Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Sim kartice
STRANA 1 OD 1
nbkom Sim kartice 20.09.2021. 21:47 T68378

status: user
broj poruka: 321

Nabavih neki telefon koji ima 2 sim mesta-dva puta po 4 pina a moja kartica pasuje za sim mesta sa po dva puta 3 pina.Kako ovo resiti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 RE: 21.09.2021. 03:58 #672339

status: user
broj poruka: 1620
Nek se izjasni neko stručniji, ali trebalo bi da je 8-pin `backward-compatible` sa 6-pin karticama i da su ta dodatna 2 pina prosto neiskorišćena (čaki kod 8-pinskih kartica, inače =] ). 6-pin kartica bi bez problema trebalo da može da se koristi u 8-pin slotu. Jesi uopšte probao korišćenje ili ti to vizuelno nije dalo mira pa nisi smeo da pokušaš?

Ako nekim čudom nešto radi kako dolikuje, idi sutra do najbliže poslovnice bilo kog mobilnog operatera ili ih pozovi pa pitaj. Trebali bi da ti omoguće korišćenje bilo kog mobilnog aparata, tako da mogu da ti izdaju i drugu, `odgovarajuću` karticu s istim brojem (i ništa ne brini, njima je itekako u interesu da ti uzimaju pare za `usluge`).

Evo ti primera... neke druge (ne-SIM) smart kartice su u pitanju, ali poenta je ista (`pinout` je isti):
https://i.ibb.co/5YqH44G/sc.png
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom re. 21.09.2021. 07:45 #672342

status: user
broj poruka: 321

Kako da znam koji su visak,s obzirom da kartica moze da seta levo-desno,probao i ne vidi-verovatno nije nalegla na odg pinovi,e sad koji su visak pivi- na levoj ili desnoj strani

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom Dopuna 21.09.2021. 07:51 #672343

status: user
broj poruka: 321
https://www.indiamart.com/proddetail/mup-c792-8-pin-micro-sim-card-connector-15337166062.html
https://www.indiamart.com/proddetail/6-pin-micro-sim-card-holder-20889687433.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest Ako kartica seta 21.09.2021. 09:30 #672344

status: user
broj poruka: 46
Ti eventualno stavljas nano sim u mikro sim

Cemu postavljanje linkova od zamenskih sim citaca? Planiras da modifikujes telefon da bi primio karticu koju imas? Sta da kazem osim genijalno

Kartica ima jedan nacin na koji ulazi telefon, nema tu setanja. Ako vec nemas ideju da odes kod svog telefonskog operatera i kazes dobar dan imam tu i tu situaciju ajde mi vi to resite, nasmejaces ljude ali dobro bitno je da resis sta te muci.

Nama ovde možeš da napises koji format kartice koristis, da navedes model telefona koji si `dobio` `uzeo` `kupio` pa da krenemo dalje sa problematikom
lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: re. 21.09.2021. 10:05 #672345

status: user
broj poruka: 1620
:: Kako da znam koji su visak,s obzirom da kartica moze da seta levo-desno,probao i ne vidi-verovatno nije nalegla na odg pinovi,e sad koji su visak pivi- na levoj ili desnoj stran

Mislim da je u ovom trenutku jasno da imaš fizički manju karticu od predviđene - kao što kolega lllest reče, guraš NanoSIM karticu u MicroSIM slot ili MicroSIM karticu u SIM slot. Idi kod svog operatera i zameniće ti karticu za odgovarajuću (možda naplate neku siću, tipa 200-300 RSD). Sada nove kartice često stižu sa izrezanim delovima za Micro/NanoSIM, pa ako dobiješ SIM karticu pune veličine, samo obrati pažnju da je prelomiš na odgovarajućem mestu kako ne bi imao isti problem (ili nek zaposleni tvog mobilnog opertatera to odradi na licu mesta).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Teska prica - nema leba od tog telefona 22.09.2021. 15:19 #672382

status: user
broj poruka: 188
Sve kartice koje sam od pocetka zivota do dana danasnjeg uzeo u ruku, znaci plastika, SIM kartice kojekakvih provajdera ... e tu sam samog sebe cekao, stara kartica MOBTEL-a (cca 2002.-2003.) koliko se secam je isla na 2x4 pina ODNOSNO IMALA IZREZANO za 2x4 pina tj. imala je 8 kontakata pa su posle s godinama pocele da se rade na 2x3, stoga taj telefon ili je u srodstvu sa Biblijom ili ga nemoj koristiti da te ne apse za dzabe a mozda i nije za dzabe?



Salu na stranu, ako klapara levo-desno gore-dole - imas objasnjenje.
Ako ne radi kada lepo legne - jbg. Imas kupujem-zavaljavam.rs pa tamo uvali nekoj budali.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Re: re. 22.09.2021. 18:41 #672391

status: user
broj poruka: 2155

Kao sto kolega napisa, idi u poslovnicu i dace ti novu sim karticu kompatibilnu sa telefonom. Prosle godine menjao i nije mi nista MTS naplatio.

:: :: Kako da znam koji su visak,s obzirom da kartica moze da seta levo-desno,probao i ne vidi-verovatno nije nalegla na odg pinovi,e sad koji su visak pivi- na levoj ili desnoj stran
::
:: Mislim da je u ovom trenutku jasno da imaš fizički manju karticu od predviđene - kao što kolega lllest reče, guraš NanoSIM karticu u MicroSIM slot ili MicroSIM karticu u SIM slot. Idi kod svog operatera i zameniće ti karticu za odgovarajuću (možda naplate neku siću, tipa 200-300 RSD). Sada nove kartice često stižu sa izrezanim delovima za Micro/NanoSIM, pa ako dobiješ SIM karticu pune veličine, samo obrati pažnju da je prelomiš na odgovarajućem mestu kako ne bi imao isti problem (ili nek zaposleni tvog mobilnog opertatera to odradi na licu mesta).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom re. 25.09.2021. 22:00 #672440

status: user
broj poruka: 321

Ja sam od pune sim,napravio mikro sim,tako mi trebalo,al je tesko se vratiti na veci format,pa cu videti da mi zamene.Bio sam jednom i tip me udavio sa ponudom novih paketa pa nisam mogao da cekam.Neki telefoni imaju zavuceni sim deo ispod gor dela pored kamere pa kartica sa adapterom lako udje a tesko se cupa.Hvala na pomoci.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest U nekom momentu 26.09.2021. 12:00 #672444

status: user
broj poruka: 46

Pre hiljadu godina, secenje sim kartica je svako sa par grama mozga batalio nego se ode kod operatera i kaze dobar dan zamena sim kartice sa ovog 1 formata na onako perforirano full, mikro, nano pa birati kako je kome volja

Sacuvaju se ti `fabricki` nastavci i moze se nakon nano kartice opet vratiti u kameno doba i imati full sim

A sa adapterima i cestim prebacivanjem, pa evo od 2015 do sad, 2x nedeljno menjam karticu i ubacujem nano sa adapteron u jedan nokia model i nema problema.

Bolje idi operateru nego da skrljas te pinove na citacu
lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646074.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs