Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Kakva telefoncina za male pare...
STRANA 1 OD 1
perrakojot Kakva telefoncina za male pare... 20.10.2021. 22:50 T68430

status: user
broj poruka: 985

Od nedavno sam vlasnik mobilnog telefona marke Xiaomi Poco X3 PRO NFC,8gb/256gb,i mogu reci da nikad nisam bio u prilici da za tacno 250 eura vidim telefon ovog kvaliteta izrade i ovakve konfiguracije,sa baterijom od preko 5000 miliampera koja drzi 2 do 3 dana klasicnog koriscenja,i sa punjacem od 33w koji napuni bateriju od 30% do 100% za manje od sat vremena... Da li neko zna,da li je na duze staze ovo jako lose po bateriju,jer grejanje prilikom punjenja je znacajno,ali nije preterano,toplo jeste sa zadnje strane telefona,ali nije vruce... I da li bi bilo dugotrajnije po bateriju da se telefon puni klasicnim punjacem za neki drugi telefon,recimo Samsung koji daje 2.4 ampera punjenje,jer apsolutno nikada ne zurim kada punim telefon...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest Napunis 20.10.2021. 23:31 #672877

status: user
broj poruka: 46
I ostavis na nesto da se hladi.
Pogledaj kako je to reseno na šaomi 11 ultra modelu
lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Napunis 20.10.2021. 23:59 #672878

status: user
broj poruka: 985

cekaj,mislis da ledja telefona drzim na nekoj hladnijoj povrsini u toku punjenja,da ne dozvolim da se baterija toliko ugreje??? a STA JE SA KLASICNIM PUNJACEM OD 2.4AMPERA,ON BI PUNIO BAREM TRI SATA I BATERIJA SE NEBI NI MALO UGREJALA,ZAR NE? Jel imas neki link za saomi 11 ultra?

:: I ostavis na nesto da se hladi.
:: Pogledaj kako je to reseno na šaomi 11 ultra modelu
:: llles
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 malo off topic 21.10.2021. 00:42 #672879

status: user
broj poruka: 4659
ima li neki telefon (preporuka) do 150e, ili po mogucstvu manje, ali da dobro drzi baterija (makar 2 cela dana, ja slabo visim na telefonu), mislim na neki polovni, korisceni telefon, ne treba da mi bude nesto mnogo jak. Meni G3 sa 3gb ram zavrsava posao, nema da secne ali baterija mu je uzasna, skoro pa svaki dan moram da punim, jedva nekad dan i po sastavi.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest ... 21.10.2021. 01:00 #672880

status: user
broj poruka: 46
Xiaomi 9t ili honor 9x

Punjac sluzi kao hladnjak da se telefon stavi na njega da odvuce toplotu
Jednostavno je tako kod toL-I-K-E količine vati
Puni preko noci sa tim malenim punjacima
lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: malo off topic 21.10.2021. 02:15 #672881

status: user
broj poruka: 985
imas za 160eura ganc nov Poco M3 4/64GB sa 6000 miliampera baterijom,pre tri dana mi je poznanik koji ima taj telefon pricao da svaki treci dan puni telefon,a srednje zahtevan je korisnik,padne i pomalo igrica youtuba,kuckanja vibera u ta tri dana sa jednim punjenjem,i stavise uopste nije slab ni los telefon...

Illest-mozda nisam najbolje razumeo,vruc telefon da stavim na vreo punjac koji jedva rukom mogu da pipnem u toku punjenja??? ne kapiram... ali nema veze,bitno je da ga manji slabiji punjac nece ostetiti,jer oduvek sam slusao da je baterije bolje puniti sporije,duze godina ce trajati,ali u ovo ludo doba tehnologije mozda je baterija napravljena da izdrzava bas takve sulude brzine punjenja,ko ce ga znati :)


:: ima li neki telefon (preporuka) do 150e, ili po mogucstvu manje, ali da dobro drzi baterija (makar 2 cela dana, ja slabo visim na telefonu), mislim na neki polovni, korisceni telefon, ne treba da mi bude nesto mnogo jak. Meni G3 sa 3gb ram zavrsava posao, nema da secne ali baterija mu je uzasna, skoro pa svaki dan moram da punim, jedva nekad dan i po sastavi
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Re: Re: malo off topic 21.10.2021. 07:54 #672882

status: user
broj poruka: 808
Preporucuje ti da uzmes drugi punjac, koji se ne greje! A tvoj nemoj da bacis, mozes na njemu da kuvas kafu... :-)
Turbofolk will die very soon...!
:: Illest-mozda nisam najbolje razumeo,vruc telefon da stavim na vreo punjac koji jedva rukom mogu da pipnem u toku punjenja??? ne kapiram...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest Mozda sam napisao kako ne treba 21.10.2021. 09:07 #672884

status: user
broj poruka: 46
Na 11 ultra modelu punjac je hladan stalno hladan i pravljen je tako da sluzi kao hladnjak tj nesto na sta stavis telefon da odvuce toplotu iz njega

Najbolje da odes do nekog mi store objekta i da ti tamo objasne pokazu pa da to tako iskoristis za svoj telefon, nadjes nesto cime ces rashladjivati poko

@liman otpriL-I-K-E tako haha
lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Toliko o ... 21.10.2021. 09:19 #672885

status: user
broj poruka: 188
... telefoncini za male pare.

Prosto je to, lako se kapira i razume, naravno ko hoce: Male pare i jak telefon ne idu u istoj recenici a kamo li u realnom zivotu.

Vidim to tvoje sokotjalo ima Snappy Crappy Snapdragon 860 sa jedva malkice dignutim klokcicem u odnosu na ovaj moj nuklearni reaktor iz daleke 2019.-te. Bas ti je jak telefon. Uglavnom, Snappy Crappy je poznat po grejanju, ne sekiraj se nista, that`s also normal, paranormal.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Kakva telefoncina za male pare... 21.10.2021. 09:40 #672887

status: user
broj poruka: 939
Majstore, uzaludnu brigu brines. Dzabe se plasis, jer ta baterija nece degradirati pre 2-3 god, a i tada ce to biti za maksimum 20-30%. Puni ga kako hoces i kad hoces. Preporuka je da se puni kad padne na 20% i da ga ne punis preko 80%. Ja to nekad postujem, nekad ne i evo, skoro ce godinu dana kako koristim Mi 10T pro i baterija nije mrdnula. Cak posle novog miui-a je i nesto bolja. Isto 5000mha i isti punjac 33w.
Kad baterija toliko degradira, telefon ce uveliko biti za zamenu zbog nedostatka dalje podrške, a i to je pitanje.

Izbegavaj punjenje preko noci, jer taj telefon se napuni za sat vremena od 0-100%.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


::
:: Od nedavno sam vlasnik mobilnog telefona marke Xiaomi Poco X3 PRO NFC,8gb/256gb,i mogu reci da nikad nisam bio u prilici da za tacno 250 eura vidim telefon ovog kvaliteta izrade i ovakve konfiguracije,sa baterijom od preko 5000 miliampera koja drzi 2 do 3 dana klasicnog koriscenja,i sa punjacem od 33w koji napuni bateriju od 30% do 100% za manje od sat vremena... Da li neko zna,da li je na duze staze ovo jako lose po bateriju,jer grejanje prilikom punjenja je znacajno,ali nije preterano,toplo jeste sa zadnje strane telefona,ali nije vruce... I da li bi bilo dugotrajnije po bateriju da se telefon puni klasicnim punjacem za neki drugi telefon,recimo Samsung koji daje 2.4 ampera punjenje,jer apsolutno nikada ne zurim kada punim telefon...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Re: malo off topic 21.10.2021. 09:55 #672888

status: user
broj poruka: 323
Nova Motorola E7 plus.

Najbolji odnos performanse/cena.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Kakva telefoncina za male pare... 21.10.2021. 10:09 #672890

status: user
broj poruka: 985
da,raspitao sam se na vise strana,svi kazu da se bas ovaj model pokazao jako dobro u svakom smislu,da je dizajniran da trpi ovakve struje i ludacko punjenje,i da je ovo moje skroz normalno. nikad nijedan telefon nisam ostavljao na punjacu celu noc,pa necu ni ovaj,uzivacu u blagodetima ultra brzog punjenja,a stari dobri samsung koji sam koristio zadnje dve godine ide na oglase :)


:: Majstore, uzaludnu brigu brines. Dzabe se plasis, jer ta baterija nece degradirati pre 2-3 god, a i tada ce to biti za maksimum 20-30%. Puni ga kako hoces i kad hoces. Preporuka je da se puni kad padne na 20% i da ga ne punis preko 80%. Ja to nekad postujem, nekad ne i evo, skoro ce godinu dana kako koristim Mi 10T pro i baterija nije mrdnula. Cak posle novog miui-a je i nesto bolja. Isto 5000mha i isti punjac 33w
:: Kad baterija toliko degradira, telefon ce uveliko biti za zamenu zbog nedostatka dalje podrške, a i to je pitanje
::
:: Izbegavaj punjenje preko noci, jer taj telefon se napuni za sat vremena od 0-100%.
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
::
:: ::
:: :: Od nedavno sam vlasnik mobilnog telefona marke Xiaomi Poco X3 PRO NFC,8gb/256gb,i mogu reci da nikad nisam bio u prilici da za tacno 250 eura vidim telefon ovog kvaliteta izrade i ovakve konfiguracije,sa baterijom od preko 5000 miliampera koja drzi 2 do 3 dana klasicnog koriscenja,i sa punjacem od 33w koji napuni bateriju od 30% do 100% za manje od sat vremena... Da li neko zna,da li je na duze staze ovo jako lose po bateriju,jer grejanje prilikom punjenja je znacajno,ali nije preterano,toplo jeste sa zadnje strane telefona,ali nije vruce... I da li bi bilo dugotrajnije po bateriju da se telefon puni klasicnim punjacem za neki drugi telefon,recimo Samsung koji daje 2.4 ampera punjenje,jer apsolutno nikada ne zurim kada punim telefon...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Re: Re: Kakva telefoncina za male pare... 21.10.2021. 10:21 #672891

status: user
broj poruka: 939
Je l imas problema sa proximity senzorom? Pitam, jer je to jedina mana na mom telefonu i veliki minus za Xiaomi (kod mnogih modela se javlja)


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: da,raspitao sam se na vise strana,svi kazu da se bas ovaj model pokazao jako dobro u svakom smislu,da je dizajniran da trpi ovakve struje i ludacko punjenje,i da je ovo moje skroz normalno. nikad nijedan telefon nisam ostavljao na punjacu celu noc,pa necu ni ovaj,uzivacu u blagodetima ultra brzog punjenja,a stari dobri samsung koji sam koristio zadnje dve godine ide na oglase :
::
::
:: :: Majstore, uzaludnu brigu brines. Dzabe se plasis, jer ta baterija nece degradirati pre 2-3 god, a i tada ce to biti za maksimum 20-30%. Puni ga kako hoces i kad hoces. Preporuka je da se puni kad padne na 20% i da ga ne punis preko 80%. Ja to nekad postujem, nekad ne i evo, skoro ce godinu dana kako koristim Mi 10T pro i baterija nije mrdnula. Cak posle novog miui-a je i nesto bolja. Isto 5000mha i isti punjac 33w
:: :: Kad baterija toliko degradira, telefon ce uveliko biti za zamenu zbog nedostatka dalje podrške, a i to je pitanje
:: ::
:: :: Izbegavaj punjenje preko noci, jer taj telefon se napuni za sat vremena od 0-100%.
:: ::
:: ::
:: :: Tell the Spartans, stranger passing by
:: :: that here obedient to their laws we li
:: ::
:: :: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Od nedavno sam vlasnik mobilnog telefona marke Xiaomi Poco X3 PRO NFC,8gb/256gb,i mogu reci da nikad nisam bio u prilici da za tacno 250 eura vidim telefon ovog kvaliteta izrade i ovakve konfiguracije,sa baterijom od preko 5000 miliampera koja drzi 2 do 3 dana klasicnog koriscenja,i sa punjacem od 33w koji napuni bateriju od 30% do 100% za manje od sat vremena... Da li neko zna,da li je na duze staze ovo jako lose po bateriju,jer grejanje prilikom punjenja je znacajno,ali nije preterano,toplo jeste sa zadnje strane telefona,ali nije vruce... I da li bi bilo dugotrajnije po bateriju da se telefon puni klasicnim punjacem za neki drugi telefon,recimo Samsung koji daje 2.4 ampera punjenje,jer apsolutno nikada ne zurim kada punim telefon...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Re: Re: Kakva telefoncina za male pare... 21.10.2021. 10:27 #672892

status: user
broj poruka: 985





Nemam problema sa proximity senzorom,radi savrseno...

:: Je l imas problema sa proximity senzorom? Pitam, jer je to jedina mana na mom telefonu i veliki minus za Xiaomi (kod mnogih modela se javlja
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
::
:
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Vatrogasci 21.10.2021. 12:31 #672895

status: user
broj poruka: 323
Vatrogasci se javljaju na 193.

Nije normalno da se toliko greje.
Crće kolo za punjenje, a onda možeš telefon da baciš u kantu.

Puni ga sa tim Samsungovim od 2.4 A.
Napuniće bateriju za 2 sata.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Vatrogasci 21.10.2021. 13:31 #672897

status: user
broj poruka: 985
pa samsungovu bateriju od 3300 mah puni 2,5 sata :)... kao sto rekoh jeste toplo,ali nije vruce , i par ljudi koji imaju ove telefone samo duze vreme od mene mi kazu da je ta doza grejanja normalna... ovaj od 2,4 ampera ostavljam za ne4ko povremeno punjenje,cisto da malo ``odmorim`` bateriju i telefon :)


:: Vatrogasci se javljaju na 193
::
:: Nije normalno da se toliko greje
:: Crće kolo za punjenje, a onda možeš telefon da baciš u kantu
::
:: Puni ga sa tim Samsungovim od 2.4 A
:: Napuniće bateriju za 2 sata
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Ha ha ha ha kako je pametan ovaj sa naocarima 21.10.2021. 17:20 #672902

status: user
broj poruka: 188
Ja reko` poste se i ovaj moj Intergalakticki Komunikator isto tako pregreva sa svojom kockom, odnosno punjacem, uzmem kocku od Jojfona i gle cuda - NE DA JE POCELA DA SE GREJE, NEGO BATO NISAM U RUKAMA MOGAO DA JE DRZIM.

Slusajte vi bolide svih vrsta pa ce imati Bogu hvala i prodavnica da vam proda zamenski/isti i tako dalje.

Kojote, ne beri brigu a ako si toliko uplasen jer je nov telefon - imam jedan jako praktican savet za tebe jer nisi ni troll ni majmun, samo se preterano hvalis - a ko se hvali taj se kvari pu pu pu da ne ureknem - PUNI TELEFON UGASEN, L-I-K-E me, nisi dezurna sluzba/hitna pomoc/murija/vatrogasci pa da moras da si dostupan 24/7/365. Barem se nadam.

Ziv bio i poslusaj me, bice bar 5 stepeni hladniji. Snappy Crappy je to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest Pa da 21.10.2021. 17:31 #672904

status: user
broj poruka: 46

Proizvodjaci su nestrucni i pakuju punjace koji spaljuju telefone ali za sve nedoumice moze se posetiti internet i bicemo osvesceni u vezi svega. Moderno vreme brz zivot i tempo i dobijemo sfc ali eto malo topliji uredjaji, dzabe, pa pa pa paranoja. Ali izlecivo je i to valjda
lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 hvala 21.10.2021. 18:06 #672905

status: user
broj poruka: 4659
@siki069 @lllest

honor 9x pise da je cena preko 200e, ja napisa ispod 150e, osim ako je na oglasima koriscen do 150e

Ako ima jos predloga napisite pa cu da ih pogledam. Bukvalno mi telefon nicemu ne sluzi osim, Youtube, poruke, pozivi, drustvene mreze i surf. A sve to koristim povremeno samo ako mi nesto zatreba ili za dopisivanje kad sam u pokretu. Tako da meni ovaj sto imam odlicno zavrsava posao a platio sam ga 7000din, samo me baterija jebava, jer uz moje NEkoriscenje ode zacas.



Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest Paaa 21.10.2021. 18:59 #672907

status: user
broj poruka: 46
Do 150 novo imas digitrone sa tač skrinom
Polovni dobri 9x i 9t saomi super ima po netu za 110 120 bez tragova ikakvih i mana.

Kad je budzet takav, nije neka greska uzeti koriscen
lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs