Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
IPTorrent Uptstvo za upload preko Ratio Mastera
STRANA 1 OD 2  
baxter IPTorrent Uptstvo za upload preko Ratio Mastera 14.10.2009. 15:23 T20957

status: user
broj poruka: 730
IPTorrent Uptstvo za upload preko Ratio Mastera

Posto vidim da ima mnogo zainteresovanih za upload posebno za IPT objsnicu ceo postupak korak po korak mada nije tesko.

Prvo sto treba da uradite je da skinete ovaj updejtovani Ratio master 1.8.9

http://www.moofdev.net/ratiomaster/downloads

Drugo idite na IPT i skinite samo toorrent fajlove u poseban folder npr IPT
to neka budu torrent sa najvise leechera.

http://img263.imageshack.us/i/foldermg.jpg/

http://img504.imageshack.us/i/leecheri.jpg/

Sad upalte RM i uradite sledece idite na Advanced i idte na opciju Client Simulation tu selektujte vasu verziju clienta.Ako je nema na listi u RM ja vam preporucujem da skinte Utorrent 1.8.2(15167)


http://img70.imageshack.us/img70/3042/rm1.jpg



Sledeca stvar koju treba da uradite je da ako imate neki aktivni torrent u client-u je da odete opet u opciju meni Advanced i opciju memory reader i kad zavrsi udarte Apply

http://img70.imageshack.us/img70/1291/rm2u.jpg

Onda kliknete na Start search dok imate jedan aktivan torrent u client-u da moze da izvuce podesavanja i portove.

http://img67.imageshack.us/img67/3977/rm3.jpg


Sad u meniju General podesite na Finished 90% to je kada hocete da samo uploadujete,kada uploadujte odredjenu kolicinu GB i hocete da skupljate Bonus point-e stavite na 100% i stavite opciju sto after uploaded 10gb.Ovo za Bonus poene cu kasnije objasniti.


http://img203.imageshack.us/img203/913/rm4.jpg


Sad da se damo na brzinu ako ste sve uradili navedeno onda stavite brzinu Upload-a 9Kb\s

http://img162.imageshack.us/img162/912/rm5.jpg

Tako drzite nekih 1h vremena onda upalite 4 Ratio Master-a na brzinu od 9kb\s i u intervalu od 2h brzinu promenite po 2kb\s na sva 4 do 16KB\s tako da dobijete 64Kb\s ukupno za sva cetiri.Onda ta izgleda ovako...

http://img230.imageshack.us/img230/2016/rm6.jpg


4 Ratio master sa 4 razlicita torrenta i to je to....Nikava mudrolija ja sa tih 64Kb\s za 7 dana nabio 52GB IPT imajte strpljena i brzina od 64kb\s nije neka ali je bezbedna i RM vam ne vuce konekciju.


Sto se tice Bonus Point-a to vam ne bih buno preporucio zato sto kad stavite na 100% to je seed i onda traker vidi vas kao seedera ail vi te fajlove ne saljete lako se provali.Ali kad stavite na 90% vi ste kao leecer i onda kad leccera ima puno kao i seeder-a ne moze tako lako da se provali....Pozdrav i javite kako ide



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 IPTorrent Uptstvo za upload preko Ratio Mastera 14.10.2009. 15:36 #148843

status: user
broj poruka: 4641
Odlican tutorijal,svaka cast. Ovo je za nas u Srbiji dobrodoslo, zbog internet protoka, takvog kakav je.
Samo da se ne preteruje sa Brzinama.
Pozdrav

RESISTANCE IS FUTILE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Da neko ne shvati pogresno.... 14.10.2009. 16:01 #148854

status: user
broj poruka: 4641
Nikako ne zloupotrebljavati 100% ovaj tutorijal, vec samo kao dopunu, kako bi moglo da se funkcionise. Na primer ja sidujem trenutno 26 fajlova(koje sam preuzeo), i ratio master koristim samo kao dopunu, da malo povecam Upload, znaci sidujem ispravno samo sto potpomazem upload.
RESISTANCE IS FUTILE

:: Odlican tutorijal,svaka cast. Ovo je za nas u Srbiji dobrodoslo, zbog internet protoka, takvog kakav je
:: Samo da se ne preteruje sa Brzinama
:: Pozdra
::
:: RESISTANCE IS FUTILE
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baxter Re:gliga79 14.10.2009. 16:19 #148858

status: user
broj poruka: 730
Slazem se sa Gligom ovo je samo za prvu pomoc ali nismo mi zapadu sa 10mb+ uplada nego plafon do 1mb sa Kablom i Adsl sa proprcijom 1:8.....Nije mi jasno sto se neki bune kada radi ratio master na 90% negde se ne vidi kao seeder nego leecer tek na 100& ali to ljudu ne shavatju........



The universe of possibility

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @baxter 14.10.2009. 16:20 #148859

status: user
broj poruka: 18941
provale, kad-tad, bez obzira u kojoj umerenosti se koristi, PROVERENO!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baxter RE:@baxter 14.10.2009. 16:28 #148861

status: user
broj poruka: 730
imarkovic koliko si puta banovan sa IPT?






The universe of possibility

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: IPTorrent Uptstvo za upload preko Ratio Mastera 14.10.2009. 17:46 #148878

status: user
broj poruka: 711
:: Tako drzite nekih 1h vremena onda upalite 4 Ratio Master-a na brzinu od 9kb\s i u
:: intervalu od 2h brzinu promenite po 2kb\s na sva 4 do 16KB\s tako da dobijete 64Kb\s
:: ukupno za sva cetiri.Onda ta izgleda ovako..
:
:: 4 Ratio master sa 4 razlicita torrenta i to je to....Nikava mudrolija ja sa tih 64Kb\s za 7

Ili uzmes obican FreeLeech torrent, ogranicis ga na 35kB/s (sto moze da izdrzi) i drzis 7 dana... I dobio si oko 21GB uploada + bonus... I sve to bez koriscenja Ratio Mastera i rizika od banovanja :) A jos uz to ne moras da nagledas sistem prvih 9 sati... (toliko vremena potrositi na nesto sto daje malo koristi a veliki rizik je nelogicno)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baxter @vampirbg 14.10.2009. 18:12 #148883

status: user
broj poruka: 730
To bi bilo lepo kad bi vecina ljudu imala upload preko 30kb\s.....





The universe of possibility

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovankaO Da li je isti postupak za 14.10.2009. 19:16 #148896

status: user
broj poruka: 446
druge torent trakere?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 14.10.2009. 19:26 #148902

status: user
broj poruka: 711
Pa najmanje je oko 128kbps sto ce reci nekih 16KB/s... Ali, sa tim paketom ti ni DL nije nesto tako da ce ga tesko uzeti neko ko ima zelju da mnogo koristi P2P :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baxter Da 14.10.2009. 19:26 #148903

status: user
broj poruka: 730
Sto se tice postupka ali sto se tice brzine pogledaj ovu tabelu

http://filesharefreak.com/2008/05/28/private-tracker-levels-with-updated-rankings/

The universe of possibility

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @baxter 14.10.2009. 19:36 #148907

status: user
broj poruka: 18941
srecom, samo JEDNOM, i nikad vise se nisam usudio da upalim taj RatioMaster, jer sam se TOOLIKO iscimao da dobijem *ebenu pozivnicu, i banovali su me nakon nekog sitnog upload-a, cisto da sklonim message, i to te banuju, da ne mozes vise nikad da preko istog MAIL-a napravis kod njih nalog, vec moras da pravis DRUGI mail, veoma su rigorozni, tako da, momci, ako vam se to isplati, samo napred...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baxter @imarkovic 14.10.2009. 20:01 #148914

status: user
broj poruka: 730
Pa kad ga nisi lepo podesio.....




The universe of possibility

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @baxter 14.10.2009. 20:35 #148922

status: user
broj poruka: 18941
pa pratio sam uputstvo, tako sam se i ja isto sprdao kao ti, nalazio izgovore, pa sam dobio samar i prestao da se bavim nelegalnim radnjama


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baxter @baxter 14.10.2009. 20:45 #148924

status: user
broj poruka: 730
Pa kako kod mene radi i to ne samo na IPT nego i na drugmi trakerima na IPT u sam za 7 dana navukao 52GB preko RM........




The universe of possibility

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @baxter 14.10.2009. 21:10 #148928

status: user
broj poruka: 18941
pazi, sto se tice iPT-a, savetovao bih ti da prestanes odmah to da radis, a ja sam uspeo na yuwabits da narokam veliki broj, koji me gradi vec 6meseci, znaci on mi nije bio bitan, pa sam roknuo sto veci up, cisto da testiram, a na iPT-u sam samo malo, i banovali me sa iPT-a, a na yuw imam ogroman ratio i ne diraju me


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo .... 14.10.2009. 21:17 #148930

status: user
broj poruka: 851
Zajebi ti IPT.mene su banovali posle neka 4 sata koriscenja RM-a.ajde to sto sam popio ban ali napravis probleme onom koji ti je dao pozivnicu. Partis.si i ilovetorrents rade posao.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 14.10.2009. 23:10 #148951

status: user
broj poruka: 9122
IP Torrents, ja sam jednom uploadovao 1TB/s :), posle sam popio ban, posle sam radio sporije ponovo sam popio ban, od tada samo megaupload.

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Konacno sam popio ban na IP 14.10.2009. 23:10 #148952

status: user
broj poruka: 4641
posle 4 god koriscenja, zahvaljujuci tome, sto sam davao pozivnice. Sad mogu da jedem ono sto se ne jede. 300gb,upload zbogom zauvek.
RESISTANCE IS FUTILE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: Konacno sam popio ban na IP 14.10.2009. 23:36 #148962

status: user
broj poruka: 2855
Uzmi i placi...

nalog za torrent tracker levela 2 ode u zaborav...mozes ih otvoriti jos `zilion`....i sa ratio masterom nabiti 500GB upload-a

Nisi imao tracker level 5 pa da qukas

razumem ja godine i power user status...

I ja sam bio power user pa dao ortaku da koristi acc i zezne ga...pa mi je lik sa ovog foruma - gilopile nabacio invite...




:: posle 4 god koriscenja, zahvaljujuci tome, sto sam davao pozivnice. Sad mogu da jedem ono sto se ne jede. 300gb,upload zbogom zauvek.
:: RESISTANCE IS FUTILE
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Re: Konacno sam popio ban na IP 15.10.2009. 00:38 #148978

status: user
broj poruka: 4641
Napisao sam im poruku ako je ikako moguce da mi vrate nalog, Molio sam tamo itd, ali mislim da od toga nema nista.
Dva puta me upozorili i znao sam da ce da bude ban, ako dam jos jednu pozivnicu nekome. Tako je i bilo.
E, sad mi ostaje da placem i da skidam sa rapid share-a.
Mozda nekom pomogne ovaj tekst, da se opameti na vreme.


RESISTANCE IS FUTILE

:: Uzmi i placi..
::
:: nalog za torrent tracker levela 2 ode u zaborav...mozes ih otvoriti jos `zilion`....i sa ratio masterom nabiti 500GB upload-
::
:: Nisi imao tracker level 5 pa da quka
::
:: razumem ja godine i power user status..
::
:: I ja sam bio power user pa dao ortaku da koristi acc i zezne ga...pa mi je lik sa ovog foruma - gilopile nabacio invite..
::
::
::
::
:: :: posle 4 god koriscenja, zahvaljujuci tome, sto sam davao pozivnice. Sad mogu da jedem ono sto se ne jede. 300gb,upload zbogom zauvek.
:: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kovle Re: Re: Re: Konacno sam popio ban na IP 15.10.2009. 00:56 #148986

status: user
broj poruka: 976
Nek se palo opameti acayo za sledeci put, unisti coveku tolike godine truda, da bi klinac varao, ne moze sve za dzabe, takve samo govnjavom motkom i da vidis kako ce da slusaju.
S R A M O T A !!!





:: Napisao sam im poruku ako je ikako moguce da mi vrate nalog, Molio sam tamo itd, ali mislim da od toga nema nista
:: Dva puta me upozorili i znao sam da ce da bude ban, ako dam jos jednu pozivnicu nekome. Tako je i bilo
:: E, sad mi ostaje da placem i da skidam sa rapid share-a
:: Mozda nekom pomogne ovaj tekst, da se opameti na vreme
::
::
:: RESISTANCE IS FUTILE
::
:: :: Uzmi i placi..
:: ::
:: :: nalog za torrent tracker levela 2 ode u zaborav...mozes ih otvoriti jos `zilion`....i sa ratio masterom nabiti 500GB upload-
:: ::
:: :: Nisi imao tracker level 5 pa da quka
:: ::
:: :: razumem ja godine i power user status..
:: ::
:: :: I ja sam bio power user pa dao ortaku da koristi acc i zezne ga...pa mi je lik sa ovog foruma - gilopile nabacio invite..
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: posle 4 god koriscenja, zahvaljujuci tome, sto sam davao pozivnice. Sad mogu da jedem ono sto se ne jede. 300gb,upload zbogom zauvek.
:: :: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Re: Re: Re: Konacno sam popio ban na IP 15.10.2009. 01:05 #148989

status: user
broj poruka: 4641
Nije toliko Acayo kriv(ne napadajte coveka), doduse niko mi nije kriv, nego stara izreka iz naroda kaze Dobar i Budala = Rodjena braca.
Molio sam boga da me ne banuju ali, jbg. sta da radim, sad je kasno. Nostalgican sam jer mi je 99% materijala sa IP. Sad mi je neobicno.
Jbg. picim dalje.

RESISTANCE IS FUTILE

:: Nek se palo opameti acayo za sledeci put, unisti coveku tolike godine truda, da bi klinac varao, ne moze sve za dzabe, takve samo govnjavom motkom i da vidis kako ce da slusaju
:: S R A M O T A !!
::
::
::
::
::
:: :: Napisao sam im poruku ako je ikako moguce da mi vrate nalog, Molio sam tamo itd, ali mislim da od toga nema nista
:: :: Dva puta me upozorili i znao sam da ce da bude ban, ako dam jos jednu pozivnicu nekome. Tako je i bilo
:: :: E, sad mi ostaje da placem i da skidam sa rapid share-a
:: :: Mozda nekom pomogne ovaj tekst, da se opameti na vreme
:: ::
:: ::
:: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: ::
:: :: :: Uzmi i placi..
:: :: ::
:: :: :: nalog za torrent tracker levela 2 ode u zaborav...mozes ih otvoriti jos `zilion`....i sa ratio masterom nabiti 500GB upload-
:: :: ::
:: :: :: Nisi imao tracker level 5 pa da quka
:: :: ::
:: :: :: razumem ja godine i power user status..
:: :: ::
:: :: :: I ja sam bio power user pa dao ortaku da koristi acc i zezne ga...pa mi je lik sa ovog foruma - gilopile nabacio invite..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: posle 4 god koriscenja, zahvaljujuci tome, sto sam davao pozivnice. Sad mogu da jedem ono sto se ne jede. 300gb,upload zbogom zauvek.
:: :: :: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: Re: Re: Re: Re: Konacno sam popio ban na IP 15.10.2009. 01:21 #148995

status: user
broj poruka: 2855
????

Ljubi te brat pa sto ne uzmes i regujes novi acc...

Ja da imam pozivnicu sad bi ti dao...vidim sa si korektan lik...pitaj, dace ti neko 100%


:: Nije toliko Acayo kriv(ne napadajte coveka), doduse niko mi nije kriv, nego stara izreka iz naroda kaze Dobar i Budala = Rodjena braca
:: Molio sam boga da me ne banuju ali, jbg. sta da radim, sad je kasno. Nostalgican sam jer mi je 99% materijala sa IP. Sad mi je neobicno
:: Jbg. picim dalje
::
:: RESISTANCE IS FUTILE
::
:: :: Nek se palo opameti acayo za sledeci put, unisti coveku tolike godine truda, da bi klinac varao, ne moze sve za dzabe, takve samo govnjavom motkom i da vidis kako ce da slusaju
:: :: S R A M O T A !!
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: Napisao sam im poruku ako je ikako moguce da mi vrate nalog, Molio sam tamo itd, ali mislim da od toga nema nista
:: :: :: Dva puta me upozorili i znao sam da ce da bude ban, ako dam jos jednu pozivnicu nekome. Tako je i bilo
:: :: :: E, sad mi ostaje da placem i da skidam sa rapid share-a
:: :: :: Mozda nekom pomogne ovaj tekst, da se opameti na vreme
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: :: ::
:: :: :: :: Uzmi i placi..
:: :: :: ::
:: :: :: :: nalog za torrent tracker levela 2 ode u zaborav...mozes ih otvoriti jos `zilion`....i sa ratio masterom nabiti 500GB upload-
:: :: :: ::
:: :: :: :: Nisi imao tracker level 5 pa da quka
:: :: :: ::
:: :: :: :: razumem ja godine i power user status..
:: :: :: ::
:: :: :: :: I ja sam bio power user pa dao ortaku da koristi acc i zezne ga...pa mi je lik sa ovog foruma - gilopile nabacio invite..
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: posle 4 god koriscenja, zahvaljujuci tome, sto sam davao pozivnice. Sad mogu da jedem ono sto se ne jede. 300gb,upload zbogom zauvek.
:: :: :: :: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konacno sam popio ban na IP 15.10.2009. 01:27 #148998

status: user
broj poruka: 4641
Ne moj samo da me oplaces :))))
Dzaba novi account, kad upload 1 gb, ko ce buraz da `nadruka` upload, da moze da se skida nesto. Planirao sam da skidam Stargate.
Sad je to misaona imenica.


RESISTANCE IS FUTILE

:: ???
::
:: Ljubi te brat pa sto ne uzmes i regujes novi acc..
::
:: Ja da imam pozivnicu sad bi ti dao...vidim sa si korektan lik...pitaj, dace ti neko 100
::
::
:: :: Nije toliko Acayo kriv(ne napadajte coveka), doduse niko mi nije kriv, nego stara izreka iz naroda kaze Dobar i Budala = Rodjena braca
:: :: Molio sam boga da me ne banuju ali, jbg. sta da radim, sad je kasno. Nostalgican sam jer mi je 99% materijala sa IP. Sad mi je neobicno
:: :: Jbg. picim dalje
:: ::
:: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: ::
:: :: :: Nek se palo opameti acayo za sledeci put, unisti coveku tolike godine truda, da bi klinac varao, ne moze sve za dzabe, takve samo govnjavom motkom i da vidis kako ce da slusaju
:: :: :: S R A M O T A !!
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Napisao sam im poruku ako je ikako moguce da mi vrate nalog, Molio sam tamo itd, ali mislim da od toga nema nista
:: :: :: :: Dva puta me upozorili i znao sam da ce da bude ban, ako dam jos jednu pozivnicu nekome. Tako je i bilo
:: :: :: :: E, sad mi ostaje da placem i da skidam sa rapid share-a
:: :: :: :: Mozda nekom pomogne ovaj tekst, da se opameti na vreme
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: :: :: ::
:: :: :: :: :: Uzmi i placi..
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: nalog za torrent tracker levela 2 ode u zaborav...mozes ih otvoriti jos `zilion`....i sa ratio masterom nabiti 500GB upload-
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: Nisi imao tracker level 5 pa da quka
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: razumem ja godine i power user status..
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: I ja sam bio power user pa dao ortaku da koristi acc i zezne ga...pa mi je lik sa ovog foruma - gilopile nabacio invite..
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: :: posle 4 god koriscenja, zahvaljujuci tome, sto sam davao pozivnice. Sad mogu da jedem ono sto se ne jede. 300gb,upload zbogom zauvek.
:: :: :: :: :: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: :: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Evo, dobih samar sa IP !!! 15.10.2009. 01:46 #149000

status: user
broj poruka: 4641
Kao sto sam i mislio

Hi

Sorry your info is not in the database. To get an account either donate or get an invite. If an account is not logged into for 3 months or 6 months parked is deleted due to inactivity. Also note that we regularly clean out accounts with very low share ratios that are inactive.

Regards.

RESISTANCE IS FUTILE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646126.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs