Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Zaboravljanje telefona
STRANA 1 OD 1
xenox Zaboravljanje telefona 05.12.2021. 16:56 T68510

status: user
broj poruka: 1389
Ima li ko ideju za neku spravicu koju bi drzao u jakni ili torbici koja bi pocela da svira ako se udaljim od telefona. Poceo sam cesto da ga zaboravljam kod kuce, a mrzi me da se vracam.

Ili mozda ima neka aplikacija da poslajem SMS ili nesto da uradi redirekciju na drugi telefonski broj. Za sada to radi posle 15 sekundi ne javljanja - standardni call divert... ali mi malo ide na zivac...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic Re 05.12.2021. 18:25 #673652

status: user
broj poruka: 609

Pametni sat...ja ga koristim..i čim izadje iz dometa zavibrira

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 05.12.2021. 18:47 #673654

status: user
broj poruka: 4740

https://ibb.co/sgxkbqz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kompljutor GPS lokator 05.12.2021. 19:56 #673658

status: user
broj poruka: 61
Mali privezak - manji od upaljača. Cena je oko 1000rsd pa preko. Ne šaljem linkove pošto nemam nikakav konkretan model.
Instalira se aplikacija na telefon i uvežu se preko blututa, i počne da pišti privezak ako je dalje od telefona, tj ako izgubi konekciju sa telefonom.
E sad, ne znam im domete i sl. - ako je nešto nekvalitetno verovatno može da pišti u većoj kući, npr ako je torbica ili jakna sa priveskom kod ulaznih vrata, a telefon na drugom spratu recimo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Nasao aplikaciju 06.12.2021. 01:32 #673670

status: user
broj poruka: 1389
Remote Call/SMS Forward - posaljes SMS na fon i prebacis pozive i SMS...

@alrad- skida mi komsija poruku...

@kompijutor - GPS lokator mi malo svasta izbacuje google...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Bt privezak lokator 06.12.2021. 03:01 #673672

status: user
broj poruka: 1043

Za kljuceve. 10m kroz zidove domet, 30ak metara na otvorenom, kad se otkaci od telefona svira u dzepu torbici

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kompljutor Nešto tipa... 06.12.2021. 08:29 #673674

status: user
broj poruka: 61
https://bit.ly/31z2BL3 ili https://bit.ly/2ZXXfbD

Moguće je da je na istu ili vrlo sličnu stvar mislio i @vexlord


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Tako je 06.12.2021. 14:29 #673683

status: user
broj poruka: 1043

ovim resava prosto i jednostavno bez gugleta i raznih peripetija. Ja sam gledao neke elegantnije kao apple air tag ali dobro :)

Povoljno bas


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Video to 07.12.2021. 09:29 #673701

status: user
broj poruka: 1389
Ali je problem sto TELEFON svira a ne uredjajcic. Bas cu da ga cujem iz dvoja vrata...
Apple nemam niti imam nameru da uzimam...

Zaronicu malo kod aliexpresa... ali je more ovakvih gore navedenih trackera... a nemam kera :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Svira privezak 07.12.2021. 11:23 #673702

status: user
broj poruka: 1043

Nekom drndavom sirenom kad izadje iz dometa bluetooth povezanosti sa telefonom. Dzabe lokator za kljuceve privezak ako ce svirati telefon a ti trazis privezak jel tako

Nisam rekao da imas apple, nego da sam ja gledao te priveske u obliku air tag onako metalno okruglo elegantnije malo napravljene, nista drugo :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Nasao neki andrak 07.12.2021. 16:11 #673707

status: user
broj poruka: 1389
shorturl.at/bdoJ2

Pise da moze da svira kad se rastave... Javicu kad dodje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 07.12.2021. 19:48 #673708

status: user
broj poruka: 4506
Ginko biloba


Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Re: Nasao neki andrak 07.12.2021. 23:32 #673712

status: user
broj poruka: 1006

:: shorturl.at/bdoJ
::
:: Pise da moze da svira kad se rastave... Javicu kad dodje.

Ovo je flat out budžetsko rešenje, hajd` baš javi kad stigne. Kako radi...
AliExp ume da iznenadi.

@vlajkic spomenu pametni sat, tkz. `smartvoč`. Iskustveno, nije loše rešenje.
Uauej (Huawei) GT2: standalone uređaj čiji smart dosta zavisi od telefona (bez fona, manje podataka pamti). Drnda po ruci kako ga podesiš (preko fona). Meni najvažnije - baterija traje dve nedelje (uz smart, tkz. `pametna` podešavanja).

Ako zaboraviš fon, sat će biti ok sve dok si u BT (blutut) dometu. Čim iskočiš (disconnected), vibrira sa gigantskim logoom `disconnected`.

`A, da, fon!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 09.12.2021. 01:47 #673735

status: user
broj poruka: 12785
Smart watch to radi...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Re: Nasao neki andrak 09.12.2021. 01:58 #673736

status: user
broj poruka: 188
GT2 Pro much better choice.

Titanijum i safirno staklo vs krsh na GT2... Cak ni GT3 nije nesto mnogo odmakao od GT2 Pro, upucase se u koleno tim modelom... Jedino da ga softverski shebu.

GT3 je opet vracen na klosarsku varijantu celik/staklo, a svi mi koji smo nekada menjali staklo na satu znamo da je safir ipak nenadhebiv.

I plus podseca nenormalno na Apple satove, strasno sta rade, mada kontam to diktira trziste, al brate daj zadrzi svoj pecat, budi veci od Apple-a, pa celu Kinu drzis jbt, sto u telefoniji kao uredjajima, sto u baznim stanicama... Budale.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ako ti podsetnik 09.12.2021. 02:59 #673738

status: user
broj poruka: 1043

Za nosenje telefona nema titanijum i safirno staklo to je kao da te nikad nije ni podsetio da si negde zaboravio telefon.


Mozda bi bilo dobro da uzmes bas gt2 pro i kontaktiras Anil Arjandas-a za neko potapanje u zlato i da ti fasuje nekoliko dijamanata i rubina cisto zbog boljeg dometa i signalizacije na zaboravljen telefon.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Podsetnik 09.12.2021. 08:31 #673739

status: user
broj poruka: 322
Dođosmo do podsetnika koji su skuplji od telefona.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Joj bre sto mene vas dvojica nikako ne gotivite 09.12.2021. 10:16 #673744

status: user
broj poruka: 188
Ajde dobro, neka vas.

Nego opet se pitam, ako se covek zalece na GT2 sto ne bi uzeo realno duplo kvalitetniji sat, jeste on skup, ali sta ces...

Kakvo bre potapanje u zlato, nije on Bogoljub Karic sa sljastecom rolnom (Rolexom) a uostalom ja se cak i secam njegovih reci, jeste da to je onaj covek koji je drzao MOBTEL, kaze ``ja otkad imam mobilni telefon ja ne nosim sat`, eeee to su bila deco vremena, a ne ovo Cyber Kureiber loodilo mooda za bubrege...

Eh...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Covek gleda priveske od 10ak evra 09.12.2021. 12:01 #673750

status: user
broj poruka: 1043

A ne satove sa barbi skinovima i sljokocama ld 200 300 500 evra.

Nije pitao za Bogoljuba i bel pagette i pokazivanje vremena nego samo da mu nesto signalizira da je zaboravio telefon negde.

Probaj da rentiras prostitutku kazi joj nista intimizacija poljupci emocije i puna cena nego samo da nosi telefon ili da vuce za rukav i podseca na telefon. Jeftinije od sata sa brilijantima.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 09.12.2021. 12:06 #673751

status: user
broj poruka: 9460
Ma ne mora nista ni da kupuje.
Navikni sebe i preslisaj se malo u vezi toga i brzo ces se navici da ne zaboravljas.
Na kraju cemo ziveti ko roboti. Online navodjenje gde treba da idemo i sta da radimo

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Vidim da garmin fenix 6 pro 09.12.2021. 14:27 #673755

status: user
broj poruka: 1043

Ima opciju nadji moj telefon

Mozes razmotriti i taj model. Lep je


https://www.garmin.rs/katalog/aktivnost-u-prirodi/garmin-fenix-6-pro-crni/2869
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Re: Vidim da garmin fenix 6 pro 09.12.2021. 22:16 #673766

status: user
broj poruka: 1389
Nesto ove cifre u ceni... kao da ih malo povise ima...

::
:: Ima opciju nadji moj telefo
::
:: Mozes razmotriti i taj model. Lep j
::
::
:: https://www.garmin.rs/katalog/aktivnost-u-prirodi/garmin-fenix-6-pro-crni/2869
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Re: Vidim da garmin fenix 6 pro 11.12.2021. 13:05 #673789

status: user
broj poruka: 188
Pa vidi, ja se stvarno slazem sa tobom onako nacelno ali cuka je bomba, s tim sto sam ja ipak nekako vise za upola jeftiniji Uauei i GT2 Pro, jerbo titanijum i safirno staklo su top topova kombinacija a ovo njesra koliko vidim nema nista specijalno da ti ponudi osim sto kao sto si i sam rekao ima puno cifara, pocetna je broj 8 pa onda ebi ga, realno za te pare neki Citizen da se onesvestis i da sad ne smaram o satovima jer mogu do prekosutra...

Uglavnom, ako zaboravljas telefon sta da ti radim(o) osim da ti kazem(o) da malo povedes racuna, i tako dalje, u nadi da ga neces izgubiti i gledaj osiguraj ga makar u smislu screen locka, nekog pina, nekog fingerprinta ako podrzava, face unlocka recimo sto je jako zgodno jer slabo taj fingerprint oce da radi kod brda modela telefona (osim jojfona naravno, tu sve radi p`rfekt ali i kosta p`rfekt)...

Eto toliko od mene u najboljoj nameri sve receno. Pozdrav i svako dobro.


:: Nesto ove cifre u ceni... kao da ih malo povise ima..
::
:: ::
:: :: Ima opciju nadji moj telefo
:: ::
:: :: Mozes razmotriti i taj model. Lep j
:: ::
:: ::
:: :: https://www.garmin.rs/katalog/aktivnost-u-prirodi/garmin-fenix-6-pro-crni/2869
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs