Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
WiFi kartica ili USB Wifi za desktop
STRANA 1 OD 1
tomma99 WiFi kartica ili USB Wifi za desktop 20.12.2021. 19:42 T68537

status: user
broj poruka: 23
Ајде нека препорука за Wifi PCIe картицу или USB Wifi dongle за desktop машину. Ако има и Bluetooth, super. Хоћу да елиминишем сувишне каблове око рачунара.
Гледао сам Tp-link Archer TX50E AX3000 Wi-Fi 6 sa BT-ом и D-Link DWA-582 без BT-a, немам појма шта бих купио.
И наравно на које могућности би требало обратити пажњу.
Качење на СББ-ов рутер, мислим да има и на 2.4 и 5 GHz.
Хвала
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: WiFi kartica ili USB Wifi za desktop 20.12.2021. 21:42 #673907

status: user
broj poruka: 188
Vidi, ovo ustanova za lecenje problema zvanog ``sta bih kupio`` nije a ja ti ne preporucujem nista da ubadas u PCIe slot nego da nadjes USB varijantu, ali ako bas zelis ubodi i odlican ti je taj Archer od TP Linka.

A sad da obrazlozim zasto da ne ubadas - prosto zato sto mozes uzeti i produzni USB kabl ili ces ga vec dobiti kao ja uz naspram tog Archera slabasni TL-WN722N i mozes metati gde god zelis i podesavati sta god zelis, odnosno srafiti druge antene i pak ako si lud kao ja - ludovati.

Za kraj, odaberi sta ti je lepse, kvalitetan USB produzni proizvodi Cablexpert, debeli izolovani kabel, dakle sa njim nema greske i to je to, a ako bas kao sto rece neces kablove sto sam smetnuo s uma - gadjaj Archera neces promasiti. Vrhunski je u svakom pogledu.


:: Ајде нека препорука за Wifi PCIe картицу или USB Wifi dongle за desktop машину. Ако има и Bluetooth, super. Хоћу да елиминишем сувишне каблове око рачунара
:: Гледао сам Tp-link Archer TX50E AX3000 Wi-Fi 6 sa BT-ом и D-Link DWA-582 без BT-a, немам појма шта бих купио
:: И наравно на које могућности би требало обратити пажњу
:: Качење на СББ-ов рутер, мислим да има и на 2.4 и 5 GHz
:: Хвал
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ne znam cemu insistiranje 20.12.2021. 23:36 #673912

status: user
broj poruka: 1043
Na bezicnosti i da ti kao neces kablove, ima da hoces i to ne malu diskretnu antenu nego jednu jogi na kuciste a onda iz nje jos jednu na prozor i jos jednu na krov zgrade ili kuce. Gde ti pada na pamet da pitas za pci kartu ccc. Obavezno sto deblji kabl i sa nekoliko slojeva izolacije :-)

Ok ti je taj archer, povoljan a pruža dosta, ali daj neki budzet otprilike plafon pa se mozda nadje nesto jos namunjenije. Neki zanimljiv asus npr ili cak ovo

http://skr.rs/z33S

Skuplje, ovo

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GC-WBAX210-rev-10#kf
Magnetic baza, natakaris na kuciste i caos

Ultra jeftino a specifikacija kao bombona. Diskretna antena mala, mozes nataknuti one da vire iza kucista ili namotaj ovo u cvor i fiksiraj na kuciste na 1 od 100 načina

Javi koju si kartu uzeo i kakvi su utisci svakako.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor >> 21.12.2021. 01:16 #673917

status: user
broj poruka: 188
Ovo sto ti je Vex dao sa http://skr.rs/z33S je skroz dobro ali nemas BT... Ja sam takvo nesto i zamisljao samo sto bi islo kablom od USB porta ali ovo je bolje, antenski kablici i stavis antenu gde treba i to je to, a ovako sa Archerom hvata polusferu jer jelte kuciste ometa da hvata sve unaokolo. Znam, been there done that zato ipak uzmi ovo sto ti dade kolega.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ima bt pise lepo 21.12.2021. 01:37 #673921

status: user
broj poruka: 1043

... trazio je bt to je predloženo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xecutor Re: Ima bt pise lepo 21.12.2021. 03:06 #673926

status: user
broj poruka: 188
Ok. To je onda to, da mi kuciste nije na metar od rutera i ja bih uzeo predlozeno.


::
:: ... trazio je bt to je predloženo
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Samo jedan savet 01.01.2022. 14:49 #674044

status: user
broj poruka: 1043

Usb konektor na kartici zaboraviti
Ni slucajno u njega adapter za misa ili tastaturu nebitno sto je kuciste otvoreno ili kako god, pobrljavi, koci i ne odazivaju de tasteri.

Neki po netu u snimcima za opis kartice kazu koristan usb unutra stavite unify ali glupost bas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs