Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
koju PCMCIA WiFi da kupim???
STRANA 1 OD 1
ogisha3 koju PCMCIA WiFi da kupim??? 22.07.2005. 13:53 T746

status: user
broj poruka: 5
pozrdav WiFi ekipo,

imam notebook, i hocu da uzmem PCMCIA WLAN karticu i ima raznih modela, brandova, proizvodjaca i naravno cena....od 20 do 60 evra.... e sad..... koju mi vi preporucujete, koji ste koristili i tako.....
jel potrebna opticka veza sa transmiterom ili ne, i tako jos ponsto sto bi moglo da m i koristi a da vi znate o pcmcia karticama, dometima i uslovima koriscenja

hvala

O.
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zox86 sta jos da znaš 16.01.2006. 13:18 #3866

status: user
broj poruka: 94
Pa ovako da odovorim ta pitanja:
1. Poželjna ti je optičla vidljivost
2. Najbolje traži karticu na koju moze da se poveže antena (ako ima kod nas da se kupi). Jer u vakom slucaju ako je provajder u pitanju a ne tvoj ap u sobi biće ti potrebna.
3. Kad kupuješ karticu gledaš koliki je tx power. E sad tesko da cećeš da nadješ ultra jaku pcmci karticu kod nas ali neka ima bar 15dba.
4. Rx sensitivity da ima sto manji to bolje odnostno -80 je bolje nego -72. To je osetljivost raspoznavanja primljenog signala.....

Od mene dosta za danas :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs