Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Nvidia kills GTX285, GTX275, GTX260 and possibly GTX295...
STRANA 2 OD 2
SkyFire Al pucaju novi nalozi samo tako! 07.10.2009. 23:32 #146545

status: user
broj poruka: 18473
Ahahaha. Znaci nisam cuo vecu glupost i provalu u svom zivotu.Ovaj spector000 se definitivno razume u razvoj GPU-a i to poprilicno.

Ovaj deo mi je najbolji :

`E sad ATI igra drugacije uzmu gomilu novca nagrave EXTRA parce hardvera tj. GPU dva puta bolji od nVidie `

E moj zemljace.Da se i malo razumes u tehnologiju i da pratis razvoj GPU-a nebi mogao da lupis ovako nesto.
Nikad ATI nije imao razvijeniji GPU pa nema ni sad.Tehnologija je sirok pojam i to pokusavam da vam objasnim.U tehnoloskom smislu tj u smislu procesa proizvodnje takozvani nanometarski proces (vise tranzistora na manju povrsinu silicijumske plocice) sto bi trebalo da donosi vece performanse i OC potencijal sa prelaskom na sve manji proces proizvodnje - sto nesto nevidosmo bas kod ATI jer ih zeza ta arhitektura na kojoj se zasniva sam chip,mislim na OC potencijal..U tom segmentu je ATI napredniji jer je pre presao na tu tehnologiju tj nanometarski proces.U cemu je napredniji,pa u vremenu ne u samoj tehnologiji.nVidia tehnoloski ima razvijenije chipove koji su po svojoj strukturi odnosno ARHITEKTURI brzi od ATI.Zato je uvek na manjim radnim taktovima,uzom memorijskom protoku od ATI uvek brza.Zapamtite,razlika je u arhitekturi samog GPU-a,isti slucaj sa AMD i Intel!Ko ovo ne zeli da prizna i da shvati sam sebe generalno laze..
E sad tu su se umesale jos razne tehnologije koje firme dopunjuju svoje GPU-e,nvidia ima vec odavno CUDA,PhysX,SLI ,ATI pak ima CrossFire sad ATI Eye Infinity..Obe firme pokusavaju da na izvestan nacin tehnologijom dopru i privole trziste.ATI ima dobar marketing,odlicnu poslovnost,pravu procenu i osecaj za tajming dok sa druge strane nvidia ni jedan od tih parametara nije iskoristila nego se uvek osvrce na staru slavu i na to da ce uvek biti u prednosti i imati najjacu karticu.Ali nije to trziste.Ne cini trziste jedna karta ili par njih u malo visoj klasi..Ponuda je bitna i cena koja koliko toliko opravdava te performanse.

Kao sto sam vec objasnjavao,ne zelim vise da se ponavljam NE POSTOJI optimizacija ka driverima,raspisivanje programa i upisivanje raznih kodova ka postizanju boljih performansi svojih proizvoda.Citiracu sam sebe jer mi je vise muka da pisem i ponavljam kad tvrdoglavim i neukim ljudima nije jasna najosnovnija stvar!

`Na skoro svakoj igrici pise Play with Intel Core 2 Duo,Quad Core ,sad Nehalem..

Pa jel to znaci da su ove igre optimizovane za Intel i da na AMD-u losije rade a koliko a znamo da se AMD proslavio na tom polju.

Da bi se jedna igra napravila tj optimizovala za neki brend mora u samom startu da se raspise,da se taj engine same igre koji vec ima neku konstrukciju programski podesi za nvidiu tj za njene GPU i drivere.Znaci menjas ceo sistem iz korena.Jedna igra se radi po godinu-dve dana,to su milionski projekti,ako je neki best seller onda je jos skuplje..Zamislite sada kada bi se cela konstrukcija toga morala da upravlja po jednom driveru i njegovom GPU-u !!!Wow!nVidia mora da ima para da kupi pola zemajjske kugle ako bi ulagala u ove stvari.Itd..Itd..Ne ide to tako..Nije to implemntacija kao u fazonu instaliracu patch u igru.To se radi mnooogo dugo i mnooogo kosta!

Isti sistem reklame ti je u filmskoj produkciji.Imas mnogo scena kad se nesto od tehnike reklamira,video uredjaju ,televizori,mobilni telefoni i sl pa onda recimo slavna coca-colla..Cak se i dijalozima glumaca koriste pune reci i nazivi nekih proizvoda u te svrhe.Ovde je bar lako.Scenarista odvoji deo za sponszora,ko plati njegov ce proizvod biti par sekundi u nekoj sceni itd..To se zove reklama.Plasiranje na trziste.
Biznis covece.Kako ti to nije jasno.Marketing..Prati malo zbivanja,mozda ces shvatiti drugacije.Ne branim ja nvidia-u ni najmanje ali taj poduhvat bi bio jako tezak,tesko za ostvariti kako fizicki tako i finansijski !`

MARKETING!

Ajde manite se vise istih stvari ,ponavljate sve u krug.Nek neko vise dokaze te urbane legende ili jednostavno prekinite sa budalastinama.Bacajte testove,radite nesto,ne laprdajte vise ko neke babe jedno te isto bez ikakve osnove vec nagadjanje i samo nagadjanje,neispunjeni snovi i zelje-MASTA radi SVASTA!

P.S.Vidim da je i radio Mileva aktuelna pa sve vise ima gluposti tipa ovo ili ono se desilo,SMAK sveta..propala tehnologija..


Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BlueSkyNIS @Sky 07.10.2009. 23:42 #146547

status: user
broj poruka: 860
Ponekad imam utisak da na kompu imaš šeme (blokove) tih grafičkih procesora pa tačno znaš šta je, gde je, ko je bolji, kakvu arhitekturu ima...

Windows-free with Fedora 10

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: @Sky 07.10.2009. 23:48 #146549

status: user
broj poruka: 18473
Nisi daleko od toga..
Ja sam to shvatio veoma ozbiljno jer me zanima a teoriju pretvram u praksu gde se mnogo ali mnogo puta praksa kosi sa teorijom i daje razlicite rezultate.Ono sto dobijes u realnom vremenu to ti je.Kako se pokaze na testu ne moze drugacije.Na papiru moze da pise svasta ako to u praksi ne opravdava..
Ovo je sve iz dobre namere,jednostavno zelim da ljudima bude jasnije.Ko se neslaze Boze moj uvek je tu da moze da me demantuje sa odredjenim dokazima i testovima.
Ja cu svaku gresku ako se dokaze da sam napravio da priznam i da skinem kapu svakom ko se iole potrudi da u svrhu nauke doprinise svima nama neko saznaje o necemu..

Green Green Grass Of Home

:: Ponekad imam utisak da na kompu imaš šeme (blokove) tih grafičkih procesora pa tačno znaš šta je, gde je, ko je bolji, kakvu arhitekturu ima..
::
:: Windows-free with Fedora 10
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 07.10.2009. 23:59 #146550

status: user
broj poruka: 9121
@Sky kod FarCry2, nesto bezveze se bugovalo sa ATI karticama, sutradan je izasao ATI Driver koji je sadrzao fix za FarCry2, a to isto nVidia nije imala. nVidia je odlicno odradila posao sa G80 i svim njegovim derivatima, ali to ti je ista fora kada bi sad ati vrteo ovaj sadasnji jos drzao kao glavne karte 3xxx, ATI ih je iznenadio sa 4xxx serijom i oterao u propast G92, pa su onda krenuli na GT200, a 9xxx karte su ostale za low segment trzista, ATI dok je izbacivao 4xxx seriju grafa radio je vec na 5xxx, dok je nVidia izbacila GT200, ovi su vec uveliko radili na 5xxx kartama, i sad ce ATI da drzi trziste nekoliko meseci, sto je veoma lose po nas, nVidia nema nekih velikih prihoda trenutno, ko ce da kupi GTX285 kada ima ATI5850, ili ATI5870, a ko hoce top performanse kupuje 5870 u CF, eventualno GTX285 u SLI, ali kada ATI izbaci 5870x2 i 5850x2 nVidia vise nema sta da trazi. Samo moze da pozuri sa radom na tom GT300, jos ako se ubrza sa implementacijom sa DX11 u igre, nVidia bolje da povuce sve kartice sa trzista, jer ce uskoro i low budet 5xxx modeli, za nVidia je najbolje da ih kupi Intel imace svezeg kesa i moci ce da budu ozbiljniji protivnici ATI-ju kome AMD daje dobre pare.

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe E polako sad.... 08.10.2009. 00:00 #146551

status: user
broj poruka: 12057

sa tvdnjama nikad nije ATI ima bolje itd.....

1. Što se tiče 2D prikaza, naročito video reprodukcije (TV-HD-HDMI out), display management-a mislim da nema poente raspavljati ko ima bolju ponudu.

2. HD encoding i decoding, ATI čipovi su prvi imali punu podršku za DVD decoding, isto se se ponovilo i sa H264 standardom, samo što je ovde i hardwerski encoding prisutan

3. HD3000 i HD4000 serija je oplela kompletno i u svakom pogledu kompletnu 9xxx seriju

4. Radeoni 9600, 9800,...mislim šta su FX 5600, FX5800 i FX5900 tražili pored njih tražili

5. Mobility Radeon modeli su daleko pouzdaniji uvek bili od GF rešenja. I Applje se zajebao sa GF, pa su se kose načupali zbog toga. A šta je u iMACovima. X1600xx serija ili X1900.
Sada 2400XT itd.

Mrzi me dalje da pišem. Imao je i ATI promašaja, X1800 serija se nije proslavila kao ni HD2x00. Tu je nV bila bolja Sada su GTX-ovi brži, ali ne opravdavaju razliu u ceni, i audio kablićem nose ton....dokle.

Bilo je svega i svačega, ali tvdnja, ATI je uvek bio lošiji, to neće biti.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed U citavom ovom galimatijasu od clanka ne vidim nista ... 08.10.2009. 00:01 #146552

status: user
broj poruka: 10992



iznenadjujuce: prelazi se na DX11 karte, pa serija 200 odlazi u `ropotarnicu Istorije`.
Ima i dosta proizvoljnih ocena kao i direktnih netacnosti - autor kaze, doslovno `i opet ce eNVidijin chip biti veci od referentnoga ATi-jevog...` . Setimo se samo godine 2007 i ATi-jeve (zalosne) karte serije 2900 koja je jedva mogla da se smesti u standardna PC kucista (ljudi se masovno zzalili) i gutao struje koliko express ringla na sporetu. Brze bolje su je zamenili serijom 3000, i sta su uradili: sa 512bit-nog presli na 256bit-ni memorijski interfejs, indirekto priznavajuci da su se zaleteli, to jest da NISU U STANJU da naprave chip koji ce da toliko brzo saradjuje sa svojom memorijom a da se ne pregreva i ne guta onoliko struje. Izgubljenu brzinu kompenzovali su ugradnjom brze memorije - kad ne znas da napravis dobar i efikasan motor koji koristi `normal` benzin, ti lepo u auto ugradis dve rakete i kazes zadivljenoj publici: primetite, molim, kako je brz!Itd. itd.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: U citavom ovom galimatijasu od clanka ne vidim nista ... 08.10.2009. 00:05 #146553

status: user
broj poruka: 9121
Pa kada je u pocetku izasao GTX295 nije bila Single PCB kartica, tek kasnije je to postala.

Pozdrav!


::
::
::
:: iznenadjujuce: prelazi se na DX11 karte, pa serija 200 odlazi u `ropotarnicu Istorije`.
:: Ima i dosta proizvoljnih ocena kao i direktnih netacnosti - autor kaze, doslovno `i opet ce eNVidijin chip biti veci od referentnoga ATi-jevog...` . Setimo se samo godine 2007 i ATi-jeve (zalosne) karte serije 2900 koja je jedva mogla da se smesti u standardna PC kucista (ljudi se masovno zzalili) i gutao struje koliko express ringla na sporetu. Brze bolje su je zamenili serijom 3000, i sta su uradili: sa 512bit-nog presli na 256bit-ni memorijski interfejs, indirekto priznavajuci da su se zaleteli, to jest da NISU U STANJU da naprave chip koji ce da toliko brzo saradjuje sa svojom memorijom a da se ne pregreva i ne guta onoliko struje. Izgubljenu brzinu kompenzovali su ugradnjom brze memorije - kad ne znas da napravis dobar i efikasan motor koji koristi `normal` benzin, ti lepo u auto ugradis dve rakete i kazes zadivljenoj publici: primetite, molim, kako je brz!Itd. itd.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: Re: U citavom ovom galimatijasu od clanka ne vidim nista ... 08.10.2009. 00:09 #146556

status: user
broj poruka: 10992

To i ja kazem: nekad su jednii glomazniji nekad drugi. Autor sugerise neistinu: uvek je Nvidija glomaznija, veca, vise trosi, drogira se, pije, lakira nokte i nosi pocepane gacice.

:: Pa kada je u pocetku izasao GTX295 nije bila Single PCB kartica, tek kasnije je to postala
::
:: Pozdrav
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Re: U citavom ovom galimatijasu od clanka ne vidim nista ... 08.10.2009. 00:10 #146557

status: user
broj poruka: 12057

Hahahahahahhahahahaha.....

:: drogira se, pije, lakira nokte i nosi pocepane gacice

:: :: Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: malo poucna prica 08.10.2009. 00:15 #146560

status: user
broj poruka: 12785
Posto je ovo ocigledno nalog nekoga sa foruma ko se malo ukakio pa nece da ulazi u raspravu, molim te mi navedi jedan ATI gpu koji je `bolji` 2x od nekog nvidiinog...

Povrh svega, imaj na umu da je nVidia izmislila GPU...

__________________
Scourge of PCBerza

:: Kako stvari teku na frontu ATI/nVidia. Ovo bi trebalo da bude jasno svakome ko je malo duze pravio gpu scenu
:: nVidia oduvek pravi potrosacke kartice tj. lepo naprave nesto sto funkcionise koliko toliko. Odu kod izdavackih kuca nadju jednu sa razvojnim timom koji pravi next gen FPS uplate malo vise novca na njihov racun ubace ``works best whit nVidia`` u intro igre, zauzvrat dobiju parce koda od engina koji ce pokrecati tu igru napisu pristojan driver i prodaju gomilu ``dobrih`` kartica na kojima ova igra pristojno radi. Zatim naprave zmaja od kartice na kojoj ova igra leti naravno 6 mesec kasnije i rasprodaju i nju ljudima sa vise novca
:: E sad ATI igra drugacije uzmu gomilu novca nagrave EXTRA parce hardvera tj. GPU dva puta bolji od nVidie a onda malo zeznu stvar napisu drajver koji radi za neku aplikaciju prepisu stari za neke igre od pre 2 godine i dobijemo karticu koja kosta 50% vise bolja je 2 puta a radi isto ili slabije od neke nove nVidine kartice u nekoj novoj igri a slozicemo se da se nove graficke kupuju samo zbog konforne igre u novim igrama zar ne
:: Jednostavno ljudi koji rade za nVidiju znaaju kako da sa manje ostvare vise zato je ATI i dovoljno propao da ga je AMD preuzeo i sad kopiraju strategiju od nVidije. Jedini problem sto su ljudi navikli da prave igre sa nVidijom uz njih i tu ATI moze malo sta da uradi. Misli samo pogedajte koji procenat igara ima u svojoj intro sekvenci pomenutu frazu works best whit nVidia a koliko ima ATI
:: Koliko god napredovao u ovom trenutnu ATI u odnosu na nVidiju i priznajem da ima bolje GPUs ipak ce ljudi kupovati radije nVidiju jer na njoj ipak sve bolje radi zbog dobro napisanih drivera i pomenute veze sa razvojnim timovima pc igara
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Nadovezao sam se na performanse i razvitak u tehnologiji a vi opet.. 08.10.2009. 00:19 #146563

status: user
broj poruka: 18473
O babama i zabama.Ko je uopste pomenuo driver-e?Ja nisam.Kad vec pominjemo tu tek ne mogu da se porede sa nVidia driverima ni u snu.Nestabilni su,bagoviti,crashuju brzo,pojavljivanje raznih anomalija i sl..Nemoj samo da mi neko kaze kako lupam jer sam 6 meseci svakodonevno koristio dve najaktuelnije kartice tako da bajke ne mogu meni da se serviraju.Samo ne znam dsta bi tek bilo da sam koristio neke starije?!Znam sta sam doziveo i sta moze da me ocekuje.
Ko je uopste pomenuo trziste?Jesam samo jednim delom.I rekao sam da ATI ima prednost zbog dobrog poslovanja,odlicne ponude opasne reklame i niske cene..Ali..

Govorimo o GPU vs GPU,o realnim smenama generacije.O performansama.Pa sta vi meni da pricate vise kad evo izasla vam je serija 5xxx,pa koliko je brza od najbrze single GPU kartice>?Gile sam sebi uskace u usta.Poredi najnovije serije sa nvidia starim serijama kako sad tako i u proslosti.8xxx serija G92 se drzala sa ATI 4xxx dosta dobro a kad je izasao ATI 4xxx a kad je plasiran prvi G92?Ko je ovde u zaostatku???Da bi ATI ispratio brzinu koja nvidia ima na svojim karticama mora da odgovara sa svkom novom sledecom serijom na staru vec postojecu nvidie.Nisu se proslavili sa 4870 u smislu da dostignu nvidiu,izbacili 4890 isto tako.Sta ce,da dalje nebi kakili ajmo na novu seriju da vise ne experimentisemo bez potrebe vec da se bacimo na rad i ozbiljne poteze.Eto docekasmo i 5xxx seriju i sta smo videli?Dobili?Par inovacija i mali pomak u performansama.Realno to.Istrcali su opet pre nvidie i sad se ceka na nju.A kad izbaci opet ce se balans pomeriti u korist nvidie.Ja ne znam,jesam li ja lud il ste vi nedokazani ili slepi?Bolje da sam ja lud jer ovo sto procitam mi nikako ne ide u glavu !

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: malo poucna prica 08.10.2009. 00:20 #146564

status: user
broj poruka: 12057

Dečko je preterao. Međutim, videli smo mnogo puta do sad, da se jako dobro prodaju proizvodi koji su jednako brzi ili malo sporiji a dosta jeftiniji. ATI kartice se u više navrata imale te karakterisitke odnosa cene i performansi, dakle `ruling` u srednjoj klasi. To se nije moglo često reći za Nv GF modele. 8600 i 9600, da, ali nema ih još puno.

:: Posto je ovo ocigledno nalog nekoga sa foruma ko se malo ukakio pa nece da ulazi u raspravu, molim te mi navedi jedan ATI gpu koji je `bolji` 2x od nekog nvidiinog..
::
:: Povrh svega, imaj na umu da je nVidia izmislila GPU..
::
:: __________________
:: Scourge of PCBerza
::
:: :: Kako stvari teku na frontu ATI/nVidia. Ovo bi trebalo da bude jasno svakome ko je malo duze pravio gpu scenu
:: :: nVidia oduvek pravi potrosacke kartice tj. lepo naprave nesto sto funkcionise koliko toliko. Odu kod izdavackih kuca nadju jednu sa razvojnim timom koji pravi next gen FPS uplate malo vise novca na njihov racun ubace ``works best whit nVidia`` u intro igre, zauzvrat dobiju parce koda od engina koji ce pokrecati tu igru napisu pristojan driver i prodaju gomilu ``dobrih`` kartica na kojima ova igra pristojno radi. Zatim naprave zmaja od kartice na kojoj ova igra leti naravno 6 mesec kasnije i rasprodaju i nju ljudima sa vise novca
:: :: E sad ATI igra drugacije uzmu gomilu novca nagrave EXTRA parce hardvera tj. GPU dva puta bolji od nVidie a onda malo zeznu stvar napisu drajver koji radi za neku aplikaciju prepisu stari za neke igre od pre 2 godine i dobijemo karticu koja kosta 50% vise bolja je 2 puta a radi isto ili slabije od neke nove nVidine kartice u nekoj novoj igri a slozicemo se da se nove graficke kupuju samo zbog konforne igre u novim igrama zar ne
:: :: Jednostavno ljudi koji rade za nVidiju znaaju kako da sa manje ostvare vise zato je ATI i dovoljno propao da ga je AMD preuzeo i sad kopiraju strategiju od nVidije. Jedini problem sto su ljudi navikli da prave igre sa nVidijom uz njih i tu ATI moze malo sta da uradi. Misli samo pogedajte koji procenat igara ima u svojoj intro sekvenci pomenutu frazu works best whit nVidia a koliko ima ATI
:: :: Koliko god napredovao u ovom trenutnu ATI u odnosu na nVidiju i priznajem da ima bolje GPUs ipak ce ljudi kupovati radije nVidiju jer na njoj ipak sve bolje radi zbog dobro napisanih drivera i pomenute veze sa razvojnim timovima pc igara
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 08.10.2009. 00:21 #146565

status: user
broj poruka: 9121
Bolji je GPU u 5xxx karticama :). Decko omasio si, ATI je uvek bio express ringla na kojoj se pekao rostilj, a nVidia je uvek bila toliko mala da si sa njom mogao laganica da zapalis vatru :).

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stefanet Nvidia... Ne verujem? 08.10.2009. 00:22 #146567

status: user
broj poruka: 19
Po onome sto pise u S.K. Nvidia se sprema na proizvodnju grafickih procesora Tesla.
Neki od modela nose oznake C870, D870, S870, C1060 i S1070.
Brzine procesora C1060 je negde oko 80 GigaFlOPSA a Intel Core i7 965 poztize 70 Giga FLOPSA.
Iz ovog zakljucujem da nisu u krizi.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: ... 08.10.2009. 00:22 #146568

status: user
broj poruka: 12057

Ma daj 9800 GX2 je profi plotna, keramička.

:: Bolji je GPU u 5xxx karticama :). Decko omasio si, ATI je uvek bio express ringla na kojoj se pekao rostilj, a nVidia je uvek bila toliko mala da si sa njom mogao laganica da zapalis vatru :)
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Nvidia... Ne verujem? 08.10.2009. 00:27 #146570

status: user
broj poruka: 18473
Ma jok u krizi su :

http://www.reuters.com/article/pressRelease/idUS215774+10-Sep-2008+BW20080910

Malo o stanju na trzistu :

http://store.steampowered.com/hwsurvey/

Hmm.Pratim i ja malo zbivanja

Green Green Grass Of Home

:: Po onome sto pise u S.K. Nvidia se sprema na proizvodnju grafickih procesora Tesla
:: Neki od modela nose oznake C870, D870, S870, C1060 i S1070
:: Brzine procesora C1060 je negde oko 80 GigaFlOPSA a Intel Core i7 965 poztize 70 Giga FLOPSA
:: Iz ovog zakljucujem da nisu u krizi
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 08.10.2009. 00:28 #146571

status: user
broj poruka: 12785
Mislim da svi znate kako ce prica odavde da ide: 5870 ce da se drzi mozda mesec dana na ovoj ceni dok ne dodje GT300 i oduva ga, i tada ce ATI morati da pristupi staroj strategiji ubijanja cena... Kao sto se i vidi 5870 je nova serija karte koja je 10% brza od najbrzeg single GPU-a nvidie iz stare generacije.

ATi nikad nije imao konja za trku, ali to ne znaci da ispada iz cele price jer su mu glavni adut nize cene od konkurencije...

__________________
Scourge of PCBerza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @bax2003 08.10.2009. 00:32 #146573

status: user
broj poruka: 18945
de se bas za nju uvati`, a pritom si se i ti na njoj grejao

::Ma daj 9800 GX2 je profi plotna, keramička.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spector000 hehe Hm.. 08.10.2009. 00:34 #146575

status: user
broj poruka: 5
Znaci druze moj SkyFire nemoj da i ti sebe sam ukopavas komentarima. Ae razmisli malo koliko puta si bio u situaciji da si posle 2 promenjene opcije osposobio igru koja je davala crk ekran, namestio rezolucio posle 2 dana cackanja po nekom file ili pokusavao da nadjes razlog zasto imas tearing ondosno lag ili ti po srpski sto ti igra koci. I zar nisi morao samo da promenis driver verziju da udjes u control panel ATI ili nVidia i da pritiskes par klika podesis par opcija i promeni se cela stvar za 180 stepeni ili 30 fps. Ja o tome pricam stvar ili kako bi ameri rekli ``The devil is in the details`.
1. Kao sto ti je bax2003 konkretno na detaljima rekao i dao ti primere ATI ume da napravi bolje stvari od nVidije.
2. Ja nisam rekao da se igre prave da favorizuju nekom kodu drivera (procitaj sta sam napisao ponovo) rekao sam da ljudi koji pisu drivere na osnovu uvida u engine napisu bolje optimizovan driver a ne da se igra pravi u odnosu na driver. Razmisli sta si napisao ako bi neko pravio igru na osnovu drivera a razvoj traje 2 godine onda bi igra izasla i vec u startu bila zaostala te dve godine, nema smisla zar ne.
3. Iskreno sve se svodi na kod koji pokrece GPU moze da bude razlika i u Arhitekturi i strukturi i broju tranzistora i bilo cemu ali ako tvoj OS ne moze to da iskoristi nista ti nevredi GPU od 400 E ako drajver ne ume da iskoristi to.
P.S Iskustvo na mnogo konfiguracija i razlicitih OS i driver verzija je mnogo znacajnije od bilo kod testa ili benchmarka ili spiska mogcnosti kartice. Posle veceg broja godina veruj mi na rec mogu da ``osetim`` tacno gde je problem i gde skripi a gde vata promaja kad je rec o GPU i nVidie i ATI-a
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: @bax2003 08.10.2009. 00:35 #146576

status: user
broj poruka: 12057

Nisam ja nikad imao 9800 GX2.

:: de se bas za nju uvati`, a pritom si se i ti na njoj grejao
::
:: ::Ma daj 9800 GX2 je profi plotna, keramička.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: @bax2003 08.10.2009. 00:36 #146577

status: user
broj poruka: 18473
Ovo vam sad pricam bez zezanja.
Nekada..
Sledeca konfiguracija :

Intel Core 2 Duo E6850@4.0 Ghz za svaki dan.
Asus Commando
Geil Ulta Plus 1066 Mhz 2 GB
8800 GTX @630 Mhz Core
Corsair HX 620W..

Sve to je bilo u Chieftec GX Gaming kucistu.Verovali ili ne topao vazduh koji je izlazio je fino grejao sobu i grejao sam se na komp uglavnom.

Green Green Grass Of Home

:: de se bas za nju uvati`, a pritom si se i ti na njoj grejao
::
:: ::Ma daj 9800 GX2 je profi plotna, keramička.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 .... 08.10.2009. 00:38 #146578

status: user
broj poruka: 2929
Babi se smilo sto joj milo, tako meni izgleda ovaj clanak koji je postavio verovatno neko ko nosi crvene naocare :)

RE:nVidia oduvek pravi potrosacke kartice tj. lepo naprave nesto sto funkcionise koliko toliko.

ja odavno nisam procitao nesto slicno, ovo je komentar veka.
Ama ne moze nesto biti na silu ljudi, mislim cemu?
ATI na papiru zvuci sjajno.
Setimo se kako je samo specifikacija 2900 serije bila nafilovana.
Konkretno model 2900XTX 1Gb ddr4 mrmorije , 512bit itd itd. Ova kartica je kada bi covek citao spec i danas san snova, svako bi je pozeleo u svojoj konfiguraciji. Medjutim problem kood te kartice je bio los GPU i tu je bio kraj.
Ono sto je bitno je sama mikroarhitektura GPU chip-a, to sto nesto podrzava dx28 i ima na PCB-u 250Gb DDR6 memroije samo po sebi ne znaci nista ukoliko nema GPU koji ce to `umeti` da iskoristi.
Ne mogu se napisati dobri driveri za nesto sto ne postoji.......
Prosto je neverovatno da se ta prica losi driveri provllaci skoro 10 god.

Kada sam uboo 4890 u slot posle 260GTX i instalirao ATI drivere, posle 15 min sam izvadio istu i rekao sam vise nikada, kao da sam sa BMW-a presao na bicikl.
Razocarenje je bilo kompletno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @bax2003 08.10.2009. 00:40 #146581

status: user
broj poruka: 18945
a da, sorry, ti si imao neku ati x2 koliko se secam, ne znam tacno koju...ali svaka GX2 ili X2 se greje, nema tu sta....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spector000 Re: Re: @bax2003 08.10.2009. 00:44 #146583

status: user
broj poruka: 5
Sky:
:: Ovo vam sad pricam bez zezanja
:: Nekada.
:: Sledeca konfiguracija
::
:: Intel Core 2 Duo E6850@4.0 Ghz za svaki dan
:: Asus Command
:: Geil Ulta Plus 1066 Mhz 2 G
:: 8800 GTX @630 Mhz Cor
:: Corsair HX 620W.
::
:: Sve to je bilo u Chieftec GX Gaming kucistu.Verovali ili ne topao vazduh koji je izlazio je fino grejao sobu i grejao sam se na komp uglavnom
Meni se soba licno greje od TV, a da se nisi setio kad si vec takvu konfiguraciju nabavio da stavis ``vodeno`` hladjenje ili bar dodatne kulere?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: @bax2003 08.10.2009. 00:52 #146585

status: user
broj poruka: 18473
Druze znas kad sam ja to imao?Davno proslo vreme.
A to sto greje je sasvim normalna pojava jer mora da disipira i GPU i CPU a i da maticna ploca odaje toplotu a i samo napajanje koje se po defaultu bas greje da nekad mozes i da se opeces.Masina je bila OC-vana,cooler HyperTX ..
Mislim da u to doba nije postojao neki ozbiljan vodeni sistem.Cini mi se da je bio TT 735/745 ali to je daleko od ozbiljnog.Sluzi i ok je zaista za te pare vredi ,doduse tad je bilo daleko skuplje.Sad je cena ok.
Iskustva sa GPU-ima imam mnoogo jer to me jako interesuje,generalno sve sto je vezano za hw me nenormalno jako interesuje.
.Znam svaku graficku kako dise jer sam ih mnogo imao i mnogo sam pratio sve to.Skoro svaku generaciju ispratim u kucnoj upotrebi.Mogao bih jedan ceo clanak da napravim o razlikama,ponasanaju,overkloku,samim odlikama i performansama..
I td..Da ne duzim.Nije ni bitno.Nek svako misli kako misli njegova stvar.Iskustvo je nesto sto se ne moze nikad osporiti niti pobiti!




Green Green Grass Of Home

:: Sky
:: :: Ovo vam sad pricam bez zezanja
:: :: Nekada.
:: :: Sledeca konfiguracija
:: ::
:: :: Intel Core 2 Duo E6850@4.0 Ghz za svaki dan
:: :: Asus Command
:: :: Geil Ulta Plus 1066 Mhz 2 G
:: :: 8800 GTX @630 Mhz Cor
:: :: Corsair HX 620W.
:: ::
:: :: Sve to je bilo u Chieftec GX Gaming kucistu.Verovali ili ne topao vazduh koji je izlazio je fino grejao sobu i grejao sam se na komp uglavnom
:: Meni se soba licno greje od TV, a da se nisi setio kad si vec takvu konfiguraciju nabavio da stavis ``vodeno`` hladjenje ili bar dodatne kulere?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646278.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs