Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Lenovo L13 yoga pisti
STRANA 1 OD 1
perrakojot Lenovo L13 yoga pisti 25.10.2021. 20:43 T68441

status: user
broj poruka: 978

Laptop je Lenovo L13 yoga, I5-10210U, 16gb ram, 512gb ssd, UHD 630 grafika, kada se ukljuci,zapisti tri puta izuzetno glasno,tastatura zasvetli na dve sekunde,i laptop se ugasi. vadjena glavna baterija,resetovan bios,nista se nije promenilo... Kapiram da mora u servis,a znam da je neko nekom preporucivao ovde neki servis koji se pokazao poprilicno dobro,tj popravljali su vecinu stvari koje su im donete na popravku,ne mogu da se setim ko je postavio ime i sajt servisa,prepoznace se sami,molim vas postavite opet link,ime servisa sajt,bilo sta gde da odnesem laptop na popravku....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lllest Ima polje za pretragu 25.10.2021. 21:13 #673040

status: user
broj poruka: 46

Ali evo

https://kselectronics.rs/


lllest

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 pre nego odneses 25.10.2021. 21:31 #673041

status: user
broj poruka: 938
proveri memorijske module, ako imas probaj sa nekom drugom memorijom. Ako ima dva modula probaj bez jednog od njih.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Ima polje za pretragu 25.10.2021. 22:04 #673043

status: user
broj poruka: 978
taj se trazi,zvacu ih sutra.... hvala...

necu sam da cackam nista,nije moje zamoljen sam da pomognem da se nadje dobar i pouzdan servis....


::
:: Ali evo
::
:: https://kselectronics.rs
::
::
:: llles
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 ok 26.10.2021. 09:27 #673053

status: user
broj poruka: 938

nije neka nauka.
I od mene preporuka za KSel. servis ,iz licnog iskustva.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 RAM 26.10.2021. 12:11 #673055

status: user
broj poruka: 319
Memorija nije 100%.
Najverovatnije se pregrejava CPU.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 kako mislis 26.10.2021. 22:19 #673069

status: user
broj poruka: 938

pregreva se CPU prilikom paljenja?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Lenovo L13 yoga pisti 27.10.2021. 16:10 #673086

status: user
broj poruka: 188
https://download.lenovo.com/pccbbs/mobiles_pdf/tp_l13-l13yoga_ug_v2_en.pdf

Strana 65., malo mi je glupo sto nisu odmah napisali sta znace tri beep-a ali valjda ces uspeti sa ovoga sto je nazvrljano da se snadjes. Nek ti je sa srecom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot jeste 27.10.2021. 18:37 #673095

status: user
broj poruka: 978
kao sto su neki rekli u samom startu ove teme,pregreva se cpu prilikom paljenja... utvrdjeno 100%,kad ga ohladim tako sto ga stavim u hladnu sobu,on pali iz prve,i radice 10 dana bez prekida i sasvim normalno,samo da ga ne gasim. ako samo zaklopim laptop i ostavim ga,no problem,svaki put kad ga otvorim on se budi momentalno iz S-L-E-E-P moda,a ako ga ugasim pravilno,moram da cekam par minuta da se ohladi cpu,i onda startuje,ili da iperim ventilator u otvor za hl.adjenje na 5-10 sekundi,odmah posle se ukljuci i radi normalno... sad razmisljam sta da radim,ima jos dve ipo godine garancije,ali u nemackoj,dal da ga prodam osetno ispod cene i da naglasim za mali problem,ili da pokusam da dam u servis da popravljaju,jer u nemacku necu skoro ici...a ovo nije bas nimalo jeftin laptop... dajte predloge sta bi ste vi radili da ste na mom mestu... i konfa je i5 -1135g7, 16gb rama,512gb ssd,i Iris XE grafika....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Pregrejavanje 27.10.2021. 21:07 #673098

status: user
broj poruka: 319
Neko ploči dojavi da je temperatura CPU oko 100 celzijusa i ploča ugasi sve.
Da li je to stvarno 100 stepeni? Mora da se ceo laptop rasturi i da se na dodir vidi jel to realnih 100 stepeni ili neki senzor laže.
Prvo probaj najnoviji BIOS. Možda on ne valja.
Posle toga, ako opet gasi, pravac u neki ozbiljan servis.
To običan korisnik neće kupiti ni za šaku pirinča.
Otkupice će ga neki servis za dve šake pirinča.

Kontaktiraj člana Gile-pile. On možda može da reši.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: jeste 27.10.2021. 21:39 #673099

status: user
broj poruka: 18930
U takvoj situaciji odnesi ga u servis, verovatno treba da se zameni ceo hladnjak sa heat-pipe-om.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: kao sto su neki rekli u samom startu ove teme,pregreva se cpu prilikom paljenja... utvrdjeno 100%,kad ga ohladim tako sto ga stavim u hladnu sobu,on pali iz prve,i radice 10 dana bez prekida i sasvim normalno,samo da ga ne gasim. ako samo zaklopim laptop i ostavim ga,no problem,svaki put kad ga otvorim on se budi momentalno iz S-L-E-E-P moda,a ako ga ugasim pravilno,moram da cekam par minuta da se ohladi cpu,i onda startuje,ili da iperim ventilator u otvor za hl.adjenje na 5-10 sekundi,odmah posle se ukljuci i radi normalno... sad razmisljam sta da radim,ima jos dve ipo godine garancije,ali u nemackoj,dal da ga prodam osetno ispod cene i da naglasim za mali problem,ili da pokusam da dam u servis da popravljaju,jer u nemacku necu skoro ici...a ovo nije bas nimalo jeftin laptop... dajte predloge sta bi ste vi radili da ste na mom mestu... i konfa je i5 -1135g7, 16gb rama,512gb ssd,i Iris XE grafika...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot sutra 27.10.2021. 23:27 #673101

status: user
broj poruka: 978
ide u servis... hvala svima...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Servis 28.10.2021. 07:13 #673107

status: user
broj poruka: 319
Pre servisa pogledaj kod zvaničnog uvoznika za Srbiju (bio je PIN iz Novog Sada) da li priznaju međunarodnu garanciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Servis 28.10.2021. 13:15 #673108

status: user
broj poruka: 978

Majstore,care,genije :) poslusao sam te,pozvao Pin servis u Novom Sadu,i hoce da mi uvaze reklamaciju,upravo sam im odneo laptop,veoma sam nestrpljiv da cujem konacni ishod,za sada jedna VELIIKA pohvala serviserima Pin Computersa u Novom Sadu, za izlazak u susret i prihvatanje laptopa na servis, jos ako ga pozitivno rese,javicu ovde da znate sta i kako... Od mene toliko :) Hvala svima...

:: Pre servisa pogledaj kod zvaničnog uvoznika za Srbiju (bio je PIN iz Novog Sada) da li priznaju međunarodnu garanciju
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs