Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
AMD Radeon Fury X Review!
STRANA 2 OD 4  
Kutalion Svakako je imalo udela. 24.06.2015. 18:15 #597338

status: user
broj poruka: 2480
Nije da nisu unapredili arhitekturu, ne bi mogli da izvuku 50+% bolje performanse po vatu, a sa nanom se prica i 100% bolji odnos. Sigurno je da je TSMC proces uticao u znacajnoj meri, rekao bih 25-30% barem po onome sto su najavljivali iz TSMC-a.

Preostalih 20-25% ide na HBM i arhitekturalna poboljsanja. Moras racunati da u ovaj TDP ide i AIO sistem koji vuce struju, sto je opet jos nekih 20-ak vati.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire @Kutija 24.06.2015. 18:19 #597340

status: user
broj poruka: 18472
Imalo je udela ali to su sve sitni tweakovi. Citam kako nerealni ljudi to porede sa Maxwell-om. Mislim realno smesno.

Zato sam napomenuo da bih voleo da vidim Maxwell sa HBM. Za sigurno da bi bio brzi i da bi manje trosio. Kakav bi onda bio komentar kod AMD fanbojeva? Objektivnost nikad nije bila jaca strana onih koji prate AMD, retko ko ima znanje na nivou i bude objektivan. Zato kad AMD nesto uradi to bude VANSERIJSKI, obozavanje do besvesti. To mi nikad nece biti jasno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Pa ipak... 24.06.2015. 18:25 #597342

status: user
broj poruka: 864
nije da nije...
Fury je zamorce, masivan cip sa HBM-om, beta drajverima, vodom i slicno. Kao takav, nosi opasno breme na ledjima.
Cenim da ce biti bolji najmanje jos 5% sa ispeglanim drajverima.
Ako se uzme u obzir da se prikacio vrhu (negde bolji, negde losiji od NV), misija AMD-a je dobrim delom uspela. Zato je nelogicno i nerealno hejtovati sada AMD. Cak i od strane ostrascenih zelenih, solidan i stabilan AMD donosi svojstveni `happy hour` i kod zelenih, u smislu smanjenja cena.
Mene zanimaju (za ovu godinu) jos samo DX12 benefiti. Ni sam ne znam kojim glasinama da verujem.

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire CENA _710€ vs 700€_CENA 24.06.2015. 18:54 #597346

status: user
broj poruka: 18472
FuryX :

http://goo.gl/9sdMLT


U poredjenju sa GTX 980 Ti Gigabyte G1 koji je sahranjuje :

http://goo.gl/aZGsWY

Ako misle da poprave situaciju ovo mora ici bar 100 eur nize.

P.S. Kod nVidia imas i igru. AMD nije nista ponudio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 24.06.2015. 18:58 #597347

status: user
broj poruka: 3529
Ne mogu da kazem da sam ocekivao bolje test rezultate, otprilike to je to sto i jesam ocekivao, bar po prvim glasinama koje su bile pre izlaska karte.
Ono sto ocekujem i cemu se nadam jeste poboljsanje kroz drajvere, a kao primer uvek se setim moje bivse karte 7970, koja je u jednom trenutku procvetala, posle skoro god. dana od pojavljivanja, sa novim drajverima, pa to je bilo nenormalno, u nekim igrama i do 30% poboljsanje.

Ipak treba im odati priznanje na novim tehnologijama kojima teze, pa gde god da se nalaze u poredjenju sa NV. Ako kroz par meseci cena ode malo dole onda ce to biti sve na mestu kako treba.


AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium + Z-5500


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: 24.06.2015. 19:04 #597348

status: user
broj poruka: 1272
Vesti su objektivne do te mere da u jednim Aemde `trti` Envidiju, a u drugim Envidija `satire` Aemde.

Pa ti sad budi pametan.

Super je ako su karte gotovo iste po performansama, eto na kašičicu šanse da cene malo splasnu.

codeus: brateuuuu ovde ko prezivi prva 3 posta, ostaje dozivotno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 24.06.2015. 19:14 #597350

status: user
broj poruka: 18472
@Shone

Dobitak kroz drivere je veoma mali, mozda 5% a ako racunas na onaj Mega driver, kako se vec zvao, skok u performansama je dobijen na osnovu kastriranja grafickog prikaza.

Jednostavno ovde cena mora znatno nize jer u odnosu na referetnu 980 Ti zaostaje a u odnosu na non referentne to je vec osetna razlika u performansama i preko 30% zavisno od igre.

Ja sam ocekivao bar na nivou 980 Ti a ne ovako. Bilo bi ok da su uspeli da stignu i TitanX.
Nazalost ovo nije uopste dobro po njih.

Izbacili su rebrend nize klase, sada ovu Fury koja je nekonkurentna a kosta isto kao 980 Ti zapravo u tom cenovnom rangu imas non referentne za iste pare a kroz performanse malte ne dve klase iznad. Furija je ovde negde izmedju GTX 980 i GTX 980 Ti tako da sam precizno pozicionirao non referentne 980 Ti. Tacno dodju dve klase iznad u odnosu na Fury.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 Re: Re: 24.06.2015. 19:22 #597351

status: user
broj poruka: 417
Pretpostavljam da je zato AMD satro `slucajno` leak-ovao one benchmarke. Znali su da ce rezultati po raznim sajtovima biti svakojaki, pa su ono, hteli da im otprilike pasivno poruce `slusajte, otprilike ovde bi trebalo da bude, otprilike ovo je za ocekivati - nemojte bas da preterujete`.

Jedva cekam da procitam Benchmark-ov review. (sa naseg Benchmarka)

:: Vesti su objektivne do te mere da u jednim Aemde `trti` Envidiju, a u drugim Envidija `satire` Aemde
::
:: Pa ti sad budi pametan
::
:: Super je ako su karte gotovo iste po performansama, eto na kašičicu šanse da cene malo splasnu
::
:: codeus: brateuuuu ovde ko prezivi prva 3 posta, ostaje dozivotno
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 Svuda ih ima, i svuda troluju, mrace, unose razdor, trvenje, negativnost 24.06.2015. 19:25 #597352

status: user
broj poruka: 417
Ako ste mislili da su zelene psihopate samo domaci fenomen:
http://www.dodaj.rs/f/T/10z/3sFpZaJn/nvidia-kretencine.jpg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 SkyFire 24.06.2015. 19:26 #597353

status: user
broj poruka: 2936
jel ti to na plazi gledas rezultate ?


M Power-3770k-Beast 16GB-Hyper X 120GB-7970 BE-Nitro 850W-H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ovo se nije smelo propustiti. Istorijski trenutak :) 24.06.2015. 19:32 #597356

status: user
broj poruka: 18472
@Pekice

Ma jok. Isao sam na kratko, da mi dupe vidi put. Ozbiljan odmor planiram sad u julu a mozda i u avgustu. Zivot je za uzivanje .)

On topic:

Tomica :

https://www.youtube.com/watch?v=YZ3co5a-k1s
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum .... 24.06.2015. 19:48 #597360

status: user
broj poruka: 12785
Vodeno hladjenje je samo dokaz da ne mogu da ohlade karticu kako treba...


::Svuda ih ima, i svuda troluju, mrace, unose razdor, trvenje, negativnos

Svi fanboyevi ste isti...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija re 24.06.2015. 20:20 #597362

status: user
broj poruka: 4016
zanimljivi komentari, a techpowerup koliko videh pokaza ovu kartu poprilicno dobro na 4k rezoluciji...


http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Dalje.. 24.06.2015. 20:37 #597363

status: user
broj poruka: 18472
Odgledah Tomicin (Tommy Logan) review. Kao i obicno ostao je objektivan i poprilicno detaljan. Uvek se potrudi da istakne bitne stvari i da udje u detalje. Zadovoljan sam.

Krajnji zakljucak jeste da je karta negde izmedju GTX 980 i GTX 980 Ti sa cenom u UK koja odgovara performansama.

Jedino sto je smatrao da ce performanse biti znatno vece zbog toga kako je obecano i kako su pricali. Klasican Hype koji AMD godinama forsira.

Sa druge strane moj utisak konacan da je to sto je. Mozda je totalno pogresna perspektiva svih nas sto sve uporedjujemo sa nV a ne posmatramo iz ugla kako to AMD vidi. Doduse kako drugacije i da postavimo stvari ako ne uporedjujemo?

Za njih je ovo odlican skok u odnosu na R390X sto je Tomica i potvrdio.

Ono sto se meni svidelo i sto smatram veoma inovativnim jeste sistem hladjenja.

http://oi59.tinypic.com/jq5c02.jpg

Tu ja i Tomica delimo misljenje. Maximalni peak je 65c dok je temperatura uglavnom mogla da se zauzda na nekih 50c u vecini igara sto je odlicno.

Definitivno u 4k zaostaje za GTX 980 Ti sto za mene i nije od neke koristi jer nijedna graficka danas nije za 4k ali obzirom da ubise sa reklamiranjem i to se testira :

https://www.imageupload.co.uk/image/Z77y


I evo i test sa bencha, nazalost porazavajuce za Fury :

http://www.benchmark.rs/artikal/test_amd_radeon_fury_x-3894/5



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Hocemo li quiz? Nagradno pitanje glasi: PiSi Majstor, godiste `96 - 24.06.2015. 20:51 #597364

status: user
broj poruka: 10988
koji se to Dekin, dobro nam poznati (?) p(l)acenik krije iza ovog (jos jednog kloniranog) naloga?
A bre Miloshe, to jest Fetko, to jest Hiawatha, to jest LordOfNoobs...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 hehe 24.06.2015. 22:06 #597371

status: user
broj poruka: 3277
cvrce zavojnice a jel neko oslusnuo pumpu od tog vodenog i onaj propeler na radijatoru za koji ce vam trebati prigusivac za usi i usisivac ne bi li kupili prasinu na svakih mesec dana ah da to sigurno nije vazno .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 Bar nema krnjih 3.5G memorije i lazne specifikacije :) 24.06.2015. 22:12 #597372

status: user
broj poruka: 417
`When I confronted AMD about this issue, they told me that they’ve since worked with manufacturers to improve the acoustic profile of the pump. AMD assures me that the problem has been resolved in the final production run. (It’s common for press to receive pre-production parts for review, but I can’t personally confirm AMD’s statement until I get my hands on a retail unit.)`

Revieweri su *bili* dobili `pre-production` uzorke karti. Ostaje da se vidi. Ovaj lik ce se pozabaviti time.

http://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2015/06/24/amd-radeon-r9-fury-x-review-amd-at-their-best/

:: cvrce zavojnice a jel neko oslusnuo pumpu od tog vodenog i onaj propeler na radijatoru za koji ce vam trebati prigusivac za usi i usisivac ne bi li kupili prasinu na svakih mesec dana ah da to sigurno nije vazno .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: Dalje.. 24.06.2015. 22:45 #597378

status: user
broj poruka: 3529
Tommy Logan je zaista napravio dobar presek i lepo pojasnio stvari oko HBM memorije, mada mi je malo tesko da poverujem oko toga da nije potrebno vise od 4GB, jer mi je malo mrsavo to sa zauzecem da kao zbog vece propusne moci memorija ce, valjda, da se brze prazni i puni pa samim tim nije potrebna veca kolicina. Hm.

Steta sto nema dijagrama koji bi pokazao konkretne komparacije Fury X karte sa ostalima poput GTX 980 kada je zauzece memorije u pitanju.

Uglavnom suma sumarum, karta je poprilicno jaka, u stopu prati 980Ti a u FC 4 i Tomb Raider igrama je cak i jaca od nje. Vrlo je moguce da ce sa novijim i ispeglanijim drajverom imati i jos bolje rezultate, vreme ce pokazati.

Hladjenje je izvanredno, tiho - prakticno necujno, a temperatura odlicna, sto ce reci da, ako amd to dozvoli, non referentne mogu da budu i bez vodenog, siguran sam u to, bila bi sasvim zadovoljavajuca temperatura i na vazduhu. Ko zna, mozda i mora da bude ovako hladjena posto je memorija uz sam gpu. Mada iskreno ne svidja mi se ideja da ova karta ostane samo na vodenom.

Cena od 700e u odnosu na 980Ti koji ima da se kupi i za manje novca u EU, i nije neka, ipak je trenutno 980Ti bolja kupovina.

AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium + Z-5500


:: Odgledah Tomicin (Tommy Logan) review. Kao i obicno ostao je objektivan i poprilicno detaljan. Uvek se potrudi da istakne bitne stvari i da udje u detalje. Zadovoljan sam
::
:: Krajnji zakljucak jeste da je karta negde izmedju GTX 980 i GTX 980 Ti sa cenom u UK koja odgovara performansama.
::
:: Jedino sto je smatrao da ce performanse biti znatno vece zbog toga kako je obecano i kako su pricali. Klasican Hype koji AMD godinama forsira
::
:: Sa druge strane moj utisak konacan da je to sto je. Mozda je totalno pogresna perspektiva svih nas sto sve uporedjujemo sa nV a ne posmatramo iz ugla kako to AMD vidi. Doduse kako drugacije i da postavimo stvari ako ne uporedjujemo
::
:: Za njih je ovo odlican skok u odnosu na R390X sto je Tomica i potvrdio
::
:: Ono sto se meni svidelo i sto smatram veoma inovativnim jeste sistem hladjenja
::
:: http://oi59.tinypic.com/jq5c02.jp
::
:: Tu ja i Tomica delimo misljenje. Maximalni peak je 65c dok je temperatura uglavnom mogla da se zauzda na nekih 50c u vecini igara sto je odlicno
::
:: Definitivno u 4k zaostaje za GTX 980 Ti sto za mene i nije od neke koristi jer nijedna graficka danas nije za 4k ali obzirom da ubise sa reklamiranjem i to se testira
::
:: https://www.imageupload.co.uk/image/Z77
::
::
:: I evo i test sa bencha, nazalost porazavajuce za Fury
::
:: http://www.benchmark.rs/artikal/test_amd_radeon_fury_x-3894/
::
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: hehe 25.06.2015. 01:28 #597394

status: user
broj poruka: 2480
Zar ti nista nije sveto!? To je Gentle Typhoon, kralj ventilatora!
SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

::... i onaj propeler na radijatoru za koji ce vam trebati prigusivac za usi i usisivac ne bi li kupili prasinu na svakih mesec dana ah da to sigurno nije vazno .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Pa da je kralj bas i nije 25.06.2015. 09:04 #597398

status: user
broj poruka: 4866

ali spada u jedne od boljih na trzistu.

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re 25.06.2015. 09:24 #597400

status: user
broj poruka: 2351
...realno, kaata me pomalo razocarala. Medjutim, postoje druge stvari zbog koji je dobra. Performanse su tu, videli smo. Mali form factor i dobro hladjenje, odlicna stvar.

Na komentar, sta bi gtx 980ti uradio da ima hbm i vodeno hladjenje, pa, najverovatnije bi bio brzi nego sto jeste, ali bi isto tako bio skuplji oko 200$ da se ne lazemo, a da li bi cenom opravdao performanse... za nVidia fanboye bi, za normalan svet ne bi. Ja cu sacekati neko vreme, pa cu videti sta cu uzeti... ako spadne cena ovom cudu, moje je jer za 3d vr setove ce biti idealan...

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD FX-8350 BE
MSI 970A-G46
AMD R9 280x
4x 4GB DDR3 1.6GHz
1x 120GB SSD
1x 750GB SATA II
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Noise test 25.06.2015. 14:46 #597428

status: user
broj poruka: 3277
https://www.youtube.com/watch?v=DKoNa1OXnQA

videcemo kakve ce stici u maloprodaju....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: Pa da je kralj bas i nije 25.06.2015. 15:28 #597431

status: user
broj poruka: 2480
Jedini koji im dolaze blizu uopste su novi EK Vardarci i noiseblocker e-loop. Ali i dalje su losiji :)

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

::
:: ali spada u jedne od boljih na trzistu
::
:: br>http://tinyurl.com/ch3mu7j
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 25.06.2015. 16:30 #597436

status: user
broj poruka: 3974
Pa plus karta sto radi kao cirkular, plus ovo glupo hladnjenje sto vristi kao krunjaca, zajebi bre.. :D

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl
Dell P2414H..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 25.06.2015. 18:12 #597444

status: user
broj poruka: 2936
Na kraju se doslo da je razlika u rezultatima zbog razlicitih drajvera,Jedni su koristili 15,6 drugi 15,15.

Hardware Canucks Fury X( 89.2)- 980 Ti( 93.66)
techPowerUp Fury X(52.5)- 980 Ti ( 50.3)
Tom`s Hardware Fury X(82.5)-980 Ti(86.2)
Guru3D Fury X(134)- 980 Ti(134)

Ovo su zakljucili strucnjaci:

At 2560x1440, Fury X averaged 6.7% below the 980 Ti
At 4K, Fury X averaged 6.0% below the 980 Ti
Overall, Fury X averaged over 6.0% below the 980 Ti

Razlika je jos veca na 1080p,ali koga to interesuje.Sve kad se uzme u obzir meni bar je zanimljiva karta,ako nista onda dizajn.


M Power-3770k-Beast 16GB-Hyper X 120GB-7970 BE-Nitro 850W-H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs