Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ryzen upgrade
STRANA 1 OD 1
tomam Ryzen upgrade 10.10.2021. 15:22 T68409

status: user
broj poruka: 120

Imam MSI B350 MB i Ryzen 1200 .
Razmisljam o 1700 / 1700x ali neznam cene i da li ima nesto bolje / isplativije za te para .

Pitanje za koje pare se moze naci isti ili sta je onda isplativije mogucnosti
sedam je sedam :) al ne mora da znaci

Hvala za misljenje sugestije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 10.10.2021. 16:15 #672677

status: user
broj poruka: 2998
Nezgodan izbor. :)

Prvo, ja ne bih uzimao x model. E sada, ali ces da radis nesto sto je heavily multithreaded, onda je 1700 super izbor, e sada, neke igre rade bolje na 2600 tako da mi mozda to bio bolji izbor iako ima manje jezgara. E sada, ako si vec spreman da das novac za 1700x mozda bi za iste pare mogao da nadjes i 2700 non-x.

Tako da ako mozes da nategnes za 2700 to bi bilo super, mislim da ga svakako tvoja ploca podrzava, ali za svaki slucaj, proveri na sajtu proizvodjaca, a sa njim ces da dobijes malo vise snage i moci ces da malo bolje iskoristis novu odnosno sadasnju grafu


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomam re 10.10.2021. 17:17 #672679

status: user
broj poruka: 120

Ne igram igrice :( neki program za simulaciju (elektronika) mi je malo spor a podrzava visejezgarne proc. pa sam mislio X je malo brzi a ne trosi puno vise , a i cene su im slicne ?
neznam cene kazite mi ih okvirno

HVALA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Ryzen upgrade 10.10.2021. 17:24 #672680

status: user
broj poruka: 6086
MSI B350 ploča!? Time nam nisi rekao ništa. Koji tačno model imaš?
Inače, gledaj šta bilo od Rajzen 2000/3000 serije. Prvu generaciju zaboravi.

@JovanZ
Zašto ne X procesor? Ubodeš ga u ploču i ne misliš. A procesor sa istom oznakom bez X možeš natezati koliko hoćeš i i dalje neće moći da se prismirdi X-u. Jedino što na difoltu non X troši manje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tomam re 10.10.2021. 17:52 #672681

status: user
broj poruka: 120
Krait Gaming


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: re 10.10.2021. 20:32 #672685

status: user
broj poruka: 6086
Onda imaš solidnu ploču i slobodno idi na neki 2700(X).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re: Re: Ryzen upgrade 10.10.2021. 22:35 #672687

status: user
broj poruka: 2998
Iskljucivo zato sto smatram da u vecini scenarija razlika u ceni X procesora ne opravdava razliku u performansama. Naravno svi imaju drugacije potrebe ali u odredjenim situacijama apsolutno nema potrebe ici na X model.


Svakako pozdravljam samostalno istrazivanje benchmarkova aplikacija koje ce biti koriscene i onda proceniti da li dodatna investicija ima smisla nego slusati nekog random lika sa neta (mene).

Sto se cene tice, mislim da se krecu oko 25k, okvirno. Ali ja bih pogledao i KP recimo, jer procesori se bas bas retko kvare, pa mozda nadjes nesto po dosta nizoj ceni.

Licno, procesor i ram su verovatno jedine komponente koje bih pazario polovne.

Srecan izbor i kupovina, pozdrav!

Informaciona pismenost


::
:: @Jovan
:: Zašto ne X procesor? Ubodeš ga u ploču i ne misliš. A procesor sa istom oznakom bez X možeš natezati koliko hoćeš i i dalje neće moći da se prismirdi X-u. Jedino što na difoltu non X troši manje
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 11.10.2021. 16:57 #672697

status: user
broj poruka: 4225
1600AF ili 2600 ti je dovoljno. Imaćeš priliku da bacaš pare za 2 godine.
2700x je glupost na kvadrat. 2700 sasvim lijepo skalira performanse.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: Ryzen upgrade 12.10.2021. 12:38 #672718

status: user
broj poruka: 7761
U zavisnosti od posla kojim se bavis razlika u cenu CPU ce se isplati za 3-5 dana kad sracuans utorseno vreme a pogotovu ako je neka renderica u pitanju...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Iskljucivo zato sto smatram da u vecini scenarija razlika u ceni X procesora ne opravdava razliku u performansama. Naravno svi imaju drugacije potrebe ali u odredjenim situacijama apsolutno nema potrebe ici na X model
::
::
:: Svakako pozdravljam samostalno istrazivanje benchmarkova aplikacija koje ce biti koriscene i onda proceniti da li dodatna investicija ima smisla nego slusati nekog random lika sa neta (mene)
::
:: Sto se cene tice, mislim da se krecu oko 25k, okvirno. Ali ja bih pogledao i KP recimo, jer procesori se bas bas retko kvare, pa mozda nadjes nesto po dosta nizoj ceni
::
:: Licno, procesor i ram su verovatno jedine komponente koje bih pazario polovne.
::
:: Srecan izbor i kupovina, pozdrav
::
:: Informaciona pismenost
::
::
:: ::
:: :: @Jovan
:: :: Zašto ne X procesor? Ubodeš ga u ploču i ne misliš. A procesor sa istom oznakom bez X možeš natezati koliko hoćeš i i dalje neće moći da se prismirdi X-u. Jedino što na difoltu non X troši manje
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 13.10.2021. 01:51 #672750

status: user
broj poruka: 2998
Kao sto rekoh, `u odredjenim situacijama...`


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646074.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs