Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Gde ugraditi SDD i povratiti graficku na laptopu?
STRANA 1 OD 1
Mojtezdrma Gde ugraditi SDD i povratiti graficku na laptopu? 31.10.2021. 13:39 T68449

status: user
broj poruka: 288
Postovani,

da li imate predlog u kom servisu za lap topove ugraditi SDD u laptop, ciju konfiguraciju mozete videti ispod, kao i gde vratiti u zivot graficku sa iste konfiguracije, posto se uopste vise ne detektuje u device manageru (neki majstori pretpostavljaju (bez gledanja masine) da je crkao neki tranzistor na grafickoj i da to moze da se zameni)? Ko se ovime bavi i ko je dobar u tome a da me ne odere? Mislim na Beograd.

Unapred hvala.


Dell Inspiron 3737
Intel Core i7-4500U 1.8GHz
8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
1TB SATA 5400rpm
AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR5
17.3` LED Backlight HD+ 1600x900 (TrueLife)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goran27 Evo resenja 31.10.2021. 18:12 #673137

status: user
broj poruka: 372

Pozdrav, resenje prvog pitanja a da ne trosis novac je ako imas nekog ko se imalo razume u hardware, SSD se vrlo jednostavno ubaci na mesto starog HDD, dok taj stari HDD mozes da iskoristis tako sto kupis fioku-adapter (800-1200din) i ubacis umesto optickog uredjaja na laptopu.Naravno potrebno je da ti neko podigne windows na SSD-u.Ako nemas nikog ko meze ovo da odradi, to ce ti odraditi bilo koji servis ili neka prodavnica hardware-a (nemam predlog jer sam iz PA), pogotovo ako pazaris SSD kod njih..Za ovo u vezi grafike nemam odgovor, mada mislim da to mora da odradi neko ko je stvarno strucan.Nadam se da sam bar malo pomogao...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs