Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
LG vs Haier ves masina i susilica
STRANA 1 OD 1
vaikiki LG vs Haier ves masina i susilica 01.07.2022. 20:30 T68724

status: user
broj poruka: 304

Pozdrav,

Treba da uzmem ves masinu i susilicu u jednom
ja sam nekako vise za LG medjutim prodavac me ubeduje da uzmem Haier o kom ne znam apsolutno nista sem da su `dobri`

da li ima neko iskustva sa tim masinama i kakve su sto se tice popravki? posto u danasnje vreme kad ih prave da ne mogu da se poprave... nekako je bitno :D

da takodje LG daje 5 godina garancije na masinu i 10god na motor
dok Haier daje 10 godina na masinu i 15 na motor... zvuci impresivno ali ne znam vise dal to ista znaci...

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 02.07.2022. 09:20 #675987

status: user
broj poruka: 288
Haier, kinezi, drze poznate brendove (Candy, Hoover, Hotpoint...) pod svojom sapom. Odluci se za one kojima vise verujes.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Clone Re. 02.07.2022. 11:05 #675990

status: user
broj poruka: 26
Ja imam LG ves masinu i zadovoljan sam, ali da sada uzimam novu mislim da bih uzeo Haier. Nijedan proizvodjac ne daje toliko dugu garanciju za proizvod loseg kvaliteta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 02.07.2022. 16:20 #675994

status: user
broj poruka: 3345
Kod nas...eh, uvek gledaj sto duzu garanciju. Da su iste garancije, uzeo bih LG. Mada bih i ovako pre uzeo LG, nezavisno od garancije. A prodavac te ubedjuje za Haier, jer ima dobar fokus na prodaju (dodatna kinta preko plate) i mislim da mu je negde oko 1000-2000 dinara po prodatoj Haier masini. Znam, radio sam to.

Haier nije los, isto ima direct drive motor kao kod LG-ja, a sto se tice pranja, niko nikada nece biti zadovoljan nekim stvarima (ono kad babe pricaju o guzvanju odece), jer materijali su sad drugaciji, nacin slaganja, centrifuge su jace.....itd.

Ne znam koji su modeli Hairea sada, ali ako postoji model sa parom, uzmi istu. Jer para ti sluzi za osvezavanje odece (zimska/letnja garderoba, kada izvlacis radi promene) i naravno ako hoces dobro da ubijes bakterije (para je na oko 120C). A za sve ostalo, ovo sto pricaju kako neke ne greju na 90/95C i sl, zbog ustede energije, kada krljnes tecni prasak/obican prasak, hemikalije ubijaju sve zivo. A pritom svu odecu, po potrebi, dovoljno je prati na 30, 40 ili 60C. 90/95C ti sluzi ako si nosi stvari 10 dana, a onda si ostavio negde da budjaju jos 5. E onda to sluzi da pobije sto treba da pobije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646079.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs