Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
╒rustrirajuci problem°
STRANA 1 OD 1
H-nitro ╒rustrirajuci problem° 21.10.2022. 21:19 T68807

status: user
broj poruka: 1958
Poz, ljudi sad mi vec treba vasa pomoc, kupio sam monitor pre godinu i po, i aoc 144hz 27 inca super sve nov monitor, posle mozda mesec dana posto mi je radio na 144hz i na dp kabal, je poceo da mi stvara neke cudne artifakte u dnu ekrana samo, dobro ja vratim na 100hz i sve radi najsavrsenije nikad se nije pojavila ni jedna linija,
guglao sam i pokusavao da na monitoru promenim iz 1.1 u 1.2 dp ne vredi, i nista nisam se baktao jer sam procitao da je moguce da je do DP kabla danas kupim kabal platim ga 15e koji prenosi 4k u 60hz i naravno u hd 144hz i ne vredi opet isto, sta da radim? monitor je tako reci nov pocelo je posle mesec dana to da se desava

nisam probao hdmi na 144hz to je jedino ostalo?

evo snimak kako izgledaju artifakti
https://youtu.be/Q9QcNeWDgnM

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 21.10.2022. 22:03 #677075

status: user
broj poruka: 2155



Posto nisi napiso koji ja je oznaka monitora predpostavicu da je AOC 27G2U/BK. Evo softvera za njega:

https://eu.aoc.com/en/gaming/products/monitors/27g2u-bk/downloads

obavezno skini:

Drivers

AOC drivers will help you fix errors and configure the operation of your devices.

Gmenu

G-Menu makes it easy to adjust your monitor display setting by using on screen menus instead of the OSD button on the monitor.

U user manual imas sve lepo opisano:

User Manual

AOC Product Manual English 24G2 24G2U 27G2 27G2U

E sad meni ovo vise lici na problem sa prikazom grafike nego sa monitorom. Moze da bude los win, lose instalirani drajveri, probaj celan install drajvera, probaj da menjas rezoluciju u Safe mod-u. Takodje probaj na monitoru da ukljucis G-sync pa isto to i iz nvidija drajvera. Kad promenis rezoluciju probaj da restartujes windows.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro Re: re 21.10.2022. 22:34 #677076

status: user
broj poruka: 1958
hvala na brzom odg, monitor jeste AOC 27G2U/BK evo skinuh drajver kaze da vec ima najnoviji probao sam da ga izbrisem i instaliram opet,
isao sam do brata i prikacio kod njega na hdmi i na dp, hoce do 120hz 144 ima onu glupost, znaci nije do graficke ili kabla jednog i drugog samo ili podesavanje ili monitor

zanimljivo je da kad namestim na 144, pise da vertikalne linije rade na 144 ali horizontale rade na 162, kad stavim na 120hz sto je maxim na kom nema flickering onda je horizontal 135

to vidim preko ovog malog programa CRU

ovde sam pokusao ovo ali nije moglo jer ovome je rezolucija 4k ne znam koje parametre da stavim a vidim dsa ljudi imaju isti problem

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?58187-Fix-for-144Hz-flickering-on-ROG-Swift-PG278Q-with-R9-290X



Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



::
::
::
:: Posto nisi napiso koji ja je oznaka monitora predpostavicu da je AOC 27G2U/BK. Evo softvera za njega
::
:: https://eu.aoc.com/en/gaming/products/monitors/27g2u-bk/download
::
:: obavezno skini:
::
:: Driver
::
:: AOC drivers will help you fix errors and configure the operation of your devices.
::
:: Gmen
::
:: G-Menu makes it easy to adjust your monitor display setting by using on screen menus instead of the OSD button on the monitor.
::
:: U user manual imas sve lepo opisano
::
:: User Manua
::
:: AOC Product Manual English 24G2 24G2U 27G2 27G2U
::
:: E sad meni ovo vise lici na problem sa prikazom grafike nego sa monitorom. Moze da bude los win, lose instalirani drajveri, probaj celan install drajvera, probaj da menjas rezoluciju u Safe mod-u. Takodje probaj na monitoru da ukljucis G-sync pa isto to i iz nvidija drajvera. Kad promenis rezoluciju probaj da restartujes windows.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 22.10.2022. 00:57 #677078

status: user
broj poruka: 2155


Posto ti je monitor u granaciji trazi da ti zamene, lici na defektnu robu, imam isti monitor i nikakve probleme nemam na njemu.

Sve radi ok od prvog dana na 144 Hz, gsync on, nvidia 1660 obicna.

EDIT: probaj sa mog linka ova dva programa, sluze za stelovanje monitora i update firmware od monitora:

iMenu

i-Menu makes it easy to adjust your monitor display setting by using on screen menus instead of the OSD button on the monitor.


Gmenu

G-Menu makes it easy to adjust your monitor display setting by using on screen menus instead of the OSD button on the monitor.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 22.10.2022. 15:22 #677083

status: user
broj poruka: 12785
Ako si menjao kabl a imaš i dalje artifakte onda je hardverski defektan monitor. Jbg dešava se, meni je Samsung QLED 23` isto tako crkao posle godinu dana.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 22.10.2022. 21:12 #677091

status: user
broj poruka: 1958
jbg svasta a nov uzet a vidim da se to desava ljudima, na pocetku nije bilo videcu ako imam jos garanciju da ga reklamiram

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs