Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
CANON A80 - razmazuje boje
STRANA 1 OD 1
blavor CANON A80 - razmazuje boje 11.03.2011. 08:07 T34432

status: user
broj poruka: 1

Sve radi kako treba al kad treba da slikam na ekranu mi igraju neke linijice a sliku kad pregledavam bude razmazana u 1000 boja. Pretpostavljam da je optika u pitanju i pitam isplati li se ulagati u ovaj fotoaparat.Da li znate neki pouzdan servis u Beogradu ,a da me ne odere.Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 11.03.2011. 09:06 #304233

status: user
broj poruka: 2270
A kakve su slike? Dal` se to razmazivanje prenese i na slike kad ih prebaciš i gledaš na monitoru?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 11.03.2011. 11:21 #304250

status: user
broj poruka: 12785
Ako ti na ekranu igraju linije, kakve to veze ima sa optikom???
__________________
Scourge of PCBerza

CPU-Z Validator : http://goo.gl/6l1A

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladaxxx Re: 11.03.2011. 12:19 #304256

status: user
broj poruka: 25
Po meni itekako se isplati ulagati u njega, posto je to bolji aparat od vecine danasnjih u toj klasi. On ima rotirajuci displej tako da ako se promene desavaju samo na displeju a ne i na samoj fotografiji, verovatno je u pitanju sam flat kabl.
Imao sam taj aparat pre 5-6 godina i nazalost ga izgubio. Posle njga sam imao Canon S3IS i Panasonic TZ7, ali u mojoj arhivi daleko najbolje fotke su sa A80. Fora je u senzoru, ima veci senzor nego vecina danasnjih aparata u toj klasi cak i od dosta aprata u boljim kategorijama, a rezolucija mu je samo 4MP(sto mu je i jedina mana, mada su meni 4MP sasvim dovoljna), tako da su fotke ostrije i detaljnije od gorepomenute `konkurencije`.
Imao sam prilike da koristim jos dosta foto-aparata u proteklih par godina ( i olympuse i nikone i fuji-je) ali jos uvek su mi fotke uradjene sa A80 najbolje.
Danas proizvodjaci, kada je u pitanju ta `konfekcijska` ili `turisticka` klasa aparata, samo gledaju da povecaju broj MegaPixela i da smanje velicinu senzora zbog smanjenja troskova naravno, ali to dovodi do primetnog pada kvaliteta fotografija unazad nekoliko godina i koliko vidim taj trend ce se nastaviti.
Kada sam izgubio A80 nisam se mnogo nervirao, ionako je bilo vreme da se kupuje novi, racunao sam da ce sledeci koji kupim biti jos bolji, medjutim prevario sam se, uzeo sam Canona iz S klase koja bi trebala da je za klasu bolja od aprata u A klasi ali ispalo je da to nije slucaj (sto se tice kvalitea samih fotki tice,iako ima on neke svoje druge prednosti). Od onda pa sve do danas kvalitet samo opada, tako da moja preporuka ti je da se drzis tog aprata dok mozes, naravno ako popravka nije mnogo skupa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas re 11.03.2011. 12:21 #304257

status: user
broj poruka: 304
Ako ti prvo prikazuje linije a kad gledas razmazuje boje onda ne moze biti optika. A kad prebacis sliku na komp?
Ja sam mog canona nosio u onaj trzni centar na slaviji pa dole u prizemlju(ako si u bg). Dobro radi.Menjao mi je senzor i dao garanciju 6 meseci. Meni nije bilo bas jeftino,ali nema jeftino i dobro.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas re 11.03.2011. 12:25 #304258

status: user
broj poruka: 304
+1 vladxxxx

Ja sam imao od a70 do a95 i stvarno je tako. Ja sam servisirao a95.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Koliko ima ispucanih fotki ovaj tvoj A80? 11.03.2011. 14:06 #304272

status: user
broj poruka: 1588
Da li se razmazivanje sa rekrana prenosi na sliku? Ako se ne prenosi - ekran i konekcija do njega. Ako se prenosi, onda senzor. Inace su na serijama A7x/A8x mozda i A9x priznali serijsku gresku na senzoru i menjali senzore o trosku Canona i nakon isteka garancije (u iinostranstvu).

Sto se tice konstatacije da se ide na losije aparate, mozda da, ali uvek postoji izbor: G9, G10, G11 cod Canona su uvek bili aparati sa vecim senzorima i vecim mogucnostima. S1/3/5 su bili varijanta ultrazoom, ali malih senzora (za razliku od Fuji-a 9500/6500. A Powershot kompakt za sire narodne mase. Ja koristim A720IS i zadovoljan sam slickama, sa obzirom na velicinu senzora (u mracnim uslovima)

Pozdrav.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grunf011 Canon PowerShot A80... 18.11.2012. 12:18 #454868

status: user
broj poruka: 12
...imam već preko 9 godina, tada kad sam ga kupio bio je u klasi tzv.poluprofesionalnih aparata (neka kategorija izmišljena od strane prodavaca verovatno, i ne smem da kažem koliko sam ga tada platio) ali u svakom slučaju bio sam sa njim prezadovoljan, imao isti problem, rešio ga, i sada je ponovo na izdisaju, ali nakon sigurno preko 20.000 fotografija (interni brojač mi je bar 2 puta obrnuo 9999) i nakon uticaja padova, dohvatanja od strane dece i sl.
Još radi, ali nekad prijavljuje istrpšenu batreiju, nekad ne uključuje displej, pa ga ponovo uključim i odslikam ponešto, a u principu mi je relativno teško da mu nađem aktuelnu zamenu, uz svu današnju poplavu digitalnih aparata.

Preporuka za servis je neki na Dorćolu, Pixel ili tako nešto, jer Canon nema, ili tada, pre 3-4 god. kad sam ga popravljao, nije imao zvaničnog zastupnika. Zamenili su mi senzor, što se isplatilo se jer tada za te pare sam mogao da kupim digitalac eventualno do 2MP i to neki daleko od Canona. Takođe je u to ušla zamena flat kabla na pokretnom ekranu, i deo mehanizma optike, rekli su mi da je to Canonova interna garancija i da se to radi pri bilo kakvoj intervenciji, a cenu kvara su mi rekli na pocetku pre toga.

Ne znam da li su još tamo, može da se izgugla, i ne znam da li će admin pustiti ovaj post zbog navođenja servisa, ako se to tretira kao vid reklame, ali kao što rekoh, svejedno nije teško izguglati.

Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646280.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs