Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
X-Fi bulk ili full
STRANA 1 OD 1
gvlada X-Fi bulk ili full 16.12.2006. 12:35 T2828

status: user
broj poruka: 61
Konkretno interesuje me razlika izmedju bulk i full pakovanja za Creative X-Fi XTreme Music karticu kada na zvanicnom sajtu pakovanje ne sadrzi nista vise od diska sa drivverima, softwareom i uputstvom, sta onda bulk sadrzi moraju se dobiti driveri uz kartu zar ne? Jer samo dolazi bez kutije???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
indzoj bulk ili full??? 16.12.2006. 15:15 #10660

status: user
broj poruka: 46
koliko sam ja upucen, bulk dolazi u obicnoj kesi, a full u velikoj lepoj kutiji!!!
nesme, ustvari bar nebi trebalo da se razlikuje pakovanje u smislu komponenti, a ono izgleda ovako:

PACKAGE CONTENTS

* Sound Blaster X-Fi™ PCI Card
* Quick Start Leaflet
* Installation and Applications CD containing:
o Drivers for Windows® XP
o Creative Software Suite
o Doom 3™ Sound Blaster EAX patch
o User`s Guide

na sve to mozes da dokupis daljinski i frontpanel, koji moze da bude interni (pase na mesto gde i opticki uredjaji), ili eksterni, ili samo daljinski sa irc-om!

neo™

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gvlada Ok 16.12.2006. 17:50 #10665

status: user
broj poruka: 61
Znaci i u bulk varijanti trebalo bi da dobijem samu zvucnu kartu, knjigizu (uputstvo) i instalacioni disk. Znas li mozda da li je moguce upotrebiti spdig out i mic in istovremeno?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Ok 16.12.2006. 20:15 #10671

status: user
broj poruka: 9396
Bulk proizvod je isto sto i OEM (Original Equipment Manufacture) i sluzi kao sto vidis proizvodjacima (kompjutera) za ugradnju u svoje proizvode. Dakle kod ovih proizvoda je navazniji faktor niska cena, tako da nema sarenisa (kutija, bogatih pakovanja, bonus CDa...) ali obaveznoo ima sve ono sto je neophodno da proizvod pravilno funkcionise bez razlike u odnosu na RETAIL proizvod.
Retail je namenjen maloprodajnim objektima i namenskoj kupovini od strane krajnjeg kupca, tako da je sve suprotno od gorenavedenog.
Dakle, ako ti sarenis nije vazan (kao sto odprilike nikom i nije), slobodno uzmi BULK (OEM) proizvod i ne plasi se.

:: Znaci i u bulk varijanti trebalo bi da dobijem samu zvucnu kartu, knjigizu (uputstvo) i instalacioni disk. Znas li mozda da li je moguce upotrebiti spdig out i mic in istovremeno?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
indzoj spdig out i mic in istovremeno 17.12.2006. 00:15 #10677

status: user
broj poruka: 46
moguce je, uz karticu dobijas i jeko dobar sofware koji ce ti moguciti da iskoristis pu potencijal svoje zvucne kartice.

isto tako bi mogao da pogledas i na internetu, znam da postoje odredjeni programi koji ti otvaraju nove mogucnosti u smislu reprogramiranja jack-ova koje imas na back-panelu, a spdig out i mic in svakako mozes da koristis istovremeno!

neo™

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gvlada SPDIF i MIC 17.12.2006. 01:33 #10686

status: user
broj poruka: 61
Na ovoj kartici dele isti 3.5 jack pa ako znas kako mogu da ih koristim istovremeno reci mi, a sto se tice toga da full pakovanje ima i neki software i sl pogledao sam sve sto daju na raznim stranicama. Ocigledno (osim ako nisam pogresio) razlika u ovom slucaju jeste samo u kutiji. Ceo software (drivers i aplikacije) bi trebale biti na jednom disku i da to stize u obe verzije, nema nikakvih brecketa ovde, jedino pisano uputstvo mozda izostaje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
indzoj kutija :) 19.12.2006. 01:17 #10772

status: user
broj poruka: 46
da, razlika je samo u kutiji!!!
rekao sam ti vec, bez obzira na podelu konektora, na samoj zvucnoj kartici imas pinove (male iglice) sa koji moze da se izvuce ono sto tebi treba!!!
ili da se malo potrudis i nadjes program za reprogramaciju konektora na netu.
za ovu prvu varijantu sam sto posto siguran (cak mislim, nemogu da se setim, ali kada sam je ja imao u rukama, i ubacivao u neki komp, drajveri, i softver za nju ti to omogucavaju), i za to ti teba jadan jumper, linein konektor (zenska bananica) i kablic (dvistuki naravno). sve to slemis, ubodes jumper na odredjene pinove, i dobio si ono sto ti treba!

neo™

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs