Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Kako dobiti dva zvucna izlaza...
STRANA 1 OD 1
igorigor Kako dobiti dva zvucna izlaza... 21.02.2007. 21:04 T3323

status: user
broj poruka: 3

Interesuje me koja kartica podrzava (ako postoji takva) dva izlaza. Ja zapravo zelim da pustam muziku preko kompa a istovremeno zelim da ubodem slusalice , spremam i slusam sledecu numeru. Da li je nesto tako moguce , shta kupit i da li je potreban neki poseban softwer . Hvala
Igor
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko MiXeRR 21.02.2007. 23:21 #12657

status: user
broj poruka: 6643
Sve novije zvučne imaju DVA izlaza... za prednje i zadnje zvučnike, ali, signal prolazi kroz jedan jedini zvučni procesor koji je na kartici, što znači da ono što ti je palo na pamet, sa jednom zvučnom karticom nije moguće - osim ako neki softver, za koji ja ne znam, preskače taj limit nekim načinom paralelnog procesiranja ili keširanja...
Ali, moguće je imati istovremeno dve zvučne kartice na računaru (npr. integrisanu i PCI, ili dve pci - ali, mislim da moraju biti različite...), što bi onda rešilo tvoj problem. U nekom od brojeva hr. BUG-a, to je opisano i prikazano, a možda i Mikra... ko zna. Pretraži dual sound card po netu, i naći ćeš sigurno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 22.02.2007. 08:36 #12668

status: user
broj poruka: 18945
Ukratko, trebaju ti 2 zvucne kartice
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Moze naravno!!! 22.02.2007. 09:31 #12671

status: user
broj poruka: 3529
Ako sam te dobro razumeo, to sto ti hoces jeste da se malo bavis pustanjem muzike, DJ-ing!!!
Dakle ono sto ti je potrebno jeste da tvoja karta bude barem 4.1 ili quad, znaci da ima dva izlaza(obicno su obojeni jedan zelene a drugi roze ili plave boje).
Najjeftinija i najobicnija zvucna karta CMI 4.1, koju, ako nemas vec na kompu neku mozes pazariti u bilo kojoj radnji za smesnih desetak evra!!! Kartu u win-u nasetujes da radi kao 4(quadrafonik) ili 4.1!
Pored karte treba ti softver koji se zove Traktor DJ Studio(ja probao radi savrseno), i u njemu samo nasetujes-izaberes tvoju zvucnu i to ti je to!!! Izlaz za zvucnike povezes na standardni zeleni dzek, a u onaj drugi(obicno za rear zvucnike-rozi ili plavi) sluske.
To ti je to, ako nije jasno ti pisi!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragan999 Moguće je sa Live! karticama, probati KX drajvere! 22.02.2007. 13:46 #12684

status: user
broj poruka: 1
Moguće je imati 2 različitea audio strima istovremeno sa jednom Creative Live! karticom sigurno (a možda i sa drugim novim običnim 5.1 karticama!?) uz pomoć KX drajvera. Probao sam i uverio se da radi, nisam puno eksperimentisao.

U vezi sa KX drajverima... jedno vreme sam ih koristio i nisam bio zadovoljan u potpunosti, bilo je nekih glupavih bagova tipa ode ti komp u standby pa kada se probudi bude neprijatnog pucketanja dok slušaš muziku i onda moraš da uradiš restart. Moguće da je izašla neka novija verzija drajvera, vredi probati...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mp3mag Foobar 22.02.2007. 15:26 #12686

status: user
broj poruka: 1
Najbolja varijanta ti je program `Foobar 2000`. Uz plugin `Channel Mixer`, može da se pošalje stereo u zadnje kanale, čak i dijagonalno, a ima i druge prednosti, Možeš da držiš više uključenih Foobarova, svaki da svira drugu muziku na različitim karticama i različitim izlazima. Ima dobar PPHS resampler (44100 na 48000, koristan za Creative kartice ), možeš da praviš više plejlisti (čuva ih u svom folderu), može da se podesi da kada ga uključiš, odmah počinje da svira sa mesta gde je stao kada si ga isključio.
Sve u svemu beskonačno bolji od `Winampa`, koji koristim samo za TV karticu.

PAŽNJA! U verziji 09x ( koristim 083), izbacili su neka setovanja, na primer `Allow hardware mixing`, koji omogućava slušanje WMA surround, što nisam uspeo sa 09x. Sa druge strane za 09x ima znatno više pluginova. Probaj oba.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 22.02.2007. 15:30 #12687

status: user
broj poruka: 111



KX drajveri ne podrzavaju neke kartice,npr SB audigy SE.

Ako hoces profi zvucnu,kupi EMU,najjeftinija kosta oko 100e.

Ako mislis da ista radis,kupi SB npr AUDIGY ona je oko 30 e.Bez toga ni ne pocinji da se bavis DJ-poslom.

Kazu da sve izmedju 30 e i 100 e nije pravi profi kvalitet.
Samo da se napomene,SB Audigy (kec) NE moze da proizvede vise od 16 bita 44100 hz stereo.One zvake o 24 bita su samo reklama.Za 30 E se ne moze ocekivati neko cudo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
igorigor Koja karta 22.02.2007. 19:01 #12696

status: user
broj poruka: 3
E hvala puno. Definitivno kupujem zvucnu ali jos uvek neznam koju. Da li imate neki predlog sta da kupim za 50-60e


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- re 22.02.2007. 19:18 #12702

status: user
broj poruka: 3529
Uzmi neki AUDIGY, naravno Creative je u pitanju! Nema greske!!!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nikolino .. 26.02.2007. 21:29 #13036

status: user
broj poruka: 1



Pozdrav!
Evo ovako: Ako tu zvucnu planiras da koristis samo za zurke onda slobodno kupi neku jeftiniju, a ako ces da je koristis i kuci, uzmi neku kvalitetniju. Na zurkama zvucnici ne pokrivaju veliki zvucni opseg, a u isto vreme prave veliku buku sto smeta usima da cuju kvalitet. A do tad mozes se snaci sa tom jednom zvucnom koju mozes podeliti na dva mono izlaza, tako sto ces napraviti kabal, sa jedne strane stereo dzek (za u racunar) a iz njega izvuces dva kabla sa po dva dzeka (jedan za slusalice, a drugi za pojacalo). Jedan dzek pocezes na left, a drugi na right. A onda u opcijama softvera (Traktor, Atomix. Virtual DJ...) podesis izlaz na 2 mono.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
igorigor Sound Blaster Surround 5.1 External 01.03.2007. 12:35 #13223

status: user
broj poruka: 3
Muziku pustam sa kompa uvek ali se desava da neko donese lap top pa mislim da ce ova externa biti bolje resenje. Milim da cu kupiti ovu i da ce zavrsavati posao za koji je planirana. Mada se dvoumim jer za nesto malo vise novca mogu kupiti Sound Blaster Audigy 4 full pack. Opet sta da radim????


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tsunami Re Sound Blaster 11.03.2007. 15:19 #13782

status: user
broj poruka: 8
Posto i ja radim kao DJ, radim preko laptopa i koristim Sound Blaster LIVE 24bit external.
Kupio sam je pre mesec dana i radi perfektno. Kosta oko 70eur, pa ti stoga toplo preporucujem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs