Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Igre
Dying Light 2
STRANA 1 OD 1
Dexter013 Dying Light 2 11.02.2022. 15:13 T68601

status: user
broj poruka: 17084
Ja sam iskreno bas bas razocaran za sad...

Skakanje kao da radim u zero gravity, nekako kao da lebdim/plutam.
Neki skokovi deluju nemoguce ali to je planirana putanja pa lik skace skoro duplo nego inace.
Svi zombiji nekako isti braon boje.
Borba sa zombijima je samo mlati/spamuj oruzijem i trci oko kola/nekog objekta.
Grafika ode unazad od relativno realisticnog prvog dela ode u cartoon/sareni art style.
Noc imas 6 minuta da vrsljas
Nema vise klasicnog izbegavanja nocu da te ne navataju nego samo tog jednog haulera izbegavas i to je to
Previse nepotrebnih aktivnosti i zatrpana mapa kao da igram ubisoft igru
Graficki apsolutno neopravdana zahtevnost.

I ono sto me najvise nervira su ubagovane kontrole ako remapujete dugmice.
Takodje dodatni dugmici na misu ne rade...

Primer:
Cucanje mi je uvek u svakoj igru na levi CTRL, default u igri je `C`
zamenim c sa ctrl i skill koji zahteva cucanje ne radi osim ako ne stiskam default C umesto onog dugmeta koje sam asajnovao za cucanje, ctrl?!
A ctrl uredno cuci kako i treba ali skilovi i njihove akcije su vezani za default dugmice.
Ovo vazi za sve skilove u igri...

Fizika zombija kad ih sutirate i padaju ne psotoji, sutnete ga sa krova i on pada kao klavir stojeci.
U kecu kad skocis odozgo na glavu zombiju srusis ga, ovde im bukvalno padnem na glavu i hodam po zombiju dok ne spadnem sa njega...

Prvi deo mi je jedna od omiljenih igara ikada, presao sam ga na nightmare sa 0 smrti,
ovu dvojku sam jedva cekao i iskreno za sad posle 5-6 sati mi je bas razocarenje :(
Vasi utisci za sad?

Cpu:Ryzen3600 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:32 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko opusteno 11.02.2022. 16:52 #674609

status: user
broj poruka: 6643
Omatorio si.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ne znam kakva ti je tastatura 11.02.2022. 16:58 #674610

status: user
broj poruka: 1043

Ali da probas nesto sa mapiranjem tastera u pratecem softveru ili nekim macro prenoscavanjem
Ili bar hypershift ne znam



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.02.2022. 19:03 #674614

status: user
broj poruka: 4740

Ne kontam, neko ima pravu mašinu a brlja se na prc-u.

A tek je izašlo? Bah, ne znam, zombiji mi prekipeli.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 11.02.2022. 20:28 #674620

status: user
broj poruka: 12785
Ja zadovoljan na PS5 i OLED-u. Priča nije nešto specijalno ali gameplay mi je zabavan, ima svašta da se radi pogotovo na drugoj mapi. Ne razbijam mozak mnogo i prija mi, samo moram da je završim dok stigne Horizon Forbidden West, a onda i njega da završim dok stigne Elden Ring. Zauzet mesec će da bude svakako...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.02.2022. 20:40 #674621

status: user
broj poruka: 4740

Ali Elden nije lep kao Demon`s Souls.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: 11.02.2022. 20:42 #674622

status: user
broj poruka: 12785

Nije, biće lepši. Demon`s Souls je naporan bio za igranje stvarno, džabe mu grafika kad ima zastarele mehanike neke, kao na primer da trčim kad umrem do bossa 5 minuta.

::
:: Ali Elden nije lep kao Demon`s Souls
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.02.2022. 21:13 #674623

status: user
broj poruka: 4740

Pa neće biti lepši grafički sigurno. Što se mehanike tiče, ne znam, videćemo. A može u Demon`s Souls pametnim igranjem da se minimalizuje to. Al ok, da ne smaram.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Dying Light 2 12.02.2022. 00:40 #674626

status: user
broj poruka: 4659
El ti je to sa DAY 0 i DAY 1 patch !? Ja prema gameplayu i recenzijama sto sam gledao, deluje skoro isto kao prvi deo, sa dodatnim animacijama za parkour. Ne znam to oko haulera, ali ljudi kazu da mogu da te swormuju lagano ako se ne vodi racuna. Otezace mozda to nocu, tj vec je otezano jer glavni lik ima dosta manje staminu i brze je trosi i nocu mora da ode do blue light da se ne bi konvertovao u zombija.

Od ovoga sto si napisao, slazem se za grafiku, gledao sam E3 sto su prikazivali uporedo sa final release, i dosta su promenili grafiku tj graficki filter. I dodali su dosta zelenila i drveca. Meni se iskreno malo vise svidja gritty, gray overlay, plus nema bas smisla da je onoliko drvece poraslo po zgradama, mislim nije proslo 100 200 godina.

Ono sto meni fali u igri, je malo vise aktivnosti ljudi po ulicama, tj jos neke (osim onih bandita ili sta su vec) koji bi isli i radili nesto, ili koji bi se borili sa zombijima, ne vezano za sporedne skriptovane evente koji su na odredjenim lokacijama. Jer ti ljudi sto su preziveli, valjda su se razmnozavali, mislim stvarno, trebalo bi da bude makar malo veca populacija.




:: Ja sam iskreno bas bas razocaran za sad..
::
:: Skakanje kao da radim u zero gravity, nekako kao da lebdim/plutam
:: Neki skokovi deluju nemoguce ali to je planirana putanja pa lik skace skoro duplo nego inace
:: Svi zombiji nekako isti braon boje
:: Borba sa zombijima je samo mlati/spamuj oruzijem i trci oko kola/nekog objekta
:: Grafika ode unazad od relativno realisticnog prvog dela ode u cartoon/sareni art style
:: Noc imas 6 minuta da vrslja
:: Nema vise klasicnog izbegavanja nocu da te ne navataju nego samo tog jednog haulera izbegavas i to je t
:: Previse nepotrebnih aktivnosti i zatrpana mapa kao da igram ubisoft igr
:: Graficki apsolutno neopravdana zahtevnost
::
:: I ono sto me najvise nervira su ubagovane kontrole ako remapujete dugmice
:: Takodje dodatni dugmici na misu ne rade..
::
:: Primer
:: Cucanje mi je uvek u svakoj igru na levi CTRL, default u igri je `C
:: zamenim c sa ctrl i skill koji zahteva cucanje ne radi osim ako ne stiskam default C umesto onog dugmeta koje sam asajnovao za cucanje, ctrl?
:: A ctrl uredno cuci kako i treba ali skilovi i njihove akcije su vezani za default dugmice
:: Ovo vazi za sve skilove u igri..
::
:: Fizika zombija kad ih sutirate i padaju ne psotoji, sutnete ga sa krova i on pada kao klavir stojeci
:: U kecu kad skocis odozgo na glavu zombiju srusis ga, ovde im bukvalno padnem na glavu i hodam po zombiju dok ne spadnem sa njega..
::
:: Prvi deo mi je jedna od omiljenih igara ikada, presao sam ga na nightmare sa 0 smrti
:: ovu dvojku sam jedva cekao i iskreno za sad posle 5-6 sati mi je bas razocarenje :
:: Vasi utisci za sad
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs