Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Nisam se sretao sa ovime do sada treba mi savet
STRANA 1 OD 1
perrakojot Nisam se sretao sa ovime do sada treba mi savet 19.10.2022. 00:18 T68802

status: user
broj poruka: 985

Za nekoga ce pitanje biti smesno,ali ja se do sada nisam susretao sa ovim pitanjem. imam Lenovo mini pc , izlazi su display port i adapter koji ima za display port to hdmi. da li postoji resenje da nekako prebacim signal, da mi slika sa mini pc-ja bude na ekranu laptopa. Laptopova imam brdo sa svim mogucim ulazima,i display port i hdmi, i vga.... Bilo kako samo da slika sa mini PC Lenova bude prikazana na ekranu laptopa...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Nisam se sretao sa ovime do sada treba mi savet 19.10.2022. 01:01 #677037

status: user
broj poruka: 9380
Ne moze.
Ni na jednom latopu na tom brdu nemas DVI, DP, HDMI niti VGA ulaz, vec samo izlaz.

EDIT: Moze sa USB 3.0 video karicom koja ima HDMI input, ali to ne deluje kao elegantno resenje, jer ces morati da gledas ekran preko njenog softvera. Pritom nisu jeftine, solidne se krecu oko 100€, krsevi oko 50€.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

Pentium G6405/16GB/Z590/HD7870/256GB/550W/Dell S2721DGFA

::
:: Za nekoga ce pitanje biti smesno,ali ja se do sada nisam susretao sa ovim pitanjem. imam Lenovo mini pc , izlazi su display port i adapter koji ima za display port to hdmi. da li postoji resenje da nekako prebacim signal, da mi slika sa mini pc-ja bude na ekranu laptopa. Laptopova imam brdo sa svim mogucim ulazima,i display port i hdmi, i vga.... Bilo kako samo da slika sa mini PC Lenova bude prikazana na ekranu laptopa...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - - 19.10.2022. 02:31 #677038

status: user
broj poruka: 1470
Ne znam koliko su ti bitne `performanse` tog video prikaza, pošto ako ti treba samo za neki monitoring, to bi ti bilo najlakše preko nekog remote access software-a, tipa anydesk, teamviewer...

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: - - - - - - 19.10.2022. 08:21 #677039

status: user
broj poruka: 18940
Pogresan predlog, bolji je neki od VNC servisa, tipa RealVNC ili TightVNC.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Ne znam koliko su ti bitne `performanse` tog video prikaza, pošto ako ti treba samo za neki monitoring, to bi ti bilo najlakše preko nekog remote access software-a, tipa anydesk, teamviewer...
::
:: Black Wolf
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: - - - - - - 19.10.2022. 08:21 #677040

status: user
broj poruka: 985

Uopste nisu bitne performanse, bitno je da mini pc pusti 720p film, a da se na ekranu laptopa moze gledati taj film. Ako mozes pojasni mi kako remote software moze to da odradi... i mini pc i laptop bi bili na potpuno istoj mrezi nakaceni...

:: Ne znam koliko su ti bitne `performanse` tog video prikaza, pošto ako ti treba samo za neki monitoring, to bi ti bilo najlakše preko nekog remote access software-a, tipa anydesk, teamviewer...
::
:: Black Wolf
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: - - - - - - 19.10.2022. 08:22 #677041

status: user
broj poruka: 985
Jel mozes pojasniti kako to da podesim?


:: Pogresan predlog, bolji je neki od VNC servisa, tipa RealVNC ili TightVNC
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Ne znam koliko su ti bitne `performanse` tog video prikaza, pošto ako ti treba samo za neki monitoring, to bi ti bilo najlakše preko nekog remote access software-a, tipa anydesk, teamviewer...
:: ::
:: :: Black Wolf
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: - - - - - - 19.10.2022. 08:24 #677042

status: user
broj poruka: 18940
Onda nece ti biti isti dozivljaj, jer video reprodukcija ce biti ne tako kvalitetna, takodje zvuk, ali probaj. Instaliras recimo RealVNC kao VNC server, meni se najbolje pokazao, ali nema free, licenciran je, nadji na netu.. Podesis mu password (vnc password, ne windows password), pogledas koja mu je adresa, dozvolis mu remote access, i onda sa drugog kompa pristupas mu pomocu RealVNC viewer-a, kucajuci njegovu adresu i opciono port (172.168.0.22:5800).

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Uopste nisu bitne performanse, bitno je da mini pc pusti 720p film, a da se na ekranu laptopa moze gledati taj film. Ako mozes pojasni mi kako remote software moze to da odradi... i mini pc i laptop bi bili na potpuno istoj mrezi nakaceni..
::
:: :: Ne znam koliko su ti bitne `performanse` tog video prikaza, pošto ako ti treba samo za neki monitoring, to bi ti bilo najlakše preko nekog remote access software-a, tipa anydesk, teamviewer...
:: ::
:: :: Black Wolf
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Re: - - - - - - 19.10.2022. 08:31 #677043

status: user
broj poruka: 985
znaci na mini pc koji pusta film instaliram vnc server, a na laptop ciji ce ekran sluziti za gledanje tog filma instaliram sta?


:: Onda nece ti biti isti dozivljaj, jer video reprodukcija ce biti ne tako kvalitetna, takodje zvuk, ali probaj. Instaliras recimo RealVNC kao VNC server, meni se najbolje pokazao, ali nema free, licenciran je, nadji na netu.. Podesis mu password (vnc password, ne windows password), pogledas koja mu je adresa, dozvolis mu remote access, i onda sa drugog kompa pristupas mu pomocu RealVNC viewer-a, kucajuci njegovu adresu i opciono port (172.168.0.22:5800)
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: ::
:: :: Uopste nisu bitne performanse, bitno je da mini pc pusti 720p film, a da se na ekranu laptopa moze gledati taj film. Ako mozes pojasni mi kako remote software moze to da odradi... i mini pc i laptop bi bili na potpuno istoj mrezi nakaceni..
:: ::
:: :: :: Ne znam koliko su ti bitne `performanse` tog video prikaza, pošto ako ti treba samo za neki monitoring, to bi ti bilo najlakše preko nekog remote access software-a, tipa anydesk, teamviewer...
:: :: ::
:: :: :: Black Wolf
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: - - - - - - 19.10.2022. 09:26 #677045

status: user
broj poruka: 18940
Na laptopu skines ovo https://www.realvnc.com/en/connect/download/viewer/

Ima i standalone verzija koja se ne instalira.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: znaci na mini pc koji pusta film instaliram vnc server, a na laptop ciji ce ekran sluziti za gledanje tog filma instaliram sta?
::
::
:: :: Onda nece ti biti isti dozivljaj, jer video reprodukcija ce biti ne tako kvalitetna, takodje zvuk, ali probaj. Instaliras recimo RealVNC kao VNC server, meni se najbolje pokazao, ali nema free, licenciran je, nadji na netu.. Podesis mu password (vnc password, ne windows password), pogledas koja mu je adresa, dozvolis mu remote access, i onda sa drugog kompa pristupas mu pomocu RealVNC viewer-a, kucajuci njegovu adresu i opciono port (172.168.0.22:5800)
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Uopste nisu bitne performanse, bitno je da mini pc pusti 720p film, a da se na ekranu laptopa moze gledati taj film. Ako mozes pojasni mi kako remote software moze to da odradi... i mini pc i laptop bi bili na potpuno istoj mrezi nakaceni..
:: :: ::
:: :: :: :: Ne znam koliko su ti bitne `performanse` tog video prikaza, pošto ako ti treba samo za neki monitoring, to bi ti bilo najlakše preko nekog remote access software-a, tipa anydesk, teamviewer...
:: :: :: ::
:: :: :: :: Black Wolf
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Re: - - - - - - 19.10.2022. 14:55 #677048

status: user
broj poruka: 1470
Ovo sam mahinalno predložio pošto ih najviše koristim , ali u pravu si vnc dosta bolje radi na lokalnoj mreži, mada mislim da se svakako neće ni sa jednom tehnologijom usrećiti ako želi da gleda filmove

Nego pero pojasni nam malo bolje šta želiš, pošto sam sada malo zbunjen, zašto moraš da puštaš film na samom mini pc, zašto ne puštaš na samom laptopu? Ako ga koristiš kao neki server gde ti stoje filmovi, onda možda da streamuješ filmove preko dlna ili jednostavno share-uješ folder gde stoje filmovi na mrežu, pa pristupaš preko laptopa?

Black Wolf

:: Pogresan predlog, bolji je neki od VNC servisa, tipa RealVNC ili TightVNC
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Ne znam koliko su ti bitne `performanse` tog video prikaza, pošto ako ti treba samo za neki monitoring, to bi ti bilo najlakše preko nekog remote access software-a, tipa anydesk, teamviewer...
:: ::
:: :: Black Wolf
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: - - - - - - 19.10.2022. 16:31 #677049

status: user
broj poruka: 7695
Moze Ultravnc kao server on je free,a Realvnc viewer je za dz. ja tako koristim.Isti je protokol ,kod Realvnc viewer mi se svidja sto moze da cuva password za razliku od ovih drugih.


:: Onda nece ti biti isti dozivljaj, jer video reprodukcija ce biti ne tako kvalitetna, takodje zvuk, ali probaj. Instaliras recimo RealVNC kao VNC server, meni se najbolje pokazao, ali nema free, licenciran je, nadji na netu.. Podesis mu password (vnc password, ne windows password), pogledas koja mu je adresa, dozvolis mu remote access, i onda sa drugog kompa pristupas mu pomocu RealVNC viewer-a, kucajuci njegovu adresu i opciono port (172.168.0.22:5800)
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: ::
:: :: Uopste nisu bitne performanse, bitno je da mini pc pusti 720p film, a da se na ekranu laptopa moze gledati taj film. Ako mozes pojasni mi kako remote software moze to da odradi... i mini pc i laptop bi bili na potpuno istoj mrezi nakaceni..
:: ::
:: :: :: Ne znam koliko su ti bitne `performanse` tog video prikaza, pošto ako ti treba samo za neki monitoring, to bi ti bilo najlakše preko nekog remote access software-a, tipa anydesk, teamviewer...
:: :: ::
:: :: :: Black Wolf
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: Re: Re: - - - - - - 19.10.2022. 17:06 #677051

status: user
broj poruka: 985
@imarkovic i ostali,hvala.... Da pojasnim,- dam laptop osobi da gleda ono sto joj ja dam da gleda, a ne da bude dam laptop da pogleda film a ta osoba uzme laptop i cacka nesto deseto po internetu,u sustini kontrola da ono sto ja pustim na mini PC-ju bude na ekranu laptopa dok ga koristi osoba kod koje je laptop... Isprobacu sve sutra, sad mi je jasno sta treba da radim...


:: Ovo sam mahinalno predložio pošto ih najviše koristim , ali u pravu si vnc dosta bolje radi na lokalnoj mreži, mada mislim da se svakako neće ni sa jednom tehnologijom usrećiti ako želi da gleda filmov
::
:: Nego pero pojasni nam malo bolje šta želiš, pošto sam sada malo zbunjen, zašto moraš da puštaš film na samom mini pc, zašto ne puštaš na samom laptopu? Ako ga koristiš kao neki server gde ti stoje filmovi, onda možda da streamuješ filmove preko dlna ili jednostavno share-uješ folder gde stoje filmovi na mrežu, pa pristupaš preko laptopa
::
:: Black Wolf
::
:: :: Pogresan predlog, bolji je neki od VNC servisa, tipa RealVNC ili TightVNC
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: :: Ne znam koliko su ti bitne `performanse` tog video prikaza, pošto ako ti treba samo za neki monitoring, to bi ti bilo najlakše preko nekog remote access software-a, tipa anydesk, teamviewer...
:: :: ::
:: :: :: Black Wolf
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Re: Re: Re: - - - - - - 19.10.2022. 20:16 #677052

status: user
broj poruka: 1470
Onda ti ovo ništa ne znači, on samo izađe iz vnc/aplikacije i džara po kompu :D
Tebi ustvari treba laptop da služi kao monitor, tj. da osoba za laptopom nema nikakvu kontrilu nad sadržajem na ekranu?
Onda ti prvo moraš da napraviš neki super ograničen nalog na laptopu, gde manje više korisnik ne može da radi nikakvu interakciju sa njime, možda windows kiosk mode i onda da ukombinuješ nekako vnc aplikaciju sa njime.


Black Wolf

:: @imarkovic i ostali,hvala.... Da pojasnim,- dam laptop osobi da gleda ono sto joj ja dam da gleda, a ne da bude dam laptop da pogleda film a ta osoba uzme laptop i cacka nesto deseto po internetu,u sustini kontrola da ono sto ja pustim na mini PC-ju bude na ekranu laptopa dok ga koristi osoba kod koje je laptop... Isprobacu sve sutra, sad mi je jasno sta treba da radim..
::
::
:: :: Ovo sam mahinalno predložio pošto ih najviše koristim , ali u pravu si vnc dosta bolje radi na lokalnoj mreži, mada mislim da se svakako neće ni sa jednom tehnologijom usrećiti ako želi da gleda filmov
:: ::
:: :: Nego pero pojasni nam malo bolje šta želiš, pošto sam sada malo zbunjen, zašto moraš da puštaš film na samom mini pc, zašto ne puštaš na samom laptopu? Ako ga koristiš kao neki server gde ti stoje filmovi, onda možda da streamuješ filmove preko dlna ili jednostavno share-uješ folder gde stoje filmovi na mrežu, pa pristupaš preko laptopa
:: ::
:: :: Black Wolf
:: ::
:: :: :: Pogresan predlog, bolji je neki od VNC servisa, tipa RealVNC ili TightVNC
:: :: ::
:: :: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: :: ::
:: :: :: :: Ne znam koliko su ti bitne `performanse` tog video prikaza, pošto ako ti treba samo za neki monitoring, to bi ti bilo najlakše preko nekog remote access software-a, tipa anydesk, teamviewer...
:: :: :: ::
:: :: :: :: Black Wolf
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 19.10.2022. 21:34 #677053

status: user
broj poruka: 18940
Sve bi bilo lakse da je Pera otisao odmah u policiju, odnosno kada bi se svi odmah na pocetku izjasnili sta im tacno treba, a ne ovako zagonetno, dok ne dodjemo do Pentagona...

Ako je problem internet, ja bih to ogranicio na lokalnu mrezu, napravio share folder i u tom folderu stavio filmove i vozi. VNC, niti bilo sta slicno definitivno nije resenje za tvoj problem.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Probaj RDP shell 19.10.2022. 22:16 #677054

status: user
broj poruka: 1043
Moze da ti odradi posao lepo, imas whitelist i polako

Ili klasično sve plejlista sa filmovima itd ali pogasi mis tastaturu usb i cao
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Probaj RDP shell 20.10.2022. 09:53 #677057

status: user
broj poruka: 18940
Nije te zao deteta...

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Moze da ti odradi posao lepo, imas whitelist i polak
::
:: Ili klasično sve plejlista sa filmovima itd ali pogasi mis tastaturu usb i cao
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 20.10.2022. 16:03 #677062

status: user
broj poruka: 2998
Za desktop streaming u lokalnoj mrezi toplo preporucujem parsec - 1080p/60 bez problema i lag-a.


Informaciona pismenost

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 20.10.2022. 21:50 #677066

status: user
broj poruka: 12785
Za lokalni streaming koristim Serviio koji mi kao media server radi na PC-u i mogu preko bilo čega, TV, telefon itd da gledam filmove i serije.

Besplatan je kompletno i lak za setup...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 20.10.2022. 22:45 #677067

status: user
broj poruka: 985
tnx probacu :)


:: Za lokalni streaming koristim Serviio koji mi kao media server radi na PC-u i mogu preko bilo čega, TV, telefon itd da gledam filmove i serije
::
:: Besplatan je kompletno i lak za setup..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs