Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Core i7-12700K Alder lake review
STRANA 1 OD 1
obradmi Core i7-12700K Alder lake review 13.12.2021. 13:28 T68524

status: user
broj poruka: 7694
Core i7-12700K 409$ PBP / MTP 125W /190W
Ryzen 9 5900X 549 $ TDP 105 W
CPU su slicnih perfomansi s tim sto je Core i7-12700K nesto brzi u igricama.


Intel dolazi sa DDR 5 memorijon i PCIe 5.0 i to ce rezultovati sa skupljom cenom ploca
do dolaska B i H serije ploca .

Drugo Intel je uklonio TDP nomenklaturu iz specifikacija i sada ima PBP bazicna snaga CPU
i MTP maksimalna turbo snaga CPU.Treba imati na umu da je Intel uklonio default boost trajanje
za sve K procesore,bilo je 56 sekundi u Rocket lake na neograniceno.

Ovo znaci da ce CPU recimo Core i7-12700K PBP- MTP 125W-190W uvek raditi
na 190 W kada je opterecen.
U testovima potrosnja Alder lake je od 50-80 W veca ,u odnosu na
Ryzen 5900x sto opet nije strasno ako se uporedi sa Rocket lake.


Novi LGA1700 soket je fizicki veci i ima nizu Z visinu od postojecih soketa,
tako da većina postojećih kulera na vazduh i vodu za LGA1200 i LGA115x matične ploče neće raditi
sa matičnim pločama od 600 serije ili ce morati da se kupe novi kuleri ili neki adapteri.

Alder lake ce imati podrsku za DDR4 i DDR5 ,ali ce podrska za DDR4 biti samo u donjim segmentima Z690.
Nijedna matična ploča nece podržati DDR4 i DDR5 u isto vreme.Takodje samo DDR5 ploce
ce podrzavati XMP 3.0 standard podrska za 5 memor.profila.

Dakle cene Alder lake jesu nize za slicne perfomanse ,ali treba imati u vidu i druge faktore.
Cena DDR5 bi trebalo da bude 40-50 % veca u odnosu na DDR4.CPU dolazi
bez kulera.

https://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i7-12700k-review
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 prošlo 9 dana ... 13.12.2021. 16:46 #673796

status: user
broj poruka: 456
al` ajde ako neko nije video, ja čitam ovde http://t.ly/P0dN



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: prošlo 9 dana ... 13.12.2021. 17:23 #673797

status: user
broj poruka: 7694
Ovo na Tom hardveru bilo pre 2 dana ,cini mi se da ovi sa techpowerup malo idu
u korist Ryzen ,mozda zato sto je bio test na Win11 ,sem u igricama gde je Alder lake u oba slucaja prvi.


:: al` ajde ako neko nije video, ja čitam ovde http://t.ly/P0d
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 13.12.2021. 20:53 #673800

status: user
broj poruka: 18930
Malo neobicno, da intelu treba 8 generacija da bi stigao AMD-a i i dalje je AMD ispred po pitanju tehnologije, iako ima bagova koliko volis.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 >>> 13.12.2021. 22:19 #673802

status: user
broj poruka: 456
Slažem se, a potrošnju Alder Lake procesora ne bih komentarisao ...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Core i7-12700K Alder lake 14.12.2021. 04:25 #673803

status: user
broj poruka: 188
@imarkovic
Pa izvini, koliko vidim ovo nije toliko ne-napredno, 10nm koliko ja kontam nije dobro kao 7nm ali pricalo se ovde nasiroko o tome da veci procesi izrade (dakle 10 je vece od 7) trpe veca opterecenja.
- - -
To sto vise trosi ne ide mu u korist ali ni na stetu, jer ce da radi svakako sa racunarskim napajanjem, ne sumnjam ja u to da ce intel i7micu za mobilne uredjaje da ``osakati`` ne bi li vukla sto manje iz baterije i duza autonomija bila nego kod Raketnog jezera.

Sve u svemu mnogo mi je drago, iako sam ne verujem da ovo pisem jer sam odavno hteo da bezim na A ME DE, jer ja ne volim A ME DE tj. organski ga ne podnosim. AMD je za mene simbol nestabilnosti i vrljavosti, intela imam i3 1st gen evo ga radi, radi kao sat. A imam i 6th gen CPU a 7gen plocu. To za mene tek leti.

Sta reci vise. AMD? Hvala sto postojite i terate vodu na drugu jednu vodenicu - zeljno cekam Alchemist. Alhemicar mora potopiti Obnevidiju i RX-ove, kako zna i ume. I da bude uzasan za kopanje. Jer ovo stanje gde preskupi AMD procesori i preskupe NVIDIA grafike dominiraju ne vodi nicemu nego da se bezi na konzole.

Koliko je brz taj DDR5? PCIe 5.0 i to sve? A tek kad krenu NVMe-ovi u Gen5 prici. Au. Bice haosa :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Core i7-12700K Alder lake 14.12.2021. 07:21 #673804

status: user
broj poruka: 1319
Auuu bre koliko emocija bez ikakvog znanja !!!


:: @imarkovi
:: Pa izvini, koliko vidim ovo nije toliko ne-napredno, 10nm koliko ja kontam nije dobro kao 7nm ali pricalo se ovde nasiroko o tome da veci procesi izrade (dakle 10 je vece od 7) trpe veca opterecenja
:: - -
:: To sto vise trosi ne ide mu u korist ali ni na stetu, jer ce da radi svakako sa racunarskim napajanjem, ne sumnjam ja u to da ce intel i7micu za mobilne uredjaje da ``osakati`` ne bi li vukla sto manje iz baterije i duza autonomija bila nego kod Raketnog jezera
::
:: Sve u svemu mnogo mi je drago, iako sam ne verujem da ovo pisem jer sam odavno hteo da bezim na A ME DE, jer ja ne volim A ME DE tj. organski ga ne podnosim. AMD je za mene simbol nestabilnosti i vrljavosti, intela imam i3 1st gen evo ga radi, radi kao sat. A imam i 6th gen CPU a 7gen plocu. To za mene tek leti
::
:: Sta reci vise. AMD? Hvala sto postojite i terate vodu na drugu jednu vodenicu - zeljno cekam Alchemist. Alhemicar mora potopiti Obnevidiju i RX-ove, kako zna i ume. I da bude uzasan za kopanje. Jer ovo stanje gde preskupi AMD procesori i preskupe NVIDIA grafike dominiraju ne vodi nicemu nego da se bezi na konzole
::
:: Koliko je brz taj DDR5? PCIe 5.0 i to sve? A tek kad krenu NVMe-ovi u Gen5 prici. Au. Bice haosa :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Re: Core i7-12700K Alder lake 14.12.2021. 07:31 #673805

status: user
broj poruka: 188
Iju! Izvinite kolega AMD-ejac, nemojte u noge, pucajte u torzo, obukao sam pancirnu kosulju

UA AMD!

:: Auuu bre koliko emocija bez ikakvog znanja !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Core I 5 12600 k 14.12.2021. 08:33 #673806

status: user
broj poruka: 7694
Core I 5 12600 k 6c + 4ce 16 t 289 $
Ryzen 7 5800X 8c 16 t 449.00 $


Ovaj Core I 5 12600 k je dobar, slicna je potrosnja kao na Ryzen 7 5800X mozda 20-30 w veca ,a u perfomansama je isti ili nesto brzi od Ryzen 7 5800X ,Razlika u ceni je 169 $ ,e sad je pitanje koliko ce biti ploce i plus DDR5 memorija , trebace i nov kuler.

Ja imam i Intel i AMD ,oba su OK ,Intelovo resenje sa kulerima je ocajno u
odnosu na AMD ,ja sam stavljao LC power kuler sa AM3 na AM4 Ryzen bez ikakvih problema.A taj koji je mogao na AM3 mogao je i na AM2.

Mislim da Intel ima problem sa flagship koji trose previse ,to se desava i na trzistu servera.
Ovo od Core I 5 12600 k pa na dole je itekako konkurencija Ryzenu .Po meni treba sacekati jeftinije ploce.

Ovo sto kaze Xecutor nisu krivi ni AMD ni Nvidia za graficke ,kapaciteti fabrika su takvi
da rudari kupuju na veliko ,proizvodnja ne moze da podmiri potraznju.
E sad bice dobro kada se Intel ukljuci sa svojim kapacitetima ,sa Alhemistom
da popuni tu prazninu.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: Core i7-12700K Alder lake 14.12.2021. 08:37 #673807

status: user
broj poruka: 1043

Treba ti ps5 da bi igrao pokemon go. Ne moze ryzen to da potera nikako. Pa da.

:: @imarkovi
:: Pa izvini, koliko vidim ovo nije toliko ne-napredno, 10nm koliko ja kontam nije dobro kao 7nm ali pricalo se ovde nasiroko o tome da veci procesi izrade (dakle 10 je vece od 7) trpe veca opterecenja
:: - -
:: To sto vise trosi ne ide mu u korist ali ni na stetu, jer ce da radi svakako sa racunarskim napajanjem, ne sumnjam ja u to da ce intel i7micu za mobilne uredjaje da ``osakati`` ne bi li vukla sto manje iz baterije i duza autonomija bila nego kod Raketnog jezera
::
:: Sve u svemu mnogo mi je drago, iako sam ne verujem da ovo pisem jer sam odavno hteo da bezim na A ME DE, jer ja ne volim A ME DE tj. organski ga ne podnosim. AMD je za mene simbol nestabilnosti i vrljavosti, intela imam i3 1st gen evo ga radi, radi kao sat. A imam i 6th gen CPU a 7gen plocu. To za mene tek leti
::
:: Sta reci vise. AMD? Hvala sto postojite i terate vodu na drugu jednu vodenicu - zeljno cekam Alchemist. Alhemicar mora potopiti Obnevidiju i RX-ove, kako zna i ume. I da bude uzasan za kopanje. Jer ovo stanje gde preskupi AMD procesori i preskupe NVIDIA grafike dominiraju ne vodi nicemu nego da se bezi na konzole
::
:: Koliko je brz taj DDR5? PCIe 5.0 i to sve? A tek kad krenu NVMe-ovi u Gen5 prici. Au. Bice haosa :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Re: Core i7-12700K Alder lake 14.12.2021. 09:04 #673808

status: user
broj poruka: 188
Hahahahahah, otkud bre ti meni citas misli? E pa igrao sam i nije mi islo! Nikako da nadjem Pichkachu-a, a ni one druge gluposti a bilo je tu svuda nekih cudovista. Ah, taj mali S4 mini, kako mu je GejPS radio, uzas... Nedostaju mi tako mali slatki telefoncici. A ne ove ciglurine ljigave. A fotke sto je pravio... U*eravanje druze za ono vreme... S4 veliki je bio kondom za njega. Haha.

::
:: Treba ti ps5 da bi igrao pokemon go. Ne moze ryzen to da potera nikako. Pa da.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Core i7-12700K Alder lake 14.12.2021. 09:45 #673809

status: user
broj poruka: 18930
AMD nije za potcenjivanje. Jesi li cuo za AMD EPYC? Pogledaj sta je to i koji sve giganti vendori ga koriste.. Jedan od njih je IBM. Ali ok, to je serverska infrastruktura, desktop je druga prica.

Sto se tice opterecenja, da li mozes tacno to da objasnis, sta to znaci `trpi vece opterecenje`? Nesto si nacuo, ali ne znas tacno sta to znaci, kapiras da je bolje?
Ako neko napravi procesor da radi u svim uslovima, onda to vise nije vazno.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: @imarkovi
:: Pa izvini, koliko vidim ovo nije toliko ne-napredno, 10nm koliko ja kontam nije dobro kao 7nm ali pricalo se ovde nasiroko o tome da veci procesi izrade (dakle 10 je vece od 7) trpe veca opterecenja
:: - -
:: To sto vise trosi ne ide mu u korist ali ni na stetu, jer ce da radi svakako sa racunarskim napajanjem, ne sumnjam ja u to da ce intel i7micu za mobilne uredjaje da ``osakati`` ne bi li vukla sto manje iz baterije i duza autonomija bila nego kod Raketnog jezera
::
:: Sve u svemu mnogo mi je drago, iako sam ne verujem da ovo pisem jer sam odavno hteo da bezim na A ME DE, jer ja ne volim A ME DE tj. organski ga ne podnosim. AMD je za mene simbol nestabilnosti i vrljavosti, intela imam i3 1st gen evo ga radi, radi kao sat. A imam i 6th gen CPU a 7gen plocu. To za mene tek leti
::
:: Sta reci vise. AMD? Hvala sto postojite i terate vodu na drugu jednu vodenicu - zeljno cekam Alchemist. Alhemicar mora potopiti Obnevidiju i RX-ove, kako zna i ume. I da bude uzasan za kopanje. Jer ovo stanje gde preskupi AMD procesori i preskupe NVIDIA grafike dominiraju ne vodi nicemu nego da se bezi na konzole
::
:: Koliko je brz taj DDR5? PCIe 5.0 i to sve? A tek kad krenu NVMe-ovi u Gen5 prici. Au. Bice haosa :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Re: Core i7-12700K Alder lake 14.12.2021. 10:33 #673810

status: user
broj poruka: 188
Nisam bre ja rekao da je bAgMD za potcenjAvanje, daleko od toga, to je sami vrh ponude procesora, eh sto nemam jedno sto iljada eura da napravim igraonicu `Kovidarijum` negde u centru, tamo gde je Plato bio recimo i sve makine da budu na bAgMD procesorima sa RX 6900 XT-ovima i da ono, svima bude full fullova, 30 dinara sat (za GEJmere 25), pa ono kafemati, bankomati i tako to...

Pa cekaj bre, sad ozbiljno, ne procitah li ja i to bas ovde s obzirom na to da nijedan drugi IT forum (mada ovo je unisex forum iako riba nema, te stoga prica se o svemu, univerzalna prica skroz) ne posecujem da se eto ti inteli cuveni i nasiroko poznati i ultrapopularni sa svojim uzasnim procesom izrade od 14nm bolje osecaju na visokim temperaturama (citaj : KAD SE KLOKNU) itd., itd.?? Mozda si bas i ti jedan od tih koji je to napisao Igi :P

Mani me bAgMD-a, ne mogu ja da oprostim Bartonu 3200+ i 2500+ i krntiji od Athlona XP 1700+ to sto su bili zesca go..a, i nikad i nikad i po treci put - NIKAD im necu oprostiti. Boli me uvo za Rajfajzen i to je to, ne interesuju me, nikad nisu i nikada nece, postujem AMD EPYC ali brate, kad ti neko crkne kad se najmanje nadas onako iznenada i kad ti to najmanje treba - fuck it. Never again. Makar u ovom zivotu.

Meni inteli nikad problem napravili nisu nikakve prirode, samo AMD. Sta god da sam radio uvek mi je bilo ``udobnije`` na intelima. End.

@ostali drugari Ne zamerite, licno i iskljucivo licno misljenje bazirano dosta i na emocijama i to onim ne bas pozitivnim... :D Prema AMD-u naravno.

:: AMD nije za potcenjivanje. Jesi li cuo za AMD EPYC? Pogledaj sta je to i koji sve giganti vendori ga koriste.. Jedan od njih je IBM. Ali ok, to je serverska infrastruktura, desktop je druga prica.
::
:: Sto se tice opterecenja, da li mozes tacno to da objasnis, sta to znaci `trpi vece opterecenje`? Nesto si nacuo, ali ne znas tacno sta to znaci, kapiras da je bolje?
:: Ako neko napravi procesor da radi u svim uslovima, onda to vise nije vazno.
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: @imarkovi
:: :: Pa izvini, koliko vidim ovo nije toliko ne-napredno, 10nm koliko ja kontam nije dobro kao 7nm ali pricalo se ovde nasiroko o tome da veci procesi izrade (dakle 10 je vece od 7) trpe veca opterecenja
:: :: - -
:: :: To sto vise trosi ne ide mu u korist ali ni na stetu, jer ce da radi svakako sa racunarskim napajanjem, ne sumnjam ja u to da ce intel i7micu za mobilne uredjaje da ``osakati`` ne bi li vukla sto manje iz baterije i duza autonomija bila nego kod Raketnog jezera
:: ::
:: :: Sve u svemu mnogo mi je drago, iako sam ne verujem da ovo pisem jer sam odavno hteo da bezim na A ME DE, jer ja ne volim A ME DE tj. organski ga ne podnosim. AMD je za mene simbol nestabilnosti i vrljavosti, intela imam i3 1st gen evo ga radi, radi kao sat. A imam i 6th gen CPU a 7gen plocu. To za mene tek leti
:: ::
:: :: Sta reci vise. AMD? Hvala sto postojite i terate vodu na drugu jednu vodenicu - zeljno cekam Alchemist. Alhemicar mora potopiti Obnevidiju i RX-ove, kako zna i ume. I da bude uzasan za kopanje. Jer ovo stanje gde preskupi AMD procesori i preskupe NVIDIA grafike dominiraju ne vodi nicemu nego da se bezi na konzole
:: ::
:: :: Koliko je brz taj DDR5? PCIe 5.0 i to sve? A tek kad krenu NVMe-ovi u Gen5 prici. Au. Bice haosa :
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 14.12.2021. 12:48 #673811

status: user
broj poruka: 18930
Opet ti s tim Bartonom, a ne mogu da ne prokomentarisem, kako sam se sit naigrao sa tim procesorom, to je zapravo vreme kada sam zavoleo AMD. Taj Barton sam ja imao, najjaci Barton na 3200, tesko se nabavljao, slucajno sam ga dobio. Dok se burazer mucio kako da ohladi vreli Prescott, turbinu je morao da kupi, mislim da je imao Glacial Tech turbinu.. A ja obican stock kuler koji je bez problema hladio, posle sam uzeo nesto drugo ne secam se. Ali imao sam taj procesor i Socket A jako dugo sve dok nisam presao na Core2Duo koji je bio konacni ozbiljan pomak za Intel. Do tada je bilo bolje imati AMD. Tacno, bili su bez zastite, ali tu si ti kriv jer si ga nesmotreno spalio, nije ti niko drugi kriv.

Ali gde si se ti vratio, znas kada je to bilo... Oprosti im, nemoj da si zlopamtilo :)

Ako ti jos uvek klokujes nove procesore, onda pojma nemas. Nisam ja to napisao, nemam ja Intel od Sandy-a jos. Ja sam jedino tako nesto napisao za NVMe, da se bolje oseca kada se grejucka, procesor ne, ali naravno ima i on tacku ispod koje ne sme.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi ... 14.12.2021. 17:01 #673819

status: user
broj poruka: 7694
To je bilo 2003 pre skoro 20 godina kad je AMD izbacio Torton i Barton da bi parirao Intelovom P3 ,jedan ispravan Barton mi stoji u ormanu u kucistu ,koliko se secam bili su osetljivi na memorijske module t.j na tipove memorije ,nece sistem da se butne ako je pogresna memorija i nisu imali termalnu zastitu.To je AMD-u bio neki prelazni period ,jer
su odmah posle toga izbacili Atlon 64 sa 64 bitnim instrukcijama.Shvatam Xecutor-a i meni je riknuo P2 i Asus ploca i jedan Duron. Sto kazu vozi dalje desava se .Sve sto mi je riknulo bilo je po isteku garancije.Dobro je da se covek seca ,uvek me podseti na ta vremena :) .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 14.12.2021. 17:12 #673821

status: user
broj poruka: 18930
Duron je kod svakog ispustio dim barem jednom

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: To je bilo 2003 pre skoro 20 godina kad je AMD izbacio Torton i Barton da bi parirao Intelovom P3 ,jedan ispravan Barton mi stoji u ormanu u kucistu ,koliko se secam bili su osetljivi na memorijske module t.j na tipove memorije ,nece sistem da se butne ako je pogresna memorija i nisu imali termalnu zastitu.To je AMD-u bio neki prelazni period ,je
:: su odmah posle toga izbacili Atlon 64 sa 64 bitnim instrukcijama.Shvatam Xecutor-a i meni je riknuo P2 i Asus ploca i jedan Duron. Sto kazu vozi dalje desava se .Sve sto mi je riknulo bilo je po isteku garancije.Dobro je da se covek seca ,uvek me podseti na ta vremena :)
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Re: Re: Re: Core i7-12700K Alder lake 14.12.2021. 17:51 #673822

status: user
broj poruka: 808
Kako, bre, nema??? A xendza !
Turbofolk will die very soon...!
:: Pa cekaj bre, sad ozbiljno, ne procitah li ja i to bas ovde s obzirom na to da nijedan drugi IT forum (mada ovo je unisex forum iako riba nema, te stoga prica se o svemu, univerzalna prica skroz) ne posecujem da se eto ti inteli cuveni i nasiroko poznati i ultrapopularni sa svojim uzasnim procesom izrade od 14nm bolje osecaju na visokim temperaturama (citaj : KAD SE KLOKNU) itd., itd.?? Mozda si bas i ti jedan od tih koji je to napisao Igi :

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
liman Re: Re: ... 14.12.2021. 17:58 #673823

status: user
broj poruka: 808
Posle Duron 700 samo Intel :-) Jedva sprecih komsiju da zove vatrogasce...
Turbofolk will die very soon...!

:: Duron je kod svakog ispustio dim barem jednom

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Aj sa još jednog naloga 14.12.2021. 21:39 #673824

status: user
broj poruka: 6643
Comics.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Re: Core i7-12700K Alder lake 15.12.2021. 06:54 #673830

status: user
broj poruka: 1319
Jel se ti namerno brukaš ili stvarno nemaš pojma ?


:: Nisam bre ja rekao da je bAgMD za potcenjAvanje, daleko od toga, to je sami vrh ponude procesora, eh sto nemam jedno sto iljada eura da napravim igraonicu `Kovidarijum` negde u centru, tamo gde je Plato bio recimo i sve makine da budu na bAgMD procesorima sa RX 6900 XT-ovima i da ono, svima bude full fullova, 30 dinara sat (za GEJmere 25), pa ono kafemati, bankomati i tako to..
::
:: Pa cekaj bre, sad ozbiljno, ne procitah li ja i to bas ovde s obzirom na to da nijedan drugi IT forum (mada ovo je unisex forum iako riba nema, te stoga prica se o svemu, univerzalna prica skroz) ne posecujem da se eto ti inteli cuveni i nasiroko poznati i ultrapopularni sa svojim uzasnim procesom izrade od 14nm bolje osecaju na visokim temperaturama (citaj : KAD SE KLOKNU) itd., itd.?? Mozda si bas i ti jedan od tih koji je to napisao Igi :
::
:: Mani me bAgMD-a, ne mogu ja da oprostim Bartonu 3200+ i 2500+ i krntiji od Athlona XP 1700+ to sto su bili zesca go..a, i nikad i nikad i po treci put - NIKAD im necu oprostiti. Boli me uvo za Rajfajzen i to je to, ne interesuju me, nikad nisu i nikada nece, postujem AMD EPYC ali brate, kad ti neko crkne kad se najmanje nadas onako iznenada i kad ti to najmanje treba - fuck it. Never again. Makar u ovom zivotu
::
:: Meni inteli nikad problem napravili nisu nikakve prirode, samo AMD. Sta god da sam radio uvek mi je bilo ``udobnije`` na intelima. End
::
:: @ostali drugari Ne zamerite, licno i iskljucivo licno misljenje bazirano dosta i na emocijama i to onim ne bas pozitivnim... :D Prema AMD-u naravno.
::
:: :: AMD nije za potcenjivanje. Jesi li cuo za AMD EPYC? Pogledaj sta je to i koji sve giganti vendori ga koriste.. Jedan od njih je IBM. Ali ok, to je serverska infrastruktura, desktop je druga prica.
:: ::
:: :: Sto se tice opterecenja, da li mozes tacno to da objasnis, sta to znaci `trpi vece opterecenje`? Nesto si nacuo, ali ne znas tacno sta to znaci, kapiras da je bolje?
:: :: Ako neko napravi procesor da radi u svim uslovima, onda to vise nije vazno.
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: :: @imarkovi
:: :: :: Pa izvini, koliko vidim ovo nije toliko ne-napredno, 10nm koliko ja kontam nije dobro kao 7nm ali pricalo se ovde nasiroko o tome da veci procesi izrade (dakle 10 je vece od 7) trpe veca opterecenja
:: :: :: - -
:: :: :: To sto vise trosi ne ide mu u korist ali ni na stetu, jer ce da radi svakako sa racunarskim napajanjem, ne sumnjam ja u to da ce intel i7micu za mobilne uredjaje da ``osakati`` ne bi li vukla sto manje iz baterije i duza autonomija bila nego kod Raketnog jezera
:: :: ::
:: :: :: Sve u svemu mnogo mi je drago, iako sam ne verujem da ovo pisem jer sam odavno hteo da bezim na A ME DE, jer ja ne volim A ME DE tj. organski ga ne podnosim. AMD je za mene simbol nestabilnosti i vrljavosti, intela imam i3 1st gen evo ga radi, radi kao sat. A imam i 6th gen CPU a 7gen plocu. To za mene tek leti
:: :: ::
:: :: :: Sta reci vise. AMD? Hvala sto postojite i terate vodu na drugu jednu vodenicu - zeljno cekam Alchemist. Alhemicar mora potopiti Obnevidiju i RX-ove, kako zna i ume. I da bude uzasan za kopanje. Jer ovo stanje gde preskupi AMD procesori i preskupe NVIDIA grafike dominiraju ne vodi nicemu nego da se bezi na konzole
:: :: ::
:: :: :: Koliko je brz taj DDR5? PCIe 5.0 i to sve? A tek kad krenu NVMe-ovi u Gen5 prici. Au. Bice haosa :
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Re: Re: Re: Core i7-12700K Alder lake 15.12.2021. 11:55 #673837

status: user
broj poruka: 188
Volim i ja tebe.

A sad posto si ti potkovan znanjem a ja mozda i mator pa se secam ovoga onda ono kao pali u skokovima, @imarkovic gledaj i ti, gde su jos AMD fanbojevi, gledajte i uzivajte, trenuci kada se PISALA ISTORIJA

https://www.youtube.com/watch?v=yRn8ri9tKf8

INTEL 4EVER

:: Jel se ti namerno brukaš ili stvarno nemaš pojma
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Poskidajte kulere 15.12.2021. 15:03 #673843

status: user
broj poruka: 1043

Sa intela i ne trosite struju i da vam iritira ventilator usi. Frizerskom presom za kosu dodatno ustinite procesore i neka rade tako. Naravno sa amd to ne pokusavajte jer je los i crkava. Ne podnosi pregrevanje

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Core i7-12700K Alder lake 15.12.2021. 18:11 #673846

status: user
broj poruka: 18930
O kakvim fanboy-evima pricas? To su decije igre, prevazidjeno.
Ovog snimka se secam kad sam gledao davno, pise da je postavljen pre 14 godina, da si mi ziv i zdrav . Suvisno je komentarisati koliko su kostali intel i koliko su kostali AMD procesori. Koliko para, toliko muzike.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Volim i ja tebe
::
:: A sad posto si ti potkovan znanjem a ja mozda i mator pa se secam ovoga onda ono kao pali u skokovima, @imarkovic gledaj i ti, gde su jos AMD fanbojevi, gledajte i uzivajte, trenuci kada se PISALA ISTORIJ
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=yRn8ri9tKf
::
:: INTEL 4EVE
::
:: :: Jel se ti namerno brukaš ili stvarno nemaš pojma
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Re: Core i7-12700K Alder lake 15.12.2021. 18:17 #673847

status: user
broj poruka: 188
Mah... Nema veze, malo sam se pogubio, ovaj dupljak me nervira opako, sta cu, a stvarno se trudim da sacuvam ovaj nalog, cak sam i avatar promenio u ovog putina sa tamnim naocarima, da izgleda gotivnije

Ne znam, mene iskreno briga za potrosnju u desktop varijanti, pre bih otisao na Aldera nego na ... mada otkud znam... Skup je AMD, u tome je kljuc kad vec kazes koliko para toliko i muzike. Ali opet sa druge strane mnogo dugo sam na intelu 2009~do daljnjeg od novijeg doba gledano... Ne znam sto svi toliko taj AMD forsiraju... Meni su samo grafike OK, jer su jeftinije od Nvidia price... Ali CPU-ovi su preskupi... Opet zavisi sta oces i neces ali ne znam, nekako mi 400eur za ovaj i7 12700K izgleda OK skroz i 300 za plocu ... dobro de, 200.. Nek bude 250

Hej, pa dao sam 14000 za tastaturu i misa koje ne koristim, dao sam 30000 za sat koji slabo nosim... Briga me bre, dacu i 400 za CPU, ne mora ni i7 moze i i5... wtf sta sad... Ali AMD necu jer mi se ... mozda i hocu ali samo ako bude DDR5... ma Shizofrena cepanja... Citaj: Dupljak ce se obradovati kad procita sve ovo... jadnik...

:: O kakvim fanboy-evima pricas? To su decije igre, prevazidjeno
:: Ovog snimka se secam kad sam gledao davno, pise da je postavljen pre 14 godina, da si mi ziv i zdrav . Suvisno je komentarisati koliko su kostali intel i koliko su kostali AMD procesori. Koliko para, toliko muzike
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Volim i ja tebe
:: ::
:: :: A sad posto si ti potkovan znanjem a ja mozda i mator pa se secam ovoga onda ono kao pali u skokovima, @imarkovic gledaj i ti, gde su jos AMD fanbojevi, gledajte i uzivajte, trenuci kada se PISALA ISTORIJ
:: ::
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=yRn8ri9tKf
:: ::
:: :: INTEL 4EVE
:: ::
:: :: :: Jel se ti namerno brukaš ili stvarno nemaš pojma
:: :: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs