Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Preporuka za USB flash 64~128 GB
STRANA 1 OD 1
Xecutor Preporuka za USB flash 64~128 GB 27.01.2022. 05:35 T68585

status: user
broj poruka: 188
Cisto za neko lagano drzanje podataka koji preteknu da odu na USB HDD-ove, znaci dakle maltene neupotrebljiva sprava osim da kada dodje do toga ne daj Boze da se podize sistem.

Ova Kingston (samo Kingston jer i dalje gajim nade da nece biti tako sa drugim njihovim proizvodima pa pise velikim pocetnim slovom) usrana exodia 256 gb je malo pre terasirana i raskomadana jer nisam imao misice da se rvem sa prodavcem koji me je ubedjivao da je spora zbog bednog kontrolera i tako te neke leve price, opusteno, nece cika Xecutor da propadne za 4K rsd a oni jebi ga, nek im je na cast, poserem im se u Fractale i sve sto prodaju, jedno je prodavati ispravnu i proverenu robu kao DO tada a drugo jesti govna sa buvljak robom kao OD tada, no svedoci smo da ovaj kovid lagano i IT firme salje u propast, izmedju ostalog.

Da rezimiramo, kapacitet 64-128 GB, brend nebitan, bitno - brzina i dobar kontroler, a gde cu ga naci, da li na KP ili kod ovih pametnjakovica koji drze lokale i na konto toga misle da su mooda - nije uopste bitno.

Hvala na predlozima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Preporuka za USB flash 64~128 GB 27.01.2022. 10:14 #674410

status: user
broj poruka: 1327
Pa USB je usko grlo za brze diskove. Možeš da uzmeš i najbrži NVMe sa USB 3.2 a na USB2 ima da se vuče.
Pošto mi veličina ne radi nikakvu ulogu, ja sam batalio `Dongle` USB i uzeo par jeftinih SSD-a i USB 3.1 interfejs. Ako ništa drugo bar su dugovečniji nego dongle.

Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Cisto za neko lagano drzanje podataka koji preteknu da odu na USB HDD-ove, znaci dakle maltene neupotrebljiva sprava osim da kada dodje do toga ne daj Boze da se podize sistem
::
:: Ova Kingston (samo Kingston jer i dalje gajim nade da nece biti tako sa drugim njihovim proizvodima pa pise velikim pocetnim slovom) usrana exodia 256 gb je malo pre terasirana i raskomadana jer nisam imao misice da se rvem sa prodavcem koji me je ubedjivao da je spora zbog bednog kontrolera i tako te neke leve price, opusteno, nece cika Xecutor da propadne za 4K rsd a oni jebi ga, nek im je na cast, poserem im se u Fractale i sve sto prodaju, jedno je prodavati ispravnu i proverenu robu kao DO tada a drugo jesti govna sa buvljak robom kao OD tada, no svedoci smo da ovaj kovid lagano i IT firme salje u propast, izmedju ostalog
::
:: Da rezimiramo, kapacitet 64-128 GB, brend nebitan, bitno - brzina i dobar kontroler, a gde cu ga naci, da li na KP ili kod ovih pametnjakovica koji drze lokale i na konto toga misle da su mooda - nije uopste bitno
::
:: Hvala na predlozima
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Re: Re: Preporuka za USB flash 64~128 GB 27.01.2022. 14:40 #674411

status: user
broj poruka: 1389
Ma tera USB pristojno, ali fleshevi se vuku... Uzmes 256GB flesku i onda skontas da je upis 20MB/s... Sto je cak i dobra brzina prema 3MB/s za one starije... 90-100 MB/s imam sa eksternim hardom, SanDisk neki od 64 16-20MB/s... Sad treba da probam neki lexar od 64... Kad skontas da ti trebaju sati da snimis nesto... sitno na brzinu...

:: Pa USB je usko grlo za brze diskove. Možeš da uzmeš i najbrži NVMe sa USB 3.2 a na USB2 ima da se vuče
:: Pošto mi veličina ne radi nikakvu ulogu, ja sam batalio `Dongle` USB i uzeo par jeftinih SSD-a i USB 3.1 interfejs. Ako ništa drugo bar su dugovečniji nego dongle.
::
:: Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.
::
:: :: Cisto za neko lagano drzanje podataka koji preteknu da odu na USB HDD-ove, znaci dakle maltene neupotrebljiva sprava osim da kada dodje do toga ne daj Boze da se podize sistem
:: ::
:: :: Ova Kingston (samo Kingston jer i dalje gajim nade da nece biti tako sa drugim njihovim proizvodima pa pise velikim pocetnim slovom) usrana exodia 256 gb je malo pre terasirana i raskomadana jer nisam imao misice da se rvem sa prodavcem koji me je ubedjivao da je spora zbog bednog kontrolera i tako te neke leve price, opusteno, nece cika Xecutor da propadne za 4K rsd a oni jebi ga, nek im je na cast, poserem im se u Fractale i sve sto prodaju, jedno je prodavati ispravnu i proverenu robu kao DO tada a drugo jesti govna sa buvljak robom kao OD tada, no svedoci smo da ovaj kovid lagano i IT firme salje u propast, izmedju ostalog
:: ::
:: :: Da rezimiramo, kapacitet 64-128 GB, brend nebitan, bitno - brzina i dobar kontroler, a gde cu ga naci, da li na KP ili kod ovih pametnjakovica koji drze lokale i na konto toga misle da su mooda - nije uopste bitno
:: ::
:: :: Hvala na predlozima
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 27.01.2022. 15:59 #674413

status: user
broj poruka: 1992
Transcend TS-CM80S

https://www.itsvet.com/rack_transcend_ts_cm80s-pdaa1-29.i?id=476

to je testirano, elegantno i radi lepo, jedino sto mora obicna M2-jka unutra, razlika je osetna u odnosu na bilo koju flesh-ku, sem mozda onih hajperX

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Brand NIJE nebitan. Zapravo je jedino i bitan. 27.01.2022. 21:40 #674422

status: user
broj poruka: 10985
Uzmi najnovije od Transcend-a ili SanDisk-a, ako love ima. Ako štediš, ene ga Verbatim PinStripe 256 GB za 3k-3k200 dinara.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: ... 27.01.2022. 21:54 #674424

status: user
broj poruka: 1043
Ovo je ekstra predlog micika. Kao da neko pita za preporuku za invalidska kolica a ti mu linkujes helikopter
Prvo po ceni, kuciste za m2 usb kosta skoro kao 256gb fleska.

Naravno da je to bolje i pouzdanije ali za cuvanje skrinsotova iz zadruge farme i velikog brata moze i 512gb od 350din iz smokija sa poklonom. Jer je fokus na pouzdanosti veoma.

@micika jel si naterao onaj asus m2 da radi na nekoj krstenoj mašini, pretpostavljam da je bolji od transcenda


:: Transcend TS-CM80
::
:: https://www.itsvet.com/rack_transcend_ts_cm80s-pdaa1-29.i?id=47
::
:: to je testirano, elegantno i radi lepo, jedino sto mora obicna M2-jka unutra, razlika je osetna u odnosu na bilo koju flesh-ku, sem mozda onih hajper
::
:: `The aim of public education is not to spread enlightement at all. It i
:: simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level
:: to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 28.01.2022. 10:14 #674431

status: user
broj poruka: 1992
ne bih znao, kupljen je kao drugi deo poklona za zensku osobu, svidele su joj se one sarene neonke i to je otprilike to, ono sto sam licno testirao je prebacivka / upis knjiga preko C veze i isla je oko 700 MByte/s sto je ok (btw za bot-ove mi je uvek pri ruci kutija i fiskalni, a tablet je bio sledeci poklon)
prave muskarcine se zadovoljavaju i onim sto je torto-san pomenuo, u mom konkretnom slucaju LITEON CV1-8B128

btw
moguce je da su testirani i njemu slicni `rigovi`, ali kako si jos u zacecu kao clan pcberze, ne vidim razlog da komentarisem o njima i nikakvi novo-kreirani nalozi nece inicirati tu diskusiju

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 28.01.2022. 14:28 #674436

status: user
broj poruka: 4225
Transend JF700 64 ili 128 GB.
Imaš 2 različite vrste, ali iste oznake. Jedan ima upload 65 do 70 MB, a jedan 30 - 40 MB/s. Nezahvalno za preporuku, jer jednom dobiješ jedan, a drugi put drugi.
Drugi je san disk ultra 128 gb.
Ili Kingston data travel max. Sve ostalo je neuporedivo sporije.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ako je za podatke moze bilo koji 28.01.2022. 22:26 #674440

status: user
broj poruka: 7695
Ako snimas na USB tv programe recimo futbal itd.. ,onda ADATA izbegavaj ,meni se pokazao kao los ,iskljuci uredjaj , Kingston se pokazao kao dobar za to.Sandisk je isto ok ,pokazao se kao odlican na Samsung mini liniji za snimanje u mp3 ,gde su se druge marke pokazale kao lose.Inace do sada mi nije riknuo nijedan USB flash ,Kingsrton 1gb koji sam kupio pre 14 godina jos uvek radi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 28.01.2022. 23:40 #674442

status: user
broj poruka: 4225
Kingston sam imao par hiljada reklamacija do 2018 godine. Nisu tražili čak ni d ih vraćam. Od USB fleševa koji su se pokazali neuništivi od 2008 godine je samo jf serija transcenda. Sve ostalo se kvarili, ali od tih fleševa nema ni jedan da je crkao. Pošto Kingston lijepo svoje ime na gomilu različitih proizvođača, nikad sa sigurnošću ne možeš da kažeš koji brend uzimaju pod svojim imenom, pošto se dešava da pod istom oznakom iz fabrike iz njihovih pogona za prepakivanje i rebrendovanje stigne 6 različitih proizvoda sa istim imenom. U pitanju je exodia. Nikad ne znaš šta će ti zapasti u ruke kad ih kupujem.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Putin Heh 29.01.2022. 14:27 #674447

status: user
broj poruka: 3
Ostadoh i bez Xecutora i Uranijuma...

No nema veze, navikao sam, ...

Elem, nude mi nekog Sandiska sa upisom od 150 MB/s (bice pre da je citanje u pitanju), 64 GB, za do 1500 RSD., mrzi me sad da idem tj. rade do 15h danas pa cu u ponedeljak, uglavnom, stvarno ovo sto kaze @Operator je gola istina, kad sam ubo tu raspalu Exodiu (ajde nek joj bude veliko pocetno slovo imena), to je bilo tragicno, recimo, imam u ``steku`` za nedaj Boze Kingston DataTraveler MicroDuo 3C 32 GB, on kad se bode lepo ocita recimo SMART TV koji je i sta je, a ovo kad god i gde god sam ubadao je ... samo signaliziralo da nema ni E od Exodia vec goli shkart - buvljak. Tuga.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Lexar 29.01.2022. 18:44 #674453

status: user
broj poruka: 1389
64GB M45 Jumpdrive - upis oko 30MB/s ako nekog interesuje, testirano sa dva fajla od po 512MB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Re 31.01.2022. 14:27 #674486

status: user
broj poruka: 323
Par hiljada reklamacija Kingston USB?

Operatore smanji malo.

Ribolovačke priče našeg Operatora.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs