Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Predpojacalo problem..
STRANA 1 OD 1
Rammulino Predpojacalo problem.. 04.12.2021. 19:18 T68506

status: user
broj poruka: 384
Imam Technics mini liniju na kojoj je prikljucen gramofon preko predpojacala. Na starom predpojacalu crkao jedan izlaz tj izuzetno se slabo cuje pa sam ga zamenio drugim. E sad drugo predpojacalo mi zadaje cudan problem.
Kada je povezano gramofon kao i da nije tj kada je pojacano na max cuje se na oba kanala izuzetno tiho.
Mislio sam da je problem u samom predpojacalu tj da je neispravno, medjutim povezao sam ga na fon (3,5mm na euro cinceve, pa na mini liniju) i sve radi kako treba.
Gramofon je ispravan u potpunosti jer radi na drugoj mini liniji koja ima phono.
Kablovi takodje nisu, i oni su provereni dal mozda nisu negde u prekidu.
Sta bi moglo biti? Ima li neko ideju kakav je ovo seks u pitanju?

upd.

Technics hd501
predpojacalo unisan 6j1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Probaj 04.12.2021. 22:09 #673633

status: user
broj poruka: 1043
Prvo sa drugim kablovina, mada prekid kablova bi skroz prekidao signal i pod nekim drmusanjem savijanjem bi sve bilo kako treba


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: Probaj 05.12.2021. 00:21 #673636

status: user
broj poruka: 384
ma probao sam i ista stvar. imam par komada drugih kablova, i isto sve.
ovo je bas uvrnuta situacija

:: Prvo sa drugim kablovina, mada prekid kablova bi skroz prekidao signal i pod nekim drmusanjem savijanjem bi sve bilo kako treb
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Predpojacalo problem.. 05.12.2021. 07:22 #673641

status: user
broj poruka: 1327
Koja je vrsta glave na gramofonu ? Za magnetne glave treba jače predpojačalo nego za
kristalnu (Piezo) glavu.


:: Imam Technics mini liniju na kojoj je prikljucen gramofon preko predpojacala. Na starom predpojacalu crkao jedan izlaz tj izuzetno se slabo cuje pa sam ga zamenio drugim. E sad drugo predpojacalo mi zadaje cudan problem
:: Kada je povezano gramofon kao i da nije tj kada je pojacano na max cuje se na oba kanala izuzetno tiho
:: Mislio sam da je problem u samom predpojacalu tj da je neispravno, medjutim povezao sam ga na fon (3,5mm na euro cinceve, pa na mini liniju) i sve radi kako treba
:: Gramofon je ispravan u potpunosti jer radi na drugoj mini liniji koja ima phono
:: Kablovi takodje nisu, i oni su provereni dal mozda nisu negde u prekidu
:: Sta bi moglo biti? Ima li neko ideju kakav je ovo seks u pitanju?
::
:: upd
::
:: Technics hd50
:: predpojacalo unisan 6j1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re: Predpojačalo 05.12.2021. 10:00 #673644

status: user
broj poruka: 261
Izgleda ovo što je Count rekao.

To predpojačajo ima verovatono AUX input 200mV.
MM (moving magnet) glava za gramofon ima oko 2mV
MC (moving coil) ima oko 0.2mV

Treba ti Phono pre-amp već prema tipu glave.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: Re: Predpojacalo problem.. 05.12.2021. 11:13 #673647

status: user
broj poruka: 384
Technics p30 glava u pitanju.

:: Koja je vrsta glave na gramofonu ? Za magnetne glave treba jače predpojačalo nego za
:: kristalnu (Piezo) glavu
::
::
:: :: Imam Technics mini liniju na kojoj je prikljucen gramofon preko predpojacala. Na starom predpojacalu crkao jedan izlaz tj izuzetno se slabo cuje pa sam ga zamenio drugim. E sad drugo predpojacalo mi zadaje cudan problem
:: :: Kada je povezano gramofon kao i da nije tj kada je pojacano na max cuje se na oba kanala izuzetno tiho
:: :: Mislio sam da je problem u samom predpojacalu tj da je neispravno, medjutim povezao sam ga na fon (3,5mm na euro cinceve, pa na mini liniju) i sve radi kako treba
:: :: Gramofon je ispravan u potpunosti jer radi na drugoj mini liniji koja ima phono
:: :: Kablovi takodje nisu, i oni su provereni dal mozda nisu negde u prekidu
:: :: Sta bi moglo biti? Ima li neko ideju kakav je ovo seks u pitanju?
:: ::
:: :: upd
:: ::
:: :: Technics hd50
:: :: predpojacalo unisan 6j1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Evo sta je problem: pretpojacavac 05.12.2021. 22:45 #673664

status: user
broj poruka: 10985
koji si kupio, najverovatnije, ili nema nema dovoljno veliku osetljivost (nije sposoban da znacajnije poveca male napone, to jest napon reda 3-4 milivolta) ili nema dovoljno visok ``gain``, to jest pojacava i tako male napone ali ne onoliko koliko bi trebalo (od 4 mV ``napravi`` 40 mV umesto 400-500 MmV).
Pitanje je da li si kupio ODGOVARAJUCI pretpojacavac {tkz. RIAA phono (mm) preamp} koji bi s jedne strane (phono in) bio vezan na gramofonski izlaz a s druge strane (out) na (AUX ili Tape...) ulaz na pojacavacu/risiveru.
Inace, ova tehniksova (mm) glava je relativno dobra (za ``eonomsku`` klasu gramofona). Ipak bih ti preporucio nabavku nekog T4P goldringa, ortofona ili audiotehnike (imas toga po oglasima onoliko).

Nisi naveo oznaku modela ovog ``dodatnog`` pretpojacavaca. Da li je to RIAA phone MM pretpojacavac ili je ``obicni`` iliti ``mikrofonski``? Kako si ga povezao? Jesi li probao razne ulaze na pojacavacu?

koristan link:
https://is.gd/46vRyY


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino hvala tortojedu na odg 06.12.2021. 17:08 #673689

status: user
broj poruka: 384

pa uzeo sam sa alija, mislim njih ima i kod nas, ali nije mi bilo hitno pa sam porucio preko.
sve informacije koje sam ja dobio evo na slici
https://bit.ly/3lEpiV5

vidim da su drugi ostavljali recenzije da lepo radi na gramofonu. zadovoljni. pa sam ga i ja porucio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Slatko li se nasmejah: output RENT resistance 06.12.2021. 23:31 #673695

status: user
broj poruka: 10985
4 - 8 EURO....LOL!

Džaba si krečio. Kupio si to, a treba ti ovo:
https://is.gd/5MAokz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: Slatko li se nasmejah: output RENT resistance 07.12.2021. 15:15 #673706

status: user
broj poruka: 384
jednom recju mogu da pisam na njega xD

a imam jedno staro, koje sam koristio do sada, ali mu crkao jedan izlaz i eto morao sam da ga zamenim.
i lepo sam ga zamenio haha

:: 4 - 8 EURO....LOL
::
:: Džaba si krečio. Kupio si to, a treba ti ovo
:: https://is.gd/5MAok
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed .......... 07.12.2021. 23:09 #673709

status: user
broj poruka: 10985
To bi trebalo da spada u popravljive stvari. Samo sto cena popravke moze da bude ista kao cena novog (skromnog, jeftinog) uredjaja te vrste... Ono sto nudi `audio pro` za 7 tisuća dinarčića deluje mi OK (ali nisam ga ``sreo`` do sada, tako da ne garantujem)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino Re: .......... 08.12.2021. 11:13 #673715

status: user
broj poruka: 384
a sa konkretnim kinezom koji porucih? mogu da ga koristim kao ukras ili...?

:: To bi trebalo da spada u popravljive stvari. Samo sto cena popravke moze da bude ista kao cena novog (skromnog, jeftinog) uredjaja te vrste... Ono sto nudi `audio pro` za 7 tisuća dinarčića deluje mi OK (ali nisam ga ``sreo`` do sada, tako da ne garantujem)..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Kao ukras i tako kao 08.12.2021. 11:37 #673717

status: user
broj poruka: 1043

Prigusivac jacine zvuka kao sto pise na pocetku teme :)

Bar znas za sledeće situacije, pre kupovine raspitaj se uvek zbog kompatibilnosti i imaces max volume

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Sta zezate lika 09.12.2021. 11:22 #673747

status: user
broj poruka: 188
Pa ebeni risiver kosta 8K i to top topova, al ajde nema veze, ko je pglu ne budi mu gdru...

(RSD ne EUR, za EUR jbg, to kad budem malo porastao finansijski xD)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 09.12.2021. 11:24 #673748

status: user
broj poruka: 9460
Koje predpojacalo/pojacalo je crklo pa jedan kanal radi tise? Koji model.
Jel se to desava na svim ulazima ili samo na phono?
Daj da resimo to, mani se tih kineza :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino da javim,resen problem, tako sto sam... 20.12.2021. 02:50 #673902

status: user
broj poruka: 384
Uzeo Yamaha a520 koje ima na sebi phono ulaz. Nakacio gramofon na njega, pustio kablove iz yamahe do technics-a koji reprodukuje zvuk (i koji ujedno i dalje koristim takodje kao radio tuner i za slusanje audio cd)
Yamahu uzeh za 8 iljada od kolege.
Sve je povezano i sve se lepo cuje, i rekao bih jos dooosta bolje nego na proslom predpojacalu koje sam posedovao.
Yamahu koristim samo u navedene svrhe (trenutno), mozda nekada posluzi i za nesto vise. Ali sam srecan sto cu moci da nastavim da slusam ploce.
Ne znam da li se tripujem, ali i sa ovim low price gramofonom, meni je zvuk miliji i topliji nego kada pustim sa cd-a koji je bas `nabudzen` da se tako izrazim.
A i ako pucka neka ploca, pa neka je, meni to bas kul dodje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs