Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Android Box saveti
STRANA 1 OD 1
leruman Android Box saveti 31.10.2021. 18:08 T68450

status: user
broj poruka: 144
Pozdrav

Planirao sam da kupim ovih dana Android box da bi omogućio matorima da gledaju dodatne kanale. Nikad nisam do sad radio sa time pa bilo kakva pomoć je dobrodošla

- Video sam da u ponudi na KP ima dosta različitih čipova u ponudi, koji bi ste preporučili ili koje da izbegnem.
- Koliko memorije je dovoljno, mislim da 4/32 bi bilo dovoljno.
- Neki quad core bi trebalo da bude dovoljno za većinu aplikacija

Vidim da većina preporučuje Kodi kao program za gledanje kanala preko neta. Pošto nije planirano da se gledaju neki premium kanali, mislim bi Kodi bio dovoljan.

Ima li nekog drugog programa da se preproci.

Posto ce stariji ljudi kojima računari nisu jača strana da koriste Box, što jednostavniji program to bi bilo bolje. Podešavanje kanal i setting kanala cu ja odraditi samo da je interfejs so lakši.

Hvala svima unapred na pomoći
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 01.11.2021. 12:43 #673160

status: user
broj poruka: 394
Pozdrav

- Amlogic S905x2 minimum, mozda neki polovni S912. Koliko sam citao po forumima, uglavnom su za izbegavanje Rockchip cipovi.
- 4GB RAM-a vise nego dovoljno.

Sto se tice gledanja kanala, to je sirok pojam. Da li se gleda ponekad odredjeni kanal ili da bas sluzi kao zamena za TV?
Postoje u Kodiju razni addon-ovi, nas najpoznatiji je Green build. Ali to je ako ti neki kanal fali a hoces npr. da gledas neku utakmicu. Za svakodnevno koriscenje je prilicno mucenje.

Moj predlog ti je Xiaomi Mibox S, nije nesto hardverski vau ali odlicna softverska podrska, mozes da gledas HBO Go, Netfliks u visim rezolucijama posto ima Widevine L1 DRM, takodje EON radi super.

___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.11.2021. 19:01 #673196

status: user
broj poruka: 9460
Ako su stariji ljudi u pitanju, batali Kodi.
Prekomplikovano da se podesi, a i da se koristi.
Nocna mora i preko misa, a i preko daljinskog.
Free kanali cas rade cas ne.
Najbolje je da negde pazaris IPTV pa instaliras neki od IPTV player-a, ima poprilicno jednostavnih.
Ono, daljinac gore-dole salta kanale.

Android Perfect Player je bas ok za starije ljude, ostalo sve boze sacuvaj.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs