Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Kvalitetna pvc stolarija ?
STRANA 3 OD 4  
pmfrulez Re: @pmfrulez 19.05.2020. 22:19 #663259

status: user
broj poruka: 994
kolko sam razumeo preporuka je da ide jedno niskoemisionoplus ispuna argonom a da je drugo obicno ili drugo i trece bem li ga

edit: hvala puno za onaj link gde se opisuje detaljno uticaj stakla za poboljsanje efikasnosti



They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: Kod mene je synego profil. Kutija roletne je unutrasnja i samo mi je zao sto nisam dodatno platio i uzeo orginalnu kutiju rehau roletne koja se inace ne srafi za profil nego ima sopstven adapeter tako da se izbegava eventualno produvavanje kod podrucja sa jakim vetrom a I sama kutija je bolje toplotno/zvucno izolovana
:: Stavio sam tehnoplast kutiju , kutija kao kutija al jbg..
:: Lamelice su aluminijuske sa ispunom - tu nema zalbe
::
:: Sto se tice stakala procitaj
::
:: https://www.savokusic.com/blog/koje-staklo-odabrati-za-stolarij
::
:: Krilo sa tri stakla je dosta teze a ako su samo obicna tri stakla onda je bolje uzeti termo paket sa 2 stakla climagard/low-e
:: Tako da kad sam vec resio da uzmem tri stakla onda je i uzeto kako i treba 1 staklo je clima gard/argon/float staklo/argon/low-e staklo. Smisao takvog stakla je da stiti od prekomerne sunceve toplote te se stedi da klimatizaciji i da jedno staklo bude niskoemisiono kako bi se stedelo na grejanju tako da tri obicna stakla bez argona su bacanje para
:: Kod Troslojno Clima Guard Solar + niskoemisiono (Solar+LowE) stakla problem je smanjena propustljivost svetla u prostoriju i to je primetno ali eto navikne se
:: Ovo sam dobio o % smanjenja svetlosti(kod mene su stakla pod opcijom 1)
:: Procenat propustljivosti dnevnog svetla kroz staklo
::
:: 1. Troslojno Clima Guard Solar + niskoemisiono (Solar+LowE) 60
:: 2. Troslojno niskoemisiono (LowE) 73
:: 3. Troslojno (obično) Float 76%
:: 3. Dvoslojno niskoemisiono (LowE) 80
:: 4. Dvoslojno (obično) Float 83
::
:: Staklo ima I distancere izmedju stakala i tu sam uzeo plasticne a smisao je da se smanje hladni mostovi
::
::
:: kolko sam ja razumeo objasnili su mi da jedno staklo niskoemisiono ide i polje sa argonom a druga komora nazovimo je tako je bez argona i obicno staklo na kraju
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ... 20.05.2020. 09:22 #663268

status: user
broj poruka: 3277
Konkretno sa sajta je vrsio poredjenje troslojnog stakla (float) koji nema nikakve premaze i dvoslojnog stakla (1 float a drugo Low e) te je izveden zakljucak da je u tom slucaju bolje uzeti dvoslojno low e staklo od obicnog troslojnog stakla.
Prodavci su mi nudili premium proizvod sa obicnim troslojnim staklima ali kad sam usao u problematiku video sam da nije bas tako kako kazu te sam zahtevao izmene na staklima i doplatio tu razliku msm ako nudis premium proizvod onda neka tako i bude.

E sad da sam isao na kombinaciju dvoslojnog stakla ja bih uzeo u konfiguraciji 1 staklo climaguard(CG) - Argon i drigo staklo niskoemisiono i na taj nacin bi se stedelo na klimatiyaciji i grejanju.
U jednoj sobi koja je okrenuta ka hladnoj strani sa manjkom svetlosti stavio sam dvoslojno staklo 1 float Argoni 1 low e . Obzirom da je na tom prozoru dvoslojno staklo nisam stavio profil synego nego Rehau 5komorni profil .

Za ostale sobe ka suncanoj strani izabrao sam troslojno staklo u sledecoj konfiguraciji sa plasticnim distancerima
4CG+16Argon+4Float+16Argon+4LOW-E ali je je slabija propustljivost dnevnog svetla i tu je profil synego da prihvati robusnije staklo.

CG je klimagard a 4 oznacava debljinu stakla, 16 je prostor izmedju stakla ispunjen argonom, low e niskoemisiono staklo, float je obicno staklo.

Kod troslojnog stakla drugo staklo je uvek obicno(float) a monteri treba da znaju kako se staklo okrece tj koja strana je prema unutra . Ako ti je potrebno dekorativno staklo onda je drugo staklo dekorativno a ostala sa premazima.

Naravno i okov na prozorima ti je veoma vazan kod mene je MACO jer su samo taj nudili ali sam zadovoljan evo vec 2 godine.

Sto se tice komarnika bilo je u varijanti sam svoj majstor (aluminijumski) iz razloga sto mi njihova resenja nisu bila prihvatljiva za prozore sa dve odvojenje roletne tj ideja je bila da zasrafe komarnik u ram prozora msm to tako nece moci zato sam napravio komarnike u milimetar i postavio u sam okvir prozora bez srafljenja ...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez ... 20.05.2020. 19:58 #663282

status: user
broj poruka: 994
razjasnio sam situaciju sad sa majstorom bio je da premeri sve ...
4CG+16Argon+4Float+16Argon+4Float
rehau synego 80mm 7komorni

ta kombinacija je uracunata u cenu 2050eur za gore pomenute otvore

za
4CG+16Argon+4Float+16Argon+4LOW-E
ce mi sracunati koliko treba da se doplati

to je najjaci paket kod troslojnog i neprovidnih stakala koje je i on sam stavio kod sebe na kuci

okovi su rolo ovo ostalo rehau sve

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Troslojno full staklo 20.05.2020. 21:33 #663286

status: user
broj poruka: 3277
Samo cu opet napomenuti da je propustljivost dnevnog svetla u prostoriju dosta manja dal 60%.

Kad smo skinuli staru stolariju i stavili novu ocekivali smo vise svetlosti ali ne,ne dosta je manje.
Meni licno ne smeta ali ukucanima bilo malo nezgodno, ocekivali su sobu punu svetlosti kao da su na ulici .) ali nije tako.

Zna staklo da zavara iz sobe pri lepom vremenu i po kojim oblakom da ti izgleda kao da se napolje priprema nevreme a to samo tako deluje....

I ovaj info ti nece reci prodavac ali tako je i bilo bi dobro da ako je taj majstor iz tvog mesta odes i bacis pogled kako to izgleda sto se tice propustljivosti svetlosti mada to je najuocljivije u letnjim suncanim danima.

I da dobro je da sam sa strane koja nije suncana stavio dvoslojno low e staklo.

To bi bilo to srecno sa kupovinom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez sutra ide montaza 13.06.2020. 23:00 #663671

status: user
broj poruka: 994
Odlucio se za pomenuti rehau synego 7mo komorni 80mm doplata za low-e meki da se doda plus cg je bila na sve otvore ceo sprat 70eura ...mislim da nije mnogo

Cg4+16Argon+4float+16argon+4LOW-E


They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filipos .. 16.06.2020. 19:57 #663705

status: user
broj poruka: 123
Da ne otvaram novu temu, treba da menjam prozore, 5 komada dimenzija 180x140cm.
Planiram PVC dvokrilne. Sta da gledam i koju cenu da ocekujem sa montazom?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Angerona Pm frulez 17.06.2020. 09:17 #663716

status: user
broj poruka: 2



Pitanje za Pm frulez. Koja firma Vam je radila ponudu? Za isti profil sa 6 komora i dvoslojnim staklom 4flot+16+4 CG premium sa znatno manjom kvadraturom dobili smo znatno visu cenu od Vase. Da li su Vam svetlarnici fixni? Da li su u cenu uracunate i alu roletne i komarnici? Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet Re 17.06.2020. 23:29 #663730

status: user
broj poruka: 1033
Ja sam danas stavio jedan dvokrilni 130x130 6 komora troslojno staklo INOUTIC profil sa roletnom i komarnikom niskoemisiono staklo 350e

ASUS STRIX B450-F
Ryzen 2600
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x8GB PREDATOR @3400
Seasonic Focus Plus 750 Gold SSR-750FX
MSI RTX 2060 VENTUS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez Re: Pm frulez 29.06.2020. 19:42 #663931

status: user
broj poruka: 994
Uracunata alu roletna sa ispunom od pene...roletne su isle na tri pomenuta prozora ...hteo sam na balkonskim vratima ali bi imao problem zbog visine jer je cale zajebo za 10cm nizi otvori nego na donjem.spratu a gore betonska greda pa bi celom udarao u kutiju verovatno...na prozorima rolo komarnici svuda... balkonska vrata plise komarnici ...kupatilo fiksni komarnik ...tj sad vidim.da sam pisao zasebno sve gore u postu...dobio sam broj od burazera firma neznam kako se zove najjaca stvar je sto je lik doso sam i 8 -9 otvora sam ugradio ...ja kazem brate daj da ti pomognem.za staklo tesko je 48mm debljina ...kaze ne pipaj nista sam cu ....Leskovac je u pitanju ....ako ti nesto znaci ako si blizu mogu da ti dam kontakt....spojevi perfektno odradjeni prezadovoljan sam

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

::
::
::
:: Pitanje za Pm frulez. Koja firma Vam je radila ponudu? Za isti profil sa 6 komora i dvoslojnim staklom 4flot+16+4 CG premium sa znatno manjom kvadraturom dobili smo znatno visu cenu od Vase. Da li su Vam svetlarnici fixni? Da li su u cenu uracunate i alu roletne i komarnici? Hvala unapred!
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Koliko ja znam 30.06.2020. 15:45 #663942

status: user
broj poruka: 5699
sad videh da je org tema od pre 3 godine

Veka su bolji od Rehau.

Samo meni te gluposti nisu jasne. Tako su i moji stavljali na novu kucu. 7 komora, argon, trostruke dihtujuce gume, 3 stakla...kao da su T u srbiji -60C. Za nase uslove, sve preko 5-komora i duplog stakla je overkill. To je kao da na kompjuter cije komponente trose max 500W i kostaju 1000e stavis napajanje od 1500w koje pritom kosta 500e. Apsurd


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez Re: Koliko ja znam 05.07.2020. 22:12 #663991

status: user
broj poruka: 994
pa neznas bas najbolje ocigledno...pre nego da se odlucim za ovu kombinaciju otiso sam kod coveka da mi pokaze na eksperimentalnom stolu uticaj toplote leti razlicite kombinacije stakala .....kasnije sam se i licno uverio da sam dobro odabrao ...i nije sve u `-60` zimi sto kazes .....meni je veci problem `+60` leti

praktican primer zena je ostavila telefon na spaletni ispod prozora ...displej direktno izlozen suncu
kazem joj skloni telefon sunce przi ne valja za displej...
otiso da radim nesto ,vracam se posle sat i kusur i ugledam telefon na istom mestu
ocekujem normalno da telefonu displej gori .....uzimam ga u ruke telefon je hladan pipam staklo prozora hladno

na letnjim temperaturama kod mene nije moglo da se dise
klima je radila posao trenutno cim se iskljuci u kratkom roku se zagreje sve ...sad i ne palim klimu ali sam cisto radi testa upalio ohladio prostoriju i ugasio prica je totalno drugacija nego pre ugradnje stolarije

razliku mozes da vidis na eksperimentalnim stolovima u pitanju je valjkasta uv lampa koja zraci toplotu bukvalno kao grejac.... pvc prozori sa razlicitim kombinacijama stakala su postavljeni u polozaju kao krov na kuci a lampa je unutra
razlika se vidi obicnim dodirom spoljne strane stakla.... a razlike su nenormalno velike





They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: sad videh da je org tema od pre 3 godin
::
:: Veka su bolji od Rehau
::
:: Samo meni te gluposti nisu jasne. Tako su i moji stavljali na novu kucu. 7 komora, argon, trostruke dihtujuce gume, 3 stakla...kao da su T u srbiji -60C. Za nase uslove, sve preko 5-komora i duplog stakla je overkill. To je kao da na kompjuter cije komponente trose max 500W i kostaju 1000e stavis napajanje od 1500w koje pritom kosta 500e. Apsur
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Angerona - - 06.07.2020. 12:38 #663994

status: user
broj poruka: 2



Hvala veliko ! U medjuvremenu smo se odlucili za Sunce! Sada cekamo zvanicnu ponudu. Leskovac nam je daleko ali mozes mi svakako poslati kontakt jer nas tek ceka drugi sprat. Mi smo odustali od CG Solar samo iz razloga smanjene svetlosti ( to mi je prioritet ) ali da objasnim da ne menja znatno cenu. Menja ali nista drasticno tako da ko je izlozen suncu treba da razmislja u tom pravcu. Mi nismo jer 3 stakla sa 3 diht gume i argonskom ispunom ce nama biti vrh! Razlika izmedju dva stakla i tri stakla ( radjene su nam obe ponude ) je nekih 200e. Za nesto sto se radi jednom u 25 -30 godina je zanemarljivo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 21.04.2021. 18:27 #670052

status: user
broj poruka: 3974
Dobio sam ponudu od Sunce Marinkovica za pvc bele boje 6 komora 2 stakla i 7 komora 3 stakla, Rehau i ostale zajebancije. Razlika u ceni 1k evra, ali iskreno me zanima da li se isplati? Navodno 30% bolja toplotna i zvucna izolacija.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mali3538 :D 22.04.2021. 09:34 #670073

status: user
broj poruka: 115
Ne znam zašto odgovaram, jer ne znam tačan odgovor na postavljeno pitanje, ali sam pre 4 godine baš kod njih uzeo 6komora/2stakla, pa reko da podelim iskustvo, koliko se sećam da su pre 3 godine promenili minimalnu temperaturu u stanovima, pa isporučuju slabije grejanje (osim od ove nove godine gde su opet putili mnogo jače), dok su komšije koje imaju staru stolariju kukale na grejanje jer je 19 stepeni odgovarajuća temperatura po novom, ja nisam imao taj problem, bilo je toplo u stanu, ok nisam mogao da hodam u šorcu i sildžijki (što smatram i da nije normalno u zimskom periodu) ali majica kratih rukava sa potkošuljom je bila dovoljna, dakle imao sma više od navedenih 19, opet moja zgrada nema fasadu niti neku spoljnu izolaciju. Dakle zadovoljan sam sa 6/2. Od mnogo stvari zavisi sve to možeš da imaš `gole` zidove kao ja pa ti ta razlika u toplotnoj izolaciji možda može da znači, sigurno da je bolje, sad ne znam kolika je ukupna cifra pa da je 1000€ mnogo ili malo.
Što se tiče zvuka...pa računaj da će ti prozor biti otvoren bar na kip 95% vremena, tako da možda ne treba da gledaš na zvučnu izolaciju uopšte, meni je zbog toga ta stavka realno nebitna, opet nismo svi isti naravno.

Et, možda sam pomogao..ili odmogao...

Pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 22.04.2021. 11:04 #670075

status: user
broj poruka: 3974
Ako si, I trebaju mi tudja iskustva. Razlika u ceni je 5500 vs 6500. Ali sa svim mogucim opcijama, korekcija je sigurna jer necu svuda komarnike.

Takodje moze da ode I gore ako se odlucim za boju drveta, onda je 6 komora 2 stakla 6500, a za 7 komora 3 stakla nemam informaciju ali verujem da je izmedju 7-8 hiljada.

Sto se tice ostalih informacija ne znam koji su komarnici, RONDO je roletna a okapnica GUTMANN. Staklo je 2x24mm-4flot+16+4 C.G.Premium. Ovo je za 6 komore, 2 stakla. Rehau system, okov Siegenia Titan AF/Roto NT

Ako treba jos neki info, tu sam, ali ovo vidim u ponudi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 zvucna izolacija sitnice ali... 22.04.2021. 20:42 #670085

status: user
broj poruka: 3277
kod mene 3 stakla rehau i ostale zezancije - ne znam da li se isplati-pisao sam nesto u ranijim postovima.
Zvucna izolacija jeste bolja ali - ako imas roletnu a kod mene je unutrasnja kutija - buka zna da dolazi od strane kutije roletne ako ona nije dobro izolovana.
Original Rehau kutija ima bolju zvucnu izolaciju a spaja se sa prozorom putem vodjice tako da nema sanse da vazduh prolazi izmedju kutije i rama prozora. Kod kutije koje nisu original kutija se srafi na ram prozora i tu mozes lagano progurati ostriji noz - to sam ipak spolja naspricao silikonom a i zalio sam se na takav nacin izrade jer su ipak trebali da mi predoce kako ce u praksi izgledati a realno se ne primeti golim okom, msm sam prozor nije jeftin pa da mi ne predoce eventualni problem, cak sam i pitao sta da sam kojim slucajem na planini - treba da slusam fijukanje vetra izmedju rama i kutije roletne .
I tu sam napravio gresku jer nisam uzeo original rehau kutije nego tehnoplast i onda manje / vise sve mi je jedno da su i dva stakla. A druga stvar veoma je vazno kako ce se uraditi zavrsni radovi oko prozora jer da sam kojim slucajem zidao kucu pa da odradim RAL ugradnja prozora i da sam uzeo original kutiju mislim da bi ucinak zvucne izolacije bio bolji ovako trt/mrt.

Sto se tice samih prozora odlici su, krevet je do prozora - nema zime :} a nema ni kondenza na staklima a zimi kad se stavi shaka na staklo - to nije hladno.
Vidjao sam povoljnije pvc - stakla hladna a kondenza na sve strane a i sam sam na kuci izvadio dva manja pvc prozora(nepoznat proizvodjac) gde se kondez stvarao izmedju dva stakla - strasno....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 22.04.2021. 22:32 #670087

status: user
broj poruka: 18945
Ako mozes da platis, uzmi najbolje moguce sto mozes da dobijes, 3 stakla. Zvucna izolacija itekako je bitna. Nece ti sigurno non-stop biti otvoren prozor.
Roletne za*ebi, stavi neke zebra roletne ili rimske zavese, ali nemoj roletne u kutiji, i ne boli te glava, ne skuplja prasinu, ne peru se nikad. Te glupe roletne niko ne zna da uradi kako treba, uvek ostane lufta i ulaze razne bubetine, a i ne moze drugacije. Tako da, kada uzroka nema, nema ni problema.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 23.04.2021. 07:13 #670093

status: user
broj poruka: 3974
Uh ne znam za te roletne sada kako i sta, kutija ce biti spolja, ali ne toliko izbacena u odnosu na liniju zida. Sto se tice ususkavanja, to tek nemam blage veze. A bas da idem bez njih, ne bih mogao. Ne znam kakve alternative imam u vidu ovih klasicnih, sto su kao vrata, old school, samo sto su ja mislim od aluminijuma? Verujem da su dosta skluplje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ... 23.04.2021. 08:57 #670094

status: user
broj poruka: 3277


Nisam razmatrao plastiku kazu da gubi boju kad je na suncu, uzet aluminijum sa ispunom isti kao i prvog dana a hebene kutije pfff .....




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: >> 23.04.2021. 09:09 #670096

status: user
broj poruka: 3466

Da, roletne generalno iritiraju tandrkanjem dok se spustaju podizu iako ne mora to cesto da se radi, mada, mislim da nista od drugih `pokrivaca za staklo` ne moze da zamraci prostoriju kao kad se roletna onako spusti skroz skroz i ubije svaki zrak svetlosti :)
Sve ima neku prednost i manu

Mali stan, zastakljena terasa sa svih strana, gore ne znam sta je uradjeno, ne prokisnjava i sa donje strane je izgletovano, stavljeno neko svetlo i to je to.

Komarnici su na prozorima, otvore se skroz i koliko vazduha udje uslo je, ali prozor i vrata od terase/balkona imaju roletne, poenta im je kao da su prekidac za svetlo, spuste se pred spavanje i podizu ujutru, uvek tako, leto zima sta god.

Zavese raznih vrsta i unutrasnji dekorativni predmeti su bukvalno strgnuti sa onog ne znam kako se zove na sta se kace zavese, jer sve se zaprasi, pozuti od duvanskog dima, pa obrni okreni maltretiranje je.

Ali po pitanju toplotne i zvucne izolacije, harmonija. Mozda ruzno za napisati ali bilo koje doba godine da je, moze da se seta u donjem vesu :) A kad je leto i prokuva se napolju, malo klima da razhladi i ne duva ceo dan. Jer moji sinusi reaguju na klimatizovan prozor kao najsavremeniji senzori koji postoje - zaboli me glava i drzi tako 3 dana :)

Nema idealnog resenja i da se svi faktori `rese` i pokriju a da nesto ne zapinje, ustvari ima, ali cena kostanja je nekako too much :)

Sad u ovo ludo vreme juriti wifi no sound podizace i spustace roletni e jbg :)

Na kraju, kako god da se montira i sta god majstori, prijatelji uradili i da nesto ne dihtuje kako treba, moze se improvizovati sa nekim `preparatom`

Bas pre par dana gledam neke 4u1 silikon, akril, montage kit i jos nesto bese ne znam sta je tacno. Uzme se jedna tuba, pistolj, nafiluje se to umereno i ocisti okolo, prefarba ako je potrebno i nema zujanja vetra i promaje (najgore nesto sto postoji kad su prozori i vrata u pitanju :) )

:: Ako mozes da platis, uzmi najbolje moguce sto mozes da dobijes, 3 stakla. Zvucna izolacija itekako je bitna. Nece ti sigurno non-stop biti otvoren prozor.
:: Roletne za*ebi, stavi neke zebra roletne ili rimske zavese, ali nemoj roletne u kutiji, i ne boli te glava, ne skuplja prasinu, ne peru se nikad. Te glupe roletne niko ne zna da uradi kako treba, uvek ostane lufta i ulaze razne bubetine, a i ne moze drugacije. Tako da, kada uzroka nema, nema ni problema
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 23.04.2021. 22:05 #670111

status: user
broj poruka: 3974
Roletne i komarnici su od aluminijuma.

Koje druge proizvodjace predlazete? Nesto blize Kragujevcu, sumnjam da ovi iz Bga dolaze na 100km razdaljine. :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: ... 23.04.2021. 22:16 #670112

status: user
broj poruka: 3466

pa ako oni ne dolaze , predji ti u bg, BW Sole, i tamo modifikuj sve po feng shui-ju :D

:: Roletne i komarnici su od aluminijuma
::
:: Koje druge proizvodjace predlazete? Nesto blize Kragujevcu, sumnjam da ovi iz Bga dolaze na 100km razdaljine. :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 23.04.2021. 23:06 #670113

status: user
broj poruka: 1372
U principu razL-I-K-E izmedju koeficijenta prolaza toplote (Uw) postoje samo na papiru (1.06W/m2K za 5/2 i 0.94W/m2K za 7/3), a s obzirom da ne prolazi sva toplota kroz prozore, razliku u temperaturi između te dve varijante nećeš uopšte osetiti.
Osetićeš možda razliku u zvučnoj izolaciji, ako ima više buke.
E sada, ono što bi trebao da znaš je da svi prozori koji su punjeni gasovima (Argon, Xenon...) u nekom trenutku oslabe, odnosno ti gasovi ispare pa karakteritike prozora nisu kao na početku. To se meri u godinama, ali svakako će se desiti. Da li kod nas neko radi dopunu i na koji način, to ne znam.
Ako te greje toplana razmišljaj samo u pravcu zvučne izolacije, i zatamljenja prozora.
__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 23.04.2021. 23:09 #670114

status: user
broj poruka: 1372
Koji je ku*ac s ovi menjanjem reči gde se pojavljuje L-I-K-E?
__________________
fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Re: 24.04.2021. 04:31 #670118

status: user
broj poruka: 3466

rec koja ima u sebi llke npr SL-I-K-E , forum vec mesecima unazad menja u L-I-K-E

Misa se bio javljao rekao sredice to ali se ne desava nista, pa jbg koristicemo dva slova L i lL-I-K-E-ovati :)

:: Koji je ku*ac s ovi menjanjem reči gde se pojavljuje L-I-K-E
:: _________________
:: fetket.portfoliobox.ne
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 3 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs