Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Monitor 32
STRANA 1 OD 1
Ilija212 Monitor 32 30.11.2022. 21:32 T68847

status: user
broj poruka: 339
Pozdrav, koji po vama odabrati i neko vase misljenje o njima:

1. DELL S3222DGM
2. DELL G3223D
3. SAMSUNG Odyssey G7 LC32G75TQSRXEN
4. Lg 32GP850-B

4 kandidata pa da se izvrsi selekcija
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ja bih zaobisao shljamsunga, a narocito el dzija. 30.11.2022. 22:04 #677501

status: user
broj poruka: 10985
Dell-boy je ipak firma od renomea, za razliku od svashtara kakav je shljamsa. Uzeo bih onog zakrivljenog - em je takav em je nesto jeftiniji.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord G7 30.11.2022. 22:49 #677502

status: user
broj poruka: 1043

Je nekako najbolji tu, jedino krivina ako te ne odbija

Ja dok sam ih razmatrao, otisao bih na xiaomi 34 ali za svakodnevni rad i igranje poceo da proucavam 27ice

Dell je top, vmarc ima valjda neki dgm

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Monitor 32 01.12.2022. 00:27 #677503

status: user
broj poruka: 18940
Taj Odyssey je jako dobar monitor, i generalno Samsungovi monitori su kvalitetni i sa dobrim ekranima... Nisu losi ni DELL ni LG naravno, moje iskustvo sa DELL je lose, ali sa Samsung-om nisam imao losa iskustva.
Uostalom, DELL nije proizvodjac panela, u njemu moze da bude ili Samsung, ili LG, ili AU Optronics panel.

Ono sto mogu da kazem za G7, je da ima previse izbacen ekran, imas dimenzije na netu, pa vodi racuna da ti ne bude previse blizu.

Savet, uzmi bilo koji od te 4 opcije koji ima prihvatljivu cenu za tebe.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Pozdrav, koji po vama odabrati i neko vase misljenje o njima
::
:: 1. DELL S3222DG
:: 2. DELL G3223
:: 3. SAMSUNG Odyssey G7 LC32G75TQSRXE
:: 4. Lg 32GP850-
::
:: 4 kandidata pa da se izvrsi selekcij
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: Re: Monitor 32 01.12.2022. 11:13 #677506

status: user
broj poruka: 10985
:: Uostalom, DELL nije proizvodjac panela, u njemu moze da bude ili Samsung, ili LG, ili AU Optronics panel
::
::
To ti je, Igore, prica kao ona sa soni-bojom - pravi on foto celije, ali Nikon ume da ih maksimalno iskoristi, dok krele soni pojma nema (svastarska firma koja je sljamsungu uzor). Samsung takodje (sve sto vazi za sonija vazi i za sljama, samo klasa ispod) pravi senzore i, nazalost, fotoaparate (neopevano djubre)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Dell je komplikovan za servisiranje 01.12.2022. 15:05 #677510

status: user
broj poruka: 7695
ako se nesto desi slucajno,ako mene pitas Samsung ,Lg ili Philips koristi Lg panele.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Dell je komplikovan za servisiranje 01.12.2022. 16:28 #677511

status: user
broj poruka: 18940
DELL sam gledao da izbegavam jer DELL kod nas ima najvise falicnih monitora, puno skarta specificno za DELL monitore stize u Srbiju, a skupi su poprilicno... Varijanta kupovine `kako koji primerak zapadne` se meni uopste ne svidja. Najveca boljka su mrtvi/zaglavljeni pikseli. I nemojte mi reci da toga nema vise i da je prevazidjeno, jer svakako nije.

Ima u drugih brendova sa ovakvim problemom, recimo AOC, ali on spada u jeftinije varijante, tako da to je nebitno.. To najbolje znaju trgovci koji vode kalkulaciju o reklamacijama, mozda mogu da potvrde, ili mozda nas operator koji je sa njima usko povezan.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: ako se nesto desi slucajno,ako mene pitas Samsung ,Lg ili Philips koristi Lg panele
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1AGRESSOR ... 01.12.2022. 16:29 #677512

status: user
broj poruka: 819
samsung

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/af0f23920e


KONTAKT NA https://twitter.com/1agressor
NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC - SW/HW - SPECIFICATION ^


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Dell je komplikovan za servisiranje 02.12.2022. 12:40 #677519

status: user
broj poruka: 7695
Za Dell samo cuo lose stvari ,to je ono kad firma hoce da bude Apple ,a ne moze.Ne znam koliko je operater merodavan ,tu bi servisi mogli da kazu nesto vise.


:: DELL sam gledao da izbegavam jer DELL kod nas ima najvise falicnih monitora, puno skarta specificno za DELL monitore stize u Srbiju, a skupi su poprilicno... Varijanta kupovine `kako koji primerak zapadne` se meni uopste ne svidja. Najveca boljka su mrtvi/zaglavljeni pikseli. I nemojte mi reci da toga nema vise i da je prevazidjeno, jer svakako nije.
::
:: Ima u drugih brendova sa ovakvim problemom, recimo AOC, ali on spada u jeftinije varijante, tako da to je nebitno.. To najbolje znaju trgovci koji vode kalkulaciju o reklamacijama, mozda mogu da potvrde, ili mozda nas operator koji je sa njima usko povezan
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: ako se nesto desi slucajno,ako mene pitas Samsung ,Lg ili Philips koristi Lg panele
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 08.12.2022. 08:29 #677588

status: user
broj poruka: 1130
Zasta ce ti monitor, koliko para moze da se izdvoji, sta ocekujes od monitora...

Ako je za igre onda gledaj ovo https://www.youtube.com/watch?v=TVN1dfDV-ug&t=1209s

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ilija212 re 08.12.2022. 18:03 #677592

status: user
broj poruka: 339
Mesano, za igre, filmovi, net,yt...
55-60 hiljada
Imam tn monitor pa me zanima hoce biti razlike sa ips ili va monitorom?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ips 08.12.2022. 19:41 #677593

status: user
broj poruka: 1043

Naravno. Sve bolje na njemu izgleda i svetli osim ako nisi fanatik za crnu boju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ips 08.12.2022. 22:24 #677596

status: user
broj poruka: 18940
Sto `naravno IPS`? Vidis po mom iskustvu, kada se uporedi pravi IPS sa pravim VA panelom, VA ima bolji prikaz boja, nije samo do crne boje, koja je svakako superiornija i veoma veoma bitna, i nije fanatizam u pitanju. Ne mogu samo da objasnim zasto ima daleko vise modela koji su IPS, a VA retko.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Naravno. Sve bolje na njemu izgleda i svetli osim ako nisi fanatik za crnu boj
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Ips 08.12.2022. 23:11 #677597

status: user
broj poruka: 7695
VA panel ti je na televizorima pretezno ,bolji je za video ,dok je IPS bolji za fotografiju ,licno se uverio posto imam i jedan i drugi,ali to je ono tek uocis na treci pogled.


:: Sto `naravno IPS`? Vidis po mom iskustvu, kada se uporedi pravi IPS sa pravim VA panelom, VA ima bolji prikaz boja, nije samo do crne boje, koja je svakako superiornija i veoma veoma bitna, i nije fanatizam u pitanju. Ne mogu samo da objasnim zasto ima daleko vise modela koji su IPS, a VA retko
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: ::
:: :: Naravno. Sve bolje na njemu izgleda i svetli osim ako nisi fanatik za crnu boj
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ips 09.12.2022. 09:22 #677599

status: user
broj poruka: 18940
Ma jok, oba su dobra za fotografiju, tj. mrtva trka sto se toga tice, ali IPS ima jarkije boje, a s druge strane VA ima manje jarke (prirodnije) boje. I ja imam monitore koji su IPS/VA, novije i starije modele.

Tacno znam sta mi smeta kod IPS-a, preko dana je prijatno raditi na njemu, kako se zavrsi dan, krece da mi smeta, dok mi je prijatno na VA... Jedan od monitora koji imam je Fujitsu 26` IPS sa neonkama umesto LED koji imaju danasnji monitori. Taj monitor je izuzetno prijatan za rad, ali takodje ima jarke boje i takodje mu crna nije jaca strana. Ali daleko bolje nego danasnji monitori. Takva je tehnologija IPS monitora i svaki je takav i takav ce i ostati.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: VA panel ti je na televizorima pretezno ,bolji je za video ,dok je IPS bolji za fotografiju ,licno se uverio posto imam i jedan i drugi,ali to je ono tek uocis na treci pogled
::
::
:: :: Sto `naravno IPS`? Vidis po mom iskustvu, kada se uporedi pravi IPS sa pravim VA panelom, VA ima bolji prikaz boja, nije samo do crne boje, koja je svakako superiornija i veoma veoma bitna, i nije fanatizam u pitanju. Ne mogu samo da objasnim zasto ima daleko vise modela koji su IPS, a VA retko
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Naravno. Sve bolje na njemu izgleda i svetli osim ako nisi fanatik za crnu boj
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 09.12.2022. 21:13 #677608

status: user
broj poruka: 4866

DELL G3223D je dobar monitor, ja sam ga merkao jedno vreme ali ono sto me je odbilo od kupovine je cena u Srbiji (oko 70k) + sav skart dolazi u Srbiju.

Ne znam kakva je situacija sto se tice LG u Srbiji, ali pre bih uzeo LG nego da se kockam sa Dell-om.

Pogledaj i BenQ monitore, ja sam pazario jedan Mobiuz pre neki mesec i prijatno sam se iznenadio monitorom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ilija212 re... 18.12.2022. 18:09 #677726

status: user
broj poruka: 339

Kako ti se cini Mobiuz, kakav je(mali opis)? jesi uzeo 32``, gde si kupio, koja cena ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Bobi je uzeo 25 ili 27 mobiuz 18.12.2022. 18:56 #677727

status: user
broj poruka: 1043

25ica je oko 200e

Par puta sam radio na njima i oduševio se. Nisam stigao da se igram

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: re... 18.12.2022. 19:45 #677728

status: user
broj poruka: 4866
Dobar je iskreno, ja sam uzeo 27`, zamenio sam stari 32` za Mobiuz od 27`.
Mene je izasao 300e, ovde u BG-u sam ga kupio, mislim u Vip house.
Tacan model je BenQ Mobiuz EX2710S.

Ovako, za 300e nisam ocekivao ne znam sta, posto imam AOC Agon Pro 24.5` 360Hz koji je izmedju 750-850e i taj monitor je zver bukvalno.

Benq je kvalitetno odradjen, nista ne krcka, nije jeftina plastika i slicno. Panel je odlican, IPS sa 165Hz, podrzava Free Sync i G-Sync, ja koristim G-Sync sa RTX 3070.

Nema probijanja svetlosti po stranicama, nema mrtvih piksela i slicno. Ima dosta preset-a, Benq to zove HDRi. Imas tipa Cinema HDRi, Sports, HDR itd, zatim imas Game presete kao FPS itd.

Koji god da odaberes, dobijas drugaciju sliku, zanimljivo mi je bilo da se igram sa tim, opet mozes da napravis i svoj Cutom profil i podesis boje, osvetljenje, kontrast itd.
Ima svoj AMP za zvuk i zvucnike i mislio sam da ce zvuciti kao i svaki drugi monitor / tv, medjutim prilicno sam se iznenadio zvukom i onda mi je bilo jasno zasto reklamiraju treVolo `ozvucenje` u njihovim monitorima.

Jedina mana je ta sto mi je monitor dosao sa HDMI kablom, umesto sa DP.
Eto ovo napisah onako na brzinu, ali ako te nesto specificno interesuje, pitaj.

::
:: Kako ti se cini Mobiuz, kakav je(mali opis)? jesi uzeo 32``, gde si kupio, koja cena
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Re: re... 18.12.2022. 22:00 #677730

status: user
broj poruka: 6086
Ko ti kriv kad si uzeo pogrešnog Mobiuza. Da si uzeo EX2710R dobio bi i Displej Port kabl. .)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Re: Re: re... 18.12.2022. 22:51 #677731

status: user
broj poruka: 4866

Uzeo sam onog Mobiuza kojeg sam hteo. :)
VA panel ne bih uzeo vise nikada, imao sam ih dva, ghosting, black smearing, screen tearing, gledao sam u to svaki dan. Progledao sam na IPS-u.

DP sam kupio naknadno, 2 soma u Sisatronu.

:: Ko ti kriv kad si uzeo pogrešnog Mobiuza. Da si uzeo EX2710R dobio bi i Displej Port kabl. .
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs