Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
CD-ROM sredinom 90-ih: da li se iko seca ovog brenda?
STRANA 1 OD 1
MACHINE CD-ROM sredinom 90-ih: da li se iko seca ovog brenda? 20.09.2021. 23:34 T68379

status: user
broj poruka: 5696
Ne pitajte me kako i zasto mi je ovo palo napamet. Secam se jednog proizvodjaca koji je tada bio redak a sad ne verujem da ima mnogo zivih koji bi znali. Prodavali su se kod nas a u to vreme je bilo samo CD readera i po koji CD pisac. Nista tada od marki koje su dosle 2000-ih nije bilo. Dakle, bio je Creative Infra, Plextor Plexxwriter, Funai, Teac, Yamaha, Mitsumi i mozda NEC MultiSpin.

Ono sto mi je na vrh pameti je brand cije ime je vrlo slicno `Vermacht`-u, mislim da je nesto kao Vermast, Verstappen (a nije vozac:) ili nesto slicno sto nalikuje na namacko ime

Da li se iko ovoga seca kod nas?

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: CD-ROM sredinom 90-ih: da li se iko seca ovog brenda? 21.09.2021. 01:27 #672337

status: user
broj poruka: 1261
Au brt koji flešbek. :)
Naravno da se sećam tih stvari. Od ovih koje se naveo i dan danas imam Creative infra i to sa daljincem, Plextor jedan i Teac. Svi su tu druga polovina 90-ih i verovatno ne rade ali mi čuče negde. Creative sam i naknadno koristio samo zbog daljinca ali je software bio samo za win 98 koliko se sećam pa kasnije nisam imao koristi od njega. Što se tiče tadašnjih marki sećam se da je bilo Sony, Toshiba, AOpen, Goldstar, Sanyo i Kenwood čitača. Čak je postojao i Matsushita CD Rom, znači ne Panasonic niti Technics koji je bio isključivo audio orijentisan. Što se tiče marki na V iz tog doba sećam se jedino Vestax ali oni su radili gramofone i mixere. Aj baš javi ako skontaš na koji si mislio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 da nije ovo 21.09.2021. 03:14 #672338

status: user
broj poruka: 456
https://imgur.com/a/y8yXOJy



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Jos nista 21.09.2021. 07:40 #672341

status: user
broj poruka: 5696
Raso, nije ovaj sa sL-I-K-E. Mada ni taj nisam vidjao. Ovo je bas nesto slicno imenu Vermast/Vetstapen

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 21.09.2021. 15:28 #672355

status: user
broj poruka: 503

Ja bi probao u google search da upisem`cd disk reader` pa onda `ve` i dodavao razalicita slova i gledao sta ce google da preporuci u produzetku.
Google zna, samo bi morao bar prva tri slova da pogodis tacno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivanstojko Re: re 21.09.2021. 15:37 #672356

status: user
broj poruka: 400
Možda


https://postimg.cc/MXp4GGx3

::
:: Ja bi probao u google search da upisem`cd disk reader` pa onda `ve` i dodavao razalicita slova i gledao sta ce google da preporuci u produzetku
:: Google zna, samo bi morao bar prva tri slova da pogodis tacn
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
endrem verbatim... 21.09.2021. 15:50 #672358

status: user
broj poruka: 224
Da nije mozda verbatim,proizvodili su i cd rom jedinice....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: verbatim... 21.09.2021. 16:03 #672359

status: user
broj poruka: 5696
Naravno da nije Verbatim :D

Nisam uspeo ni da izguglam, zato sam postovao ovde :)

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Da nije mozda verbatim,proizvodili su i cd rom jedinice...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Ah ta sjajna SLOBOD(A)NA vremena... 22.09.2021. 15:27 #672384

status: user
broj poruka: 188
https://www.computerhope.com/network/cd.htm

Kad je rezani disk bio 10 DM, kada se uopste TRGOVALO u DM, kada DM nije bio DM nego Deutsche Mark, kada su cenovnici hardvera bili u DM, eeee... pa dao bi oba jajeta sa sve kitom da se vrate jer ovo EUROpsko vreme nesto nije po mom ukusu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 23.09.2021. 17:46 #672409

status: user
broj poruka: 609

iskopka nas sve i sad se ne javljas...c c c
jel ovaj Vintech sto je nasao Xecutor?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nije 24.09.2021. 12:02 #672418

status: user
broj poruka: 5696
Nije Vintech.

Ovo je bilo bas retko da tesko mozes izguglati. Znam da je najslicnije bilo Vermastu. Ovo bi eventualno VMARC ili Nemanja mogli da se sete.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 24.09.2021. 12:12 #672419

status: user
broj poruka: 18940
Znam kako je to kada ne možeš da se setiš, a kopka..

Nego, da li se sećaš zaboravljenog brenda za napajanja, kućišta, čuveni i najčuveniji MACASE?

Nikad neću da ga zaboravim a imam i razlog. Kad sam bio još u srednjoj, kupio sam ga od ortaka i radilo mi je neko vreme, dok nije prestalo, mrtav.
Nosio sam ga bar u 3 servisa po BG-u i niko nije znao da reši problem.. Doduše, izgleda da su to bili ko zna kakvi servisi, na kraju sam sam rešio problem, koji je bio toliko banalan. Primetio sam da kad se zagledaš u ATX konektor videla se garež. Nekako sam ga skinuo, očistio i posle toga je proradilo napajanje i radilo je duuugoo duuugoo.. Obična oksidacija konektora. Prodao sam ga posle nekoliko godina i kupim Chieftec GPS od 350W, overkill :).

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: >> 24.09.2021. 19:32 #672425

status: user
broj poruka: 188
Jao cuveni MACASE al bez zezanja, reklamiralo se to po SK 90tih/2000tih samo tako... Eeeee, sto kazem danas vremena SLOBODANA = slobodna vremena a ne ovo nje*ra danas... C c c... Makaze ebene


:: Znam kako je to kada ne možeš da se setiš, a kopka..
::
:: Nego, da li se sećaš zaboravljenog brenda za napajanja, kućišta, čuveni i najčuveniji MACASE
::
:: Nikad neću da ga zaboravim a imam i razlog. Kad sam bio još u srednjoj, kupio sam ga od ortaka i radilo mi je neko vreme, dok nije prestalo, mrtav.
:: Nosio sam ga bar u 3 servisa po BG-u i niko nije znao da reši problem.. Doduše, izgleda da su to bili ko zna kakvi servisi, na kraju sam sam rešio problem, koji je bio toliko banalan. Primetio sam da kad se zagledaš u ATX konektor videla se garež. Nekako sam ga skinuo, očistio i posle toga je proradilo napajanje i radilo je duuugoo duuugoo.. Obična oksidacija konektora. Prodao sam ga posle nekoliko godina i kupim Chieftec GPS od 350W, overkill :)
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Naravno 24.09.2021. 20:15 #672426

status: user
broj poruka: 5696
Naravno da se secam cuvenih Macase kucista kao i Chicony tastatura, KFC i Belinea monitora od redjih i manje poznatih brendova.


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: >> 24.09.2021. 20:16 #672427

status: user
broj poruka: 5696
I meni nedostaju, mada bih ja radije preskocio 90te i vratio se u 80-e na same pocetke PC ere

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Jao cuveni MACASE al bez zezanja, reklamiralo se to po SK 90tih/2000tih samo tako... Eeeee, sto kazem danas vremena SLOBODANA = slobodna vremena a ne ovo nje*ra danas... C c c... Makaze eben
::
::
:: :: Znam kako je to kada ne možeš da se setiš, a kopka..
:: ::
:: :: Nego, da li se sećaš zaboravljenog brenda za napajanja, kućišta, čuveni i najčuveniji MACASE
:: ::
:: :: Nikad neću da ga zaboravim a imam i razlog. Kad sam bio još u srednjoj, kupio sam ga od ortaka i radilo mi je neko vreme, dok nije prestalo, mrtav.
:: :: Nosio sam ga bar u 3 servisa po BG-u i niko nije znao da reši problem.. Doduše, izgleda da su to bili ko zna kakvi servisi, na kraju sam sam rešio problem, koji je bio toliko banalan. Primetio sam da kad se zagledaš u ATX konektor videla se garež. Nekako sam ga skinuo, očistio i posle toga je proradilo napajanje i radilo je duuugoo duuugoo.. Obična oksidacija konektora. Prodao sam ga posle nekoliko godina i kupim Chieftec GPS od 350W, overkill :)
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest Da se ja pridruzim 24.09.2021. 20:50 #672429

status: user
broj poruka: 46
Istrazivanju :)

`Vertos`

https://ibb.co/FnB99zS


lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs