Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Ring Trotinet firmware reader!?
STRANA 1 OD 1
2m4Y Ring Trotinet firmware reader!? 09.07.2022. 03:06 T68727

status: user
broj poruka: 2351
Interesuje me da li neko zna neko programce koje moze procitati firmware, i modifikovati za Ring trotinete...

Sve sto sam mogao da nadjem je da android/ios aplikacije radi kineska firma LebiTEC, i da imaju tonu aplikacija sa razlicitim interface-om, neke cak i ne rade sa Ring trotinetima (kao sto je M1Robot), ali nigde ne mogu naci nesto sto ce procitati firmware...

Probao sam Xiaomi frimware reader i software sto se koristi za M365 trotinete, ali ti porgrami ne vide trotinet.

Kinezi su cudo, kad sami sebe kopiraju, unutrasnje komponente (kontroler, display) bukvalno isto izgledaju, osim po boji PCB-a...

Sam naziv firmware-a je m0robotXXXXX...

Hvala unapred

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD R5 3600
AMD B450M
AMD RX 6700XT
2x 8GB DDR4 3.2GHz
1x 1TB M.2
1x 480GB SSD
1x 750GB SATA III
1x 1TB SATA III
1x 3TB SATA III
Antec VP700P
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 re 09.07.2022. 08:40 #676033

status: user
broj poruka: 853
Firmware bar kako ide sa svim uredjajima, mozes da dump sa flash memorije, ali to je veca akcija, nego da nadjes firmware na oficijalnom sajtu ako postoji, modifikujes ga (ako nije enkriptovan) i odradis update firmware, preko cega vec moze da se uradi (web, mobile ili usb)

Pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 09.07.2022. 15:16 #676044

status: user
broj poruka: 2351
...ma cisto sumnjam da je to enkriptovano obzirom da koriste kineski FW, na sajtu od RingSport nema nista, a na sajtu od kineza ne mogu da nadjem...

Takodje je problem sto se samom FW pristupa preko BT, tacnije ucitavanje i upisivanje ide preko BT, ne znam dal postoji mogucnost iscitavanja direktno sa ploce (osim mozda lemljenja linija direktno na plocu)...

Sve je bukvalno isto kao na Xiaomi trotinetima, ali je definitivno nesto drukcije jer software od Xiaomi (i za pristup funkcijama trotineta i za sam firmware) ne moze da vidim trotinet...

Pozz i hvala

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD R5 3600
AMD B450M
AMD RX 6700XT
2x 8GB DDR4 3.2GHz
1x 1TB M.2
1x 480GB SSD
1x 750GB SATA III
1x 1TB SATA III
1x 3TB SATA III
Antec VP700P

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
harry87 Re: re: 10.07.2022. 01:20 #676052

status: user
broj poruka: 853
Ako postoji opcija za update firmware-a, mozda ne ide HTTPS-om ili bilo kojim secure protocol-om, pa mozes da odradis wireshark scan i da ga uhvatis u clear-u, i samo sacuvas taj .bin file i preko binwalk ide extract, modifikacija pa prepakivanje.


:: ...ma cisto sumnjam da je to enkriptovano obzirom da koriste kineski FW, na sajtu od RingSport nema nista, a na sajtu od kineza ne mogu da nadjem..
::
:: Takodje je problem sto se samom FW pristupa preko BT, tacnije ucitavanje i upisivanje ide preko BT, ne znam dal postoji mogucnost iscitavanja direktno sa ploce (osim mozda lemljenja linija direktno na plocu)..
::
:: Sve je bukvalno isto kao na Xiaomi trotinetima, ali je definitivno nesto drukcije jer software od Xiaomi (i za pristup funkcijama trotineta i za sam firmware) ne moze da vidim trotinet..
::
:: Pozz i hval
::
:: __________________________
::
:: ...I sense you young padawan..
::
:: AMD R5 360
:: AMD B450
:: AMD RX 6700X
:: 2x 8GB DDR4 3.2GH
:: 1x 1TB M.
:: 1x 480GB SS
:: 1x 750GB SATA II
:: 1x 1TB SATA II
:: 1x 3TB SATA II
:: Antec VP700
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs