Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Preporuka za ploču, za Ryzen 5 5600X + 1 TB NVMe M.2 SSD?
STRANA 1 OD 1
npaun Preporuka za ploču, za Ryzen 5 5600X + 1 TB NVMe M.2 SSD? 11.06.2021. 23:37 T68277

status: user
broj poruka: 104
Sklapam konfiguraciju baziranu na Ryzen 5 5600X i 1 TB NVMe M.2 SSD (SAMSUNG 970 EVO), i jedine nedoumice su mi matična (i ev. napajanje)

Za matičnu želim nešto bazirano na B550, što će out of the box da radi sa 5600X i NVMe. Komp se koristi ni za šta posebno, klasičan rad, programiranje, neka numerička izračunavanja i povremeno igranje (sa nekom nižom srednjom klasom grfičke kasnije, trenutno 760 Ti). Neće se overklokovati. Poželjno da bude podobna za ev kasniji apgrejd CPU.

Gledao neke od ploča, ali onda naišao u nedoumicu, jer za neke od njih (ne sećam se više kojih) našao te neće odmah ra radi sa 5600X (ajde da i razumem), te neće da instalira Win na NVMe , već samo sa SSD-a, što me je posebno zabrinulo, jer takvu mogućnost deal breaker problema recimo nisam očekivao. I sada sam u nedoumici šta uzeti, a da ne naletim na ovako nešto...
Gledajući postojeće već sklopljene konfiguracije sa 5600X/NVMe, vidim da se u više njih koristi GIGABYTE B550 GAMING X, ai na Gigatr sajtu u jednom komentaru za nju kaže čovek `Podržava N2 SSD, odlična uz Ryzen procesor.` što vrv znači da bi bila ok.

Kod nje mi je problem cena, koja je malo jača, reda 19000, a pošto van toga nije nešto posebna rekao bih, to mi je malo prejaka cena...
1) Imate li preporuku za neku drugu ploču u u rangu 13-14000 din, koja bi pouzdano mogla da mi odradi posao? Znači, pouzdano/provereno radi sa 5600X i NVMe SSD?

2) Pored ove GIGABYTE B550 GAMING X, postoji pak i Gigabyte B550 GAMING X V2 rev. 1.0, a ja ne mogu da na GIGABYTE sajtu provalim da medju njima ikakvih razlika, i specs mi deluju identično? u čemu je fora i razlika, ima li ko nešto preciznije da zna?

3) Ev. Preporuka za 650W napajanje, do oko 8000? Trenutno sam bacio oko na 650W LC POWER LC6650GP3 80+ Silver, pošto već dogo godina imam LC napajanja i do sada su me služila perfektno.
Imam li potrebe da tražim nešto drugo/bolje u ovom cenovnom rangu? A da se ne zeznam? Recimo, pogledao SEASONIC Napajanje 650W - SSR-650GB3, i na Gigatr ocenama sjajno stoji, kao i amazonu, ali me plaši što se racimo na amazonu dosta korisnika se i žali na njih, po principu, sjajno napajanje, ako radi, ali ako si zle sreće (a ima dosta primera), dobiješ primerak da odmah ili praktično odmah u startu skikne u pobije sve živo... pa sam odustao do njega...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Prvo da kazem 12.06.2021. 08:20 #671203

status: user
broj poruka: 3466

Nadam se da nisi clan shizma grupacije i multi naloga jer ne znam iz kog razloga u načinu pisanja ima ta neka nota u tvom postu/postovima

Voleo bih da ja gresim i da sam umislio, ali nikad se ne zna.

Vezano za temu, u koju kutiju bi metnuo ploču? Koji te format zanima?

Asus tuf gaming micro atx i msi mpg gaming edge

Ima boljih, skupljih, svasta nesto. Ali primaju 5600x i nvme

A jel si razmisljao o 570 chipsetu mozda?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Preporuka za ploču, za Ryzen 5 5600X + 1 TB NVMe M.2 SSD? 12.06.2021. 08:24 #671204

status: user
broj poruka: 1327
1. Za 5600x bilo koja b550 ploča će isto raditi, sa ili bez OC. vrlo mali potrošač. Što se kompatibilnosti BIOS-a tiče, sve napravljene u poslednjih 6 meseci su sigurno compatibilne, U najgorem slučaju prodavac mora da naznači i da updejtuje BIOS ako je potrebno, uostalom piše na kutiji.
Što se marki tiče, Asus je kralj Ryzena,najbolji BIOS
2. RazL-I-K-E u takvim pločama kao te Gigabyte su uglavnom kozmetičeke a V2 ima dva M.2 (NVMe) SSD slota.
Što se M`2, NVMe diska tiče, nisam čuo da je problem ni na jednoj ploči, niti ima ikakvih razloga da nemože W10 da se instalira. Problem može da nastane na W7 jer u originalu nema drajvere za NVMe ili W7 teško da može uopšte na novijem Ryzen systemu.
3. Što se napajanja tiče, to mora da se upari sa grafičkom karticom, da ima potrebne konektore (nek grafike traže 8 ili 2x8 pina, neke 6pina a neke čak 12 pina), Sam system (Ryzen 5600x + MB+ memorija) jedva da troše 200W a neke grafike 3 puta toliko.


:: Sklapam konfiguraciju baziranu na Ryzen 5 5600X i 1 TB NVMe M.2 SSD (SAMSUNG 970 EVO), i jedine nedoumice su mi matična (i ev. napajanje
::
:: Za matičnu želim nešto bazirano na B550, što će out of the box da radi sa 5600X i NVMe. Komp se koristi ni za šta posebno, klasičan rad, programiranje, neka numerička izračunavanja i povremeno igranje (sa nekom nižom srednjom klasom grfičke kasnije, trenutno 760 Ti). Neće se overklokovati. Poželjno da bude podobna za ev kasniji apgrejd CPU
::
:: Gledao neke od ploča, ali onda naišao u nedoumicu, jer za neke od njih (ne sećam se više kojih) našao te neće odmah ra radi sa 5600X (ajde da i razumem), te neće da instalira Win na NVMe , već samo sa SSD-a, što me je posebno zabrinulo, jer takvu mogućnost deal breaker problema recimo nisam očekivao. I sada sam u nedoumici šta uzeti, a da ne naletim na ovako nešto..
:: Gledajući postojeće već sklopljene konfiguracije sa 5600X/NVMe, vidim da se u više njih koristi GIGABYTE B550 GAMING X, ai na Gigatr sajtu u jednom komentaru za nju kaže čovek `Podržava N2 SSD, odlična uz Ryzen procesor.` što vrv znači da bi bila ok
::
:: Kod nje mi je problem cena, koja je malo jača, reda 19000, a pošto van toga nije nešto posebna rekao bih, to mi je malo prejaka cena..
:: 1) Imate li preporuku za neku drugu ploču u u rangu 13-14000 din, koja bi pouzdano mogla da mi odradi posao? Znači, pouzdano/provereno radi sa 5600X i NVMe SSD
::
:: 2) Pored ove GIGABYTE B550 GAMING X, postoji pak i Gigabyte B550 GAMING X V2 rev. 1.0, a ja ne mogu da na GIGABYTE sajtu provalim da medju njima ikakvih razlika, i specs mi deluju identično? u čemu je fora i razlika, ima li ko nešto preciznije da zna
::
:: 3) Ev. Preporuka za 650W napajanje, do oko 8000? Trenutno sam bacio oko na 650W LC POWER LC6650GP3 80+ Silver, pošto već dogo godina imam LC napajanja i do sada su me služila perfektno
:: Imam li potrebe da tražim nešto drugo/bolje u ovom cenovnom rangu? A da se ne zeznam? Recimo, pogledao SEASONIC Napajanje 650W - SSR-650GB3, i na Gigatr ocenama sjajno stoji, kao i amazonu, ali me plaši što se racimo na amazonu dosta korisnika se i žali na njih, po principu, sjajno napajanje, ako radi, ali ako si zle sreće (a ima dosta primera), dobiješ primerak da odmah ili praktično odmah u startu skikne u pobije sve živo... pa sam odustao do njega..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Preporuka za ploču, za Ryzen 5 5600X + 1 TB NVMe M.2 SSD? 12.06.2021. 09:25 #671205

status: user
broj poruka: 7695
Vidi Win 10 nvme bez problema ,niti sam cuo da je bilo gde pravio problem,problem nastaje na Win7 ,cista instalacija Win7 ne vidi nvme ,Microsoft je dao update za to ,pa je ubrzo uklonio da bi favorizovao Win10.
Medjutim bilo je ljudi koji su skinuli taj update pa ga umetnuli u Win7 instalaciju i to radi .I to ima da se skine uglavnom po IT forumima ,Microsoft ne hostuje taj update.Negde ima u samoj instalaciji ,a negde taj update instaliras na Win7 koji je vec na nekom disku, pa onda preko copy partition preneses na nvme.
Ja sam sve to uradio sa Transcend nvme ,ali onda njegov software ne vidi temperaturu ,to moze tek preko drugih aplikacija.Postavlja se pitanje cemu Win7 ,kada se u njemu ne vidi h265 codec
,ne barem u ozbiljnim programima ,vidi ga Win10 bez problema.Opet Microsoft favorizuje Win10.



:: 1. Za 5600x bilo koja b550 ploča će isto raditi, sa ili bez OC. vrlo mali potrošač. Što se kompatibilnosti BIOS-a tiče, sve napravljene u poslednjih 6 meseci su sigurno compatibilne, U najgorem slučaju prodavac mora da naznači i da updejtuje BIOS ako je potrebno, uostalom piše na kutiji.
:: Što se marki tiče, Asus je kralj Ryzena,najbolji BIO
:: 2. RazL-I-K-E u takvim pločama kao te Gigabyte su uglavnom kozmetičeke a V2 ima dva M.2 (NVMe) SSD slota
:: Što se M`2, NVMe diska tiče, nisam čuo da je problem ni na jednoj ploči, niti ima ikakvih razloga da nemože W10 da se instalira. Problem može da nastane na W7 jer u originalu nema drajvere za NVMe ili W7 teško da može uopšte na novijem Ryzen systemu.
:: 3. Što se napajanja tiče, to mora da se upari sa grafičkom karticom, da ima potrebne konektore (nek grafike traže 8 ili 2x8 pina, neke 6pina a neke čak 12 pina), Sam system (Ryzen 5600x + MB+ memorija) jedva da troše 200W a neke grafike 3 puta toliko.
::
::
:: :: Sklapam konfiguraciju baziranu na Ryzen 5 5600X i 1 TB NVMe M.2 SSD (SAMSUNG 970 EVO), i jedine nedoumice su mi matična (i ev. napajanje
:: ::
:: :: Za matičnu želim nešto bazirano na B550, što će out of the box da radi sa 5600X i NVMe. Komp se koristi ni za šta posebno, klasičan rad, programiranje, neka numerička izračunavanja i povremeno igranje (sa nekom nižom srednjom klasom grfičke kasnije, trenutno 760 Ti). Neće se overklokovati. Poželjno da bude podobna za ev kasniji apgrejd CPU
:: ::
:: :: Gledao neke od ploča, ali onda naišao u nedoumicu, jer za neke od njih (ne sećam se više kojih) našao te neće odmah ra radi sa 5600X (ajde da i razumem), te neće da instalira Win na NVMe , već samo sa SSD-a, što me je posebno zabrinulo, jer takvu mogućnost deal breaker problema recimo nisam očekivao. I sada sam u nedoumici šta uzeti, a da ne naletim na ovako nešto..
:: :: Gledajući postojeće već sklopljene konfiguracije sa 5600X/NVMe, vidim da se u više njih koristi GIGABYTE B550 GAMING X, ai na Gigatr sajtu u jednom komentaru za nju kaže čovek `Podržava N2 SSD, odlična uz Ryzen procesor.` što vrv znači da bi bila ok
:: ::
:: :: Kod nje mi je problem cena, koja je malo jača, reda 19000, a pošto van toga nije nešto posebna rekao bih, to mi je malo prejaka cena..
:: :: 1) Imate li preporuku za neku drugu ploču u u rangu 13-14000 din, koja bi pouzdano mogla da mi odradi posao? Znači, pouzdano/provereno radi sa 5600X i NVMe SSD
:: ::
:: :: 2) Pored ove GIGABYTE B550 GAMING X, postoji pak i Gigabyte B550 GAMING X V2 rev. 1.0, a ja ne mogu da na GIGABYTE sajtu provalim da medju njima ikakvih razlika, i specs mi deluju identično? u čemu je fora i razlika, ima li ko nešto preciznije da zna
:: ::
:: :: 3) Ev. Preporuka za 650W napajanje, do oko 8000? Trenutno sam bacio oko na 650W LC POWER LC6650GP3 80+ Silver, pošto već dogo godina imam LC napajanja i do sada su me služila perfektno
:: :: Imam li potrebe da tražim nešto drugo/bolje u ovom cenovnom rangu? A da se ne zeznam? Recimo, pogledao SEASONIC Napajanje 650W - SSR-650GB3, i na Gigatr ocenama sjajno stoji, kao i amazonu, ali me plaši što se racimo na amazonu dosta korisnika se i žali na njih, po principu, sjajno napajanje, ako radi, ali ako si zle sreće (a ima dosta primera), dobiješ primerak da odmah ili praktično odmah u startu skikne u pobije sve živo... pa sam odustao do njega..
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ploca 12.06.2021. 09:45 #671206

status: user
broj poruka: 3276

Lepo kupis plocu koja ima mogucnost fleshovanja bios bez cpu .

Uzeo sam Asus b550-e i R7 5800x, pre nego sam postavio cpu samo sam povezao maticnu plocu sa napajanjem (dok jos nista nisam montirao u kuciste) , skinuo bios sa Asus sajta , ispratio uputsvo - prebacio na fleash ubo u usb namenjen za fleshovanje i prtisnuo dugne za flesh(drzi se oko 3-5 sekunde).
Samo fleshovanje kod mene traje oko 7 minuta .

Potom sam ubacio cpu i montirao. I kad god izadje nov bios - fleshujem ga na ovaj nacin - isklucen racunar , ubacim fleshku kliknem i ostavim ga 10tak minuta ( dok lampica ne prestane sa treptanjem)

za NVMe ako mozes uzmi 970 evo plus.

Sto se tice preporuka za maticnu e to nemam. Samsun 970 500gb evo plus sam koristio kao sistemski disk i radi na b550-e(sa R7 5800X) i B450 TOMAHAWK MAX (tu mi je rayzen 3300x)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
npaun Re: 12.06.2021. 14:00 #671209

status: user
broj poruka: 104
Konvergiram ka ASUS TUF B550-PLUS GAMING (ATX)
Mislite dakle da će ona bez problema raditi sa 5600X i NVme, Win10?

Konveriram ka ovoj pošto imam dosta HDD koji miostaju, tako da će svakako biti veće kućište pa može veća ploča, a ova ima svih 6 SAT3 portova (mATX verzija samo 4), više PCIe...
Jedini manji nedostatak mi je što nema PS2 keyboard port, pa ću morati da koristim adapter za moju tren. tast. što plašim se ponekad zna da pravi problem pre nego što se uđe u Win, npr pristupu BIOS-u, ili pri butovanju sa DVD-a?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Re: 12.06.2021. 14:59 #671210

status: user
broj poruka: 3466

Sacekaj da ti jos 18 ljudi kaze za tripovanje nvme i win7 ibda nisu nailazili na probleme sa ryzen i nvme i win10 i pitaj istu stvar jos 20ak puta i bice sve super.

:: Konvergiram ka ASUS TUF B550-PLUS GAMING (ATX
:: Mislite dakle da će ona bez problema raditi sa 5600X i NVme, Win10
::
:: Konveriram ka ovoj pošto imam dosta HDD koji miostaju, tako da će svakako biti veće kućište pa može veća ploča, a ova ima svih 6 SAT3 portova (mATX verzija samo 4), više PCIe..
:: Jedini manji nedostatak mi je što nema PS2 keyboard port, pa ću morati da koristim adapter za moju tren. tast. što plašim se ponekad zna da pravi problem pre nego što se uđe u Win, npr pristupu BIOS-u, ili pri butovanju sa DVD-a
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 12.06.2021. 16:52 #671211

status: user
broj poruka: 819
po meni trenutno jedna od najboljih ploca na trzistu bolja i od mnogih x570

https://www.msi.com/Motherboard/MEG-B550-UNIFY



KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 12.06.2021. 18:01 #671212

status: user
broj poruka: 3466

Bomba je

Ali on trazi neku za 13-14 hiljada din a meg je oko 270 280eur jbg duplo od budzeta sto je isplanirao za plocu

:: po meni trenutno jedna od najboljih ploca na trzistu bolja i od mnogih x57
::
:: https://www.msi.com/Motherboard/MEG-B550-UNIF
::
::
::
:: KONTAKT NA https://twitter.com/1agresso
:: NISTA BEZ KABLA
:: https://pastebin.com/SpqMpJkY
:: ^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: Preporuka za ploču, za Ryzen 5 5600X + 1 TB NVMe M.2 SSD? 12.06.2021. 19:52 #671213

status: user
broj poruka: 400
Ako ti odgovara MicroATX format. Cena je između 16 i 17k.
https://www.gigabyte.com/Motherboard/B550M-AORUS-PRO-rev-10#kf

Napajanje je oko 8k i imaš garanciju od 5 godina. E sada ako hoćeš neku modularnu ili Semi-modular varijantu baci pogled na KP.
https://seasonic.com/s12iii

:: Sklapam konfiguraciju baziranu na Ryzen 5 5600X i 1 TB NVMe M.2 SSD (SAMSUNG 970 EVO), i jedine nedoumice su mi matična (i ev. napajanje
::
:: Za matičnu želim nešto bazirano na B550, što će out of the box da radi sa 5600X i NVMe. Komp se koristi ni za šta posebno, klasičan rad, programiranje, neka numerička izračunavanja i povremeno igranje (sa nekom nižom srednjom klasom grfičke kasnije, trenutno 760 Ti). Neće se overklokovati. Poželjno da bude podobna za ev kasniji apgrejd CPU
::
:: Gledao neke od ploča, ali onda naišao u nedoumicu, jer za neke od njih (ne sećam se više kojih) našao te neće odmah ra radi sa 5600X (ajde da i razumem), te neće da instalira Win na NVMe , već samo sa SSD-a, što me je posebno zabrinulo, jer takvu mogućnost deal breaker problema recimo nisam očekivao. I sada sam u nedoumici šta uzeti, a da ne naletim na ovako nešto..
:: Gledajući postojeće već sklopljene konfiguracije sa 5600X/NVMe, vidim da se u više njih koristi GIGABYTE B550 GAMING X, ai na Gigatr sajtu u jednom komentaru za nju kaže čovek `Podržava N2 SSD, odlična uz Ryzen procesor.` što vrv znači da bi bila ok
::
:: Kod nje mi je problem cena, koja je malo jača, reda 19000, a pošto van toga nije nešto posebna rekao bih, to mi je malo prejaka cena..
:: 1) Imate li preporuku za neku drugu ploču u u rangu 13-14000 din, koja bi pouzdano mogla da mi odradi posao? Znači, pouzdano/provereno radi sa 5600X i NVMe SSD
::
:: 2) Pored ove GIGABYTE B550 GAMING X, postoji pak i Gigabyte B550 GAMING X V2 rev. 1.0, a ja ne mogu da na GIGABYTE sajtu provalim da medju njima ikakvih razlika, i specs mi deluju identično? u čemu je fora i razlika, ima li ko nešto preciznije da zna
::
:: 3) Ev. Preporuka za 650W napajanje, do oko 8000? Trenutno sam bacio oko na 650W LC POWER LC6650GP3 80+ Silver, pošto već dogo godina imam LC napajanja i do sada su me služila perfektno
:: Imam li potrebe da tražim nešto drugo/bolje u ovom cenovnom rangu? A da se ne zeznam? Recimo, pogledao SEASONIC Napajanje 650W - SSR-650GB3, i na Gigatr ocenama sjajno stoji, kao i amazonu, ali me plaši što se racimo na amazonu dosta korisnika se i žali na njih, po principu, sjajno napajanje, ako radi, ali ako si zle sreće (a ima dosta primera), dobiješ primerak da odmah ili praktično odmah u startu skikne u pobije sve živo... pa sam odustao do njega..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez Asus Rog STRIX 21.06.2021. 10:57 #671382

status: user
broj poruka: 994
B550-F GAMING

iam jednu viska provereno dize sistem na NVMe probao 5600X iz potpisa i oba diska
iz potpisa

inace plocu sam kupio od preko jos pocetkom godine kad su one posiljke zaglavile/oduzete mnogima

nisam mogo da cekam razvoj te situacije pa sam u medjuvremenu kupio ovu iz potpisa
plocu sam samo probao da vidim da li sljaka apdejtovao bios jer fabricki ne sljaka sa 5600x...na pamet mi palo da klincu sastavim neki komp ....ali kako je poceo da pravi sranja u skoli jos u prvom razredu osnovne pustam ovo niz vodu ...javi se ako nisi resio dacu ispod cene


Cpu:Ryzen5 5600x+NZXT Kraken Z63
MB:B550 Aorus PRO AC
Ram:HyperX Predator 2x16GB 3600MHz
SSD1:500gb Samsung 980 PRO M.2
SSD2:2tb Adata XPG Gammix S11 PRO M.2
Case:JONSBO MOD3
PSU:Corsair RM1000x
Screen:ROG STRIX XG43VQ

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @npaun 21.06.2021. 16:24 #671384

status: user
broj poruka: 17084
Kupuj od pmfrulezA, resena prica.

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:16 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nikako Ryzen 21.06.2021. 17:37 #671387

status: user
broj poruka: 6643
Prodaj taj Ryzen i ne uzimaj amd platformu, bar dok si na ovom forumu. Pređi na intel. Tu je sve ubodi i ne misli i boli te q a nas boli q za tebe.
Dva kilometra post sa kenjanjem a ne zna da pročita koju mb... ajde bre u q više i ovi spameri iz Laze Lazarevića.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Nikako Ryzen 21.06.2021. 18:24 #671389

status: user
broj poruka: 18940
Znam da si bio ironican u ovom postu, ali vise ni kod intela nece da moze ubodi i vozi.
Sklapao drugar platformu sa intel i5 serije 10 procesorom (bez K), uzeo je Corsair memoriju na 3200 (ima b-die Samsung chipove), imao je lose iskustvo da memorija ne moze preko 2666. Kada je pogledao, video da je problem do procesora, bez K procesori ne podrzavaju preko 2666Mhz :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Prodaj taj Ryzen i ne uzimaj amd platformu, bar dok si na ovom forumu. Pređi na intel. Tu je sve ubodi i ne misli i boli te q a nas boli q za tebe
:: Dva kilometra post sa kenjanjem a ne zna da pročita koju mb... ajde bre u q više i ovi spameri iz Laze Lazarevića
::
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs