Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Kupovina u Holandiji
STRANA 1 OD 1
macann Kupovina u Holandiji 10.10.2022. 17:49 T68792

status: user
broj poruka: 58
Pozdrav svima,
Potrebna mi je pomoć...

Planiram da kupim audio uređaj koji se prodaje u Holandiji. Kupac hoce da mu uplatim novac preko aplikacije. Šalje mi link u kome imam opciju da mu uplatim novac ali prethodno moram da imam otvoren račun u nekoj od banaka u Holandiji. Spomenem mu da nemam račun i pitam za neku drugu opciju, samo ova varijanta koju mi je poslao mu odgovara...
Da li neko, od berzaša, ima nekog prijatelja/poznanika/rođaka/ili bilo kog pouzdanog da tu uplatu izvrši u moje ime. Suma je 432 evra, novac imam u cash-u…
Hvala unapred

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Zovi Banka Intesu 10.10.2022. 19:32 #676873

status: user
broj poruka: 9380
Mislim da sa deviznog racuna u njihovoj banci mozes da placas svakome u inostranstvu. Prva transakcija traje 3-4 dana a posle toga najduze dva dana.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Western U-N-I-O-N 10.10.2022. 19:37 #676874

status: user
broj poruka: 7695
Sta ce ti covek u inostranstvu .Taj lik mora da da tacne podatke o sebi.To ti je najsigurniji nacin.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ako je taj komplikovan 10.10.2022. 20:15 #676877

status: user
broj poruka: 1043
I deluje ti sumnjivo cela trgovina, vidi jel ima na drugom mestu u evropi pa i ako je nesto podnošljivo skuplji ali normalan I izvodljiv način plaćanja

Preko koje aplikacije ti to traži?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
macann Re 10.10.2022. 21:06 #676878

status: user
broj poruka: 58
@Vexlord
U pitanju je IDEAL

iDEAL is an online payment system that circumvents the need for the Dutch to have credit cards. Instead of inputting your card information, paying with iDEAL takes you directly to your personal online banking website where you transfer the money directly to the business owner.

@obradmi
Upravo saljem poruku da posao bude preko WU, videcemo...







:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion Pazi se prevara 10.10.2022. 21:44 #676879

status: user
broj poruka: 414
kao sto rece vexlord budi jako pazljiv.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
macann Re 10.10.2022. 22:00 #676880

status: user
broj poruka: 58
@Vexlord
U pitanju je IDEAL

iDEAL is an online payment system that circumvents the need for the Dutch to have credit cards. Instead of inputting your card information, paying with iDEAL takes you directly to your personal online banking website where you transfer the money directly to the business owner.

@obradmi
Upravo saljem poruku da posao bude preko WU, videcemo...







:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 11.10.2022. 00:59 #676881

status: user
broj poruka: 2998
Meni ovo smrdi na neku prevaru.


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.10.2022. 01:31 #676882

status: user
broj poruka: 4740

The Dutch is up to something.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Moj poslovni saradnik, slovenac 11.10.2022. 01:47 #676883

status: user
broj poruka: 9380
Radi sa svim zemljama EU. Kaze da su holandjani zlo, da im nista ne veruje i da bi prodali rodjenu cerku za pare. Kaze da su italijani za njih male bebe, jedno 10 praznih mesta ispod. To kako muljaju sa carinama, robom i transportom je strasno. EU muku muci sa njima… Tako da, unesi malo vise opreza u tu trgovinu. Stvarno onako… Smrducka.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 11.10.2022. 09:07 #676885

status: user
broj poruka: 1991
https://ibb.co/fSMBpQb


`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
macann Hvala svima... 11.10.2022. 18:18 #676895

status: user
broj poruka: 58
Kao što rekoh, ponudio sam transfer preko WU, nema odgovora... Vidimo se u nekom drugom filmu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Hvala svima... 11.10.2022. 18:53 #676896

status: user
broj poruka: 18940
Mene zanima koji je to audio uredjaj?

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Kao što rekoh, ponudio sam transfer preko WU, nema odgovora... Vidimo se u nekom drugom film
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Nije ti ni WU siguran 11.10.2022. 19:30 #676898

status: user
broj poruka: 1043

Kad ima neku skrivenu nameru. Podigne i ti kukaj prijavljuj a nista od toga. Paypal nekako ispadne bezbedna varijanta. Stigne mu novac i stoji nedostupan 21 dan, ako ti ne pošalje i stigne brzo po dogovoru povučeš sredstva nazad. Samo idi sve osim friends i family slanja

Ali bas javi koji uredjaj da vidimo ima li toga ovako u normalnim okolnostima

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Hvala svima... 11.10.2022. 19:50 #676899

status: user
broj poruka: 9380
White widow :)

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA

:: Mene zanima koji je to audio uredjaj
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Kao što rekoh, ponudio sam transfer preko WU, nema odgovora... Vidimo se u nekom drugom film
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ovi sto su zainteresovani za uredjaj... 11.10.2022. 20:19 #676900

status: user
broj poruka: 7761
Meni lici na onaj uredjaj iz filma Top Secret...
https://www.youtube.com/watch?v=hXqLWqCqDHc
Sedam sati nisu mogli da mu skinu osmeh sa usana...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Nije ti ni WU siguran 11.10.2022. 20:55 #676902

status: user
broj poruka: 7695
Western U-N-I-O-N je americka kompanija koja radi odavno ,posredno sam radio sa njima jedno 5 godina nisam cuo za prevaru.Placaju oni sve troskove gde pogresi njihov operater ,nasi ljudi koji zive na zapadu rado preko njega salju ,jer isplacuju momentalno kada se posalje ,za razliku od drugih slicnih gde se ceka po 5 dana.Nasi sto salju to je par stotina eura .Limit je 5000 E.
Kada popunjavas formular moras da das licne podatke od coveka koji prima novac,broj pasosa ime i prezime ,grad ,drzava i dobijes jedinstven WU broj koji moraju da znaju oba ucesnika transakcije.Covek koji prima mora da kaze te podatke i ime i prezime posaljioca , inace se stopira transakcija bukvalno zbog jednog slova.Ovaj covek je odustao ,jer je hteo izgleda daobmane macann.
Paypal je ok ,banke osiguravaju devizne racune za transakcije ,ali cuo sam o toliko kradja preko net-a ,a za WU nisam cuo nijednom.
::
:: Kad ima neku skrivenu nameru. Podigne i ti kukaj prijavljuj a nista od toga. Paypal nekako ispadne bezbedna varijanta. Stigne mu novac i stoji nedostupan 21 dan, ako ti ne pošalje i stigne brzo po dogovoru povučeš sredstva nazad. Samo idi sve osim friends i family slanja
::
:: Ali bas javi koji uredjaj da vidimo ima li toga ovako u normalnim okolnostim
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ok je to kako wu radi 11.10.2022. 21:57 #676903

status: user
broj poruka: 1043

I koliko je brzo. Saradjujem godinama sa njima na nivou 2x nedeljno sve je ok ali u njegovom slucaju da li mu je potrebno zbog muzicke kutije i nn lica iz Holandije da strepi i strahuje jel ce ovaj kad mu posalje kod i podigne da kaze super odoh ja pa ako me tuzi ili juri iz Srbistana ovo ono?

Jel su oni babuni preko WU milione zgrnuli za 5 godina pa ih tek skoro povatali zbog kladionice i dojava i budalastina? Hocu da kazem nije mu to bas dobar nacin placanja za ovo njegovo. Taj tantus sa aplikacijom mogao je opusteno da prihvati WU i da ga klepi kao sto bi sa ovim sto je planirao.

Ebay amazon paypal i nema da se brine a funkcionise sam sa kojom god karticom ako ima bas neku koja ne radi sa paypal prva osoba u okruzenju moze da mu pripomogne i eto



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Ok je to kako wu radi 11.10.2022. 22:07 #676904

status: user
broj poruka: 7695
WU ozbiljna americka kompanija osnovani 1851 od tada traju ,osnovani bas zbog tih transakcija iz jedne americke drzave u drugu americku drzavu.U Americi ti je ako jednom zaebes u biznisu ti si zavrsio za sva vremena ,mozes onda da zamislis kakva je to kompanija.Mislim da su provizije kod njih najvece ,ali ebi ga kad treba hitno ,to je to.
Cini mi se da je ovaj lik hteo da zaebe ,jer nema rizika za njega on prima lovu ,proviziju placa posiljaoc ,ali posto treba pasos ..itd ...


:: I koliko je brzo. Saradjujem godinama sa njima na nivou 2x nedeljno sve je ok ali u njegovom slucaju da li mu je potrebno zbog muzicke kutije i nn lica iz Holandije da strepi i strahuje jel ce ovaj kad mu posalje kod i podigne da kaze super odoh ja pa ako me tuzi ili juri iz Srbistana ovo ono?
::
:: Jel su oni babuni preko WU milione zgrnuli za 5 godina pa ih tek skoro povatali zbog kladionice i dojava i budalastina? Hocu da kazem nije mu to bas dobar nacin placanja za ovo njegovo. Taj tantus sa aplikacijom mogao je opusteno da prihvati WU i da ga klepi kao sto bi sa ovim sto je planirao.
::
:: Ebay amazon paypal i nema da se brine a funkcionise sam sa kojom god karticom ako ima bas neku koja ne radi sa paypal prva osoba u okruzenju moze da mu pripomogne i et
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Pa traju oni 11.10.2022. 22:28 #676905

status: user
broj poruka: 1043

Se njima služe normalni ljudi, porodice, prijatelji, pouzdane neke varijante oko poslovanja i gde je peripetija za wire transfer na daljinu. Ali ovako ovi kao muzička enigma uredjaj prodavac bi ga opusteno osasavili na bilo koji nacin sem onih fora kao pp što štite sredstva dok se ne realizuje. Cak ima i ono navodi se predmet slanja papiri se prilože itd i ako stigne pre tih 21 dan oni oslobode sredstva. Bezbedno skroz ali svuda ima ludaka raznih jbg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 12.10.2022. 21:58 #676921

status: user
broj poruka: 12785
uff matori, to mi zvuči kao vrlo ozbiljan scam. Bukvalno si ispričao 1 prema 1 opis scamovanja. Upravo tako kažu da `nemaju račun` i mora preko neke aplikacije...

Hoće da mu preko aplikacije platiš jer verovatno nemaš opciju da vratiš pare nazad kao preko Paypala.

Batali priču skroz...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.10.2022. 23:15 #676926

status: user
broj poruka: 4740

Nije PayPal neka svemirska spasilačka služba. Oni puštaju novac prodavcu odmah što je i logično jer traži uplatu unapred na šta ima pravo. Ako prevari imaš 6 meseci fore da se žališ pa PP daje svoj novac ako dokažeš prevaru i to samo po posebnim uslovima pod Goods and Services koji će malo sutra biti ispunjeni jer podrazumevaju da prodavac pristaje da plaća i do 3% cene predmeta a niko nije lud da gubi pare. Ili da se dogovoriš sa prodavcem da dodaš to na osnovnu cifru. U svakom slučaju PP naplaćuje sigurnost koju nudi. A ni tada se ne bih previše oslanjao na sve to. Ovo je jedan od ređih momenata gde preferiram molitvu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Pa sta sam ja lud 12.10.2022. 23:59 #676927

status: user
broj poruka: 1043

Kad sam prodavao nesto odavde i slao, dobio info odmah da je leglo ali da 21 dan ima rok za dostavu predmeta i da može primalac tj pošiljalac novca da prilozi potvrdu da je primio paket i da može novac da se podigne? Isto tako bude i ako se duže vreme ne koristi PP, sta god da stigne na racun mora da se čeka ako se neko zali u tom roku. A 21 dan je više nego dovoljno za žalbe. Nisam imao te slučajeve sa 6 mes i refundom jbg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.10.2022. 00:46 #676928

status: user
broj poruka: 4740

Ti si prodavao iz Srbije što znači da si im sumnjiv po defaultu. A on da je poslo pare gosn. Holanđaninu u EU ko zna dal bi zadržali 21 dan. To oni procenjuju. Tako piše na sajtu, nije da izmišljam nešto.

Jel si prodavao sa Goods and Services uslugom?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub Čini mi se da je onaj nigerijski princ... 17.10.2022. 22:14 #677015

status: user
broj poruka: 1006
... Namakoye Lovulako dobio holandsko državljanstvo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs