samo imaj u vidu da plotovi koje napraviš pre priključivanja pool-u najverovatnije neće moći da se koriste za pool, te ćeš morati da ih praviš ponovo. I plus, veličina mreže i samim tim i težina se povećavaju velikom brzinom. Nemoj misliti da hoću da te obeshrabrim, samo iznosim trenutne činjenice.

Preporuka na temu - Der8auer je napravio dobar video o chia kopanju, odmah u startu (kada je bilo lakše), obazno pogledati, po mom mišljenju:

https://www.youtube.com/watch?v=twwyBdsRYL4
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Ok 26.05.2021. 20:02 #670899

status: user
broj poruka: 3466

Sa 1tb isplativost je za 7god

Treba tu mnogo mnogo svasta necega da bi to brze i vise uradjalo plodom. Mislim da se sa budget varijantom i idejom iskreno neces usreciti i da ces samo izgubiti vreme i zivce, kao za ta 4 dana sto si se seksovao sa cpu jbg

:: Ok, podržavam da hoćeš da probaš. Samo imaj u vidu da plotovi koje napraviš pre priključivanja pool-u najverovatnije neće moći da se koriste za pool, te ćeš morati da ih praviš ponovo. I plus, veličina mreže i samim tim i težina se povećavaju velikom brzinom. Nemoj misliti da hoću da te obeshrabrim, samo iznosim trenutne činjenice.
::
:: Preporuka na temu - Der8auer je napravio dobar video o chia kopanju, odmah u startu (kada je bilo lakše), obazno pogledati, po mom mišljenju
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=twwyBdsRYL4
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Ok 26.05.2021. 20:08 #670900

status: user
broj poruka: 400
Znam za plotove, samo probam kako bih video šta je najbža varijanta.


:: Ok, podržavam da hoćeš da probaš. Samo imaj u vidu da plotovi koje napraviš pre priključivanja pool-u najverovatnije neće moći da se koriste za pool, te ćeš morati da ih praviš ponovo. I plus, veličina mreže i samim tim i težina se povećavaju velikom brzinom. Nemoj misliti da hoću da te obeshrabrim, samo iznosim trenutne činjenice.
::
:: Preporuka na temu - Der8auer je napravio dobar video o chia kopanju, odmah u startu (kada je bilo lakše), obazno pogledati, po mom mišljenju
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=twwyBdsRYL4
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: Ok 26.05.2021. 20:15 #670901

status: user
broj poruka: 400
Kolika će biti isplativost neće se znati dok ne izađe oficijalni pool. Teoretski neko sa 10 plota može iskopati novčiće kao i neko sa 1000 plota, samo što ovaj sa 1000 ima 100x veću šansu za to. Mreža je za mesec dana skočila za 4x. Treba imati neverovatnu sreću da neko sa manje od 100TB uradi nešto sam.

::
:: Sa 1tb isplativost je za 7go
::
:: Treba tu mnogo mnogo svasta necega da bi to brze i vise uradjalo plodom. Mislim da se sa budget varijantom i idejom iskreno neces usreciti i da ces samo izgubiti vreme i zivce, kao za ta 4 dana sto si se seksovao sa cpu jb
::
:: :: Ok, podržavam da hoćeš da probaš. Samo imaj u vidu da plotovi koje napraviš pre priključivanja pool-u najverovatnije neće moći da se koriste za pool, te ćeš morati da ih praviš ponovo. I plus, veličina mreže i samim tim i težina se povećavaju velikom brzinom. Nemoj misliti da hoću da te obeshrabrim, samo iznosim trenutne činjenice.
:: ::
:: :: Preporuka na temu - Der8auer je napravio dobar video o chia kopanju, odmah u startu (kada je bilo lakše), obazno pogledati, po mom mišljenju
:: ::
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=twwyBdsRYL4
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: Re: Ok 26.05.2021. 20:57 #670902

status: user
broj poruka: 3466
Bas zato ti kazem, to sto se zna je otpriL-I-K-E tako da jednostavno pod moranje je mnogo mnogo terabajtova (neki rade i sa jedinicama vecim od tb) ali dobro zanimaj se budi u tome. Ko zna, mozda uskoro izbacimo xcn milionera bas odavde sa pcberze nesto dobro da ispadne.

Srecno :)


:: Kolika će biti isplativost neće se znati dok ne izađe oficijalni pool. Teoretski neko sa 10 plota može iskopati novčiće kao i neko sa 1000 plota, samo što ovaj sa 1000 ima 100x veću šansu za to. Mreža je za mesec dana skočila za 4x. Treba imati neverovatnu sreću da neko sa manje od 100TB uradi nešto sam.
::
:: ::
:: :: Sa 1tb isplativost je za 7go
:: ::
:: :: Treba tu mnogo mnogo svasta necega da bi to brze i vise uradjalo plodom. Mislim da se sa budget varijantom i idejom iskreno neces usreciti i da ces samo izgubiti vreme i zivce, kao za ta 4 dana sto si se seksovao sa cpu jb
:: ::
:: :: :: Ok, podržavam da hoćeš da probaš. Samo imaj u vidu da plotovi koje napraviš pre priključivanja pool-u najverovatnije neće moći da se koriste za pool, te ćeš morati da ih praviš ponovo. I plus, veličina mreže i samim tim i težina se povećavaju velikom brzinom. Nemoj misliti da hoću da te obeshrabrim, samo iznosim trenutne činjenice.
:: :: ::
:: :: :: Preporuka na temu - Der8auer je napravio dobar video o chia kopanju, odmah u startu (kada je bilo lakše), obazno pogledati, po mom mišljenju
:: :: ::
:: :: :: https://www.youtube.com/watch?v=twwyBdsRYL4
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: boomerang 26.05.2021. 22:55 #670905

status: user
broj poruka: 4654
To sto ste nesposobni (vase reci) da zaradite `na tudjoj grbaci` (sto apsolutno nema smisla sto pisete gluposti), ne znaci da NE MOZE da se zaradi od kopanja. Druga stvar da nije isplativo ne bi kupovali i pravili rigove ljudi. Treca stvar ko ne zeli da kopa ne mora, moze da kupuje coine direktno novcem pa da ceka da skoce pa da ih podigne, isto je kao kupovati akcije na berzi. Ali dzabe objasnjavati ako je neko `nesposoban` da razume




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit



::
:: U januaru/februaru sam se zajebavao sa kopanjem ETH, pa odustao i prodao kartu, meni je to kopanje idiotizam, ako si nesposoban za bilo kakav posao, trange frange itd., idi bre brate pa se rokni, diluj gudru, kurvaj se, a ne tu neko mazanje ociju po ceni da normalan svet ne moze da kupi SSD ili GPU zbog masovnosti retarda koji misle da zarade na tudjoj grbaci
::
:
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Re: Re: boomerang 26.05.2021. 23:34 #670907

status: user
broj poruka: 400
Poštujem što je čovek priznao da je ispao idiot na mesec/dva, video je da ne može od toga da se kupi kuća kao što kažu dušmani i sada mu je kriv neko drugi. I onda iz revolta verovatno (drugi razumni razlog ne vidim) prodao grafiku, kao da nije mogao da je zadrži sebe. Najlakše je vređati i pljuvati po drugima, ali od današnjih klinaca ništa drugo ne može ni da se očekuje.


:: To sto ste nesposobni (vase reci) da zaradite `na tudjoj grbaci` (sto apsolutno nema smisla sto pisete gluposti), ne znaci da NE MOZE da se zaradi od kopanja. Druga stvar da nije isplativo ne bi kupovali i pravili rigove ljudi. Treca stvar ko ne zeli da kopa ne mora, moze da kupuje coine direktno novcem pa da ceka da skoce pa da ih podigne, isto je kao kupovati akcije na berzi. Ali dzabe objasnjavati ako je neko `nesposoban` da razum
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
::
:: ::
:: :: U januaru/februaru sam se zajebavao sa kopanjem ETH, pa odustao i prodao kartu, meni je to kopanje idiotizam, ako si nesposoban za bilo kakav posao, trange frange itd., idi bre brate pa se rokni, diluj gudru, kurvaj se, a ne tu neko mazanje ociju po ceni da normalan svet ne moze da kupi SSD ili GPU zbog masovnosti retarda koji misle da zarade na tudjoj grbaci
:: ::
:: :
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
777 Re: Re: Re: boomerang 27.05.2021. 00:17 #670910

status: user
broj poruka: 85
Samo ti zaradjuj i da si ziv i zdrav, ja imam malo negativnu sliku oko toga, gledao sam ljude kako su pucali i kmecali pa mi je eto malo to sve grozno.

Nema leba bez motike a meni da zuje neke grafike 24/7/365, neka fala, pre cu da okopavam njivu i sadim paradajz


:: To sto ste nesposobni (vase reci) da zaradite `na tudjoj grbaci` (sto apsolutno nema smisla sto pisete gluposti), ne znaci da NE MOZE da se zaradi od kopanja. Druga stvar da nije isplativo ne bi kupovali i pravili rigove ljudi. Treca stvar ko ne zeli da kopa ne mora, moze da kupuje coine direktno novcem pa da ceka da skoce pa da ih podigne, isto je kao kupovati akcije na berzi. Ali dzabe objasnjavati ako je neko `nesposoban` da razum
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
::
:: ::
:: :: U januaru/februaru sam se zajebavao sa kopanjem ETH, pa odustao i prodao kartu, meni je to kopanje idiotizam, ako si nesposoban za bilo kakav posao, trange frange itd., idi bre brate pa se rokni, diluj gudru, kurvaj se, a ne tu neko mazanje ociju po ceni da normalan svet ne moze da kupi SSD ili GPU zbog masovnosti retarda koji misle da zarade na tudjoj grbaci
:: ::
:: :
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Re: Re: boomerang 27.05.2021. 00:31 #670911

status: user
broj poruka: 4654
zapravo moze da se kupi, mozda ne kuca u razumno vreme ali plac moze, na primer ovde blizu mene placevi koliko hoces, sigurno prazni placevi se prodajo za ispod 5000e, 600e mesecno otpriL-I-K-E sa 4 graficke za 12 meseci 7000e.

@777 rig se ne drzi u sobi gde se boravi ili spava. To sto su pojedini `pucali` i `kmecali` je najverovatnije sto su im bila ocekivanja prevelika ili se previsa para odjednom ulozili, STO SE NIKAD NE RADI! Nego me cudi kako bre ne kmece kad im gazda da minimalac ili kad im istekne ugovor posle 3 meseca oni prihvate i idu dalje, ili kad ih ujebu sa radnim vremenom van zakona, ili im traze nesto nemoguce ostvarivo.

Iskreno ko ima da idzvoji da mu kopaju graficke ili bilo sta drugo, pored redovnog posla koji obavlja a to ne uradi, jer mu je kao `lose` jer je to `leba bez motike` to je po meni ogranicena osoba kao terasa, podseca me na onu price od pre mozda recimo 15god 20god kad su isto tako pricali `sta ce ti racunar, neba leba bez motike/poljoprivrede ili rada kod gazde za minimalac`, a sad 10 strane sa oglasima gde traze programere. Isto prica i sada sa valutama.

A ti isti sto pricali ne treba mi to, sad me zovu i `placu` el mozes da sredis racunar za sina, e e el mozes da nam sredis internet ne mozemo da koristimo wi-fi na telefonima, ili kucnu kameru ne mozemo da podesimo. Ogricenost na nivou, ona komunjarska ogranicenost.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Poštujem što je čovek priznao da je ispao idiot na mesec/dva, video je da ne može od toga da se kupi kuća kao što kažu dušmani i sada mu je kriv neko drugi. I onda iz revolta verovatno (drugi razumni razlog ne vidim) prodao grafiku, kao da nije mogao da je zadrži sebe. Najlakše je vređati i pljuvati po drugima, ali od današnjih klinaca ništa drugo ne može ni da se očekuje
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs