Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Da li cekati ili ne i sta raditi majko moja....
STRANA 1 OD 1
zerocool55 Da li cekati ili ne i sta raditi majko moja.... 09.02.2022. 08:34 T68597

status: user
broj poruka: 1130
Dosao je i taj dan da sam se odlucio ponoviti i sednem rekao aj da malo bolje proucim scenu...

Citam ja i gledam i sto vise to radim vise mi se muti u glavi...

Naravno ocu sve najnovije da uzmem da bi posle bio miran duze vreme rekoh ok idemo.
Problem je sto ja moj komp nemam jer sam dao sestri pre par meseci pa mi bas nedostaje..

Mislio sam da idem na varijantu da uzmem Intel 12 gen intel 7 ili 9 ram 64GB 6000Mhz i neku polovnu grafu od 4GB DDR5 dok nestigne serija 4000 a onda kada stigne Zen 4 da vidim sta je bolje i mozda zaenim intela sa zenom...

Ili da sacekam do kraja ove gdine pa da odem odmah na zen 4 i 4000 isao bi i na intel sada ali me nervira sto ima problema sa igricamami tim HT / LT korovima na njemu koje prave problema u igricama vin 11 koji generalno mora za to...








:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Gde si Hamlete 09.02.2022. 09:02 #674563

status: user
broj poruka: 841

Pitanje je za kad ti treba komp. Sada ili kasnije. Ako ti ne treba sad, cekaj, ako ti treba sad kupi odmah.

Uvek ce biti za 3 meseca izlazi ovo/ono, pasce cena grafike, poskupela memorija, nestasica ovog...




3700x
Aorus x570 elite
Gigabyte RTX2070 Super
2x16gb HyperX fury
Samsung 970 EVO
WD Gold 8tb
Seasonic 750W Focus Gold


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: Gde si Hamlete 09.02.2022. 09:09 #674564

status: user
broj poruka: 1130
Evo Cekam juliju
Do kraja ove godine i to je to ne vise ne...
Do tada bi kako sam razumeo trebalo da se pojavi Zen 4 i 4000 serija...
::
:: Pitanje je za kad ti treba komp. Sada ili kasnije. Ako ti ne treba sad, cekaj, ako ti treba sad kupi odmah
::
:: Uvek ce biti za 3 meseca izlazi ovo/ono, pasce cena grafike, poskupela memorija, nestasica ovog..
::
::
::
::
:: 3700
:: Aorus x570 elit
:: Gigabyte RTX2070 Supe
:: 2x16gb HyperX fur
:: Samsung 970 EV
:: WD Gold 8t
:: Seasonic 750W Focus Gold

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Da li cekati ili ne i sta raditi majko moja.... 09.02.2022. 09:46 #674565

status: user
broj poruka: 18930
Generalno, u kanalu si :). Intel 12gen. je jako skupa platforma, a bez nekog ogromnog skoka, procesori se greju i puno trose, AMD/DDR3 platforma je bolji izbor, ali ne ide stvarno da sada kupujes DDR3, a dakle Intel ima ove mane.. Ne ide ni da cekas novu AMD platformu jer zna se, dok se to sve ispegla i dok se vidi na cemu je, treba da prodje bar godinu dana od izlaska nove platforme. Tamo tek na tromesecju 2023-e ce biti ok razmatrati novu AMD platformu, meni je to plan.
Ovo vazi naravno i za Intel platformu.

Znaci, sastavi sestri nesto za njene potrebe i otimaj svoj komp :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Dosao je i taj dan da sam se odlucio ponoviti i sednem rekao aj da malo bolje proucim scenu...
::
:: Citam ja i gledam i sto vise to radim vise mi se muti u glavi...
::
:: Naravno ocu sve najnovije da uzmem da bi posle bio miran duze vreme rekoh ok idemo
:: Problem je sto ja moj komp nemam jer sam dao sestri pre par meseci pa mi bas nedostaje..
::
:: Mislio sam da idem na varijantu da uzmem Intel 12 gen intel 7 ili 9 ram 64GB 6000Mhz i neku polovnu grafu od 4GB DDR5 dok nestigne serija 4000 a onda kada stigne Zen 4 da vidim sta je bolje i mozda zaenim intela sa zenom...
::
:: Ili da sacekam do kraja ove gdine pa da odem odmah na zen 4 i 4000 isao bi i na intel sada ali me nervira sto ima problema sa igricamami tim HT / LT korovima na njemu koje prave problema u igricama vin 11 koji generalno mora za to..
::
::
::
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Da li cekati ili ne i sta raditi majko moja.... 09.02.2022. 10:01 #674566

status: user
broj poruka: 1319
Kakav crni DDR3 ????

Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Generalno, u kanalu si :). Intel 12gen. je jako skupa platforma, a bez nekog ogromnog skoka, procesori se greju i puno trose, AMD/DDR3 platforma je bolji izbor, ali ne ide stvarno da sada kupujes DDR3, a dakle Intel ima ove mane.. Ne ide ni da cekas novu AMD platformu jer zna se, dok se to sve ispegla i dok se vidi na cemu je, treba da prodje bar godinu dana od izlaska nove platforme. Tamo tek na tromesecju 2023-e ce biti ok razmatrati novu AMD platformu, meni je to plan.
:: Ovo vazi naravno i za Intel platformu
::
:: Znaci, sastavi sestri nesto za njene potrebe i otimaj svoj komp :
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Dosao je i taj dan da sam se odlucio ponoviti i sednem rekao aj da malo bolje proucim scenu...
:: ::
:: :: Citam ja i gledam i sto vise to radim vise mi se muti u glavi...
:: ::
:: :: Naravno ocu sve najnovije da uzmem da bi posle bio miran duze vreme rekoh ok idemo
:: :: Problem je sto ja moj komp nemam jer sam dao sestri pre par meseci pa mi bas nedostaje..
:: ::
:: :: Mislio sam da idem na varijantu da uzmem Intel 12 gen intel 7 ili 9 ram 64GB 6000Mhz i neku polovnu grafu od 4GB DDR5 dok nestigne serija 4000 a onda kada stigne Zen 4 da vidim sta je bolje i mozda zaenim intela sa zenom...
:: ::
:: :: Ili da sacekam do kraja ove gdine pa da odem odmah na zen 4 i 4000 isao bi i na intel sada ali me nervira sto ima problema sa igricamami tim HT / LT korovima na njemu koje prave problema u igricama vin 11 koji generalno mora za to..
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Da li cekati ili ne i sta raditi majko moja.... 09.02.2022. 10:35 #674567

status: user
broj poruka: 18930
Aj lagano procitaj ponovo sta sam napisao.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Kakav crni DDR3 ???
::
:: Ryzen R7 3700x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: Re: Da li cekati ili ne i sta raditi majko moja.... 09.02.2022. 12:36 #674570

status: user
broj poruka: 1130
Od sestre nevracam komp to ostaje, sto se love tice da upravu bi bio kada bi kompljuter kupovao svaki mesec ali ja to jednom sunem sto vise mogu i miran sam 5 godina miran samo zamenim eventualno graficku ili maticnu i procesor jer DDR ce biti standard i to je to...
Tako da nije problem da se saceka pa iako moram jos da cekam da se ispegla sta ima jbg istrpim ali posle mirne vode...


:: Generalno, u kanalu si :). Intel 12gen. je jako skupa platforma, a bez nekog ogromnog skoka, procesori se greju i puno trose, AMD/DDR3 platforma je bolji izbor, ali ne ide stvarno da sada kupujes DDR3, a dakle Intel ima ove mane.. Ne ide ni da cekas novu AMD platformu jer zna se, dok se to sve ispegla i dok se vidi na cemu je, treba da prodje bar godinu dana od izlaska nove platforme. Tamo tek na tromesecju 2023-e ce biti ok razmatrati novu AMD platformu, meni je to plan.
:: Ovo vazi naravno i za Intel platformu
::
:: Znaci, sastavi sestri nesto za njene potrebe i otimaj svoj komp :
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Dosao je i taj dan da sam se odlucio ponoviti i sednem rekao aj da malo bolje proucim scenu...
:: ::
:: :: Citam ja i gledam i sto vise to radim vise mi se muti u glavi...
:: ::
:: :: Naravno ocu sve najnovije da uzmem da bi posle bio miran duze vreme rekoh ok idemo
:: :: Problem je sto ja moj komp nemam jer sam dao sestri pre par meseci pa mi bas nedostaje..
:: ::
:: :: Mislio sam da idem na varijantu da uzmem Intel 12 gen intel 7 ili 9 ram 64GB 6000Mhz i neku polovnu grafu od 4GB DDR5 dok nestigne serija 4000 a onda kada stigne Zen 4 da vidim sta je bolje i mozda zaenim intela sa zenom...
:: ::
:: :: Ili da sacekam do kraja ove gdine pa da odem odmah na zen 4 i 4000 isao bi i na intel sada ali me nervira sto ima problema sa igricamami tim HT / LT korovima na njemu koje prave problema u igricama vin 11 koji generalno mora za to..
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pricekaj Intel 13 09.02.2022. 19:28 #674572

status: user
broj poruka: 10984
To je broj koji ce ti doneti srecu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 09.02.2022. 19:32 #674573

status: user
broj poruka: 4506
ddr4 na 6000 mhz ? zen 4 4000 ? Grafa 4000 serija ?

Rodjace znas li ti uopste koje su aktuelne serije, prvo to vidi pa onda komp gledaj.


Intela ako uzmes, 12600k i neka ploca do 160-80e i to je to. Nista skuplje nego Amd. A ako uzmes intela onda je totalna budalastina da kupujes novi amd pola god kasnije

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 09.02.2022. 20:36 #674574

status: user
broj poruka: 18930
au tek sad vidim da sam i ja pogresio, zato me i proziva count, tek sad vidim da sam napisao ddr3 umesto ddr4, obrukah se .

Izvin`te, greska.. Ali skontali su..

@Ognjeni, ne zaboravi ovo `kompljuter` :)

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: ddr4 na 6000 mhz ? zen 4 4000 ? Grafa 4000 serija ?
::
:: Rodjace znas li ti uopste koje su aktuelne serije, prvo to vidi pa onda komp gledaj
::
::
:: Intela ako uzmes, 12600k i neka ploca do 160-80e i to je to. Nista skuplje nego Amd. A ako uzmes intela onda je totalna budalastina da kupujes novi amd pola god kasnije
::
:: Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
V12 Re: Pricekaj Intel 13 09.02.2022. 21:16 #674576

status: user
broj poruka: 6
Pa nesto ne vidim da je Apple iPhone 13 Pro promasaj sto se tice tog famoznog 13 u naslovu, sta vise telefon (ko ima para i zna sta hoce) kupuju ko ludi...

Verovatno ista prica ocekuje intela...

A i 13 ne simbolise ``u svim religijama`` baksuz, to samo kod nas malericnih felericnih...

:: To je broj koji ce ti doneti srecu.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Re: Re: .... 09.02.2022. 21:28 #674577

status: user
broj poruka: 1043
Podigne ddr2 na 1200mhz i dobije skoro kao ddr3. Stvarno je glupo uzimati sad trojku


:: au tek sad vidim da sam i ja pogresio, zato me i proziva count, tek sad vidim da sam napisao ddr3 umesto ddr4, obrukah se .
::
:: Izvin`te, greska.. Ali skontali su..
::
:: @Ognjeni, ne zaboravi ovo `kompljuter` :
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: ddr4 na 6000 mhz ? zen 4 4000 ? Grafa 4000 serija ?
:: ::
:: :: Rodjace znas li ti uopste koje su aktuelne serije, prvo to vidi pa onda komp gledaj
:: ::
:: ::
:: :: Intela ako uzmes, 12600k i neka ploca do 160-80e i to je to. Nista skuplje nego Amd. A ako uzmes intela onda je totalna budalastina da kupujes novi amd pola god kasnije
:: ::
:: :: Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | Asrock Taichi x470 | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w..
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi DDR5 ne donosi nesto kljucno u odnosu na DDR4 bar za sada 09.02.2022. 22:56 #674578

status: user
broj poruka: 7694
Vidi se to kada se poredi Alder lake i Ryzen 5xxx serija sa DDR4 .U proseku Alder Lake trosi vise oko 40-50 W od Ryzena + vece grejanje .Racunaj treba dobro napajanje i dobar kuler za Alder Lake.Ako mene pitas mozda je trenutno najisplativije Ryzen sa 3dv kesom od 100 mb posto si gamer ,a ide na AM4 soket.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs