Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Kako funkcionisu oglasi
STRANA 1 OD 1
nbkom Kako funkcionisu oglasi 29.03.2022. 20:40 T68646

status: user
broj poruka: 321

Moze li neko da mi preprica kako funkcionisu g oglasi,cisto me interesuje,pominju se neki placeni klikovi,sta je to,ko kome tu placa-oglasivac,servis ,kupac-jel to napravljeno da svi budu zadovoljni,ako moze malo uprosceno.Kako funkcionise sajt koji se bavi kupovinom i prodajom robe,ako moze uprosceno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Gugl 29.03.2022. 23:14 #675057

status: user
broj poruka: 1043

Placa po kliku od 0.15 do 15 usd za adsense
Ne plaćaju tu nista kupac ni prodavac

Plaćeni oglasi zavisi kako gde `zlatni, na vrhu, uokvireni, istaknuti`


Sajt za kupovinu prodaju zavisi u cemu je napisan i koji plugin će se koristiti npr npr woo-commerce na wordpress-u

Kartica/racun se povežu

Ali nekako ova tvoja pitanja deluju preopsirno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 30.03.2022. 01:04 #675060

status: user
broj poruka: 1991
utice i to na sta se stimulise kliktanje, ako je zarazne prirode tipa:

https://usaupload.com/6fHt/Journey_to_Antarctica.mp4

bice i vise kliktanja, pa time i vise para, dokle god je u skladu sa g logikom poslovanja, naravno .)


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom .... 30.03.2022. 14:09 #675064

status: user
broj poruka: 321
Znaci ipak nije tako jednostavno.Na primer ja zelim da reklamiram firmu,javim se g i on reklamu plasira na neku web stranu sa sadrzajem slicnim delatnosti koja se navodi u oglasu-reklami koja odmah je vidljiv sadrzaj ili te vodi do orig web strane.E sad koji tu trosak ima prodavac ciji je oglas,g ili sta li vec koji postavlja sadrzaj ili kako to vec ide a koji trosak ima krajnji korisnik koji je potencijalni kupac.Potecijalni kupac klikne- otvori oglas i to se registruje,e sad prodavac placa svaki klik-kome jel G,to mi nesto nije jasno. Sta ako ja necu da kupim nista nego samo surfujem-trazim informacije o nekim pojmovima koji se pominju u oglasu ilise zezam pa recimo nekoliko puta pregledam taj sadrzaj.To mi nesto nije bas jasno,ako moze na nekom primeru uprosceno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ti moraš da platis da bi bio negde na internetu 30.03.2022. 14:41 #675067

status: user
broj poruka: 1043

Ali uz neke razne programe i kampanje moze da taj tvoj plaćeni baner negde bude plaćen po kliku nebitno jel kupuju sa tvog sajta ili samo klikcu usput dok surfuju

Za isticanje sajta treba mnogo više od plaćanja guglu i nije to samo napisati sajt i upload na hosting I ima kao domen
Treba tu seo optimizacije I svasta nesto


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom .... 30.03.2022. 14:59 #675069

status: user
broj poruka: 321
Cekaj sad -ti kao oglasivac gadjas sigurnog kupca kako shvatam,kako ti znas da me nadjes i da sam ja sigurni kupac-tu su onda troskovi nepredvidljivi za oglasivaca!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kako funkcionisu oglasi 30.03.2022. 15:09 #675070

status: user
broj poruka: 18940
Google Ads - Postoji nekoliko faktora koje koristi Google koji su specificni za pretragu vezanu za odredjenu rec/delatnost, takodje postoji nekoliko opcija za `pametno` placanje po kliku, najbolje sam da se informises: https://www.wordstream.com/google-ads

Postoje i agencije: https://marketer.rs/post/kada-zasto-i-kako-da-izaberete-novu-agenciju-za-google-oglasavanje

Imas i besplatan kurs za to, ultra-dosadan, igrom slucajeva sam ga presao, posle cega nisam zeleo to da vidim ikad, kamo li time da se bavim. Ali ako imas odredjenu motivaciju, jer ti je u interesu, moj ti je savet da ispratis i videces tacno o cemu se radi. Smatram da neko ko to placa (a nije jeftino) treba tacno da zna sta placa i kako to funkcionise.

Ne moze to samo da se objasni u jednoj recenici.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Moze li neko da mi preprica kako funkcionisu g oglasi,cisto me interesuje,pominju se neki placeni klikovi,sta je to,ko kome tu placa-oglasivac,servis ,kupac-jel to napravljeno da svi budu zadovoljni,ako moze malo uprosceno.Kako funkcionise sajt koji se bavi kupovinom i prodajom robe,ako moze uprosceno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom Kako funkcionisu oglasi 30.03.2022. 15:20 #675072

status: user
broj poruka: 321
Gledao sam to malo na mrezi al je komplikovano i shatam da je to nemoguce prepricati i da je vezano za neki ozbiljniji posao.Sad se setih negde sam procitao na netu da su nekima poslovna konkurencija-hakeri namerno kliktali na g oglase i to punio puta u toku dana i tako nanosili finansijsku stetu oglasivacu,to je onda bezveze i nepredvidljivo-jel to moze tako.Cisto sam hteo da se povrsno informisem inace se ne bavim time niti imam nameru.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.03.2022. 15:57 #675074

status: user
broj poruka: 4740

Pa ako mogu da maznu 615 miliona dolara u kriptovalutama da li je problem da kliknu par puta na oglase namerno?

Da su uzeli još samo 5 stigli bi Đilasa jbt.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman ads.. 03.04.2022. 00:45 #675108

status: user
broj poruka: 1111
sta mislis zasto se pola sveta buni protiv prikupljanja svih zivih info od svakog od nas, targeted adv je dns lako obaviti, programi dele izmedju sebe info o tome sta radis, plus ti sam delis info programima/app/servisima
sami smo ovo napravili (ja gledam da izbegnem koliko god je moguce, sve sto nije bitno da sam bas ja sa mojim jmbg, svuda sam nesto, rodjen 1.1.1980., zivim u jerusalimu, itd)
ljudi hrle da daju svoj private info i glupostima poput fb, a ne necemu ozbiljnijem
i onda se covek pita: KAO DA ZNAJU, bas sam ovo gledao na fb/inst i sad mi na google nudi isto da kupim..
a sam jedan sajt koji se bavi oglasima bi trebalo da je nezavistan od ostalih, ima svoju bazu prodavaca/kupaca i to je to, bar bi tako trebalo (a da li je!?)

ulsi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs