Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
MSI b550 mag tomahawk max wifi cpu Red light problem
STRANA 1 OD 2  
vexlord MSI b550 mag tomahawk max wifi cpu Red light problem 17.06.2023. 00:41 T69020

status: user
broj poruka: 1043

Nova ploča, nov 5600x nov kit 16gb Kingston - kompatibilan, 750w nov seasonic titanium prime, 6600 amd ispravna stara 4 mes ploča i arctic liquid freezer 240 Kingston m2 1tb sve lepo namazano spojeno upaljeno, cine bench 70c 71 max u full load ,upaljeni World of tanks 1080p high detalji 165fps, i čovek pokrene msi doctor ili kako se zove master tool i uradi i bios update tako - po meni glupost, restart i od tad crn ekran i cpu lampica na ploči bljesti ne gasi se

Proban bios flashback fat32 mbr USB 8gb u port koji je za to onaj uokviren belo namenjen za to i to kao od trepti 15x pokrene ventilator na napajanju i trepti u nedogled, clear cmos ovo ono aj opet i odradi to i kad is trepti ugasi masinu

Jel ima neka paranormal activities varijanta Tu gde je nešto majmunski zapetljano ili je pukla ploča, gurati u reklamaciju ili u 0w1 pro servis?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Probaj sa nekom drugom (starijom) verzijom BIOSa 17.06.2023. 04:33 #679462

status: user
broj poruka: 9384
Ili najbolje onom koja je stigla uz plocu, sa kojom je radila masina.
Fles BIOSa se obicno radi bez procesora i RAMa. Izvadi ih pre flesovanja. Samo ploca i napajanje.
Jesi li preimenovao BIOS alatkom koja je stigla u BIOS datoteci? Ako nije stigla, preimenuj rucno u msi.rom
Probaj da koristis USB 2.0 flesku ili eventualno da korists neki od USB 2.0 portova na ploci, iako nisu uokvireni za BIOS fles.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Plašim se da je ploča otišla u večna lovišta 17.06.2023. 09:09 #679464

status: user
broj poruka: 6088
Meni je skoro posle apdejta BIOS-a na poslednju verziju B450 Gaming Plus Max odbila da butuje posle restarta. sve je prošlo do 100% bez problema, usledio standardni restart i posle ništa. Prvo je glavila na detekciji memorije, a posle zakucala na detekciji procesora. Nikakvo vraćanje BIOS-a na prethodnu verziju koja je radila, niti na bilo koju drugu nije pomogla. Reklamirao ploču i potvrđeno da je neispravna.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Probao sam i starije 17.06.2023. 12:52 #679467

status: user
broj poruka: 1043

Biose. Vraćao se i na mart 2022 ali skoro uvek isto, ugašeno sve ploča samo napajanje, 15 blink red i ugasi pa se upali i onda sporo blinka 20 30 40 min

Ubijena je skroz jer ne svetli rgb nigde

Svaki sam rename u msi.rom i izmenjao tonu fleski 2.0 od 8 do 32gb pa i neke 3.0 aj probao kao menjao portove ali ne počinje ništa na flashback kad se pritisne

Ne može servis da je sredi bukvalno je za večna lovišta, jbg dešava se ali je tužno da msi center to napravi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC To bi trebala da ti pokriva garancija 17.06.2023. 17:29 #679469

status: user
broj poruka: 9384
Ako je ima...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Catalina

I9-10900K/NZXT Kraken X63/64GB/ROG STRIX Z490/MSI RTX3090/2x512GB 970Pro RAID0/ROG Thor 850W/CM H500-WGNN-S00/Dell S2721DGFA/Logitech K280e/Deathadder v.2/AKG K72

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 MSI 17.06.2023. 19:46 #679471

status: user
broj poruka: 323
Piše na sajtu da je beta BIOS.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ima 17.06.2023. 20:59 #679472

status: user
broj poruka: 1043

Kupljena pre par dana. To mi je kao da pustiš win update i prsne nešto.
Preskakao sam beta Biose objavljene

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 17.06.2023. 21:27 #679473

status: user
broj poruka: 4744

Ko bi reko da je crko MSI. Ne zna se dal je gluplji onaj ko distribuira ili onaj ko kupuje bilo šta od te đubrive kvazi firme.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 MSI 17.06.2023. 22:22 #679474

status: user
broj poruka: 323
Grafičke kartice su znali i da naprave.
Ploče su im uvek bile krševi.
Podrška ravna nuli. Najtragičniji su ovi pogrešni BIOS-i.

Taj ko je flešovao je upucao ploču sa beta BIOS-om.
Jedino rešenje je da se nađe ista ploča i da se isčita BIOS.
Tako sam par puta spasio MSI.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Covek igra wot 17.06.2023. 23:11 #679475

status: user
broj poruka: 1043

I do pre 2 godine je imao neki quad core 8gb ram I msi ploču i `vezao` se za MSI a ni na kraj pameti mu nije bilo da će ova od 22 soma da ga zezne i da je nepouzdana

Instalirao je msi centar onaj njihov command Kako se vec zove i tu je od raznih sranja odabrao i bios da mu odradi - meni i dalje nelogično da se to radi ikako drugačije bez fleske i tačka rom fajla jbg

Kapiram da je program povukao onaj poslednji beta bios iz juna sad i da je tu nastao haos

Ja nekako oduvek biram sve da bude asus i stvarno me asus nije razočarao, zapala mi je Gigabyte grafička koja je u 1 /100 pokušaja i sa specifičnom verzijom njihovog aorus softvera uspevala da aktivira ventilatore a inace rgb radi, ventilatori ne mrdaju ni na 80% opterećenja kad sam video 90c zgranuo se. Nisam imao snage da jurim rešenje i budem miran i to stalno da pratim nego turio nzxt g12 adapter za vodeno hlađenje aio kompletom, stavio Thermaltake 120icu i nije prešla 45c nikad evo duže od godinu dana ladna kao špricer. Jedino je vrm go i ne pokriva ga blok pa bi tu turio neki alu heatsink čisto onako.

Imam drugara koji da moze patike bi nosio Gigabyte. Ploča neka fensi grafička 3090 i 5950x sa wraith on prezadovoljan.

Jbg msi omanuo, treba zaobilaziti i nema glavobolje.
Odneo je u reklamaciju ne javlja da su ga odbili pa verovatno čeka da mu jave za novu. Opet msi ali dobro.


Meni je fascinantno što je 5600x radio out of the box bez ikakvog flesovanja i onda niko normalan ne bi upisivao drugi bios noviji jer nema potrebe cackati

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 17.06.2023. 23:59 #679476

status: user
broj poruka: 4744

Ima i Gigabyte svoj APP Center al nikad mu ne bih dao da odradi BIOS kroz Windows iako cenim Gb. To se jednostavno ne radi. Flešku u šake pa vozi. Još smem da se kladim da nije bilo realne potrebe da stavlja nego je samo hteo da ima novi fazona radi. E pa kad si pohlepan i ne znaš šta radiš i to radiš na najgorem brendu...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Ne dirajte MSI 18.06.2023. 08:41 #679480

status: user
broj poruka: 6088
Radio sam apdejt BIOS-a na toj ploči nekoliko puta. Uvek iz BIOS-a (Kakvi dragon centri i slične gluposti - jer flešovanje BIOS-a iz Bilijevih Prozora se ne radi). I opet se nešto zeznulo.
Meni smrdi da su nešto usrali u poslednjim verzijama BIOS-a.
U zamenu za MSI-a sam dobio Gigabajtovu B550 ploču. Prodao je čoveku, a ona neće ni da bekne. Mrtva po dolasku - što bi rekli Ameri. I za nju uvažena reklamacija.
Tako da ako je ploča u garanciji, poslati je na reklamaciju. Ne bi smeli da je ne prihvate.

P.S.
MSI zemenim ASUS-om i kad je stigla ploča čitam šta su uradili sa BIOS-ima za AM5 ploče.
Rekoh, e jbg, valjda nisu isto uradili sa AM4. Za sada radi. .)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ako nije u garanciji 18.06.2023. 09:30 #679481

status: user
broj poruka: 7695
probati na eprom programator.Desava se to kod svih jacih proizvodjaca ,u principu bez neke potrebe i ne treba flesovati bios ,sem ako nije u pitanju nadogradnja CPU-a ili slicno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 18.06.2023. 14:08 #679482

status: user
broj poruka: 2155


An option you can try is to update to the newest BIOS using the Flash BIOS Button:

1. Download the latest BIOS file for your board (yes, the beta) and extract it. https://www.msi.com/Motherboard/MAG-B550-TOMAHAWK/support
2. Rename the BIOS file to MSI.ROM, and save it to the root of your USB flash drive / USB stick (not in a subfolder). FAT32 formatting is a must for the USB flash drive.
3. Plug the USB flash drive that contains the MSI.ROM file into the Flash BIOS Port on the rear I/O panel.
4. With the PC off, press the Flash BIOS Button, and the LED starts flashing for about 5-7 minutes.

The Flash BIOS Button method is quite picky about the USB stick. In fact, the old and cheap USB sticks with small capacity seem to work the best for that method. You need to find a USB stick / pen drive that the board likes. It needs to flash for about 5-7 minutes and then it will reboot. Anything drastically different (under a minute of flashing, O-R over 10 minutes of flashing) and the flashing didn`t work, so you can abort and try with the next USB stick.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Jesam i ovako 18.06.2023. 17:10 #679484

status: user
broj poruka: 1043

Sa svakim i sa poslednjom betom je bilo isto, izblinka 15x pokrene kao mašinu izblinka blinka pustio sam jednom i više od 30min i mogao je u nedogled tako. U owl su rekli da joj nema spasa pa se nadam da ce proći reklamacija. Tužno je što je mogla raditi tako lepo narednih par godina ali spetljao se lik sa glupim msi centrom i ne vredi nista. Druga stvar u cm haf box mi se ne dopada kako mora da stoji 240 liquid freezer da bi stala velika grafička ali odlučio je tako da drži i ne brine oko vazduha u aio i glupom položaju.

Hvala na odgovorima ljudi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Jesam i ovako 18.06.2023. 18:43 #679485

status: user
broj poruka: 2155

A jel ukljucuje monitor kad radish flash preko USB-a. Na mojoj B450-A PRO MAX kada sam to probao ucita program za fleshovanje kao iz normalnog biosa, samo sto je samo program aktivan, prikaze status flashovanja napini skalu i restartuje.

::
:: Sa svakim i sa poslednjom betom je bilo isto, izblinka 15x pokrene kao mašinu izblinka blinka pustio sam jednom i više od 30min i mogao je u nedogled tako. U owl su rekli da joj nema spasa pa se nadam da ce proći reklamacija. Tužno je što je mogla raditi tako lepo narednih par godina ali spetljao se lik sa glupim msi centrom i ne vredi nista. Druga stvar u cm haf box mi se ne dopada kako mora da stoji 240 liquid freezer da bi stala velika grafička ali odlučio je tako da drži i ne brine oko vazduha u aio i glupom položaju.
::
:: Hvala na odgovorima ljudi
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Ne pokazuje nista na monitoru 18.06.2023. 19:52 #679486

status: user
broj poruka: 1043

Nekoliko puta probao i sa komponentama na ploči crn bukvalno ugasen

A sve ostale situacije samo ploca fles na nju i napajanje

Fleski se namenjao tonu, samo je nakon nekog matorog verbatim 8gb bio dram led a posle restarta opet cpu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Garancija 18.06.2023. 21:53 #679488

status: user
broj poruka: 323
Je ostvariva 100%.
Kriv je MSI.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord To sam i ja nakon pola dana drndanja rekao 18.06.2023. 22:49 #679489

status: user
broj poruka: 1043


Njemu kao bilo glupo spalio je pa da im nosi tako ružno ovo ono terace u owl ali sam mu objasnio da to ne bi trebalo da se desi kako god, ode lepo i kaže da je kupio sve od kolege cpu gpu ram m2 i napajanje, ovaj sve prodaje osim ploče jer ima neku fensi i skupu i prepakovali na novu ploču ovu krš msi i ne radi, proverili dva puta ista stvar, vratili sve na njegovu ploču neku npr asus i radi bez greške. Čista logika ploča feler. Jbg


Hvala na odgovorima ljudi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 19.06.2023. 08:53 #679490

status: user
broj poruka: 18940
MSi је добар за графичке и за плоче, не улазим у прошлост. Не могу да избројим колико пута сам флешовао разне плоче, укључујући MSi, алфа, бета, гама, није битно која верзија, никад, али ни једном нисам имао случај да је биос уништен овом приликом, никад.

У овом случају је грешка корисника 101%. По мени грешка што је флеш биоса покренут софтверски у оквиру OS, то се никад не ради, нити има потребе. Једина плоча код које сам морао тако да ажурирам биос је била Abit AB9 Pro, али сам претходно знао да то проверено ради (ради и дан данас са uGuru).

Плус обично стоји у упутству на сајту за сваку верзију, некад се деси да мора испратити редослед верзија и испунити услов за последњи биос, пошто за АМД свака плоча има доста верзија.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
siki069 Re: >> 19.06.2023. 10:33 #679491

status: user
broj poruka: 323
Komentar je u redu za servisera ili naprednog korisnika.
Čovek je prosečan korisnik.
Nije on napisao MSI doctor - master tool.
Video da nudi ažuriranje i pokrenuo, računajući da je najnovije i najbolje.
Ako je pogrešna revizija ploče, opet je kriv MSI.

Mora da mu priznaju garanciju i ako kaže šta je tačno uradio.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: >> 19.06.2023. 11:17 #679492

status: user
broj poruka: 18940
Коментар је остављен за сваког корисника који жели да флешује биос.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

:: Komentar je u redu za servisera ili naprednog korisnika
:: Čovek je prosečan korisnik
:: Nije on napisao MSI doctor - master tool
:: Video da nudi ažuriranje i pokrenuo, računajući da je najnovije i najbolje
:: Ako je pogrešna revizija ploče, opet je kriv MSI
::
:: Mora da mu priznaju garanciju i ako kaže šta je tačno uradio
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 19.06.2023. 12:10 #679494

status: user
broj poruka: 4744

Aha, znači napravim softver koji nešto radi a kad ne radi zovem imarkovica da me brani. Savršeno.

Svaki jebeni dan sve gluplje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 19.06.2023. 12:27 #679495

status: user
broj poruka: 18940
Како си толико ограниченог размишљања, ово је био само савет, ти га примени или немој ако ћеш да се смараш са рекламацијом, која се свакако уважава, као што сам и написао горе. Ухватили сте се за MSi, можда је крив Microsoft-ов златни систем без и једне грешке.

Ради како знаш тако до краја живота, нико те не спречава.

“La debilidad no está en nosotros, es lo que tenemos afuera”.

::
:: Aha, znači napravim softver koji nešto radi a kad ne radi zovem imarkovica da me brani. Savršeno
::
:: Svaki jebeni dan sve gluplje
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 19.06.2023. 13:03 #679496

status: user
broj poruka: 4744

Bio je samo savet da je korisnik kriv 101%? Važi. Ako ne valja OS moraš to znati i uzeti u obzir pri pravljenju programa. Ako ne možeš napraviti nemoj praviti. Ako napraviš a ne radi, krivica je tvoja i ti ćeš platiti. Program je tvoj i baš me briga zašto ne radi, to nek rešava proizvođač. Ja ću da razmišljam dal je krivo ovo ili ono. Da, glupo je kroz OS ali onda nemoj davati tu mogućnost. Jel piše negde u softveru da će ubiti ploču ako se pokrene? Kako bi prosečan korisnik mogao to znati? Jel su u fabrici uopšte probali da flešuju da vide šta će da bude ili korisnik da bude zamorče? Namerno bih ponavljao postupak do besvesti i terao ih da daju nove ploče dok se ne prizovu pameti. Ako neće i za to ima leka. Kupiš auto pa se slupaš jer si koristio instrument tablu ali krivo je dugme. Pa stavi drugo dugme.

Nismo se uhvatili samo za MSI nego za važi za sve. Iako je za mene MSI đubre. Šta me briga što tebi nije kad meni ploca crkne posle mesec dana. Samo s njima taj problem. Ne gledaš u prošlost? U šta onda? U budućnost?
Na osnovu čega?

I još jednom pokušavamo da u srbendsku glavu ulijemo svest da se ne daju piratski linkovi.
Stvarno će nam biti lakše da uradimo nešto drugo nego da ih brišemo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vexlord Dal je msi alat ili windows problem 19.06.2023. 14:57 #679497

status: user
broj poruka: 1043


Nije ovo prva situacija gde je ploča pukla zbog pokušaja ažuriranja na taj način

Mogu lepo da je izbace ili posive uz obaveštenje da 99/100 pokušaja tako je dovelo do ubijanja ploče i da stave link svoj ka how to flash bios / extract skinutu arhivu / bios fajl rename na MSI. ROM/ FAT32 USB FORMAT I MBR kroz diskpart u par komandi i eto

Napredan ili smotan korisnik nije kriv sto to tako stoji na izvolite i očekuje se da radi bezbedno ono čemu bi trebalo da služi, jer dovodi do toga da bukvalno nema nazad. A kupusati ploču koja je u garanciji i raditi ko zna sta je glupo, rizično i možda čak neće ni uspeti.

Ispade da drže to tako u funkciji i da uvažavaju brdo reklamacija koje dobiju zbog iste gluposti.

Ljudi tako puste apdejt telefona sa polu praznom baterijom ili nestabilnim netom pa ga sjebu, bar toliko da izgube podatke. Jbg ne zna svako da je najsigurnije raditi sa telefonom na 100% i na punjacu za svaki slučaj.

Dešavaju se gluposti svuda, ali bios i ažuriranje je kao igrati se sa golim žicama pod naponom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs