Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Interesantan HDD koji se valja po domaćim radnjama
STRANA 1 OD 1
blackwolf Interesantan HDD koji se valja po domaćim radnjama 30.12.2022. 22:35 T68878

status: user
broj poruka: 1470
Pozdrav,
Pre nekih nedelju dana uključim HD SEntinel na računaru i skontam da mi je Toshiba stara 5god, pala na 44% health, ima jedno 37 bad sectora.
Nemam ništa pretarano bitno na njemu ali rekoh ako sam već video na vreme, da kupim neki HDD, i spasim podatke.
Naletim HUA723030ALA641 koji je 3TB i može da se nađe 5500din u domaćim radnjama. Rekoh hajde da se zajebem iz radoznalosti, jer je ovo previše dobra ponuda da bude istinita.
Naručim jedan HDD, kad ono DOA, izbacuje neki error ne može uopšte da se formatira, reklamiram ga, odmah uvaže reklamaciju i pošalju mi novi. Dobijem novi i ovaj put obratim pažnju na anlepnicu, piše proizveden 2012 lol. Formatiram ga, sve radi bez problem, međutim kada sam uključio hd sentinel, smart kaže da je HDD radio 2600dana.
Baš sam poslao poruku radnji da mi objasne ovaj podatak :D Ni na sajtu, ni na hdd-u piše da je HDD refurbished ili nešto slično, neko očigledno ima neki deal sa ovim HDD-om. Baš me zanima šta će radnja odgovoriti :D


Black Wolf
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vica666 svuda je RFB 31.12.2022. 00:17 #677869

status: user
broj poruka: 51


.. sve nase radnje .. ananasi, eponuda i ostali navode da je RFB, takodje i Amazon i ostali napolju
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Interesantan HDD koji se valja po domaćim radnjama 31.12.2022. 08:25 #677871

status: user
broj poruka: 1327
Pao si na cenu, nije to ni RFB, nisu se potrudili ni novi firmware da ubace.

Ryzen R7 5800x. Asus Prime x470 Pro. Arctic Liquid Freezer II 360, 2x8GB Kingston 3600MHz, Asus Rog Rx 570 oc, Samsung 970 evo plus (500GB), Samsung 970 evo (250GB, Adata nvme 1TB,.

:: Pozdrav
:: Pre nekih nedelju dana uključim HD SEntinel na računaru i skontam da mi je Toshiba stara 5god, pala na 44% health, ima jedno 37 bad sectora
:: Nemam ništa pretarano bitno na njemu ali rekoh ako sam već video na vreme, da kupim neki HDD, i spasim podatke
:: Naletim HUA723030ALA641 koji je 3TB i može da se nađe 5500din u domaćim radnjama. Rekoh hajde da se zajebem iz radoznalosti, jer je ovo previše dobra ponuda da bude istinita
:: Naručim jedan HDD, kad ono DOA, izbacuje neki error ne može uopšte da se formatira, reklamiram ga, odmah uvaže reklamaciju i pošalju mi novi. Dobijem novi i ovaj put obratim pažnju na anlepnicu, piše proizveden 2012 lol. Formatiram ga, sve radi bez problem, međutim kada sam uključio hd sentinel, smart kaže da je HDD radio 2600dana
:: Baš sam poslao poruku radnji da mi objasne ovaj podatak :D Ni na sajtu, ni na hdd-u piše da je HDD refurbished ili nešto slično, neko očigledno ima neki deal sa ovim HDD-om. Baš me zanima šta će radnja odgovoriti :
::
::
:: Black Wolf
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Moglo je da ti deluje suviše jeftino i da zaobidjes maltretiranje 31.12.2022. 10:31 #677872

status: user
broj poruka: 1043


Kad im ponestane diskova tog modela ponudiće ti 128gb ssd ili 500gb hdd nov nov i jbg onda. Bitno da si ti dao pare a oni skarta očigledno imaju za podmetanje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ima ih u ponudi u nekoliko VP 31.12.2022. 11:08 #677874

status: user
broj poruka: 9381
Cene se krecu od 10-30€ u zavisnosti od kapaiteta i svakom u opisu u cenovniku i u opisu na fakturi na kraju stoji da je refurbished ili recertified, tako da su u radnji to sigurno znali, samo se prave blesavi. Pogledaj fiskalni racun, mozda na njemu pise. Reklamacije se za ove diskove resavaju odmah, 1:1 u prvih mesec dana ili dok imaju na lageru. Ako nemaju na lageru, glatko se vraca novac, jer im se ne isplati da menjaju za novi.
Ja bih to svakako vratio nazad i doplatio za krsten disk, osim ako ti ne igra takav kakav je.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 31.12.2022. 16:33 #677877

status: user
broj poruka: 4225
Ne bi vjerovao, ali u Holandiji Win*in, Em*i ranije i uskoro novim(starim) drugarima iz Tehno*anije će biti zabranjeno da prisustvuju licitacijama polovne robe, jer je prodaju kao novu(roba bez ili sa maksimalno 5 mjeseci garancije). Prijavljeno je preko hiljadu puta i oni i dalje prodaju polovnu robu kao novu u Srbiji i Bosni. Nigdje drugo to ne mogu da rade, a da nema sankcija. Ne odnosi se samo na diskove. U pitanju je i felerićna roba npr. matične ploče od 3,5 ili10 eura po ploči tipa Asus h410, h470, z690, gigashit 410,470, h510,z690 i određene biostar i MSI ploče. Asrock još nisam vidio felerične po paleti, ali kad je bilo MSI, Asus i Gigashit z68, z77, h110,h170,z170 i z270 ploča na paletama za 3 $ po proizvodu(u Srbiji i Bosni prodavane i za 250€, onda samo opušteno. Preprodavci nisu, u ovom slučaju, krivi, jer samo veliki lanci budu obavještenje da su ploče sa greškom.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - 31.12.2022. 16:43 #677878

status: user
broj poruka: 1470
Već sam naručio wd blue, ovo sam više iz radoznalosti uzeo da vidim koja je fora :)
Ali mi je baš interesantno da nisu resetovali firmware.

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion Re:blackwolf 01.01.2023. 14:10 #677887

status: user
broj poruka: 414
Nisam primetio da negde pise koja prodavnica je u pitanju. Ako ti nije problem da napises. Rade ljudi svasta... sve se valja i muti i dok prolazi nema veze. Jedino dobra strana je sto do sada nijednom nije mi odbijena garancija osim sto sam se davne 2009 napatio sa Imtel ili kako su se zvali ali i to je reseno u moju korist.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Elfusion Sto se tice tehnomanije i cele njihove grupacije... 01.01.2023. 14:14 #677888

status: user
broj poruka: 414
..primetio sam da su im jedno vreme G. kartice isle direktno iz njihove ruke majnerima koji su im blizu(U smislu veze) tako da iako su postavljali stanje na sajt tog stanja nikad nije bilo vec su tako samo proknjizavali prodaju koja je unapred bila dogovorena.
Elektrofusion
Powered by ReactorSuperial

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re:blackwolf 01.01.2023. 19:17 #677889

status: user
broj poruka: 9381
Sta ce ti naziv prodavnice? Dovoljno je da vidis da disk kosta 1/3 realne cene i da saberes 2+2. Jasno je o cenu se radi.
Problem je kada se takvi diskovi ili SSDovi stave u konfiguracije. To smanji cenu konfiguracije, zaleti se kupac jer je konfiguracija jeftinija 20ak evra i kupi. Problem je sto takav kupac nikada i ne provali da je zavrnut. Dok su u racunarima i dalje bili primarni hard diskovi a ne SSDovi, ti hardovi nisu ni isli u slobodnu prodaju, svi su zavrsavali u gotovim konfiguracijama renomiranih proizvodjaca racunara iz centralne Srbije. Najvise je bilo WDa 320 i 500GB.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: Nisam primetio da negde pise koja prodavnica je u pitanju. Ako ti nije problem da napises. Rade ljudi svasta... sve se valja i muti i dok prolazi nema veze. Jedino dobra strana je sto do sada nijednom nije mi odbijena garancija osim sto sam se davne 2009 napatio sa Imtel ili kako su se zvali ali i to je reseno u moju korist
:: Elektrofusio
:: Powered by ReactorSuperia
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 01.01.2023. 21:53 #677890

status: user
broj poruka: 4741

U da su samo diskove trpali falične bilo bi super. Sve odreda.

A drag mi je baron dežurni koji krije Emi i Win koji više ne postoje a u maniju stavi jednu zvezdicu i sad niko nema pojma šta je. Al si je sakrijo ko gaćama tenk.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ako je HDD refurbished 02.01.2023. 09:09 #677894

status: user
broj poruka: 7695
to znaci repariran od strane fabrike ili zamenjena mehanika ili pcb ,ali funkcionalan potpuno.Takav model Hitachi-HGST Ultrastar se prodaje na Amazonu isto repariran za 35 $ .Posto tebi kaze da je radio 2600 dana ,to znaci da su menjali mehaniku diska.Pokriva te garancija sta te briga.Zato i jeste tako jeftin.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed 2600dana? 02.01.2023. 09:33 #677895

status: user
broj poruka: 10985
Pa to je neko drndao od 2012-e do juce, pa skinuo i prodao ti. Sacuvaj ga i kvalifikuj se za Ginisa (ljudi, imam strava-disk, stariji je od Pantelije a otprilike tako i funkcionise...Njegov poslednji drug - flopi od 5.5 inch-a uginuo je krajem dvadesetog veka).

Ozbiljno: sramota je sta se sve valja po Balkanskim gudurama. Pre par dana, jedan moj drugar kupio par podnostojecih JBL-ova. Jeste da su polovnjaci ali, u kutijama (trosistemskim), sva tri (puta dva) drajvera proizvod firme SAL a skretnica uklonjena i ostavljeni samo odvojni el. kondenzatori, zalemljeni direktno na srednjetonce i tweeter-e...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 2600dana? 03.01.2023. 07:52 #677905

status: user
broj poruka: 18940
Kako drugar to nije primetio prilikom kupovine/slusanja? Mora da je zvuk bio ocajan..

Inace ovo za hdd, ako nigde ne pise `refubrished`, to je protiv zakona da se tako prodaje kao nov..,

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Pa to je neko drndao od 2012-e do juce, pa skinuo i prodao ti. Sacuvaj ga i kvalifikuj se za Ginisa (ljudi, imam strava-disk, stariji je od Pantelije a otprilike tako i funkcionise...Njegov poslednji drug - flopi od 5.5 inch-a uginuo je krajem dvadesetog veka)
::
:: Ozbiljno: sramota je sta se sve valja po Balkanskim gudurama. Pre par dana, jedan moj drugar kupio par podnostojecih JBL-ova. Jeste da su polovnjaci ali, u kutijama (trosistemskim), sva tri (puta dva) drajvera proizvod firme SAL a skretnica uklonjena i ostavljeni samo odvojni el. kondenzatori, zalemljeni direktno na srednjetonce i tweeter-e..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: 2600dana? 03.01.2023. 12:23 #677910

status: user
broj poruka: 1620
:: Kako drugar to nije primetio prilikom kupovine/slusanja? Mora da je zvuk bio ocajan.

Pogledaj br. dana korišćenja na ovih par komada:
https://i.ibb.co/Hdwm8s4/wd-hdds.png
...samo WD Green od 2TB je od skoro počeo malo da krlja (star 10+ god.), dok je stariji Blue od 640GB i dalje tih (on ima jedno 13-14 god.), uključujući i ove novije diskove.

Ne znam kakvo je stanje situacije sa Seagate diskovima, a u odnosu na WD, ali ovde po pitanju zvuka nema šanse da bi mogao da provali bilo šta. Naravno, meni je provera podataka iz Sentinel-a obavezna čak i za nove diskove - upravo zbog gore pomenutih situacija.

:: Inace ovo za hdd, ako nigde ne pise `refubrished`, to je protiv zakona da se tako prodaje kao nov..
...a ipak se masovno prodaju

Validan CMR disk od 4TB košta oko 100€, pa nije za očekivati da nešto što košta manje od 50€ bude novo, dok se i ispravnost pokazuje kao diskutabilna.

Inače, razlika između 3 i 4TB je mizerna (jedan bude 11000, a drugi 12-12500), dok diskovi od 3TB u datim trenucima umeju da budu i skuplji od onih sa 4TB (valjda zbog razmera prodaje ili šta već) - zato poredim baš ove od 4TB.

@blackwolf,
Ako si kupio WD30EZAZ (to je jedini WD Blue od 3TB, koji vidim da ima kod nas da se kupi), imaj u vidu da je u pitanju disk sa SMR načinom upisa.

Na oficijalnom WD sajtu to ne piše: https://www.westerndigital.com/products/internal-drives/wd-blue-desktop-sata-hdd#WD30EZAZ
-iako bi trebalo da stoji pod stavkom `recording technology`, gde je u konkretnom primeru prazno polje.

Međutim, ako je za verovati sledećem spisku, u pitanju je SMR disk:
https://nascompares.com/answer/list-of-wd-cmr-and-smr-hard-drives-hdd/

Ovde imaš objašnjenje o čemu se radi:
https://www.howtogeek.com/803276/cmr-vs.-smr-hard-drives-whats-the-difference

Inače, Svi WD**EZAZ diskovi do 8TB su SMR (pored mnogih drugih).

Svi diskovi preko 8TB su CMR (za sada), nezavisno od proizvođača.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi SMR bas i nisu pozeljni za raid niz 03.01.2023. 15:01 #677913

status: user
broj poruka: 7695
WD je popio tuzbu zato sto je krio da li su diskovi CMR ili SMR ,a to je otkriveno kada su poceli da stavljaju diskove u NAS uredjaje ,posto je vreme oporavka znatno brze ,kada rikne CMR disk nego SMR ,generalno su brzi CMR ,ali je tehnologija izrade SMR diskova jeftinija .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 2600dana? 03.01.2023. 18:26 #677914

status: user
broj poruka: 18940
Ja sam ovde mislio na zvucnike ovog puta

Inace kod mene se uglavnom vrte stari SATA2 Samsung-ovi diskovi po 2TB. Zasto bas oni, jer u nekom trenutku mi je ispalo da kupim povoljno 5kom., davno je to bilo, ali relativno od skoro sam poceo da ih intenzivnije koristim. Volim te diskove jer su tihi, pouzdani, samo to mi je bitno, brzina nije bitna, u mojoj infrastrukturi ne mogu da budu brzi od mreze.

Ali dane ovog WD-a ni jedan moj disk nije doziveo.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: :: Kako drugar to nije primetio prilikom kupovine/slusanja? Mora da je zvuk bio ocajan.
::
:: Pogledaj br. dana korišćenja na ovih par komada
:: https://i.ibb.co/Hdwm8s4/wd-hdds.pn
:: ...samo WD Green od 2TB je od skoro počeo malo da krlja (star 10+ god.), dok je stariji Blue od 640GB i dalje tih (on ima jedno 13-14 god.), uključujući i ove novije diskove.
::
:: Ne znam kakvo je stanje situacije sa Seagate diskovima, a u odnosu na WD, ali ovde po pitanju zvuka nema šanse da bi mogao da provali bilo šta. Naravno, meni je provera podataka iz Sentinel-a obavezna čak i za nove diskove - upravo zbog gore pomenutih situacija.
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Kako beše Samsung oni dobri 04.01.2023. 01:13 #677928

status: user
broj poruka: 1043


F3 1tb spin point
Zlatni diskovi pouzdani, 9/10 računara ih imalo u jednom periodu otimali se ljudi za Samsung pa je valjda posle nešto krenulo poplave i ludorije
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kako beše Samsung oni dobri 04.01.2023. 08:18 #677929

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam, nikad ja ranije nisam imao Samsung, niti WD, vec samo Seagate/Hitachi, kasnije vise Hitachi jer mi je dojadilo da mi crkavaju diskovi koji su bili od Seagate-a. Sada kada pogledam unazad, meni je skoro svaki Seagate koji sam imao riknuo, a ni jedan Hitachi. Sada ovi Samsung da kucnem u drvo rade besprekorno.

Cak sam relativno skoro kupio jedan Seagate od 3TB povoljno od lika sa Bench-a koji je imao jako malo radnih sati, tipa 4-5 dana.. Nisam ni stigao da ga koristim, odmah mu pao health na 60% i kanta.. Nemam srece sa Seagate-om.

Mislim, taj Samsung se toliko kratko zadrzao i sa proizvodnjom i inace na nasem trzistu, da uopste nisam ni primetio kada ga je bilo u prodaji.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
::
:: F3 1tb spin point
:: Zlatni diskovi pouzdani, 9/10 računara ih imalo u jednom periodu otimali se ljudi za Samsung pa je valjda posle nešto krenulo poplave i ludorije
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: SMR bas i nisu pozeljni za raid niz 06.01.2023. 18:26 #677961

status: user
broj poruka: 1620
:: WD je popio tuzbu zato sto je krio da li su diskovi CMR ili SMR ,a to je otkriveno kada su poceli da stavljaju diskove u NAS uredjaje ,posto je vreme oporavka znatno brze ,kada rikne CMR disk nego SMR ,generalno su brzi CMR ,ali je tehnologija izrade SMR diskova jeftinija

Krili su i drugi, nije to nikakva novost, samo su ovi prvi popili tužbu.

::Ja sam ovde mislio na zvucnike ovog put
Prevideo sam taj deo tortine poruke, ali da, kada sad pogledam, i ima više smisla.

Nekada sa Maxtor-om, a kasnije i Seagate-om, sam se nekoliko puta opekao i tada odlučio da sa sa njima prekinem diplomatske odnose, a upravo zbog čestog crkavanja.
Ruku na srce, to je bilo u vreme kada sam lično kupovao isključivo najjeftinije komade, pa ne znam da li su moje izjave potpuno merodavne... ali znam da je bilo problematike i sa skupljim.

Nakon toga sam odlučio da pređem na WD i progledao. Naravno da ima zveknjavanja i kod njih, ali pošto sam na dalje kupovao nešto pouzdanije diskove, naspram jeftinijih, dobro sam prošao. Ne kažem da je to zlatno pravilo za sve, ali meni radi posao.

Koliko sam primetio (bar u mom okruženju), najviše su crkavali oni 2,5` WD Blue diskovi, od po ~250-320-500GB, koje su svojevremeno gurali u bukvalno svaki laptop sa cenom do 500€ (al` tu je ista priča i sa Seagate-om).

Po mom iskustvu:
-kvalitetno napajanje,
-što stabilnija temperatura (ne nužno najniža moguća, već sa što manje varijacija),
-što manji broj uključenja i isključenja (naročito onih koje OS kontroliše, pa gasi HDD nakon X minuta neaktivnosti),
...i većina diskova će potrajati koliko i ovi moji, ako ih baš ne silujemo sa konstantnim upisom 24/7.
Na ovim mojim se vrti Plex, FTP, još par sličnih servisa. Svojevremeno je bilo i dosta VM (na ovim Blue 2TB i Red 4TB), dok nisam prešao na SSD.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 07.01.2023. 11:55 #677986

status: user
broj poruka: 18940
Са Maxtor дисковима никад нисам имао проблем, неколико примерака ми још увек стоје складиштени, исправни у кутији. На њих некако су највише кукали..

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: >> 08.01.2023. 20:58 #678009

status: user
broj poruka: 7695
Od mehanickih diskova najmanje problema sam imao sa WD ,Maxtor ATA diskovi od 80 gb su bili problematicni ,skoro svaki .Seagate nisam imao puno ,koje sam imao nisu pravili problem.SSD za divno cudo nijedan mi nije riknuo .
Kod diskova je bitno dobro hladjenje i naponi na 12v i 5 v grani ,licno sam se uverio na hdd reku ,5 v je bio 4,4 v ,a 12 v je bilo 11,6 ,nije hteo da radi disk ,kada sam promenio 2 naduvana elektrolita ,napon je bio 4,8 v i 11,8 v i voila disk je na reku proradio.Eto jos jedna prednost preciznih digitalnih multimetra.Zato bih svakom ko se udubljuje u PC problematiku preporucio dobar dig.multimetar ,sa analognim to nije moguce.

:: Са Maxtor дисковима никад нисам имао проблем, неколико примерака ми још увек стоје складиштени, исправни у кутији. На њих некако су највише кукали.
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: >> 09.01.2023. 13:37 #678029

status: user
broj poruka: 18940
Fluke TrueRMS :)

Лош ти је тај рек, има лоше конд. Мој матори трансенд се не гаси тако од 2005-е, има полимерски конд. и екстерно напајање које још увек ради, мислим да је Delta.

За напајања се апсолутно слажем, увек квалитетна и нема зиме.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Od mehanickih diskova najmanje problema sam imao sa WD ,Maxtor ATA diskovi od 80 gb su bili problematicni ,skoro svaki .Seagate nisam imao puno ,koje sam imao nisu pravili problem.SSD za divno cudo nijedan mi nije riknuo
:: Kod diskova je bitno dobro hladjenje i naponi na 12v i 5 v grani ,licno sam se uverio na hdd reku ,5 v je bio 4,4 v ,a 12 v je bilo 11,6 ,nije hteo da radi disk ,kada sam promenio 2 naduvana elektrolita ,napon je bio 4,8 v i 11,8 v i voila disk je na reku proradio.Eto jos jedna prednost preciznih digitalnih multimetra.Zato bih svakom ko se udubljuje u PC problematiku preporucio dobar dig.multimetar ,sa analognim to nije moguce
::
:: :: Са Maxtor дисковима никад нисам имао проблем, неколико примерака ми још увек стоје складиштени, исправни у кутији. На њих некако су највише кукали.
:: ::
:: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Re: >> 09.01.2023. 20:53 #678053

status: user
broj poruka: 7695
Fluke je najjaci ,ali ima i drugih Mastech ,Uni-T ,Voltcraft od tih ozbiljnijih firmi.

Rek je Chieftec iz 2007 ,nije jedini imam ih jos.To je bilo eksterno napajanje.


:: Fluke TrueRMS :
::
:: Лош ти је тај рек, има лоше конд. Мој матори трансенд се не гаси тако од 2005-е, има полимерски конд. и екстерно напајање које још увек ради, мислим да је Delta
::
:: За напајања се апсолутно слажем, увек квалитетна и нема зиме
::
:: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
::
:: :: Od mehanickih diskova najmanje problema sam imao sa WD ,Maxtor ATA diskovi od 80 gb su bili problematicni ,skoro svaki .Seagate nisam imao puno ,koje sam imao nisu pravili problem.SSD za divno cudo nijedan mi nije riknuo
:: :: Kod diskova je bitno dobro hladjenje i naponi na 12v i 5 v grani ,licno sam se uverio na hdd reku ,5 v je bio 4,4 v ,a 12 v je bilo 11,6 ,nije hteo da radi disk ,kada sam promenio 2 naduvana elektrolita ,napon je bio 4,8 v i 11,8 v i voila disk je na reku proradio.Eto jos jedna prednost preciznih digitalnih multimetra.Zato bih svakom ko se udubljuje u PC problematiku preporucio dobar dig.multimetar ,sa analognim to nije moguce
:: ::
:: :: :: Са Maxtor дисковима никад нисам имао проблем, неколико примерака ми још увек стоје складиштени, исправни у кутији. На њих некако су највише кукали.
:: :: ::
:: :: :: “La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs