Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Sta se greje na ploči i kako ne prziti palceve :)
STRANA 1 OD 1
duqp Sta se greje na ploči i kako ne prziti palceve :) 25.06.2021. 12:17 T68301

status: user
broj poruka: 3466

https://youtu.be/W211x9kJsCw

Meni se dopalo, nisam gledao mozda i ima da se nabavi gotova spravica ali bitno je da radi posao
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije Re: 25.06.2021. 16:01 #671512

status: user
broj poruka: 1119

infracrveni bezkontaktni point termometar... cenovni rang, već od 25e




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 25.06.2021. 16:18 #671513

status: user
broj poruka: 9460
Sve su to igracke, jedino ako se iole ozbiljno pristupa, posao radi termo kamera, a cena da ti ze zavrti u glavi.
Zato i dan danas bolji servisi i nemaju te kamere, te se sluze stapom i kanapom, al uglavnom ucinkovito i tako.
Benzin je ok za tu sitnariju, a prst kod vecih komponenti je nepogresiv.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Aman-zaman, duqp... 30.06.2021. 19:11 #671611

status: user
broj poruka: 10985
Pa to je rasprsivac ugljendioksida (rashladjivac). Yebes merenje temperature nakon sto si....ohladio komponentu. Ako mora prisilno da se hladi, onda ledol sprej, kakve samsvojmajstor kerefeke.
Ovo hladjenje primenjuje se, uglavnom, onda kada se vec ZNA ili se SUMNJA na pregrevanje neke komponente kao uzrochnika odredjenog problema - ohladis je (komponentu) i gle!, radi makina, NEMA problema,...ugreje se...gle! vratio nam se problem...

Plus za ovo sto napisa savatije shojkin, minus za pilenceta [NIJE tacno ovo za ``igrachke`` - imam ``igracku`` koja meri od -40 do 400 C* i lepe mi je poslove do sada odradila (naravno, nije toliko ``dalekometna`` kako sugerishe reklama, ali kada se izvorima toplote priblizi na pola metra ili manje, ocitavanja su sasvim upotrebljiva)]. E sad, ko hoce da tera mak na konac, kupice flira ili slicno, cijena=sitnica, 300 jewra pa na gore...

Hajde, hvatajte beleshke, besplatno je (ono, ako bash mora, mogu da smazem jednu tepsijicu tarta proizvodnje `lebac i kifle)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Aman-zaman, duqp... 30.06.2021. 20:12 #671612

status: user
broj poruka: 3466
Haha volis njihiv tart :)
Imaju lepih peciva oni, ali ja testo i slatko skoro pa skroz izbegavam

Flir je opasno dobra stvarcica, ima ga na cat s60 telefonu i radi isto dobro merenja :)
:: Pa to je rasprsivac ugljendioksida (rashladjivac). Yebes merenje temperature nakon sto si....ohladio komponentu. Ako mora prisilno da se hladi, onda ledol sprej, kakve samsvojmajstor kerefeke
:: Ovo hladjenje primenjuje se, uglavnom, onda kada se vec ZNA ili se SUMNJA na pregrevanje neke komponente kao uzrochnika odredjenog problema - ohladis je (komponentu) i gle!, radi makina, NEMA problema,...ugreje se...gle! vratio nam se problem..
::
:: Plus za ovo sto napisa savatije shojkin, minus za pilenceta [NIJE tacno ovo za ``igrachke`` - imam ``igracku`` koja meri od -40 do 400 C* i lepe mi je poslove do sada odradila (naravno, nije toliko ``dalekometna`` kako sugerishe reklama, ali kada se izvorima toplote priblizi na pola metra ili manje, ocitavanja su sasvim upotrebljiva)]. E sad, ko hoce da tera mak na konac, kupice flira ili slicno, cijena=sitnica, 300 jewra pa na gore..
::
:: Hajde, hvatajte beleshke, besplatno je (ono, ako bash mora, mogu da smazem jednu tepsijicu tarta proizvodnje `lebac i kifle)..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Najbolji tart. Preferisem nadev od visnje... 01.07.2021. 04:55 #671620

status: user
broj poruka: 10985
(tu varijantu nesto i ne vidjam, otkako su promenili kontroverznog bizmismena/vlasnika) ali ne odbijam ni maline, pa ondak choco...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: Najbolji tart. Preferisem nadev od visnje... 01.07.2021. 09:01 #671621

status: user
broj poruka: 3466
Isto tako, prvo srljam na voćkaste varijante pa na cokoladu

Mada znas kako ja volim u zaebavanciji da kazem, za dobru svinju nema losih pomija :)

Haha promene oni njega ali nekako ostane svuda prisutan, neka ga. Bitno da nam klopa ispadne dobra pa ko god se vodio kao vlasnik na papiru :)


A za temu vezano, sta znam za neke specificne kvarove i gde se samo nadje taj neki element koji se uzaruje instant pa eto da ne bi `dirali pevacicu s masni prsti` ili premeravati sa fluke-om

Ali da, sigurno prskanje i zamrzavanje nije neko magicno resenje ako u glavi nema covek ideju sta se dogadja i zasto nesto brljavi jbg

A sta ti torto meris sa tim minusima i plusevima celzijusovim :)
:: (tu varijantu nesto i ne vidjam, otkako su promenili kontroverznog bizmismena/vlasnika) ali ne odbijam ni maline, pa ondak choco..
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Daljinac, ``infrared`` slican ovome: 01.07.2021. 12:54 #671626

status: user
broj poruka: 10985
https://is.gd/GCayHk

Pre 4 godine placen oko 3k rsd, kupujem-prodajem.
Poslednji put upotrebio sam ga za proveru temperature u frizideru, pre ovih vrucincina (primetio sam bio da nesto nije u redu, da su voda, pivo i mleko za nijansu topliji nego ranije). Nesto je ``otislo`` u sistemu kontrole temperature (termostat?) jer, po mojoj proceni, motor vrti kao i pre a i razmenjivac toplote (one bakarne cevi pozadi su i dalje na oko 50 *Ci deluju mi OK - reklo bi se da je freon tu, da nije iscurio). Kontrola termostata je na ``trojci`` (max je ``7``). Prosecna temperatura unutrasnjosti ranije je bila (na ovoj istoj ``poziciji``) oko 9*C a posle pojave problema oko 14 (kada je temperatura u sobi bila oko 24). Sada je, valjda zbog veceg naprezanja, za oko pola stepena otisla uvis.
Termometar sam koristio i za merenja toplote u hifi pojacavacima i PC konfama.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs