Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
monitor-podesavanja
STRANA 1 OD 1
Elfusion monitor-podesavanja 08.12.2021. 13:23 T68518

status: user
broj poruka: 414
Imam problem na monitoru lg 27mp55: Slabo se vide detalji u mraku(misli se na mrak u igrici ili ako je uopsteno tamna pozadina(u bilo kojoj igrici ili filmu, itd.)) kako da ga podesim da mi neblesti to jest da nepojacavam jako osvetljenje a da opet vidim detalje. Imao sam ranije Benq i tu je bio mnogo bolji sto se tice tih detalja ali opet velika je uopsteno razlika jer je Benq bio VA a LG je IPS panel
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 08.12.2021. 14:44 #673722

status: user
broj poruka: 3346
Sam si sebi odgovorio. VA vs IPS. Samo sto i ti VA i IPS imaju svoje kategorije, zasnovano na prefiksima (prm. MVA ili S-IPS) i naravno na generacijama. Pitanje je koji tip je uleteo u monitor i koja generacija.

Npr. od skora imam LG TV sa IPS ekranom jer su neki modeli sa VA uzas (uglovi gledanja). U odnosu na moj prethodni je OK, ima falinki, srecom sitno, nesto slicno tvom, ali ne drasticno. Prethodni TV sa AMVA3 panelom je bio bruka. Cak su uglovi gledanja bili kao kod IPS-a.
Kad ih na kraju uporedim i da kazem da je AMVA3 100%, ovaj IPS je negde 95%, jer opet ima nesto bolje nego ovaj AMVA3. Tih 5% spada u taj tamni deo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion znaci tako mi je kako mi je? :( 08.12.2021. 17:14 #673724

status: user
broj poruka: 414
Iskreno taj VA panel mi je bio extra ali mu se pojavio crveni piksel na sred ekrana pa sam ga menjao.... za ovaj uz doplatu. Ovom se vidi da na nekim mestima probija pozadinsko osvetljenje, ovo sa detaljima me nervira... Iskreno osim sto su boje zivlje na LG nisam nesto odusevljen(doduse, plus mu je i to sto traje vec bar 7 godina)
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 08.12.2021. 17:40 #673725

status: user
broj poruka: 9460
Pojacas malo gamma-u. Mozes u igrici, a mozes i u podesavanju monitora i to ti je sto ti je.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 08.12.2021. 17:46 #673726

status: user
broj poruka: 4741

Pa oće to posle sedam godina malo da počne da projebava.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 08.12.2021. 21:19 #673729

status: user
broj poruka: 9460
Ma samo dosteluj malo svetlo i cao. Ne znam sta ima da probija?
Podesavanja namaju veze sa probijanjem pozadinskog.
Ako probija, probijace na svakom podesavanju.
Ti samo malo podigni brightness i gamma i uzivaj.
Kombinuj ta dva i vidi kako ti je nabolje.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Dinamički raspon 08.12.2021. 21:34 #673731

status: user
broj poruka: 6643
Igraj se sa podešavanjima kontrast/osvetljenje. Možda imaš predefinisane modove tipa za rad sa belim papirom, za film, internet, noćni setup, pa ako to može da se podešava, svaki od njih, namesti si podešavanje osvetlenja, kontrasta i game onako kako najbolje izgleda u dotičnoj igri, gde je namerno to potamnjeno kako bi omanuo... pa onda u igri koristi kako možeš, jedan setup za svetle scene i najbolji za tamne. Ali, poigraj se opet sa podešavanjima, toplinom boja i vidi razliku.
Da ti nije windows uključio noćni režim?



Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion ok, sad je bolje. 09.12.2021. 02:38 #673737

status: user
broj poruka: 414
ceprkao sam po podesavanjima... gama je bila zakljucana, kako sam otkljucao ni sam neznam... sad je nesto bolje pa cu videti dali mi odgovara
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs