Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ryzen 3400G
STRANA 1 OD 1
AaAa Ryzen 3400G 31.10.2021. 22:18 T68454

status: user
broj poruka: 657
Cao drustvo

Verovali ili ne uspeo sam nekako da zeznem ovaj cpu?! :(
Imam ROG Strix B450-f gaming i 3400G
Malo sam se smarao i onako vise iz dosade OC procesor , posle par dana je samo zabolo sve,zamrzla se slika i kada sam ga ugasio ,vise nisam mogao da ga startujem.
Na maticnoj imaju neke lampice koje indikuju sta je u pitanju i posto je sijala crvena lampica na neki kod,ja izguglam i pise daje ili ram ili cpu..kupim drugi ram,vidim da nije..Ubacim 3200G i sve radi
Probao sam da flesujem bios na najnoviju verziju cisto da probam i vratim 3400G ali opet crvena lampica :(

Ima li mu spasa?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sikiricm Garantni rok 01.11.2021. 04:51 #673149

status: user
broj poruka: 12
Jedino taj spas ako prodje ta priča, drugi spas je da nastaviš sa nekim drugim i da manje eksperimentišeš

S poštovanjem, Mister Sikirić

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Uspesno si sijebo 01.11.2021. 11:08 #673154

status: user
broj poruka: 7695
APU ,na OC ne daje garanciju ni Intel ni AMD,desava se , ako si podizao napone u bios-u ,bez da znas sta radis ,manji procesi izrade su osetljivi na te stvari.
Jedino da stavis odvojenu grafiku ,pa da vidis da li je otisao GPU deo .
Ako je u garanciji mislim da bi mogao da zamenis.
Sa PBO AMD ukida potrebu za manuelnim OC ,a povecanje perfomansi zavisi od CPU kulera ,napajanja itd ..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 salji na reklamaciju 01.11.2021. 11:55 #673157

status: user
broj poruka: 4659
i ne pominji OC. Ja sam direktno AMDu poslao, posto preprodavac mi nije odgovarao, pa onda ispalo da je `prodao nalog`.
AMD mi je odmah zamenio cim im je stigao CPU. Ali cak i sa ovim sada 2700x na default (na auto je sve postavljeno) su visoke voltaze idu do 1.45 1.47, a cpu odbija da prihvati smanjene voltaze, cim stavim neku na primer 1.42 nece da se podigne OS.





Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: salji na reklamaciju 01.11.2021. 12:00 #673158

status: user
broj poruka: 18940
Pa nije samo to dovoljno, mislis spustis napon procesora i završio si posao? Kako da ne, moraš da eksperimentišeš, da saznaš i namestiš adekvatan napon prvo za SOC, pa tek onda za CPU.. Ali onda gubiš mnogo više na multithreading-u.. Kod Ryzena je najbolje kada ostaviš na AUTO i ćao, jer se onda sam CPU klokuje, briga te za napone ako imas dobar cooler.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: i ne pominji OC. Ja sam direktno AMDu poslao, posto preprodavac mi nije odgovarao, pa onda ispalo da je `prodao nalog`.
:: AMD mi je odmah zamenio cim im je stigao CPU. Ali cak i sa ovim sada 2700x na default (na auto je sve postavljeno) su visoke voltaze idu do 1.45 1.47, a cpu odbija da prihvati smanjene voltaze, cim stavim neku na primer 1.42 nece da se podigne OS.
::
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: off topic malo 01.11.2021. 17:04 #673163

status: user
broj poruka: 4659
znam sve to, ali mi se uopste ovo ne svidja, vrv cu uzeti neki drugi cooler da probam, moram da skinem ove temperature dodatno, jeste da ovaj cpu nema cime toliko da se optereti da budu visoke temperature, ali kad sam testirao na tipa 90% opterecenje idu 80c-85c zavisno od temperature sobe. Ako me ne mrzi mozda uzmem jos jedan vent za kuciste da izvlaci vazduh iza i to je to, pa cu onda da vidim.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Pa nije samo to dovoljno, mislis spustis napon procesora i završio si posao? Kako da ne, moraš da eksperimentišeš, da saznaš i namestiš adekvatan napon prvo za SOC, pa tek onda za CPU.. Ali onda gubiš mnogo više na multithreading-u.. Kod Ryzena je najbolje kada ostaviš na AUTO i ćao, jer se onda sam CPU klokuje, briga te za napone ako imas dobar cooler
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: off topic malo 01.11.2021. 18:08 #673164

status: user
broj poruka: 18940
Nece ti mnogo pomoci taj vent. Koje hladjenje imas? Obično je Air bolji od AIO.. Primera radi drugar je imao još topliji cpu iz serije 2xxx, nastavio je sa 3800X i nije mu više bio dovoljan CoolerMaster AIO 240, uzeo je veliki hladnjak CoolerMaster onaj njihov najbolji, sada su mu temperature ok..

Ja s druge strane imam 3700x koji se malo manje greje od 3800, hladi ga matori Thermalright True black, ali ono što je ključno ventilator je Noctua A12x25 PWM koji kida kako hladi. Cena mu je 3500din s razlogom.
Namerno nisam hteo da menjam taj cooler, uzeo sam samo AM4 kačenje, ovako nelapovan nije ništa bolji od Noctua poslednjih hladnjaka u istom rangu. Drugar ima takodje isto CPU koji hladi sa Noctua NH-U12A, slične temp. imamo jer je isti vent.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: znam sve to, ali mi se uopste ovo ne svidja, vrv cu uzeti neki drugi cooler da probam, moram da skinem ove temperature dodatno, jeste da ovaj cpu nema cime toliko da se optereti da budu visoke temperature, ali kad sam testirao na tipa 90% opterecenje idu 80c-85c zavisno od temperature sobe. Ako me ne mrzi mozda uzmem jos jedan vent za kuciste da izvlaci vazduh iza i to je to, pa cu onda da vidim
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: :: Pa nije samo to dovoljno, mislis spustis napon procesora i završio si posao? Kako da ne, moraš da eksperimentišeš, da saznaš i namestiš adekvatan napon prvo za SOC, pa tek onda za CPU.. Ali onda gubiš mnogo više na multithreading-u.. Kod Ryzena je najbolje kada ostaviš na AUTO i ćao, jer se onda sam CPU klokuje, briga te za napone ako imas dobar cooler
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Pišanje uz vetar 01.11.2021. 18:51 #673166

status: user
broj poruka: 6643
OC AMD-a je pišanje uz vetar. (Ručno). U 99% slučajeva, imaš gore rezultate od onoga što je AMD-eka već uradio u svom softveru.
A ako i uspe nešto `preko` i `više` od onoga što je AMD sam ustanovio, to je zato što si trenutno glup kao qtz i ne znaš da u stvari preteruješ, degradiraš ili skrckaš čip.
U svakom, baš svakom slučaju, dobitak je u promilima a gubitak u sto procenata. Pa, ko matematiku, ko usran probao.
Taman kad su `sredili` BIOS-e, ne trebaju nam za ništa.



Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: off topic malo 01.11.2021. 21:28 #673169

status: user
broj poruka: 7695
Ako se vec zezas sa time instaliraj Ryzen Master ,nijedna vrednost ne bi trebala da ti bude u crvenom PPT ,TDC,EDC (CPU),u windows power plan minimal procesor state stavi 5 % ,a max procesor state smanji na 95 % ,nemoj da bude 100 % ,jer je onda EDC (CPU) stalno u crvenom tera ga na to PBO ,sa tom vrednoscu ploca govori CPU koji je vrh jacine struje koju od nje dobija to isporucuje preko VRM ,manja vrednost smanjuje napone ,a time i jacinu struje ka CPU .Time ga underklokujes.Ne treba ti bios uopste da ga underklokujes .Ti izaberi neku vrednost mozes i 98 % max cpu state.


Ili jednostavnije ,bez Ryzen master ,promeni samo u win power plan max cpu state ,samo da ne bude 100 % i time si mu vec spustio klokove i voltazu i doneo blagostanje ploci :) .U bios-u da ti bude sve na auto.

:: znam sve to, ali mi se uopste ovo ne svidja, vrv cu uzeti neki drugi cooler da probam, moram da skinem ove temperature dodatno, jeste da ovaj cpu nema cime toliko da se optereti da budu visoke temperature, ali kad sam testirao na tipa 90% opterecenje idu 80c-85c zavisno od temperature sobe. Ako me ne mrzi mozda uzmem jos jedan vent za kuciste da izvlaci vazduh iza i to je to, pa cu onda da vidim
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: :: Pa nije samo to dovoljno, mislis spustis napon procesora i završio si posao? Kako da ne, moraš da eksperimentišeš, da saznaš i namestiš adekvatan napon prvo za SOC, pa tek onda za CPU.. Ali onda gubiš mnogo više na multithreading-u.. Kod Ryzena je najbolje kada ostaviš na AUTO i ćao, jer se onda sam CPU klokuje, briga te za napone ako imas dobar cooler
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Re: off topic malo 02.11.2021. 00:01 #673173

status: user
broj poruka: 4659
hvala, vec sam ja bio promenio u power options, posto min state je bio 50%.
Nista nije u crveno u Ryzen Master, i nista nisam klokovao.
Samo sam hteo da smanjim voltazu da bude fixna, ali sve koje sma probao nisu bile stabilne. Ali ko sto rece Imarkovic nisam se zezao nesto mnogo sa tim, jer iskreno ne zelim da se cimam. A i planirao sam i plocu da promenim za plocu koja je ATX formata i ima jos jedan slot za graficku. Ali posto je nestasica, i gomila ovih sa KP pocela da zajebava, cak i oni koji imaju preko 100 pozitivnih, odustao sam za sad.
Takodje sa proslim cpuom i starijom verzijom BIOSA boost nesto nije hteo da radi. Sada sa novijom verzijom boost radi kako treba, i zato `divljaju` voltaze.




Ryzen7 2700x 4,2Ghz
Msi b450m Pro M2 Max
Aegis 2x8gb 3200mhz
WD20PURZ 2TB
WD1003FZEX 1TB
Biostar SSD 480gb
Zotac 1080 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 Pro 64-bit


:: Ako se vec zezas sa time instaliraj Ryzen Master ,nijedna vrednost ne bi trebala da ti bude u crvenom PPT ,TDC,EDC (CPU),u windows power plan minimal procesor state stavi 5 % ,a max procesor state smanji na 95 % ,nemoj da bude 100 % ,jer je onda EDC (CPU) stalno u crvenom tera ga na to PBO ,sa tom vrednoscu ploca govori CPU koji je vrh jacine struje koju od nje dobija to isporucuje preko VRM ,manja vrednost smanjuje napone ,a time i jacinu struje ka CPU .Time ga underklokujes.Ne treba ti bios uopste da ga underklokujes .Ti izaberi neku vrednost mozes i 98 % max cpu state
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: Re: off topic malo 02.11.2021. 12:34 #673176

status: user
broj poruka: 7695
Mislim da nema potrebe za fisknu voltazu ,jer voltaza stalno varira kada CPU povecava i smanjuje frekvenciju ,to se i vidi u Ryzen masteru ,po meni ostavi max cpu power state na 99 % ili 50 % kao u tvom slucaju,spusti se klok toliko da izgubi 10 % na perfomansama ,ali si miran sto se tice ploce i CPU u pogledu grejanja i opterecenja .GPU je taj koji je sada glavni u sistemu.12 ili 16 treadova kompenzuje to smanjenje frekvencije CPU.


:: hvala, vec sam ja bio promenio u power options, posto min state je bio 50%.
:: Nista nije u crveno u Ryzen Master, i nista nisam klokovao.
:: Samo sam hteo da smanjim voltazu da bude fixna, ali sve koje sma probao nisu bile stabilne. Ali ko sto rece Imarkovic nisam se zezao nesto mnogo sa tim, jer iskreno ne zelim da se cimam. A i planirao sam i plocu da promenim za plocu koja je ATX formata i ima jos jedan slot za graficku. Ali posto je nestasica, i gomila ovih sa KP pocela da zajebava, cak i oni koji imaju preko 100 pozitivnih, odustao sam za sad.
:: Takodje sa proslim cpuom i starijom verzijom BIOSA boost nesto nije hteo da radi. Sada sa novijom verzijom boost radi kako treba, i zato `divljaju` voltaze.
::
::
::
::
:: Ryzen7 2700x 4,2Gh
:: Msi b450m Pro M2 Ma
:: Aegis 2x8gb 3200mh
:: WD20PURZ 2T
:: WD1003FZEX 1T
:: Biostar SSD 480g
:: Zotac 1080 8g
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 10 Pro 64-bit
::
:: :: Ako se vec zezas sa time instaliraj Ryzen Master ,nijedna vrednost ne bi trebala da ti bude u crvenom PPT ,TDC,EDC (CPU),u windows power plan minimal procesor state stavi 5 % ,a max procesor state smanji na 95 % ,nemoj da bude 100 % ,jer je onda EDC (CPU) stalno u crvenom tera ga na to PBO ,sa tom vrednoscu ploca govori CPU koji je vrh jacine struje koju od nje dobija to isporucuje preko VRM ,manja vrednost smanjuje napone ,a time i jacinu struje ka CPU .Time ga underklokujes.Ne treba ti bios uopste da ga underklokujes .Ti izaberi neku vrednost mozes i 98 % max cpu state
:: ::
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: off topic malo 02.11.2021. 13:24 #673177

status: user
broj poruka: 18940
Tako je, bolje je kada se ostavi na auto da sam kontrolise napon, tako najbolje radi.

Jer, primera radi, nemoguce je klokovati svako jezgro, vec samo jedno, sto naravno nije cilj nikom, nema smisla.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Mislim da nema potrebe za fisknu voltazu ,jer voltaza stalno varira kada CPU povecava i smanjuje frekvenciju ,to se i vidi u Ryzen masteru ,po meni ostavi max cpu power state na 99 % ili 50 % kao u tvom slucaju,spusti se klok toliko da izgubi 10 % na perfomansama ,ali si miran sto se tice ploce i CPU u pogledu grejanja i opterecenja .GPU je taj koji je sada glavni u sistemu.12 ili 16 treadova kompenzuje to smanjenje frekvencije CPU
::
::
:: :: hvala, vec sam ja bio promenio u power options, posto min state je bio 50%.
:: :: Nista nije u crveno u Ryzen Master, i nista nisam klokovao.
:: :: Samo sam hteo da smanjim voltazu da bude fixna, ali sve koje sma probao nisu bile stabilne. Ali ko sto rece Imarkovic nisam se zezao nesto mnogo sa tim, jer iskreno ne zelim da se cimam. A i planirao sam i plocu da promenim za plocu koja je ATX formata i ima jos jedan slot za graficku. Ali posto je nestasica, i gomila ovih sa KP pocela da zajebava, cak i oni koji imaju preko 100 pozitivnih, odustao sam za sad.
:: :: Takodje sa proslim cpuom i starijom verzijom BIOSA boost nesto nije hteo da radi. Sada sa novijom verzijom boost radi kako treba, i zato `divljaju` voltaze.
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Znaci spasa mu nema :( 02.11.2021. 18:25 #673180

status: user
broj poruka: 657
Hvala na odgovorima :). Izvinjavam se sto zbog turbulentnog meseca ne stizem ni da se ukljucim u sopstvenu temu,ali takav je posao ni ja ga ne volim :)
Da vam pravo kazem,nije mi frka za cpu,posto sam u inostranstvu,pa sam VEROVALI ILI NE :) nasao taj komp bacen pored kontejnera prosle god u sred snega..doneo ga kuci stavio pored radijatora i posle 24h upalio i sljaka :D..skoro sam se zezao sa OC pa ga ucmekao..imam ovaj novi pa ce da radi posao nije velika steta .)
Hvala drustvo na polemici :)




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Kontejner 02.11.2021. 19:04 #673181

status: user
broj poruka: 322
U Nemačkoj, Austriji, Švajcarskoj... ni kesu ne smeju da ostave pored kontejnera, a kamoli kućište.

Za kućište imaju već plaćenu reciklažu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sikiricm Sve mislim da 02.11.2021. 20:45 #673182

status: user
broj poruka: 12

Ljudi uz kupovinu racunara ili bilo cega prilazu dnk i otiske prstiju za slucaj da im padne na pamet da ga zafrljace pored puta ili u sneg i da zaobidju proces reciklaze.


S poštovanjem, Mister Sikirić

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Reciklaža 03.11.2021. 06:00 #673183

status: user
broj poruka: 322
Ništa od toga.
Plate reciklažu otpada kada kupe novo.

U Švajcarskoj se uz novu veš mašinu plati i 50 franaka za reciklažu.
Kad crkne, zove se firma koja dodje i otera je.

Koga uhvate da je ostavi pored kontejnera vode u zatvorsku ludnicu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Pa i kod nas je to zabranjeno 03.11.2021. 09:03 #673184

status: user
broj poruka: 7695
Znam pre par godina kad sam menjao sporet ,ostavio sam kod kontejnera ,odmah je dosao
komunalni policajac,iako ga nigde nisam video,sreca nas sugradjanin tamnije puti ga je preuzeo,jer sam mu objasnio da je ispravan sporet i da je u pitanju zamena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 03.11.2021. 13:35 #673185

status: user
broj poruka: 4740

Mislim da prvog vikenda u mesecu imaš pravo da ostaviš pored kontejnera bilo šta. Ne znam dal ima firmi koji odnose, pre je bio Zeleni zmaj, više ne rade. Mogu se i pozvati ti građani tamnije puti koji organizovano odnose, s tim što imaju običaj da ucenjuju da platiš (`odnosimo stare stvari besplatno, (ali ne baš)`. Uglavnom ovi iz Gradske čistoće rade to poluprivatno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Ovde kod mene bacaju na veliko :) 03.11.2021. 16:48 #673186

status: user
broj poruka: 657
Nesto manje pored kontejnera ali zato mnogo vise u specijalne prostorije namenjene za djubre i tehniku..Sklopio sam 2 kompa do sada,do duse ne sad neke RTX i to ali solidne :D
Raj za gejmere hehe

Svedksa je u pitanju i verujte mi da nisu bas cistunci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: 03.11.2021. 17:35 #673187

status: user
broj poruka: 4228
Prva subota u mesecu je predviđena za odnošenje kabastog otpada.

Pozdrav!

Vlada

::
:: Mislim da prvog vikenda u mesecu imaš pravo da ostaviš pored kontejnera bilo šta. Ne znam dal ima firmi koji odnose, pre je bio Zeleni zmaj, više ne rade. Mogu se i pozvati ti građani tamnije puti koji organizovano odnose, s tim što imaju običaj da ucenjuju da platiš (`odnosimo stare stvari besplatno, (ali ne baš)`. Uglavnom ovi iz Gradske čistoće rade to poluprivatno.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Džubre 04.11.2021. 00:33 #673190

status: user
broj poruka: 322
Te prostorije su namenje za donošenje đubreta, a ne za odnošenje.
Najverovatnije imaju video nadzor da im ne bi neki mudžahedin odložio trotil.
Ne verujem da i Cigani imaju džadža da odatle uzmu bilo šta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Re: Re: 04.11.2021. 12:54 #673191

status: user
broj poruka: 452
Mislim da nije zgoreg ni okrenuti Čistoću i najaviti im, da bi se uskladilo kad ekipa dolazi da odnese.

:: Prva subota u mesecu je predviđena za odnošenje kabastog otpada
::
:: Pozdrav
::
:: Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Postoje 04.11.2021. 17:14 #673192

status: user
broj poruka: 808
specijalne interventne ekipe koje se stvore u roku 5 - 10 min. (Pogotovo ako je u pitanju tehnicka stvar)... `-:)
Turbofolk will die very soon...!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Pa i kod nas je to zabranjeno 12.11.2021. 08:24 #673293

status: user
broj poruka: 7761
Ha, na, na...
U mom kraju vreme poluraspada bilo cega sto ostavis u na i pored kontejnera je 30 sekundi...

Toliko je vremena potrebno da neko snimi sleti i pokupi odlozenu stvar...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Znam pre par godina kad sam menjao sporet ,ostavio sam kod kontejnera ,odmah je dosa
:: komunalni policajac,iako ga nigde nisam video,sreca nas sugradjanin tamnije puti ga je preuzeo,jer sam mu objasnio da je ispravan sporet i da je u pitanju zamena
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs